Radio vadāmo modeļu forums

It is currently 18 Feb 2018, 22:35

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 532 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Next
Author Message
PostPosted: 19 Apr 2014, 15:00 
Profesors

Man liekas ka šāda atsevišķa tēma nebija.
Jā zinu, te daudzi lieto NAZA, bet ir arī kas lieto APM. Vismaz pāris cilvēkus noteikti zinu.

kādu laiku atpakaļ jau izteicu viedokli par APM.
viewtopic.php?p=49983#p49983

Šodien aiz ilgiem laikiem palidoju un veicu pilno režīmu testu. Jo biju veicis dažus uzlabojumus.
Beidzot uz pults saliku 6 flight mode režīmus.
Un tad visus pēc kārtas notestēju.
Stab, Alt hold, Loiter, Auto, Land, RTL(ar Land).
Un arī Turnigy9x pults izslēgšanu, APM saprata ka nav sakaru, pārslēdzās uz RTL(ar Land), atlidoja, nosēdās, izslēdzās motori.
Esmu priecīgs. Ir vēl šādi tādi sīkumi ko regulēt, un vēl šis tas jāpapēta lai labāk izprastu darbības principu.
Vēl arī patika WP salikšana ar pulti, un pēc tam Auto režīma palaišana. Izpildīja visu korekti.

Profile  

PostPosted: 21 Apr 2014, 00:13 
Profesors

Jau tājums- vai šāds jau ir?
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 904D9B35D5
Ar to vēl varot darīt brīnumlietas.

Profile  

PostPosted: 21 Apr 2014, 00:17 
Profesors

Jā ir , kādas brīnumlietas Tu doimā - parasta telemetrija ar kompi , visu devēju dati reālā laikā ..., vari pamainīt setingus , pakalibrēt, pamainīt gps punktus u.t.t. nesparužot klāt kompi un nesēdinot.
pāršūt vienalga vajag USB , jebšu jāķer moments būtojoties.
3DR radio šitā saite priekš APM 400-800mHz ir ļoti sena padarīšana.
Jāni , ar kādu ardupilota versiju lido?

Last edited by UldisK on 21 Apr 2014, 00:24, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: 21 Apr 2014, 00:24 
Profesors

Ja pareizi saprotu, tad ar to datora telemetrijas palīdzību var arī pacelt, izlidot punktus un nosēdināt nemaz neņemot rokā pulti? Itkā tādu varot arī piespraust pie androida planšetes izveidojot groundstation...

Profile  

PostPosted: 21 Apr 2014, 00:26 
Profesors

Jā , misijas laikā vai arī pamainīt misijas punktus (ja viņš vēl redz zemi, nav tā saite nekāda jaudīgā) bet domāju ka Te nevienam nav izteiktas robota intereses pret kopteri. šitas aktuāls mums varētu būt tikai regulēšanas laikā , to atvieglojot.

Profile  

PostPosted: 21 Apr 2014, 00:38 
Profesors

Pieregulēšana ir laba lieta, tik kāda jēga tad tai misiju plānotājā tās gps koordinātes likt kartē un vispār šo lietu saukt par autopilotu, ja jau beigās tā nav robotizācija.
Ir jau vēl viena izvirtība ko esmu dzirdējis- apm vadītu lidoni izmantot par radiolinka retranslatoru lidojumiem aiz šķēršliem. To paceļ augstu gaisā un lido sev ar otru lidoni apkārt lielam objektam, aiz kura fpv signāla pa taisno nebūs. Un kā retranslatoru var izmantot mazu ļotenīti ar ilgu lidojuma laiku, kas robotiski apļo savā nodabā.

Profile  

PostPosted: 21 Apr 2014, 08:48 
Profesors

vernerl wrote:
Pieregulēšana ir laba lieta, tik kāda jēga tad tai misiju plānotājā tās gps koordinātes likt kartē un vispār šo lietu saukt par autopilotu, ja jau beigās tā nav robotizācija.
Ir jau vēl viena izvirtība ko esmu dzirdējis- apm vadītu lidoni izmantot par radiolinka retranslatoru lidojumiem aiz šķēršliem. To paceļ augstu gaisā un lido sev ar otru lidoni apkārt lielam objektam, aiz kura fpv signāla pa taisno nebūs. Un kā retranslatoru var izmantot mazu ļotenīti ar ilgu lidojuma laiku, kas robotiski apļo savā nodabā.

Šiem mērķiem labāk izmantot meteoroloģisko zondes balonu, piesien pie kāda 100m striķa, gaisā uztvērējs uz vienu frekvenci un raidītājs, kas padod uz zemi ar citu.

Profile  

PostPosted: 21 Apr 2014, 14:13 
Profesors

Jā, man ir arī telemetrija. Bet to esmu ļoti maz lietojis. Nav bijusi ikdienas nepieciešamība.
ar to telemetriju, vienu pieliek pie APM, otru kam ir USB gals, ar OTG kabeli pieliku pie mobīlā. Man Samsung Galaxy S2, lai arī ir mazs ekrāns (uz planšetes būtu ērtāk) nedaudz notestēju telemetrijas iespējas ar šo https://play.google.com/store/apps/deta ... andropilot (ir arī DroidPlanner uz androida). Andropilotā tur to iespēju ir daudz, un ir iespēja vadīt visu lidoni no mobīlā, pacelties, lidot, pārslēgt režīmus, nosēsties. Visas andropilota režīmus neiztestēju un pat negribu. Bet es labāk vadu no pults, tā vismaz jūtu kloķus. Bet ja grib likt misiju, tad WP ir patīkami salikt, rediģēt uz lauka ar datoru vai mobīlo.
To iespēju ir ļoti daudz, bet vai to vajag, cits jautājums.

Hmm, varbūt arī caur telemetriju varēja FW atjaunot, nezinu, neesmu pārliecināts, man ērtāk ir ar kabeli.

ArduCopter man bija 3.1.2 versija, aizvakar ieliku jauno 3.1.3. versiju. Pa lielam man Copterī stāv visi defaultie FW iestatījumi, dažas lietas tikai pamainīju.
ArduPlane īsti neatceros kāda stāv, sen neesmu lidojis ar lidmašīnu.

Liķenē man ir minimosd, kopterim OSD vēl neesmu nopircis.

Profile  

PostPosted: 21 Apr 2014, 15:45 
Profesors

Nu re.
Galvenais jau laikam ko ar šo tēmu vajadzētu pierādīt, ka ja nav nekā un gribās lidot skaisti un kontrolēt visu ko vien var kontrolēt nevajadzētu sākt ar Naza, bet tieši ar APM. Gan fiansiāli, gan iespēju ziņā vajadzētu sanākt labāk. Vai tad ne?

Profile  

PostPosted: 21 Apr 2014, 18:01 
Profesors

vernerl wrote:
Nu re.
Galvenais jau laikam ko ar šo tēmu vajadzētu pierādīt, ka ja nav nekā un gribās lidot skaisti un kontrolēt visu ko vien var kontrolēt nevajadzētu sākt ar Naza, bet tieši ar APM. Gan fiansiāli, gan iespēju ziņā vajadzētu sanākt labāk. Vai tad ne?

Tad kad visi dziedāja slavas dziesmas Nazai un VilniZ ar Jāni centās pārliecināt par labu APM , neviens to dzirdēt negribēja , Jo takš mēmākais čakars ar programmēšanu :D , Naza ta lidojot no kastes. Tagad visi ir sapirkušies NAZA un saprot ka viņš nav īpaši draudzīgs ar citiem dzelžīem un nemaz tā nelido no kastītes , grib lai viņu apčubina , atkalibrē... Pilnīgi to pašu ko APM.
Cerams ka šī tēma neizvērtīsies par kaut kādu navērtīgu karu NAZA-APM kā tas parasti notiek , jo tam nav nekāda jēga - abi sevi ir pierādījuši kā lidotspējīgi , kāda un katram tīri tā reliģija un ticība citu spēcīgajam vārdam.

Profile  

PostPosted: 21 Apr 2014, 18:11 
Profesors

Piekrītu Uldim. Pirmās versijas bija bišku čakars, nebija tik useriem draudzīgs.

Kā jau teicu, es nekomentēšu NAZA spējas (neesmu ne lietojis, ne tuvumā redzējis).
Bet tagad man patīk kā pie NAZAs stūķē klāt MinimOSD (nevis NAZAs OSD) :D

Varu aprakstīt APM spējas, un savu zināšanu robežās pakonsultēt Jūs.

Cik esmu lasījis, tad APM diezgan plaši izmanto iekš "aerial mapping drone" aparātiem.

Profile  

PostPosted: 21 Apr 2014, 18:17 
Profesors

Ļoti patīk http://ardupilot.com/ kur viss ir tik sīki aprakstīts ar visām instrukcijām un pamācībām ka vispār nerkādu citu info meklēt nekur nevajag , instrukcijas ļoti konspektīvas un precīzas . sākot ar motora pieskrūvēšanu un beidzot ar gimbāla pāršūšanu un rekomendācijām.

Profile  

PostPosted: 21 Apr 2014, 18:24 
Profesors

Kā tev Uldi veicas? Cik tālu tiki ar APM?

Profile  

PostPosted: 21 Apr 2014, 20:01 
PhD Rozetēs

UldisK wrote:
vernerl wrote:
Nu re.

Tad kad visi dziedāja slavas dziesmas Nazai un VilniZ ar Jāni centās pārliecināt par labu APM , neviens to dzirdēt negribēja , Jo takš mēmākais čakars ar programmēšanu :D , Naza ta lidojot no kastes. Tagad visi ir sapirkušies NAZA un saprot ka viņš nav īpaši draudzīgs ar citiem dzelžīem un nemaz tā nelido no kastītes , grib lai viņu apčubina , atkalibrē... Pilnīgi to pašu ko APM.
Cerams ka šī tēma neizvērtīsies par kaut kādu navērtīgu karu NAZA-APM kā tas parasti notiek , jo tam nav nekāda jēga - abi sevi ir pierādījuši kā lidotspējīgi , kāda un katram tīri tā reliģija un ticība citu spēcīgajam vārdam.

8) Nu tad laikam beidzot tā lieta ar nazas rtf komplektiem ies uz grunti :D

Profile  

PostPosted: 21 Apr 2014, 20:31 
Profesors

UldisK wrote:

Reliģija te var būt tikai viena- cik biezs naudas maks. Ja tas ir ļooooti biezs, tad var bez bēdu pirkt dārgākā gala Naza moduļus un visas citas savietojamās komponenetes un būs ļoti labi (gan jau būs, pats neesmu mēģinājis).
Kas te kurā brīdi ir uz ko pārliecinājis neesmu redzējis, laikam manis te vēl nebija. Kad pats meklēju info ko labāk par KK2, visi klusēja kapa klusumā. Bija tikai viens ieteikums - Naza, uz to arī uzķēros. Tagad protams, kad neviļus uzzini arī par APM, kurš pat plauktā stāv kādu brīdi, saproti, ka virziens-naza manam naudas makam nebija pareizais.
Un mums te karu nevajag, vajag tehnisku informāciju par saprātīgo vidusceļu.

Last edited by vernerl on 21 Apr 2014, 23:03, edited 1 time in total.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 532 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]