FPV setup ieteikumi

First person view
Post Reply
User avatar
Shranky
Profesors
Posts:1080
Joined:29 Aug 2011, 19:28
Location:Riga
FPV setup ieteikumi

Post by Shranky » 24 Dec 2013, 23:41

Labvakar kungi,

mēģināšu vienu kāju pamērcēt FPV pasaulē, bet sakarā ar to, ka tā būs pirmā pieredze, nepieciešami padomi & palīdzība. Kaut ko esmu lasījis, kaut ko esmu konsultējies, bet viss jāsaliek pa plauktiņiem.

Mērķis - FPV lidojumi līdz un ap 1km rādiusā, pētot kā dzeņi stumbros caurumus sit un dāmas sauļojās.

Platforma - quad.

Domāju lidot ar brillēm. Tātad laikam jāņem Fatshark, bet kurš modelis? Tur ir kādi četri laikam :D
TX&RX domāju 5,8 , bet kādas jaudas 400-600MV?, kādus ražotājus ieteiksiet? Antenas cloverleaf?

FPV kamera? Kaut kāds konkrēts modelis, vai ņemt gopro 2-3 un izmantot gan filmēšanai, gan FPV? Itkā ir kaut kādas aiztures, bet skatoties youtube -- daudzi lido.

Kaut ko esmu palaidis garām?

Neko dikti dārgu&luksus tērēt tagad es negribētu, bet tajā pat laikā sū&*s arī nevajag .

Tajā pat hobbyking ir kautk kādi gatavi komplektiņi, bet es saprotu, ka laikam labs tur nekas nav?

User avatar
Android
Profesors
Posts:923
Joined:09 Sep 2012, 23:02

Re: FPV setup ieteikumi

Post by Android » 25 Dec 2013, 18:21

Par gopro ir dažādas runas - vieni cik vien var atrunā, citi atkal saka, ka ir ok.
Katrā ziņā kā vienīgo kameru gopro izmantot nevajadzētu. Var pieslēgt 2 vai 3 kameras caru speciālu swich'u, un ar pulti pārslēgt pēc tam kurā skatīties.
Visi kā viens lidošanai iesaka izmantot šito kameru: http://www.securitycamera2000.com/produ ... u-DNR.html
esot baigi labā kvalitāte, un nekad neuzkaroties. Pats sev tādu pasūtīju, gaidu kad atsūtīsies.
Gopro tad var atstāt tikai filmēšanai, ja ir tāda vajadzība.

Vēl viens ieteikums, ko daudzi pieredzējuši fpv lidotāji rekomendē - start simple, tb. sāc ar vienkāršāko, un tad vari apaudzēt sistēmu ar papildus pričendāļiem - osd, gimbali, utt.

Par frekvencēm - ja lidosi tiešās redzamības attālumos, tad 5g8 der, ja gribās lidot aiz kokiem un citiem šķēršļiem - tad labāk 1,3ghz.

No brillēm - es nesen saņēmu FatSharki Attitude SD. Kvalitāte bildei laba, nāk komplektā ar 5g8 raidītāju.
Tagad nupat tirgū izlaista ir Attitude v2 - maksā par 100$ dārgāk, bet toties nāk komplektā ar head tracker un FatShark mazo kameru. Esot arī pašām brillēm tīri ergonomiski uzlabojumi, bet elektronikas ziņā viss tas pats kas V1.
Vēl šobrīd esot testēšanā (un it kā pirmās ražošanas partijas) Attitude HD - tip augstāka izšķirtspēja. Jāgaida, kad būs masveidā pieejamas, tad jālasa atsauksmes.

Video, kas pieejams youtubē, ir filmēts ar gopro, bet aiztures rodas nevis pašā gopro, bet gan live-out izejā, tb nofilmētais atšķirsies no tā, ko redzēsi brillēs, un filmētais vienmēr būs bez aizturēm, savukārt brilles/monitorā būs tā aizture.

User avatar
battery
Meistars
Posts:322
Joined:27 Jan 2012, 00:37

Re: FPV setup ieteikumi

Post by battery » 25 Dec 2013, 23:00

Ir labas atsauksmes par Fatsharrk altitude sd , tacu manuprat janoceko kuram ir regulejams acu attalums un aidāa, tabes citam i acis talak / tuvak , tas ir svarigi , es lietoju brilles , tacu bez sadas ficas, vienmer nepasteidzoties var daut labakas un modigakas :D esmu meginajis ari ar mainamiem attalumiem , nu drusku brivak ta sajuta ...
600mw tas ir tas kas jasedina uz lidona , ar 100 mw ir ka ir , antenas viena seta ar lapinam , patiesiba ja patik lodet nav tik sarezgiti , bet nu nav ari tik dargi fatsharkam laikam ari ap 40 zaliem , pedeja versija stav novietojuma labak ( veca versija locas atpakal ipasi uz brillem pieskruvetaa)). , ja lode pats ir pluss, jo var uzlipinat vadu garaku un lidz ar to talak blaujosais signals no uztverosa .
Kamera ... ja gopro , tad ne 3 , jo ir nesankcionetas izslegsanas uc gluki , pirmais gopeds darbojas sim merkim eleganti un sobrid loti normala cipara (pats lidoju ar pirmo , nav tik loti zel zemi rakt ar tadu ) , otro gp nav bijis gods lietot , gopro 2 vai1 ja viena kamera , Fatshark originala kamera isti .... nu var lidot , bet ....pats vel neesmu analogu atradis , var jautat Uldim ka ir ar Boscam( vieglaka ka gopro) , ari ir ok cipars , vienigi ruks no borta aķa , jo pasam sava nav , lai ari ja liec osd ar gps un tadam fignam atkarigs ko izvelas ari otru aki var vajadzet .
Es lidoju ar originalo fatsharka kameru un gopeds rakstosais, lai ari pieraduma vaina un var lidot tikai ar gopedu , bildi nevar salidzinat , tacu mainas mazliet telpas sajuta un tapec gabariti itka , tacu bildi nevar salidzinat pec kvalitates .
Lidz kilometram tas ir talu ar quadu , parasti talak par 500m nelidoju , jo gruti uztaisit ka nekas nav antenam prieksa un nekas neitekme ne vienu , ne otru signalu un / vai signali nenobloke viens otru . Nav jau varbut nekadas vainas , bet baigi talu jaiet pakal ....ja nokrit :)

User avatar
Android
Profesors
Posts:923
Joined:09 Sep 2012, 23:02

Re: FPV setup ieteikumi

Post by Android » 25 Dec 2013, 23:19

Attitude SD ir regulējams PID (attālums starp acu centriem), Attitude V2 bišku labāki regulēšanas slēdži, tip vieglāk slīdot, bet arī V1 var eleganti noregulēt.
Gopro3 tagad gļuki esot novērsti - tie bija sākotnējām firmwarēm, tagad ir pieejami update, gļuki it kā neesot vai esot stipri mazāki.

No savas pieredzes un lasītā varu teikt, ka ja gribi kā vienīgo kameru - tad toč labāk GP1 vai GP2, ja gribi rakstīt ar vienu, bet lidot ar citu -tad labāk GP3 rakstīšanai un Securitycamera2000 lidošanai.
Vēl viena lieta, ko nesen izlasīju FPVLab forumā - kameru vislabāk ņemt 600TVL, jo 700 un 800 esot dārgākas, un šo lielāko izšķirtspēju brilles tāpat nespēj parādīt, tādēļ bilde kvalitatīvāka toč nebūs.

5g8 antenas var uzsūtīt SpiroNet caur Hobbyking, taču tas pats HK piedāvā arī lētāku alternatīvu - par 12$ var nopirkt komplektu ar āboliņlapām - viena ar 3 lapām uz lidoņa, otra ar 4 lapiņām - uz zemes/brillēm. Vēl, ja gribas, par ~8$ var iepirkt patch antenu, ko likt uz brillēm - lielāka viena virziena orientācija, toties lielāks attālums tajā virzienā. Es uzsūtīju abus komplektus, bet vēl neesmu notestējis kas un kā - salavecis tik nesen atnesa :)

Kopumā, ja angļu valoda nav sveša, rekomendēju kārtīgi palasīties pa rcgroups un fpvlab forumiem - tad arī pašam būs lielāka skaidrība ko un kā vajag, nauda tomēr nav maza - labāk ir būt pārliecinātam, ka pērc tieši to, ko vajag.

User avatar
Shranky
Profesors
Posts:1080
Joined:29 Aug 2011, 19:28
Location:Riga

Re: FPV setup ieteikumi

Post by Shranky » 26 Dec 2013, 00:41

paldies visiem gan sheit, gan pm, gan telefoniski :D

sakara ar to ka bus naza, tad osd buus iosd mini

savukart par brilli, ir uzsutits fatshark predator v2 komplektins ar tx rx un kameru, un spironet antenam, pareizi sapratu, ka sma vajadzeja nemt? :D

ja truks jaudas liksim jaudigaku rx

par kameru, ja sakata, ka ari 1 un 2 gopro der, tad laikam ar tiem bus jasamierinas.

mani filmesana laikam mazak intereses, vairak palidoshana, tadel butu svarigak lai lidojuma bilde smukaka!

abi divi augstak minetie forumi tiek studeti un principa ari skaidriba jau ir.

tas kilometrs bija tik ta nosaukts ar domu ka vajag vairak par 100m un mazak par 40km :D

User avatar
Android
Profesors
Posts:923
Joined:09 Sep 2012, 23:02

Re: FPV setup ieteikumi

Post by Android » 26 Dec 2013, 01:33

Ja tikai lidošanai tad labāk tomēr ņem vienkāršāku board camera - vienkāršāks=drošāks, mazāks risks ka kaut kas nogļukos, + 5x vieglāka, + nav vajadzīga baterija - nebūs aplauziens, ja būsi aizmirsis uzlādēt. Un cik saprotu, tad videobrille tāpat nespēs parādīt tik labu bildi, cik dod GP, līdz ar to ja tikai lidošanai, tad toč nesaskatu jēgu..

User avatar
edge
Profesors
Posts:1378
Joined:24 Aug 2008, 17:05

Re: FPV setup ieteikumi

Post by edge » 26 Dec 2013, 14:03

Shranky sāk lidot ar lidojošiem datoriem, es laikam iešu iestāties kādā filatelistu klubiņā :lol:

User avatar
Shranky
Profesors
Posts:1080
Joined:29 Aug 2011, 19:28
Location:Riga

Re: FPV setup ieteikumi

Post by Shranky » 26 Dec 2013, 14:22

:D
uztraukumam nav pamata, joprojam viss notiek, simulejam regulari :D :) :D heli forever

User avatar
andersonsjanis
Profesors
Posts:777
Joined:08 Oct 2013, 21:20

Re: FPV setup ieteikumi

Post by andersonsjanis » 27 Dec 2013, 00:12

http://www.ebay.com/itm/200mW-5-8G-FPV- ... 417646d38e

Ļoti lēts iesācēju variants. Ar stock antenām normālu gabaliņu šodien nolidoju kuldīgā, kādu 300-400 metru attālumā. Ielikšu video kautkur.


User avatar
Shranky
Profesors
Posts:1080
Joined:29 Aug 2011, 19:28
Location:Riga

Re: FPV setup ieteikumi

Post by Shranky » 27 Dec 2013, 12:02

Kāda kamera?


User avatar
vilniz
Profesors
Posts:1199
Joined:16 May 2011, 11:54
Location:Ventspils

Re: FPV setup ieteikumi

Post by vilniz » 27 Dec 2013, 13:30

andersonsjanis wrote:
Shranky wrote:Kāda kamera?
sony tvl 420
Pati populārākā un simtiem fpvešņiku pārbaudītā ir PZ0420 no securitycameras2000, kvalitātes un cenas attiecība ir vislabākā.
Pašam tāda ir uz X8 un zefīra, un man ir aizdomas, ka viena vēl jauna mētājās atvilknē :D
Tagad pat jau plastmasas korpusiņā http://www.securitycamera2000.com/produ ... amera.html
Image

User avatar
Shranky
Profesors
Posts:1080
Joined:29 Aug 2011, 19:28
Location:Riga

Re: FPV setup ieteikumi

Post by Shranky » 27 Dec 2013, 13:41

Jā izskatās, ka šo PZ0420 lieto ļoti daudzi.
Komplektā ar šarkiem nāks kaut kāda 600TVL kamera, itkā daži raksta, ka nav slikta, sagaidīt un apskatīties, vai nečakarēties un pasūtīt to PZ0420?

Kādu lēcu jāņem??

The Gardener
Tas, kuru nedrīkst nolamāt
Posts:3012
Joined:23 Jul 2006, 14:31
Location:Jelgava

Re: FPV setup ieteikumi

Post by The Gardener » 27 Dec 2013, 14:14

Neiespringsti, oriģinālā kamera ir pilnīgi OK, neremontē to, kas nav salūzis.

Post Reply