Radio vadāmo modeļu forums

It is currently 17 Dec 2018, 22:20

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 484 posts ]  Go to page Previous  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 33  Next
Author Message
 Post subject: Re: FPV setup ieteikumi
PostPosted: 04 Mar 2014, 13:46 
Profesors

Shranky wrote:
Es sev paņēmu 2,1mm

Esi mēģinājis lidot starp šķēršļiem ? man kaut kā liekas ka tas ir mežonīgs platleņķis , informācija ta daudz , bet šķērslis kurš pirms sekundes likās tālu , pēkšņi ir kameras priekšā . Nē ?
Varbūt speriežu nepareizi , bet man kaut kā liekās ka visas mums izmantojamās kursa kameras tiek izmantotas PAL standartā - tātad pēc dazādām izversēm tās būs kaut kādas 5xx līnijas , Kāda jēga kamerai virs 600 līnijām ja to mums nevar nodzīt lejā , baigi šaubos ka šijās kamerās ir sarežģīti apstrādes algoritmi kas mēģinātu apstrādāt detaļas un vizuāli viņas iedzīt PAL standartā.

Profile  

PostPosted: 04 Mar 2014, 14:15 
Profesors

UldisK wrote:
Shranky wrote:
Es sev paņēmu 2,1mm

Esi mēģinājis lidot starp šķēršļiem ? man kaut kā liekas ka tas ir mežonīgs platleņķis , informācija ta daudz , bet šķērslis kurš pirms sekundes likās tālu , pēkšņi ir kameras priekšā . Nē ?
Varbūt speriežu nepareizi , bet man kaut kā liekās ka visas mums izmantojamās kursa kameras tiek izmantotas PAL standartā - tātad pēc dazādām izversēm tās būs kaut kādas 5xx līnijas , Kāda jēga kamerai virs 600 līnijām ja to mums nevar nodzīt lejā , baigi šaubos ka šijās kamerās ir sarežģīti apstrādes algoritmi kas mēģinātu apstrādāt detaļas un vizuāli viņas iedzīt PAL standartā.

Te labs salīdzinājums izskatam kā katra lēca izskatās, tikai par to līniju skaitu nesapratu PAL, labāk 700 vai mazāk 520 labāks?
http://www.infinity-hobby.com/main/arti ... les_id=252

Profile  

PostPosted: 04 Mar 2014, 14:20 
Profesors

edge wrote:
Te labs salīdzinājums izskatam kā katra lēca izskatās, tikai par to līniju skaitu nesapratu PAL, labāk 700 vai mazāk 520 labāks?

Tāpēc es lidoju ar 3.6 :)

Profile  

PostPosted: 04 Mar 2014, 14:59 
Profesors

Es vēl to kameru un lēcu neesmu saņēmis.

Man būs gan 2,1 , gan 3,6mm - izmēģīnāšu atrakstīšos

Profile  

PostPosted: 04 Mar 2014, 15:16 
Profesors

edge wrote:

Ne mazāk par 560 , savukārt lielākai rezolūcijai nesaskatu jēgu , ja tā būtu 3-4 lielāka un iekšā grieztos softs kurš darbotos ar trokšņiem , jā viņām varētu pacelt ISO un krēslā tās vēl rādītu ar labu izšķirtspēju , Ja tās 700Tvl varētu pa taino aizdziīt uz monitoru ar tām pašām 700 līnijām būtu ļoti labi jo tas jau patiesībā ir turpat HD standarts 720 , bet signāls taču mums analogs ,monitors ir ar citu rezolūciju (brillēs bieži pat mazāku) kamera ar citu, ceļš līdz acīm ir no cipariem uz analogo , RF trakti , no analoga uz cipariem pa vidu tas viss tiek sajaukts un atkal dekodēts ......... man liekās ka FPV normāla CCD 600TVL kamera ir OK , ja viņai vēl labs , gaišs objektīvs (bet tas uzreiz būs lielāks, smagāks sevišķi platleņķim 2,8-3,6) .
Galvenais jāpačeko cik labi un ātri tā spēj turēt auto režīmu , slikta FPV kamera būs tā kura iebraucot saulē , viņa automātiski samazina jūtību lai sauli neizgaismotu , bet pārējie objekti paliek tumši , labāk ja viņa sauli pārgaismo un pārējais paliek tāds pats. Otrs cik ātri tas notiek (kameras sensors+procis), nu teiksim pagriežam pret sauli pēc tam ātri atpakaļ uz ēnu , slikta kamera attapsies tikai pēc vairākām sekundēm, tas cik labi strādā baltā balanss un citas lietas FPV būtu pakārtots jautājums. Tā es to visu saprotu. .Ā un vēl , pats video trakts , ļoti bieži HD kamerām AV izeja ir daudz sūdīgāka par šīm lētajām FPV kamerām, jo neviens neispringst to pilveidot, jo viņas mērķis jau ir HD tātad HDMI. Arī visiem HD dzelžiem AV izejas ir pretīgas salīdzinājumā ar vecajiem VHS.
Es jau te ātrāk rakstīju ka ļoti gribētu setapu ar 16:9 , gan kameru gan brilles. tad var izmantot mazliet platāku objektīvu nemainoties galvenā objekta izmēriem, man pie kājas kas notiek stūros (vai tie ir nedaudz izplūduši jeb optiski kropļoti) uz kuriem lai redzētu būtu jāšķielē , bet vai tur ir krūms vai nē tiktu uztverts , tagad mēs brillēs bez piepūles redzam melnas sienas , kā ja sēdētu kinoteātrī stipri pa vidu, a gribētos kā mašīnā kaut ar aizlīmētiem sānu logiem :)

Profile  

PostPosted: 04 Mar 2014, 21:48 
Profesors

vilniz wrote:
edge wrote:

Tāpēc es lidoju ar 3.6 :)

nja, bet tajā security2000 bla bla bla saitā ir šadi attēlots
Image

Ja ir tā, kā UldisK saka, ka maldinoša info par attālumu līdz objektam, tad ir dimbā :D

EasyJet
DJI Mavic Pro FMC

Profile  

PostPosted: 04 Mar 2014, 22:16 
Profesors

nav jau tik lielā dimbā, jebkurā gadījuma pie precīziem attālumiem ir jāpiešaujas ar jebkuru lēcu, vienkārši ar 2.1mm tavā redzeslokā būs vairāk objekti

Profile  

PostPosted: 04 Mar 2014, 22:17 
Profesors

Nē , nekas tur nav maldinošs , viss ir pareizi , Tavas acis redz pat vairāk kā tas platleņķis , Bet tā zona kurā notiek intensīva informācijas apstrāde ir daudz šaurāka . Lai smadzenes atuveni saprastu cik liels attālums līdz objektam vajadzētu lai tas perspektīvā izskatītotos aptuveni tikpat liels kā kad skatīsies caur brillēm. FPV kamerai tas varētu būt kādi 4,5mm , bet uzliekot šādu kameru mums pazūd ļoti daudz objekti , šķēršļi par kuriem mums ir jābūt informētiem , tāpec man liekās ka optimālākais ir 3,2 - 3,6 kā Vilnis ieteica , Viņam pieredze no mums vislielākā , jo ļoti zemu teš ar FPV lidmašīnu kuras ātrums daudz lielāks par kvadu
Platāks - zem 2,8 ... jau objekts kurš atrodās teiksim 10m no mums liksies maziņš un līdz ar to grūti saprast cik tālu īsti tas atrodās. Vispār jau smadzenes ātri pie viskautkā pierod un iespējams ka nav nekādu prob lidot arī ar zivsaci. Mūsu acs patiesībā visu pasauli redz ar kājām gaisā , bet smadzenes to apgriež otrādāk un mēs par to nemaz nezinam.

Profile  

PostPosted: 04 Mar 2014, 22:24 
Profesors

intereses pēc sāku meklēt info par to cik man esošajai kamerai lēca, izrādās 2,8mm http://www.fatshark.com/uploads/pdf/1719-2.pdf būs tiešām interesanti salīdzināt ar 3,6 un 2,1 mm!

Profile  

PostPosted: 04 Mar 2014, 22:55 
PhD Rozetēs

Es te atkal salasījos un īsti nesaprotu. Piemēram man ar redzi viss tipa ok, nāk 39, bet vairs nevaru kolas pudeli piebāzt pie acīm lai sīkos burtus izlasīt. Ja pasūtu tās fpv brilles, tad man vajag arī to mistisko lēcu komplektu :? Brilles nenēsāju :)

Profile  

PostPosted: 04 Mar 2014, 22:59 
Profesors

Aftershock wrote:
Es te atkal salasījos un īsti nesaprotu. Piemēram man ar redzi viss tipa ok, nāk 39, bet vairs nevaru kolas pudeli piebāzt pie acīm lai sīkos burtus izlasīt. Ja pasūtu tās fpv brilles, tad man vajag arī to mistisko lēcu komplektu :? Brilles nenēsāju :)

Nē protams, tās ir vajadzīgas tuvredzībai, jo lēcas nodrošina skatu uz ekrāniem normālai redzei tālumā.

Profile  

PostPosted: 04 Mar 2014, 23:00 
Profesors

Shranky wrote:
intereses pēc sāku meklēt info par to cik man esošajai kamerai lēca, izrādās 2,8mm http://www.fatshark.com/uploads/pdf/1719-2.pdf būs tiešām interesanti salīdzināt ar 3,6 un 2,1 mm!

Heh, un vēl kā izhrādās tā ir arī CMOS matrica nevis CCD. Tik neko nav minējuši par tāv TVL līnijām cik to ir.
Īstenībā kā skatītājam no malas caur tavam brillēm likās ka redzamais ir gana saprotamā platumā. Vienīgi, kā tika izpētīts, pielidojot pie tuva objekta un paskatoties no malas, tad sajūta par attālumu bija ļoti savādāka, nekā tas ir īstenībā. Vai tad nebija tā, ka caur kameru izskatījās, ka jau esi pavisam tuvu , bet īstenībā vēl bija kādi 4 metri.
Ja visu saliek kopā, tad ar 3,6mm būs tā, ka liksies vēl tuvāk nekā ir īstenībā.
Ar spoguleni labi piemeklēt zūma (fokusa) attālumu, lai skatoties caur kameru ar vienu aci tur izskatītos tāpat, kā ar otru aci pa tiešo. Tad var uztaisīt foto, kas atbilst reālam cilvēka redzējumam no tās vietas.
Tad lūk interesanti, kā to izdarīt ar kameru, kurai izeja iet uz monitoru, video brillēm.
Man jau liekas krosos piedaloties lidojot caur šķēršļiem būtu labi, ja kameras redzējums atbilstu acu redzējumam. Vienkārši tāpat brīvā dabā plivinoties, gan jau ka šim redzējumam nav nekādas nozīmes.
Un vēl jau kas, šiem milimetriem šķiet nav nekāda sakara ar lēcas izliekumu cik platā leņķī ir redzama pasaule.

Profile  

PostPosted: 04 Mar 2014, 23:10 
Profesors

vernerl wrote:
Ar spoguleni labi piemeklēt zūma (fokusa) attālumu, lai skatoties caur kameru ar vienu aci tur izskatītos tāpat, kā ar otru aci pa tiešo. Tad var uztaisīt foto, kas atbilst reālam cilvēka redzējumam no tās vietas.
Tad lūk interesanti, kā to izdarīt ar kameru, kurai izeja iet uz monitoru, video brillēm.
Man jau liekas krosos piedaloties lidojot caur šķēršļiem būtu labi, ja kameras redzējums atbilstu acu redzējumam. Vienkārši tāpat brīvā dabā plivinoties, gan jau ka šim redzējumam nav nekādas nozīmes.

Man šķiet, ka tam, ka brillēs/monitorā redzi citādāk nekā "ar aci", nevajadzētu būt tik kritiski. Uztver brillēs redzamo kā daļēju "virtuālo realitāti" un būs OK. Datorspēlēs tak arī visi izmēri ir greizi - i neko, cilvēki spēlē bez jelkāda diskomforta par to, cik tālu atrodas dažādi šķēršļi.

Profile  

PostPosted: 04 Mar 2014, 23:15 
Profesors

Tas nav tik vienkārši - cilvēka acs redz lielā platleņķī , bet aktīvi strād'daudz šaurāks leņķis - ja Tev ir crup DSLR fočiks tad tas atbilstu ~35mm , bet lai objekts ar vienu aci izskatītos tikpat liels cik ar otru skatu meklētājā būs ~50mm ar šādu kameru lidojot FPV , Tev objelti būs pareizā lielumā , bet iebruaksi ātri kādā šķērslī aiz tā ka neredzēsi kas Tev ir apkārt , tādēļ jāpietuvinās tam aktīvajam redzes laukam 35mm. Objekti izskatīsies mazāki , bet vēl pietiks daudz detaļu , tas 1/3 matricai atbilstu ~3,6mm
Ja skatījies Shranky brillēs un Viņam ir 2,1mm Tad nekādā gadījumā Tev nevarēja likties ka objekts ir tepat , bet patiesībā ir 4m - Tam bija jāizskatās tieši otrādi . Vissliktākais ir tas ka tas ka platleņķī tas objekts no maza paliek par lielu ļoti šaurā distancē.

Profile  

PostPosted: 04 Mar 2014, 23:19 
Profesors

binary wrote:
. Datorspēlēs tak arī visi izmēri ir greizi - i neko, cilvēki spēlē bez jelkāda diskomforta par to, cik tālu atrodas dažādi šķēršļi.

Datorspēlē nav optiskā kropļojuma kā optiskā platleņķī un pati spēle programmēta ir aktīvajam redzes laukam , Pamēģiniet ar brillēm pabraukt ar simulātoru FPV - ideāli , bez kādām problēmām , tagad pamēģiniet pabraukt FPV reālajā , situācija krasi mainās. simulātors tāpat kā datorspēles paltforma ir uztrīta priekš aktīvā redzeslauka, Tas pats kas filmas izņemot 2.35 formātus , pie mums filmas priekš BR un Tv nonāk jau stipri apcirptas pa malām, kaut liekās ka uz 16:9 tāpat vēl strīpas paliek, jo nav mums tie ekrāni tik lieli lai varētu patiesi uztvert pilna formāta filmu, tad pie 60collu Tv jāsēž 1m attālumā un tad tiešām būs nosegts viss redzeslauks, skatīt varam to kas notiek aktīvajā daļā un ir nojausma par to kas notiek aiz tās.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 484 posts ]  Go to page Previous  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 33  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]