Radio vadāmo modeļu forums

It is currently 22 Sep 2017, 16:16

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
PostPosted: 09 Aug 2017, 16:38 
Jauniņais

Tātad būvēju savu pirmo multirotoru: F550 rāmis, Pixhawk V2.4.8 ar jaunāko arducopter 3.5.1, FrSky Taranis X9D+ / X8R

Lai dabūtu telemetrijas datus no pixhawk uz x8r izmantoju kabelīti kas balstās uz rs232 - ttl konvertoru (http://www.ebay.co.uk/itm/Pixhawk-FrSky ... SwRXRZXVcl). Mission Planner ieliku Serial4 mode 4, kā tiku instruēts, bet nekādu panākumu. Pults nedetektē jaunus sensorus. Tā kā pirku FrSky lietotu, nolēmu notestēt X8R S.port - uz arduino izmantojot FrSky telemetry library emulēju s.port sensorus, un viss strādā, detektē, rāda pareizus datus, attiecīgi problēmai tur nevajadzētu būt. s.port vesels, pat varēju no taranis pāršūt FW uz X8R. Bind ir mode 4 (D16, telemetrija 1-8 uz s.bus, 9-16 pwm).

nodomāju nu moš ir problēma ar pixhawk serial4 portu, vispirms pamēģināju arī mode 10 (FrSky passtrough, rezultāts tas pats neizdodas piešķilt telemetriju no pixhawk un X8R, detektē tikai iekšējos RSSI un RxBat sensorus), pārliku uz serial 5, izmēģināju gan mode 4 gan, mode 10. nu man jau galva kūp, jo nespēju saprastu ko esmu palaidis garām. Pagaidām slinkums gādāt oscilogrāfu un pētīt kas tur noteik.

moš ir kādam pieredze / ieteikumi?

Profile  

PostPosted: 11 Aug 2017, 14:43 
Jauniņais

Parakos vēl, domāju, ja nu esmu nocepis serial4/5 portu - skatios varu pārlikt GPS modeli uz šo portu, pārliku - iet. tātad ports arī ok.

Hm, zinot ka mans pixhawk ir ķīnas ražojums (pirkts e-bay, pa zemāko cenu protams), ir moš kādas neatbilstības kas neļauj strādāt. Ir doma pamēģināt uz Teensy balstīto MAVlink to S.port konvertoru, tur vismaz ir iespējams kaut kādu debug info dabūt, pa ceļam.

Profile  

PostPosted: 07 Sep 2017, 22:22 
Jauniņais

sāgas turpinājums...

atnāca FrSky FLVSS sensors uz s.port. Pieslēdzot pie X8R iet kā pulkstenis, viss detektējas un var apskatīt katras lipo šūnas spriegumu, tātad ķēde s.port - uztverējas - taranis viss ir kārtībā.

bet pieliekot klāt adaptera vadiņu no pixhawk (kas piestartēts jau ar piespraustu, jo tad tik korekti aizejot) arī flvss neiet. uz viņa esošais LED ari saka ka ir problēma ar s.port. tātad vai nu adaptera vads nekorekti strādā vai arī kaut kas savstarpējā komunikācijā nav kā vajag. šobrīd gaidu kad atnāks 8 kanālu logic analyser, lai varu pakost kas konkrētāk tur notiek, precīzāk sakot nenotiek.

palasīju par s.port darbības principiem, algoritms vienkāršs, uztvērējs pēc kārtas apzina sev zināmos sensorus (visus kādi ir FW ierakstīti), tātad komunikācija notiek abos virzienos...

ja neizdosies piešķilt ar šo varbūt kāds varētu aizšaut citu pixhawk lai izslēgtu mana teorētiski iespējumu defektu? Ogre / Rīga / Jelgava apkārtnē. Baigi gribas piešķilt pilnvērtīgu telemetriju tomēr.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]