Radio vadāmo modeļu forums

It is currently 21 Feb 2018, 14:26

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 
Author Message
PostPosted: 18 Feb 2016, 12:16 
Jauniņais

Hai!
Es nezinu vai tā ir problēma vai nav, bet vienu no motoriem uz konkrētas rokas NazaM assistant testeris negriež labi. Ieslēdzot droni visi motori griežas, bet vajag saprast vai šito drīkst celt gaisā. Mēģināju noskaidrot iemeslu, bet netieku gudrs:
1. samainīju motorus ar citu roku, arī tā pati ceturtā roka bremzē
2. nopirku un uzliku jaunu ESC, tas pats
3. pārflashoju SimonK visiem ESC, tas pats
4. ieliku nazā citā kanālā to kāju, tā pati kāja šito dara tik šoreiz uz cita trigera protams
5. pamainīju secību kā savienoju motora vadus ar esc. Visi 3 varianti - tas pats.

wtf?

reku viģiks kā tas izskatās:
https://www.youtube.com/watch?v=uerjCo8f07s

tikko ienāca prātā doma patestēt ar apgriezienu mērītāju visus 4 motorus dīkstāvē. Tas varētu atbildēt uz kādu jautājumu?

Naza-M V2
Afro ESC 30A
Multistar Elite 4114 330KV
+ daudz pribambasi

Last edited by Voss on 19 Feb 2016, 14:04, edited 2 times in total.

Profile  

PostPosted: 19 Feb 2016, 10:17 
Meistars

ja esi samainîjis motorus un reguli, tad tà vairs fiziski nav tà pati kàja, izklausàs pèc pekstiñiem. Nokalibre un cel augśà. tad arï redzès kas ir kas nav. motora tests ir paredzèts tikai un vienïgi griezśanàs virziena noteikśanai. Ja, ir bail ar tipa głuku iet bûvniecïbà tàlàk, bet konkrètais ir nebütiski.
nevajag iestregt un bik domàt pašam lïdz.
veiksmi!

Profile  

PostPosted: 19 Feb 2016, 10:53 
Meistars

Nja. Nav prāta doma neievērot drošības prasības un testēt kvadu mājās ar propiem uz motora, var bēdīgi tas beigties! Runājot par testu, tas ir fufels un patieso spēju neuzrāda, cel gaisā un skaties!

Profile  

PostPosted: 19 Feb 2016, 12:27 
Jauniņais

Paldies par iedrošinājumu. Izklausās pēc pekstiņiem, bet ja es pats saprastu, kāpēc tā, tad te nerakstītu. Testa signāls pārāk īss vai kaut kas uz to pusi varētu būt, bet kā jau minēju, nazas citā kanālā rezultāts bija tas pats. Nedēļas nogalē mēģināšu pacelt, ja būs labs laiks.

Starp citu, manā mājā drošības prasības uzstādu es pats. Galvenokārt tās nosaka slinkums un uzticība savam tx/naza, ka negriezīs, kad nevajag. Saliekamajiem propiem ir tāds mīnuss - viņus čakars skrūvēt. Bet tas, cik ļoti ievēroju "best practices" un "security guidelines", tas lai paliek uz manas sirdsapziņas.

Profile  

PostPosted: 19 Feb 2016, 12:58 
Profesors

Tikai nesaki, ka nebrīdinājām. Tas, starp citu, ir vietējā pro džeka izpildījumā.
Image

Cerams, ka vismaz ārpus savas būdas ievēro elementārus drošības noteikumus. Pārāk jau nu daudz visādi "man p***j jūsu drošība" saradušies.

Tas motors šādi griežas neatkarīgi no tā, kurā kanālā pieslēgts? Neatkarīgi no tā, pie kura ESC pieslēgts? Gultņi veseli? Pārbaudi brīvkustības un izgriez normāli (vairākas sekundes pie dažādiem ātrumiem) katru motoru atsevišķi. Cik internetos var palasīt, tad bieži vien gadās, ka, nopērkot 4-5-6 motorus, viens vai vairāki ir brāķi.

Profile  

PostPosted: 19 Feb 2016, 13:35 
Jauniņais

Man totāli nav po* drošība, bet slēdzot visu iekšā domāju ar galvu, maksimāli mazinot riskus savainoties (nu protams atskaitot noņemt propus). Ārpus mājas - cits stāsts.

No pirmā mana posta jau var redzēt, ko darīju, lai noskaidrotu, kur ir vaina.
Pēc 1. saprotu, ka motori strādā kā nākas, un pa 50€ gabalā toč gribētos lai tā ir.
Pēc 2., 3. un 5. saprotu, ka ja abi ESC nav bojāti, tad arī ESC īsti vaina nav. SimonK kalibrēt baigi neprasās.
Pēc 4. sapratu, ka FC nav vainīgs dodot īsāku signālu uz 4.kāju, jo pieslēdzot 4.kāju 3.kājas vietā nazā, motors tā pat raustās. Kā redzams video, ir arī reizes kad iespino pretējā virzienā, ko man cilvēks ar padziļinātām zināšanām par elektromotoru varbūt varētu izskaidrot (fāze nesakrīt, jo par īsu/garu signāls? Motors smags?).

Reāli ieslēdzot visus motorus, nekāda atšķirība darbībā nav novērojama, kas daļēji manas bažas novērš. Griežas viss smuki un pareizā virzienā. RPM dīkstāvē daudz maz sakrīt visiem motoriem (930-1020), cik nu mana mērierīce ir precīza.

Profile  

PostPosted: 19 Feb 2016, 13:41 
Meistars

Man ari slinkums ñemt propus nost, bet uzgriežñus atlaižu gan , ja arí iegriežas tad vismaz iesit, bet nav gałas mašîna. Un nenokurina reguli vai motoru ja iestregst apmetoties pie galda kàjas. Bet protams dari ka uzskati par pareizu.

Profile  

PostPosted: 19 Feb 2016, 13:56 
Tas, kuru nedrīkst nolamāt

binary wrote:
Tikai nesaki, ka nebrīdinājām. Tas, starp citu, ir vietējā pro džeka izpildījumā.
Image

Cerams, ka vismaz ārpus savas būdas ievēro elementārus drošības noteikumus. Pārāk jau nu daudz visādi "man p***j jūsu drošība" saradušies.

Tas motors šādi griežas neatkarīgi no tā, kurā kanālā pieslēgts? Neatkarīgi no tā, pie kura ESC pieslēgts? Gultņi veseli? Pārbaudi brīvkustības un izgriez normāli (vairākas sekundes pie dažādiem ātrumiem) katru motoru atsevišķi. Cik internetos var palasīt, tad bieži vien gadās, ka, nopērkot 4-5-6 motorus, viens vai vairāki ir brāķi.

Man tā rēta joprojām ir ;)

Profile  

PostPosted: 19 Feb 2016, 16:38 
Jauniņais

Hehe, pats varonis arī pieteicās. Zināšu, kam prasīt par labākajiem sevis atvēršanas paņēmieniem :D
Izkatās diezgan traki. Kur ir stāsts?

Profile  

PostPosted: 19 Feb 2016, 17:52 
Iesācējs

Voss wrote:
Hehe, pats varonis arī pieteicās. Zināšu, kam prasīt par labākajiem sevis atvēršanas paņēmieniem :D

Te, šķiet, daudzi labāk vai sliktāk ir satraumējušies. Man par laimi bija viegla mācība - nedaudz švīka uz ceļa un izbīlis. Bet kopš tās reizes man pat ar 250nieku ar propiem negribās neko konfigurēt. Tā jau spraužot baču ir jāiebāž pirksti zem propiem.

Profile  

PostPosted: 19 Feb 2016, 18:01 
Profesors

Voss wrote:

Uzklikšķini uz bildes un notiks brīnums

Profile  

PostPosted: 19 Feb 2016, 19:06 
Profesors

Tā starp citu - 25g smags kopteris (jā, 25 gramus!) ar kaut kādas 2" lieliem propiem spēj pāršķelt maigāku ādu (acu rajonā un tml), lai arī reāli tos propus var arī ar rokām apstādināt. Savukārt 5030 (t.i., 5" gari) plastmasas propi jau plēš reālu skaidu no koka brusām. Aizķert pultij gāzes stiku - tas ir sekundes desmitdaļas darbs, vienalga, vai pats aizķer, vai kaķis, vai bērns, vai kādu vadu pavelk, kas nogāž pulti.

Un vēl viens "tā starp citu" - te vari pakonsultēties arī par to, kā nodedzināt māju. Vismaz vienam šejienietim tas gandrīz arī izdevās. Nejauši, protams.

Profile  

PostPosted: 19 Feb 2016, 19:32 
Jauniņais

Respekts Gardeneram par to, ko viņš dara.

Paldies visiem par informatīvo materiālu. Es apzinos visus riskus. Ja man naza pati neieslēgs propellerus, tad nu nevar man kaķis ieslēgt pulti un uztaisīt start sequence. Un baterijas arī lādēju somā ar balanseri un visiem limitiem. Čill... :roll:

Profile  

PostPosted: 06 Mar 2016, 16:29 
Jauniņais

Nav labākais multikopters priekš mācīšanās, bet tā nu pārvarot diezgan lielu emociju vilni, pilotēšanas nevainību zaudēju. Viss šķiet strādā kā nākas un 2.8kg smagais mistrojums lido. 2 reiz sanāca ielaist propellerus zemē/sniegā, bet par laimi neviena cietā piezemēšanās. Pirmajā noluņojos un pārāk zemu pamēģināju šerpi pastūrēt, otrajā nesapratu kāpēc samazinās augstums un ieslēdzu failsafe, kad drons jau bija gandrīz pie zemes, domādams, ka viņš nosēdīsies. Tajā brīdī tas sāka lēkāt pa zemi mēģinādams atgriezties 0 punktā un apvēlās. Ar attālumiem/augstumiem neeksperimentēju, jo palika diezgan tumšs un gopro tumsā ir kaka.

Novēroju, ka video, kas nāk no lidoņa reizēm ir visai trokšņains. Šobrīd grūti pateikt kāpēc tā.

Vēl viena atklāsme - suņiem dūceņi nepatīk. Itkā ļoti laba vieta pie Baložu prospekta Berģos, bet vismaz 2 netālu esošajās mājās bija dukši, kas pēc laiciņa sāka riet.

http://plus.google.com/115258404415920358227/posts/FX8z2Yo3RFb?pid=6258618046616201522&oid=115258404415920358227

Tagad, kad ir pieredze ar dārgajiem un neinteresantajiem DJI loriņiem, jāņem būs priekšā ardupilot/pixhawk. FYI, fantoms sanāk lētāks kā salikt šito pa daļām. Zinot, ko īstenībā vajag, būtu nopircis vecu fantomu vai kāda putekļus krājošu DIY projektu un izjaucis.

Profile  

PostPosted: 02 Apr 2017, 22:38 
Speciālists

Voss wrote:
Novēroju, ka video, kas nāk no lidoņa reizēm ir visai trokšņains. Šobrīd grūti pateikt kāpēc tā.

Propelleri dzen vēju mikrofonā, rezonanse no motoriem utt.

Voss wrote:
Vēl viena atklāsme - suņiem dūceņi nepatīk. Itkā ļoti laba vieta pie Baložu prospekta Berģos, bet vismaz 2 netālu esošajās mājās bija dukši, kas pēc laiciņa sāka riet.

Nepareizā vietā stāvi. Jāiet no otras lauka puses, kur māju nav. No ceļa pusminūti jāpabrien cauri mežam. Jauks plakans laukumiņš ar aizvēju un nav suņu. Taču cilvēki mūsdienās apslinkojušies. Ja nevar ievest kvadru laukā ar auto, tad nekā :P Šodien kopā ar puiku tur bijām. Tavā vietā 2 vai trīs tipi jau uzlikuši trasi un lidinājās. Mums nācās iet uz otru lauka galu un manevrēt starp priedītēm :)

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]