Lidošanas pleķi Rīgā/pierīgā

Vietas kur lidot..
Krotow
Speciālists
Posts: 143
Joined: 12 Aug 2016, 22:11

Re: Lidošanas pleķi Rīgā/pierīgā

Post by Krotow » 02 Sep 2021, 18:22

Pēdējā laikā frīstailam lietotās "vietas" Mežaparka apkārtnē:

Bijušais padomju armijas noliktavas laukums Ķīšezera krastā, parks ar zālienu aiz šī laukuma un bijušais stadions Ezermalas ielā aiz bijušās RTU mehu fakultātes. Teritoriju ik pa laikam pļauj (stadionu retāk). Līdz parkam var piebraukt ar auto. "Derīguma termiņš" - līdz kamēr "attīstītāji" tur pa īstam iegrābsies (t.i. tuvākie 5 gadi). Karte.

Uzmanību - ja kāds grib ielidot bij. fakultātes pagalmā, tur lidot tikai ar max 3". Nav ko priekšlaicīgi publiku kaitināt.

Ķīšezera krasts ar peldvietām, vītoliem u.tml. Var piebraukt ar auto. Karte.

Uzmanīties no makšķerniekiem un atpūtniekiem. T.i. tas pats kas Lucavsalā. Vasarā labā laikā pa dienu tur nelīst.

Gaujas iela (joprojām). Piebraukt nevar. Taču var nolikt mašīnu pie apakšstacijas transformatora un nedaudz pastaigāties. Karte.

Uzmanību! Pļavā mēdz pārvietoties sunisti un kājāmgājēji. Pļavas ziemeļu puse tagad ir aizbūvēta. Tur nelīst, lai nesataisītu ziepes mums visiem!!!

Krotow
Speciālists
Posts: 143
Joined: 12 Aug 2016, 22:11

Re: Lidošanas pleķi Rīgā/pierīgā

Post by Krotow » 04 Sep 2021, 23:23

Vēl dažas vietas:

Daugavas labais krasts ostas pusē

Pamestais noliktavu dzelzceļa mezgls aiz Skanstes ielas Elektronama noliktavas. No aplidojamiem objektiem ir pāris vecie prožektoru torņi (augsti), pārmijnieka būcenis, 2 štruntīgi koki, dažas zemes čupas un milzīgs plakans lauks kur daudz ar zāli apaugušas sliedes apakšā. Frīstailam varētu būt par garlaicīgu, taču ideāla vieta urbānām dronu sacensībām. Ar auto var braukt līdz Ganību dambja 16...18 numuru mājelēm un tad 50-100 metrus pastaigāties pāri sliedēm. Pa tiešo ar auto var piebraukt no Duntes ielas pa Laktas ielu. Uzreiz brīdinu - tad auto vēlams ar paaugstinātu klīrensu. Ar ielas auto tur aizbraucu līdz pārmijnieka mājai, tomēr bija nedaudz bailīgi ka netikšu atpakaļ :)

Karte.

Uzmanību: Daugavas pusē tālajā ziemeļrietumu galā aiz sētas atrodas darbīgs kantoris ar apsardzi. Tur ielidojot, var palikt bez lidoņa un noķert brutālas sankcijas.

Vecā Ganību dambja pļava, kur būšot jaunais Hanzas kvartāls. Šobrīd ir vieta gan sacensībām gan jauka birzīte frīstailam. Ar auto piebraukt diemžēl vairs nevar (paldies Ušakovam un Pillar). Taču ar elektrisko skūteri vai divriteni un mugursomu - iizii. Caurstaigātāju nav daudz un klimata dēļ to kādu laiku būs vēl mazāk :wink:

Uzmanīties no pēkšņiem celtniekiem un viņu transporta.

Karte.

Viesturdārza ziemeļrietumu gals aiz Dziesmu svētku "baseina". Soliņi visvairāk Daugavas pusē ir ideāli mazo whoopu un klusa 3"-kautkā padzenāšanai starp kokiem. Ar 5" gan tur nerādīties. Uzmanīties no bērniem un suņiem.

Karte.

Babītes apkārtne

Pļava pirms izbrauktuves no Babītes puses uz Jūrmalas šoseju. Lidojama cauri visā garumā un platumā.

Karte.

Tur ir arī jauka birzīte frīstailam (šeit) kuru divreiz gadā nopļauj.

Disklaimeris: Privātā zeme. T.i. uzvesties pieklājīgi (nedrazot, nerīkot tusiņus, nededzināt ugunskurus, savākt aiz sevis nosipteņus, propelleru atliekas utt.). Šosejas pusē nelidot iekšā mājas pagalmā. Ievērot augstuma limitu - pāri reizēm lido lidmašīnas, kas paceļas no Rīgas lidostas. Vakarā pa izbraucamo ceļu klīst stirnas :wink:

Post Reply