vai pie vainas servo?

Stūres mašīnītes
Post Reply
raibor
Iesācējs

vai pie vainas servo?

Post by raibor » 19 Oct 2011, 18:19

lieta tāda, ka mana 1/10 mašīna praktiski neiet taisni, ja pēdējais pagriezines bija pa kreisi tad, it kā taisnajā posmā velk uz kreiso pusi un ja pagrieziens bija pa labi tad savukārt velk uz labo pusi.

plz help
Maverick Strada DC evo
Maverick Strada XB evo S
Mugen MBX6 Eco

Grip
Profesors

Re: vai pie vainas servo?

Post by Grip » 19 Oct 2011, 18:48

raibor wrote:lieta tāda, ka mana 1/10 mašīna praktiski neiet taisni, ja pēdējais pagriezines bija pa kreisi tad, it kā taisnajā posmā velk uz kreiso pusi un ja pagrieziens bija pa labi tad savukārt velk uz labo pusi.

plz help
Problēmu iemesli:
A) Kaut kur ķīlējas stūres mehānisms - atskrūvē ķegu, kas savieno servo mehānismu un pārbaudi vai viss brīvi kustās.
B) Gļučī servo - ieliec citu servo savā modelī vai savu servo citā modelī un pastestē, vai problēma saglabājas.
C) Liela lufte jeb liels brīvgājiens stūres mehānismā - šis liekas viss mazāk ticamais, jo pat ar visai ievērojamām luftēm autiņš brauc taisni, ja servo strādā korekti.
Xray XB4 / CS Electronics 6.5t / Orca VX3 / Gens ace / Sanwa MT4S

Leduslaacis
Speciālists

Post by Leduslaacis » 29 Dec 2011, 22:56

man ar jauniņā jautājums 1:10 elektromodelim:
1. uzregulēju lai iet taisni braucot uz priekšu, bet tad atpakaļgaitā velk pa kreisi, kapēc?
2. nezkapēc man plēš zobratus pats no sevis servo :( izjaucu abus servo un uzķūnēju vismaz vienu. vai iemesls varētu būt, ka raidītāja pagrieziena leņķis ir lielāks, nekā fiziski var auto pagriezt un tādēļ plēš zobratus? sitieni pa ritenu izlēdzu uz 95%, nebija nekādu tricienu.
T-rex 500
Venom Creeper, Brushless kit

Grip
Profesors

Post by Grip » 29 Dec 2011, 23:31

Leduslaacis wrote:man ar jauniņā jautājums 1:10 elektromodelim:
1. uzregulēju lai iet taisni braucot uz priekšu, bet tad atpakaļgaitā velk pa kreisi, kapēc?
2. nezkapēc man plēš zobratus pats no sevis servo :( izjaucu abus servo un uzķūnēju vismaz vienu. vai iemesls varētu būt, ka raidītāja pagrieziena leņķis ir lielāks, nekā fiziski var auto pagriezt un tādēļ plēš zobratus? sitieni pa ritenu izlēdzu uz 95%, nebija nekādu tricienu.
Ieteikumi stūres mehānisma noregulēšanai

A) Skrūvējot kopā jāpievērš uzmanība, lai ķegas labajam un kreisajam ritenim sākotnēji būtu vienādā garumā.
B) Pārbaudīt, vai stūres mehānisms saliktā veidā kustas brīvi un nav pārmērīgi brīvgājieni (nelielam brīvgājienam obligāti jābūt, savādāk arī neies taisni, taču nebūtu pieņemami, ja luftes ir pārmērīgi lielas).
C) Ieskrūvējot servo un noliekot riteņus taisni, servo "Rokai" jābūt iztaisnotai jeb taisnā 90 grādu leņķi. Sākumā visas ķegas jāsaregulē tā, lai pirmkārt tās abās pusēs ir pēc iespējas vienādā garumā, otrkārt servo ir precīzi pa centru.
D) Kad viss saregulēts, jāpieslēdz raidītājs un maksimālais gājiens jānoregule tik tālu, lai servo gājiens nav lielāks kā mehāniski pieļauj stūres sistēma. Ja servo gājiens būs lielāks nekā stūres sistēma pieļauj, servo mehānisms pats sevi salauzīs.

andreas
Tas, kuru nedrīkst nolamāt

Post by andreas » 29 Dec 2011, 23:34

raibor wrote:lieta tāda, ka mana 1/10 mašīna praktiski neiet taisni, ja pēdējais pagriezines bija pa kreisi tad, it kā taisnajā posmā velk uz kreiso pusi un ja pagrieziens bija pa labi tad savukārt velk uz labo pusi.

plz help
tev uz auto stāv servo seiveris?
HPI BAJA 5B/ss
Spektrum DX3R,DX3s
TAMIYA TT-01 Drift

Leduslaacis
Speciālists

Post by Leduslaacis » 29 Dec 2011, 23:40

Grip wrote:
Leduslaacis wrote:man ar jauniņā jautājums 1:10 elektromodelim:
Ieteikumi stūres mehānisma noregulēšanai

A) Skrūvējot kopā jāpievērš uzmanība, lai ķegas labajam un kreisajam ritenim sākotnēji būtu vienādā garumā.
B) Pārbaudīt, vai stūres mehānisms saliktā veidā kustas brīvi un nav pārmērīgi brīvgājieni (nelielam brīvgājienam obligāti jābūt, savādāk arī neies taisni, taču nebūtu pieņemami, ja luftes ir pārmērīgi lielas).
C) Ieskrūvējot servo un noliekot riteņus taisni, servo "Rokai" jābūt iztaisnotai jeb taisnā 90 grādu leņķi. Sākumā visas ķegas jāsaregulē tā, lai pirmkārt tās abās pusēs ir pēc iespējas vienādā garumā, otrkārt servo ir precīzi pa centru.
D) Kad viss saregulēts, jāpieslēdz raidītājs un maksimālais gājiens jānoregule tik tālu, lai servo gājiens nav lielāks kā mehāniski pieļauj stūres sistēma. Ja servo gājiens būs lielāks nekā stūres sistēma pieļauj, servo mehānisms pats sevi salauzīs.

pie šāda secinājumu nonācu uz paša kļūdam, ne tas pamācībā, ne arī pārdevējs paskaidroja. servo roka nesanāk man 90 (mazi zobratiņi neatļauj), bet ir maksimāli tuvu. pārējais puslīdz arī tā kā tu norādīji. Paldies par izklāstu. :)
T-rex 500

Leduslaacis
Speciālists

Post by Leduslaacis » 30 Dec 2011, 21:59

Vai tā tam jabūt, ja stūre pagriezta maksimāli (visi iestatījumi uz max) un konrētā pagrieziena leņķi samazinu ar regulātoru, riteņi sāk iztaisnoties? Kā pareizi šo noregulēt, lai nečakarētu servu?
T-rex 500

Grip
Profesors

Post by Grip » 31 Dec 2011, 01:45

Leduslaacis wrote:Vai tā tam jabūt, ja stūre pagriezta maksimāli (visi iestatījumi uz max) un konrētā pagrieziena leņķi samazinu ar regulātoru, riteņi sāk iztaisnoties? Kā pareizi šo noregulēt, lai nečakarētu servu?
Nepieciešams precizējums.
Ja biji domājis ātruma regulātoru, tad ar to stūres gājienu samazināt nav iespējams. Stūres gājienu var regulēt tikai mainot raidītāja iestatījumu EPA (end point adjustment) vai arī steering travel.

Monstrs
Profesors

Post by Monstrs » 31 Dec 2011, 11:59

Man arī bija tas, kad pēc modeļa pārjaukšanas vilka uz vienu pusi, ja riteņi abi ir taisni un servo seivers arī, tad es atskrūvēju to servo roku, ieslēdzu raidītāju un ESC, servo pats iztaisnojās vienīgi jābūt uz pults/raidītāja "steering trim leveler" pa nullēm un pēc tam pieskrūve servo roku 90 grādu leņķi.
ImageImage
my Youtube channel
Nitro may be louder, But Brushless is faster!

Leduslaacis
Speciālists

Post by Leduslaacis » 31 Dec 2011, 12:56

A kā pareizi EPA noregulēt? Sorry, ka esmu laame :)
T-rex 500

Post Reply