Radio vadāmo modeļu forums

It is currently 19 Jun 2018, 21:10

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 23 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
PostPosted: 16 Dec 2017, 02:36 
Jauniņais

Puika tiks pie Syma X8.

1) kur varētu iegūt (izlasīt) tādu sakarīgu un uzticamu step-by-step infu pirms pirmā lēnā un prātīgā izmēģinājuma,ņemot vērā, ka iepriekš neviens no ģimenes šādu lidaparātu rokās turējis nav?
2) par simulatoriem. Saprotu, ka pieejamas netā ij maksas, ij bezmaksas versijas. Kas vēl priekš tā ir vajadzīgs - speciāla pults vai kā?

(atvainojos par blondiem jautājumiem. Es patiešām esmu blondīne :) )

Profile  

PostPosted: 16 Dec 2017, 11:52 
Profesors

Par cik tūļīgāks aparāts kā Syma nav , tad nekādus agresīvus pārsteigumus no viņa parasti sagaidīt nevar. Ja nav brāķis un viss darbojās - 70% viņiem tā ir un cerams ka tajos arī trāpīsi, tad izlasi iznstrukciju un nesteidzoties sāc lidot. nevajag uzreiz lidot prom un skatīties kamerā. bezvēja laikā izejiet ārā , un lēnām sāc viņu celt augšā, pacel kādus 50cm, pie pašas zemes no turbolences viņš žārgāsies vairāk. un mēģini šajos 0.5-1m augstumā lēnām palidot uz vienu pusi otru pusi, pašam stāvot tieši aizmugurē, negriez kvada degunu pret sevi , pazudīs orentācija uz kuru pusi tagad kas jākustina. Vienkārši mēģini viņu noturēt sev priekšā pabraucot nedaudz uz priekš atpakaļ un sāniem . Ja jūti ka putrojies - pats galvenais - atlaid vadības kloķus un lēnām smazini gāzi , lai viņš nosēžās , ej pakaļ un sāc visu no jauna. Vislielākā kļūda - pirmais lidojums šaurā vietā , koki, mājās .... Vietu vajag izvēlēt vislabāk lai ~50m uz visām pusēm no tevis nav nekādu šķēršļu. Otrā lielākā kļūda - kad sāc lidot un liekas ka kopteris iet prom NEMĒĢINĀT viņu dabūt atpakaļ mājās, uzreiz ņem lēnām nost gāzi un ej pakaļ , lai cik tālu tas nav, bet tu to redzi. 90% gadījumos jauni piloti šajā situācijā ceļ kopteri augšā mēģina dabūt mājās , bet rezultātā tas tikai attālinās un labākajā gadījumā paliek tuvākajā kokā , jeb kaut kur nokrīt ka pret vakaru var atrast, sliktākajā gadījumā pērk jaunu 8) Skarbi , bet fakts. Ja nesteidzoties visu dara kā rakstīju , nekādu problēmu nevajadzētu būt un pēc nedēļas katru dienu palidojot jau lidosi pietiekoši droši.
Veiksmi!

Profile  

PostPosted: 22 Dec 2017, 09:59 
Jauniņais

Doma jau izskanēja, ka ar Syma utml sākt var, bet ātri saproti, ka gribi ko labāku. Pārdot to vairs nevari un pērkot ko labāku, summa tikai summējās. Ja par to ir interese, tad īsti nav vērts pirkt lētako, lai saprastu patīk vai nē. Lietots Phantom ir labs sākums, jo to tik viegli neielaidīsi kokos vēja vai pilotēšanas kļūdas pēc. Pats gāju ceļu no vienkāršākā, bet vajadzēja vispirms labāk palasīt forumu :) Nebūtu man tagad mājās 3,5 droni :)

GooglePlay androidam ir simulatori pa brīvu. Ja vēl nav iegādāts SYMA, gandrīz varētu piedāvat palidināties ar savu X8, kuru nupat nosēdināju svešā teritorijā, vējš aiznesa, bet labi cilvēki atdeva atpakaļ. Tas gan ir Rīgā.

Profile  

PostPosted: 21 Apr 2018, 00:16 
Speciālists

SalvatoreMundi wrote:
Syma x5 plates maiņa, cerot tikt vaļā no viena gļuka. Nekas labāk gan nepalika.

Tas izskatās pēc Syma X5SC. Wind bug? Ar šo man savulaik pārgāja visa vēlme jāties ar spēļu kopteriem :)

Profile  

PostPosted: 21 Apr 2018, 09:37 
Profesors

Krotow wrote:
SalvatoreMundi wrote:

Tas izskatās pēc Syma X5SC. Wind bug? Ar šo man savulaik pārgāja visa vēlme jāties ar spēļu kopteriem :)

jap, wind bug. Un tagad ir arī uztveršanas problēmas. Paslaik mētājas kaudze ar rotaļu dorniem. Dazkart tikai palietoju Yizhan/JJRC tarantula x6, tas ir jautrs skrējējs. Tev vēl kautkas no rotaljlietam metajas? man sievai kkas jasabuve.

HBX Devastator miniCrawler
SymaX5
TarantulaX6
E-Sky Lama
JJRC H8mini
WLtoys F939
Zabo250(racingDrone)
Walcera QRX350Pro
Naza F450
HengLong WalkerBulldog(tanks)

Profile  

PostPosted: 25 Apr 2018, 13:01 
Speciālists

SalvatoreMundi wrote:
Krotow wrote:
SalvatoreMundi wrote:

jap, wind bug. Un tagad ir arī uztveršanas problēmas. Paslaik mētājas kaudze ar rotaļu dorniem. Dazkart tikai palietoju Yizhan/JJRC tarantula x6, tas ir jautrs skrējējs. Tev vēl kautkas no rotaljlietam metajas? man sievai kkas jasabuve.

Ir XK X250 ar abām pultīm (oriģinālā X4 un Tarantula X6 ar 40/60/100% rate), rezerves motoriem', rezerves asu/zobratu komplektu un bateriju kaudzīti. Mēs ar bērnu esam no tā "izauguši", arī bērns jau ar brushless/Acro lido. Tāpēc nododu tālāk. 30 E par visu.

Profile  

PostPosted: 25 Apr 2018, 13:49 
Profesors

Paldies par piedāvājumu. Izskatās, ka x250 būs par mazu, meklēju kautko kas darbojas uz 7,4v, man ir briniskigs ramis ar lielajiem brushed motoriem, bet visas manas tarantula plates ir ar kautkādiem gļukiem. Saki ir kautkads variants ar vienkarsam platēm (laikam lidojuma kontrolieriem) ko es varetu uzbazt uz tā rotaļu rāmaj un pievienot parastu uztvereju? Es neesmu specs par droniem.

HBX Devastator miniCrawler
SymaX5
TarantulaX6
E-Sky Lama
JJRC H8mini
WLtoys F939
Zabo250(racingDrone)
Walcera QRX350Pro
Naza F450
HengLong WalkerBulldog(tanks)

Profile  

PostPosted: 25 Apr 2018, 18:22 
Speciālists

SalvatoreMundi wrote:
Paldies par piedāvājumu. Izskatās, ka x250 būs par mazu, meklēju kautko kas darbojas uz 7,4v, man ir briniskigs ramis ar lielajiem brushed motoriem, bet visas manas tarantula plates ir ar kautkādiem gļukiem. Saki ir kautkads variants ar vienkarsam platēm (laikam lidojuma kontrolieriem) ko es varetu uzbazt uz tā rotaļu rāmaj un pievienot parastu uztvereju? Es neesmu specs par droniem.

Ir brushed motoriem paredzētie kontrolieri ar to pašu Betaflight vēderā un savietojami ar populārajiem RC raidītājiem (FrSky, FlySky, DSMx utt. caur PPM/SBUS). Piemēram:

https://www.banggood.com/Eachine-32bits-F3-Brushed-Flight-Control-Board-Based-On-SP-RACING-F3-EVO-For-Micro-FPV-Frame-p-1076530.html
https://hobbyking.com/en_us/naze32-brush-32bit-flight-colntroller-for-indoor-fpv.html
https://www.ebay.com/itm/Micro-32bits-F3-Brushed-Flight-Control-Board-Based-On-SP-RACING-F3-EVO-Brush/122526787052?hash=item1c872a65ec:g:ODEAAOSwblZZL9cJ

Pirmajos 2 linkos minētais kontrolieris ir arī man pašam. Darbojas gan ar 3.7V (1S) gan 7.4V (2S). Savulaik tika eksperimentēts ar DIY kvadru ar 1S un 2S baterijām un atbilstošajiem 8250 motoriem. Kādu pusgadu ar to lidināju arī pieminēto X250 kvadru, kur kontrolieri taisni ielīmēju ar divpusējo līmlenti. 7.4V motoriem skaties, kādu strāvu motori patērē. Lielajiem 2S brushed motoriem (virs 1040) var būt vajadzīgi jaudīgāki motoru kontrolieri.

eliassons wrote:
Doma jau izskanēja, ka ar Syma utml sākt var, bet ātri saproti, ka gribi ko labāku. Pārdot to vairs nevari un pērkot ko labāku, summa tikai summējās. Ja par to ir interese, tad īsti nav vērts pirkt lētako, lai saprastu patīk vai nē. Lietots Phantom ir labs sākums, jo to tik viegli neielaidīsi kokos vēja vai pilotēšanas kļūdas pēc. Pats gāju ceļu no vienkāršākā, bet vajadzēja vispirms labāk palasīt forumu :) Nebūtu man tagad mājās 3,5 droni :)

Tā jau ir ka spēļu klases kopteriem ir diezgan ierobežotas iespējas tos papildināt un šis tas no rezerves daļām var būt grūtāk atrodams. Labā ziņa - daļas ir salīdzinošai lētas. Kolektormotoriem (brushed motors) mūžs diemžēl ir īss un katru vai katru otro dienu lidojot jāgatavojas, ka viss komplekts būs reizi mēnesī jāmaina. Lielajiem un lētajiem kopteriem parasti ir arī trauslas asis, kājas u.c. biežāk apdauzītās daļas. Tur remontējoties gada laikā var salasīties smuks cipars. Savai Syma X5SC mainot nodilušos motorus, krītot nodauzītās kājas, propellerus un saliektās asis (propellers zemē no lielāka augstuma/ātruma gandrīz vienmēr beidzās ar ass maiņu, jo X5 modeļiem asis taisītas no kaut kāda sviesta ne metāla) klāt salasījās vēl 75 EUR. Šajā ziņā vislabākie ir mazie "tiny whoop" tipa kopteri. Maksā pavisam lēti, iemaņu apgūšanai pietiekami labi un lietojami jebkādos laika apstākļos. T.i. lietū un pa ziemu, kad ar lielo kvadru pa āru lidot nevar var mājās turpināt praktizēties. Var arī nopirkt vēl vienu tādu pašu, abiem uzlikt kameras un rīkot sacensības, ko ziemā pie manis arī darījām.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 23 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 2 hours [ DST ]