Radio vadāmo modeļu forums

It is currently 24 Jun 2018, 21:47

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 164 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Next
Author Message
PostPosted: 12 Aug 2013, 11:40 
Profesors

Nekad netakārtojiet mau kļūdu. Gadījās kad aizmirsu modelim atslēgt vido Tx bateriju- protams tā izladē'jās par daudz. Baterija 1300mAh - 2s 45c izdomāju to sākumā palādēt kā NiMh lai sasniegtu spriegumu kad lādētājs to ļautu lādēt kā LiPo. Šāda prakse ir aprakstīta bieži. Šijā brīdī pie manis atbrauca kolēģis un aizmirsu par baterijas uzlādi NiMh režīmā. Labi ka biju mājās. apmēram pēc 40min dzirdu augšējā iztabā šausmīgu grāvienu, tad otru - sākumā likās ka jumts iebrucis. Skrienu augšā - mans lādējamo bateriju stūris liesmās, un deg viss rūkdams. Norāvu visu ar kailām rokām pie zemes un sasviedu virsū lupatas , izdevās apslāpēt liesmas tikai ar dažām apdeguma čūlām uz plaukstām un kājas. pēc dažām minūtēm vairs neko glābt nebūtu varējis, jo istabā ir modeļi , dēļu grīda ..... Mana rupjākā kļūda - lādēšanas režīms un baterija nebija arī drošajā paketē, lai gan pēc šī grāviena tas to būtu izārdījis tāpat. Tagad lādētājs un baterijas stāv dzelzs kastēs kuras novietotas uz ķieģeļiem , jo t pie eksplozijas t ir ļoti augsta - sakusušas bija visas plastmasas kuras atradās 1m rādiusā. Ja mans nelaimes - laimīgi beigušais piemērs var kā pakalpot par biedu citiem , - Lādēt tikai uguns drošā vietā , būšu priecīgs . Tikpat labi tas varēja notikt arī tad ja lādētājam kaut kas būtu sagājis sierā. Mani mācīt vairāk nevajag, mēri tika pieņemti nekavējoties.

Profile  

PostPosted: 12 Aug 2013, 12:02 
Profesors

:shock: labi ka beidzās tā, kā beidzās!

Profile  

PostPosted: 12 Aug 2013, 14:10 
Profesors

Es lādējot vēl lieku klāt temperatūras sensoru, neliela papildus drošība. Kā man sasniedz max pieļaujamo T*C tā pārtrauc lādēt.
Tākā vēl ir vasara, lādēju ar 1C tad lieku 35*C temp. max. robežu.

Es ceru tas mazina šo negadījuma risku. Un pēc šādiem lasītiem, redzētiem bildēs un video negadījumiem, man lādēšanas procesā negribas atstāt dzīvokli.

Profile  

PostPosted: 12 Aug 2013, 15:26 
Iesācējs

Pie šī paša par drošību - kur uzglabājat akumulatorus, kad neesat mājās? Vai ir droši tos ielikt kastē/atvilknē vai arī tad ir vēlams nedegošu kārbu izmantot? Vai var kas notikt?

Profile  

PostPosted: 12 Aug 2013, 16:31 
Profesors

Izmantoju šo http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=38354

bet vēl drošāk būtu http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__30603__Turnigy_Lipo_Bunker_Lipoly_Safety_Charge_Box_EU_warehouse_.html?strSearch=lipo%20safe

Trex 500 & 600N
Tarot 450
Blade mCPX
HiSky HCP100S

Profile  

PostPosted: 12 Aug 2013, 16:50 
Profesors

UldisK wrote:
Mana rupjākā kļūda - lādēšanas režīms un baterija nebija arī drošajā paketē, lai gan pēc šī grāviena tas to būtu izārdījis tāpat.

Nepamēģināsi - neuzzināsi.

Apskatījos pāris video, kur LiPo deg - nu jā, blieziens pamatīgs, pat paceļ lielai kastei vāku, kurš noslogots ar ķieģeli. Liesmas arī labas - mierīgi sasniedz metra garumu uz katru pusi. Degt tas brīnums arī mierīgi spēj 5, 10, pat 15 minūtes - māju nosvilināt ar tādu nav problēmu…

Tagad par tām drošības pakām… Dažos video patestētas lētās "somas", kuras pašas nodeg - nu jā, tādas var palīdzēt vien pret telefona baterijas sprādzienu. Bet dažos video no "somas" dūmi vien nāk, nekādu liesmu, pati "soma" paliek vesela. Protams, kaut kādā brīdī (sprādziena brīdī?) viņa "uzpūšas", bet tomēr paliek vesela, aizvērta un notur liesmas sevī. Tā ka 2 varianti - vai nu visi tie video ir "fake", vai arī frāze "lai gan pēc šī grāviena tas to būtu izārdījis tāpat" nav īsti pamatota (pieņemot, ka runājam par normālām "somām", nevis Ķīnas brīnumu par $0.99).

Vislabākais, protams, šķiet kaut kāda bleķa kaste, safety paka un elektrības slēdzis drošā attālumā, lai var no attāluma izslēgt lādētāju… Termo sensors un taimeris varētu būt labi bonusiņi.

Profile  

PostPosted: 12 Aug 2013, 17:22 
Profesors

Jā . tas termosensors arī rullē . Man arī ir tāds drošais maiss no HK , bet pēc šī belziena nezinu cik tas ir spējīgs ko slāpēt , ja pašu nepārrauj. Kā jau minēju man tas tagad notiek divās metāla kastēs - pareizāk sakot elektrības sadalēs ar slēdzamām durvīm :shock: jp savādāk trieciena vilnis to vāku atsit bez piepūles.
Patiesībā par visām šitām nebūšanām , bieži domāju - ar mani jau tas nekad nenotiks, bet tieši RC hobbijā mani ir apmeklējušas diezgan daudzas likstas, kurām vainīgs esmu bijis vienīgi es pats , neievērojot citu pieredzi - sākot ar propellera noraušanu no plane un iestādīšanu pierē - lidojuma zonas sadalīšanas neivērošanu .... un vēl beigās šis.
LŪdzu mācieties no manām kļūdām , šo nenovēlu pat ienaidniekam , jo deg viss ļoti ātri - blakus 4 aķi arī ir pa galam- lai gan tie laimīgi līdz eksplozijai netika.

Profile  

PostPosted: 12 Aug 2013, 17:59 
Meistars

kdraugsk wrote:
Pie šī paša par drošību - kur uzglabājat akumulatorus, kad neesat mājās? Vai ir droši tos ielikt kastē/atvilknē vai arī tad ir vēlams nedegošu kārbu izmantot? Vai var kas notikt?

man ar šis interesētu - vai baterijas var uziet gaisā arī pēc tam kad jau itkā veiksmīgi uzlādētas?
izlasot šo pat bail viņas likt lādēties, jo ar elektrību jau tā pavisam esmu uz jūs...

Profile  

PostPosted: 12 Aug 2013, 18:12 
Meistars

Nesen lasiju ka dažiem pat telefona baterijas kabatā ir uzliesmojušas un ir gūti pat nopietni apdegumi. Ar lipo joki mazi. Pašam bail majās atstāt akumulatorus. Laikam būs jauztaisa riktīga dzelzs kaste kur ladēt un uzglabāt viņus :)
Labi ka tev viss veiksmīgi beidzās :)

Profile  

PostPosted: 12 Aug 2013, 18:30 
Profesors

Palasot RCgroup forumu, rodas iespaids, ka dažiem mājās pašiem savs elektro transformātors.
piem.: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1581061 otrais posts, Izskatās bišku nenormāli :D tāda jauda. un lādē bez somām.

Profile  

PostPosted: 12 Aug 2013, 18:59 
Profesors

Tālāk atkal tikai manas domas-

Uldi, tiešām paldies dievam, ka bija plaukšķis kuru dzirdēji un varēji attiecīgi reaģēt!

Par lādēšanu ar lielām strāvām - LIPO tehnoloģijas jau sen sniedzas tālāk par Zippy un Nanotech, tādēļ lādēšana ar 3-5C strāvu nav pilnīgi nekas nenormāls un nekas riskants.

Bet esam reāli, nedrīkst lādēt Zippy , kura ir uzpūtusies ar 3C no tā rodas problēmas. Ja redzam ka LIPO ir defekts, labāk viņu utilizējam, nevis lietojam. Protams, es pats tā nedaru :cry: un arī Uldis neizdarīja, bet tā tam būtu jābūt.

Uldis pats atklāti norāda uz savām kļūdām - praktiski tukša LIPO ir bīstama, normālos apstākļos viņa būtu jāutilizē, jo pēc uzlādes tāpat viņas mūžs būtu īss. Protams, galvenais neatstājam LIPO vienatnē.

Šeit notika nenormāla apstākļu sakritība, acīmredzot tā tam bija jābūt , lai mēs visi gūtu mācību.

Par LIPO uzglabāšanu man pašam tas ir aktuāls jautājums. Jo man liekas, ka glabāšana kastēs sprādziena laikā var tikai pasliktināt situāciju (kā tas notiek granātās u.c.). Pilnīgi nav nekādas ticības tām LIPO somām it īpaši , ja es izmantoju 6S 5000 MAH lipo
Starp cita diezgan prātīga ideja klīda Spilvē par glabāšanu cepeškrāsnī - no vienas puses absurds, no otras puses kur no vēl ugunsdrošāku vietu dzīvoklī.

Man LIPO tiek uzglabātas pults kastē, bet reāli neredzu no tā nekādu jēgu :| risinājums - metāla kaste ar labu ventilāciju novietota pagrabā - bet tas nav reāli .

Varbūt kāds neliels ugunsdzēšamais? Tikai laikam īstais veids būtu jāpiemeklē.

Profile  

PostPosted: 12 Aug 2013, 19:42 
Profesors

Man ugunsdzēšamai vienmēr ir blakus, ja nu kas, tomēr lādējot ar 800-900watt nav joku lieta, tur arīkabeļi var sākt degt, vai arī baroklis vai pats lādētājs ar var aiziet papieskari.
Es lipo glabāju aluminija koferī ko nopirku krauta, protams ne tuvu ideālam bet vismaz ierobežots skābekļa piekļuve. Nelaime tāda ka visi šie 6s ir kopā un tādējādi viena liela bumba :)

Profile  

PostPosted: 12 Aug 2013, 19:45 
Profesors

Par cik man jau kādu brīdi nekas cepeškrāsnī netiek gatavots, ideja ir laba :D
Nez vai utilizēt var nodot turpat kur parastās baterijas ti. veikalos spec.kastē?

Trex 500 & 600N
Tarot 450
Blade mCPX
HiSky HCP100S

Profile  

PostPosted: 13 Aug 2013, 09:19 
Profesors

Mani jau laikam ir skārusi paranoja . Edge - kā ir ar Al kastēm? Nav tā ka tas pats var stāties reakcijā pie uzliesmošanas , Atsaista viņu no visa tikaii oksīda kārtiņa , Nu es domāju ja tfu,tfu .tfu ir uzliesmojums tad pie zināmas t tas plānais Al pats sāk degt.
Man arī ir viens liels Al čemodāns , bet nezināšanas un šādu aizdomu dēļ neizmantoju , atstiepu vizuāli nepievilcīgākas dzelzs elektro sadales.
Shranky - tas pukšķis , bija pabriesmīgs , viņu noteikti varēja dzirdēt arī labu gabalu ārpus mājas, pirms tam esmu vienu lipo nogalinājis salaižot uz īsu - tur nebija nekā - viņa strauji uzpūtās un ar pukšķi pārsprāga sadaloties plēksnēs pat īstu uguņu nebij. daudz dūmu , Šeit bija pavisam kas cits kas mani noveda šoka stāvoklī liesmas vēl neredzot.

Profile  

PostPosted: 13 Aug 2013, 10:09 
Profesors

Keramika, flīzes utt. , lēti un labi. izveido kasti no vairakam ailēm un ar vāku un nekas nedegs.
Nav mana ideja , kaut kur RU forumos biju redzējis bet tagad nevaru atrast

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 164 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]