Radio vadāmo modeļu forums

It is currently 21 Feb 2018, 17:41

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 64 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
PostPosted: 12 May 2017, 09:37 
Profesors

Kas to būtu domājis, ka BetaFlight neprot uz OSD attēlot GPS koordinātas… :roll:

Profile  

PostPosted: 21 May 2017, 16:30 
Profesors

Ir omnibus-veidīgs F3 kontrolieris. Viņam buzzeri var pa taisno pie attiecīgajiem kontaktiem lodēt? Nebūs problēmu ar nepietiekamu strāvu?
Vai pareizi saprotu, ka derēs tikai aktīvais buzzeris?

Profile  

PostPosted: 21 May 2017, 17:35 
Profesors

Man liekas, ka buzzeri tagad ir tikai pjezo, un tiem strāva ir niecīga, proča izejai vajadzētu vilkt.

Profile  

PostPosted: 22 May 2017, 07:45 
Profesors

Strāva ta' niecīga, bet proča iespējas arī niecīgas :) Par CC3D pat ir īpaši atrunāts, ka "requires a buzzer circuit", jo tam buzzeri slēdz tieši pie proča pina. Kaut kādos "readme" piedāvātie buzzeri patērē 30mA. Priekš tBeacon esmu iepircis pasīvos buzzerus ar 80mA patēriņu. Procis vairāk par 25mA pēc specenes nespēj nodrošināt, turklāt tie 25mA ir pie "Absolute maximum ratings", kas nereti ir lielāki nekā ieteicamie reitingi. Nemācēšu teikt, vai tie 25mA ir atsevišķam pinam vai "pinu grupai" (portam?). Specenes tekstā kā "can sink or source" strāvas lielumi figurē arī kaut kādi "up to +/- 8mA" un "up to +/- 20mA". Grozies kā gribi - pa taisno pie proča nevar slēgt, jautājums tikai - vai tam kontrolierim jau ir iebūvētas nepieciešamās komponentes…

Tie pjezo buzzeri ir pieejami gan aktīvie (ar iebūvētu shēmu frekvences ģenerēšanai), gan pasīvie (bez minētās shēmas). Aktīvā buzzera gadījumā procim buzzeri tikai "jāieslēdz / jāizslēdz", pasīvā buzzera gadījumā procim jāģenerē frekvenci (vai arī uz kontroliera jābūt kādam frekvences ģeneratoram tieši priekš pasīvā buzzera) - tehniski nevajadzētu būt grūtībām no proča ģenerēt dažu kHz frekvenci, turklāt pasīvo pat varētu dažādos toņos pīkstināt. Bet nu… Vai BetaFlight to prot?

Profile  

PostPosted: 22 May 2017, 09:07 
Profesors

Domā, ka buzzeris varētu nodedzināt proča izeju? It kā nevajadzētu, pīkstēs tikai varbūt klusāk, vai pavisam klusu.

Profile  

PostPosted: 27 May 2017, 02:42 
Profesors

Jā, es tik tiešām domāju, ka buzzeris var nodedzināt proča izeju, ja vien procī nav iebūvēta kaut kāda nebūt aizsardzība. Ja ne izeju, tad kādu citu "dzelzi" procī. Tāpat kaut kādu elektro reitingu pārsniegšana varētu rezultēties nestabilā darbībā - gļukos un/vai restartos.
Kāpēc lai tas buzzeris pīkstētu klusāk?

Profile  

PostPosted: 27 May 2017, 11:41 
Profesors

Skaņojot shēmas bieži gadās visāda veida "īsie" - izeja gan uz zemi, gan uz barošanu, gan izejas savā starpā, bet nodegt izeja var tikai kaut kādos retos, īpašos gadījumos. Pat neatceros uz sitienu. Tā ka aizsardzības ir. A pjezoelements pēc būtības ir kondensators, līdzstrāva cauri neplūst, un, lai pjezīti "saliektu", tajā ir jāiešauj lādiņš (jāpadod spriegumu un jāsāk plūst strāvai) - jāpadod impulss. Cik jaudīgi impulsi tiks padoti tik stipri arī pjezītis "locīsies" - pīkstēs.

Man ir Naze32 un buzzeris pieslēgts ar diviem vadiem pie kontroliera plates, tiesa gan nepētīju - vai nav kādas pastiprinošās ķēdes. Pīkst dažādās toņkārtās, tā ka secinu, ka to vada procis.

Es domāju, ka buzzeris kontrolieri nenokurinās un es pamēģinātu pieslēgt un paskatīties kā pīkst. Pat savienojot buzzera vadus uz īso nekam briesmīgam nevajadzētu notikt.

Profile  

PostPosted: 27 May 2017, 15:45 
Profesors

Nu varētu būt zināma atšķirība starp aizsardzību pret īssavienojumu un aizsardzību pret max strāvas pārsniegšanu. Kas zina, varbūt dzelzis projektēts tā, lai teorētiski varētu pārsniegt atļautās strāvas, nodrošinot adekvātu dzesēšanu, un aizsardzība ir tikai pret īssavienojumu. Turklāt kas notiek īssavienojuma gadījumā? Dzelzis "apstājas" un gaida restartu? Kā tu domā - vai tas ir pieļaujams kvada kontroliera gadījumā?

Par pjezoelementu - godīgi sakot, nav ne jausmas, kā ir realizēti dažādi *aktīvie* buzzeri, kam bez tā pjezoelementa ir arī elektroshēma. Jā, ok, varu iedomāties, kā viņus *var* realizēt, bet nu… Cik noprotu, no pasīvā buzzera ar betaflight sagaidāmas vien klikšķošas skaņas.

Par to tavu naze32 - vada ta' procis, bet nu nav jau teikts, ka tas buzzeris pieslēgts pie pina. Tas par dzelzi. Par softu - "vadīt" pasīvo buzzeri (t.i., ģenerēt dažādus toņus) var pat tupākā atmega bez ārējā osciļa, nemaz nerunājot par kaut kādiem STM32 pročiem. Vienīgā atšķirība starp aktīvā un pasīvā buzzera "vadīšanu" tak ir tāda, ka aktīvajam padod nepārtrauktu +5V (vai cik nu tur), kamēr pasīvajam to pinu paslēgā iekšā/ārā pāris tūkstošus reižu sekundē. Atšķirība visnotaļ niecīga. Tikai tam ir jābūt implementētam softā. Tai tavai naze32, cik noprotu, taču nav virsū betaflight? Jebšu tomēr ir?

Quote:
Pat savienojot buzzera vadus uz īso nekam briesmīgam nevajadzētu notikt.

Nu jā, baterija neuzsprāgs. Max, kas var notikt - nosvilt kaut kas uz kontroliera un mazliet pasmirdēt :D

Profile  

PostPosted: 27 May 2017, 22:19 
Profesors

Max strāvas ierobežošana tā ir tā pati aizsardzība pret īssavienojumu. Cik es esmu saskāries, tad īsā gadījumā (kādai izejai ir īsais uz zemi vai barošanu) procis turpina korekti darboties. Uz tās izejas signāls, protams, nav, bet citādi viss notiek. Cik izejas jānoīsina lai procim sāktos gļuki - to gan neesmu mēģinājis. Katrā ziņā "īsais" tas nav normāls darba stāvoklis, tā var gadīties tikai skaņošanas procesā.

Manai Nazei ir CleanFlight, bet es nedomāju, ka tur būs atšķirība, gan jau ka abi softi buzzera izeju apstrādā vienādi - būtu jāpīkst gan ar BF, gan ar CF. Pabakstot ar testeri izskatās, ka vien buzzera gals aiziet uz +5V barošanu, otrs - uz tranzistoru, Nazei procis ir STM32F103. Ļoti iespējams, ka buzzera izeja Omnibusam ir izveidota tāpat.

Profile  

PostPosted: 28 May 2017, 19:39 
Profesors

Nu ja Buzzeris ir 80mA tad ir skaidri zināms ka viņš nepīkstēs uz pilni jaudu tāpat , vai tam procim tur kas kurās vai nekrās , bet izejas nokurināt var - vismaz man ir izdevies izejas īssleguma gadījumā nokurināt divus attiny 85 un vienu arduino nano(nemaz nezinu kas uz viņa ir uzlipināts) industriālos kur katra izeja ir opto aizsargāta un atsaistīta gan nav izdevies piebeigt pat pārspsieguma gadījumā uz viņu.
Man domāt būs vien jālipina tam pasīvajam būzerim kāda atslēga priekšā, ja pins nāk pa taisno no proča.

Profile  

PostPosted: 10 Jun 2017, 00:54 
Jauniņais

Mans kārtējais nooba jautājums :D sorry jau iepriekš, ja ne tajā topikā

Problēma tāda, ka saliku kvadru, sabindoju pulti ar uztvērēju(flysky fs-i6), pieslēdzu cleanflight, uzliku fc (naze32 rev6) svaigu firmwari, bet kustinot pultij stikus neviens no kanāliem cleanflightā nereaģē.

no kura gala meklēt problēmu vai arī esmu kādu svarīgu soli izlaidis?

Paldies jau iepriekš

Profile  

PostPosted: 10 Jun 2017, 20:59 
Profesors

Konfiguratorā norādīji, caur kādu protokolu FC saņem datus no uztvērēja?

Profile  

PostPosted: 12 Jun 2017, 20:39 
Jauniņais

kur es varu atrast protokolu, kuru norādīt? no kā tas ir atkarīgs? no raidītāja/uztvērēja? (kas manā gadījumā ir flysky i6) gāju cauri tiem protokoliem un man diskonektēja fc no cleanflighta un tagad saka, ka nevar atrast portu, lai piekonektētos.. :?

kā arī šie divi paziņojumi:

Flash Loader: "No response from the target, the Boot Loader can not be started"
Baseflight : "Contacting bootloader ... -- No reponse from the bootloader, programming: FAILED"

ir kāds Ventspils pusē, pie kā var dzīvē pakonsultēties?

Profile  

PostPosted: 12 Jun 2017, 21:30 
Profesors

MRe wrote:
kur es varu atrast protokolu, kuru norādīt? no kā tas ir atkarīgs? no raidītāja/uztvērēja?

https://nathan.vertile.com/assets/image ... 4a7772.png
Receiver mode - PPM, PWM vai kāds cits. Atkarīgs no uztvērēja un no tā, kā tu to uztvērēju savieno ar FC.

Profile  

PostPosted: 12 Jun 2017, 22:05 
Jauniņais

ok, paldies, sapratu. pultij uzliku ppm on, tad tik atliek mēģināt cleanflightā, ja sanāks piekonektēt, uzlikt ppm

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 64 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]