Radio vadāmo modeļu forums

It is currently 21 Jun 2018, 03:44

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 36 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
PostPosted: 05 Jun 2016, 19:29 
Profesors

Labi peld! Pastāsti ko izdomāsi ar ESC.

HBX Devastator miniCrawler
SymaX5
TarantulaX6
E-Sky Lama
JJRC H8mini
WLtoys F939
Zabo250(racingDrone)
Walcera QRX350Pro
Naza F450
HengLong WalkerBulldog(tanks)

Profile  

PostPosted: 06 Jun 2016, 02:08 
Meistars

Brīvdienās ņēmos sirsnīgi slīpēt, lai būtu gluds un daudz maz taisnām līnijām, jāslīpē bija daudz. T.i. svara atšķirība pirms un pēc ir 94 gr.
Protams visi nepareizās formas defekti, nelīdzenā otrās kārtas uzlikšana, u.t.t. tagad ir redzami visā krāšņumā. Tiesa pa lielam korpuss tagad ir ļoti gluds. "pa lielam" tāpēc ka noslīpēti ir pauguri un krunkas kas bija vērsti uz āru, bet vēl paliek tās krunkas un burbuļi kas bija vērsti uz iekšu. Jā, starp citu, sveķi ir ļoti caurspīdīgi - grūti saskatīt defektus, tāpēc es korpusu nokrāsoju ar diviem dažādu krāsu slāņiem. Palīdzēja.
Nākamais solis - saprast, ar ko tās aizpildīt: špaketli, sveķus, vai vienkārši kādu līmi (?) Pirms vēl viena sķiedras slāņa uz likšanas ( cerams pēdējā)
Te būs uzskates materiāls.
Pirms
Attachment:
IMG_20160604_184933.jpg
IMG_20160604_184933.jpg [ 1.3 MiB | Viewed 3053 times ]

Pēc :
Attachment:
IMG_20160604_201312.jpg
IMG_20160604_201312.jpg [ 1.83 MiB | Viewed 3053 times ]

Attachment:
IMG_20160604_201221.jpg
IMG_20160604_201221.jpg [ 1.15 MiB | Viewed 3053 times ]

Profile  

PostPosted: 06 Jun 2016, 02:41 
Meistars

SalvatoreMundi wrote:
Labi peld! Pastāsti ko izdomāsi ar ESC.

Šodien peldināju Māras dīķī Āgenītī. Vējš joku izspēlēja - strauja manevra laikā, brīdī kad modelis bija šķērsām attiecībā pret vēju, tas apmeta 360°
kūleni. Vai drīzāk paripoja pa ūdeni. Nedaudz ūdens tika iekšā, bet ESC šķiet necieta.
Dzesēšanu kā uztaisīt ir pāris domas. Būs jāpārtaisa kastei vāks- tā lai stacionāri paliek sāni un atveramais vāks būs 1/3 no tā kas ir šobrīd. Kastes sānos tad arī uzlikšu radiatorus no PC (simetrijai abās pusēs)
Šodien papētīju arī jautājumu ar kuru no reguļiem skrien labāk. Ķīnietis ar RED BRICK 50a uzvedās apmēram vienādi tik ar to vienīgo atšķirību ka redbrick karsa jūtami mazāk.
Vislabāk motors dziedāja ar Multistar 30A reguli, atšķirība bija stipri jūtama : reakcijas laiks uz kloķi, tas cik vienmērīgi un dziesmā grieza propelleri. Ar to ilgi pabraukt nesanāca. Tik pāris aplīšus, bija jādodas prom, tāpēc par karšanu pateikt nevaru.
Šī nedēļa būs "jautra", vai būs laiks pieķerties modeļiem patreiz vēl nezinu.

Profile  

PostPosted: 06 Jun 2016, 02:42 
Meistars

.

Profile  

PostPosted: 09 Jun 2016, 14:24 
Profesors

Tagad tik palasīju šo tēmu. Prieks ka vēl viens ievingrina roku kompozītu pasaulē.
Klau, bet kāpēc vismaz apakšai nelīmēji modeli matricā kuru jau biji izgatavojis, būtu ietaupījis laiku un nebūtu nekas daudz jāšpaktelē , jāslīpē. Ja pacenšās labi noņemt formu , tad būtībā pēc formas ievaskošanas iepūš formā krāsu , asās kantes izsmērē ar sverķiem kuri sajaukti ar kokvilnu un līmē iekšā audumu, ārā izņemtu jau ārēji gatavu produktu. Es par to tāpēc ka bija jau gatavs modelis no kā noņemt formu. Ja formu no kā noņemt nav , tad pielieto praksi uztaisot maketu no putaplasta un uz tā uzlīmē audumu , putaplastu pēc tam ar acetonu izskalo ārā.
Lai veicās - sekošu līdz.

Profile  

PostPosted: 10 Jun 2016, 12:41 
Meistars

Apakšu ar šķiedru taisīju matricā, tik matrica bija no elektriķu špakteļa - nelīdzena sanāca - tas ātri sacietēja. savukārt matricu slīpēju samērā maz, uz aci likās ka nav briesmīgi ( gan būs labi) . Tas bija tad, tagad jau vairs negribās "gan būs labi" - tagad gribās lai ir "labi. Bet, lai zinātu kā Tēvzemi mīlēt, jāiziet cauri visam nepareizajam procesam. Lai arī darba jāiegulda vairāk ne kā biju domājis, liekas ka rezultāts būs labs.

Profile  

PostPosted: 14 Jun 2016, 09:41 
Profesors

vairāk bilžas .. viss būs labi.

Profile  

PostPosted: 14 Jun 2016, 09:46 
Profesors

šeit , ja ir interese un saprotam ru , ir aprakstīts un ar bildēm parādīts kā piestrādāt malu divdaļīgai matricai, es to biju darījis ar plastelīnu kas sanāk nu teiksim tā - ne visai . Šis paņēmiens ar auto špakteli izskatās jau daudz glītāks , būs jāpamēģina.
http://forum.rcdesign.ru/f78/thread447255.html

Profile  

PostPosted: 19 Jun 2016, 23:55 
Meistars

Sestdien laidām Purva Bridēju pa strautu: par maz vietas lai sāktu glisēt, pagriezienos sķērēja zāli un krūmus, un akmeņi depronā atstāj "es biju šeit " :)
bija interesanti bet ne tik jautri.
Ok gribās ko žiperīgāku + jāpaskatās kā uzvedīsies 64mm EDF.
Tā nu pa sestdienas nakti tapa jestrs kuģītis un šodien bija laba diena uz ezera (video top, dimžēl Bridēja braukšana krastā ar dzenskrūvi zem ūdens palika nenofilmēta :( .. bet bija interesanti) :
Attachment:
IMG_0706.JPG
IMG_0706.JPG [ 2.23 MiB | Viewed 2949 times ]

Krāsojums ir manējais - zinu! nesmuks :)
Attachment:
IMG_0708.JPG
IMG_0708.JPG [ 2.46 MiB | Viewed 2949 times ]

Specene:
Deprons, koks, karstā līme un skočs
Garums 55cm (bez astes)
Platums 28 cm
Korpusa biezums 6.5cm
Augstums ar EDF 17 cm (aste +pāris cm)
Sars (RTR) 795 gr.

motors 64mm EDF
esc 80Amp DragonFlay liekas ka Mystery
9gr servo
Šodien barojās no Zippy 4S 3000Mah
Attachment:
IMG_0709.JPG
IMG_0709.JPG [ 2.48 MiB | Viewed 2949 times ]

kāds ir aizsargājis ESC un uztvērēju no ūdens ar kādu epoksīdu ?

Profile  

PostPosted: 20 Jun 2016, 08:19 
Profesors

Apsveicu ar pirmajiem brauciniem!
Kur Tev laivai ir CG. Kad ieskrienās neiet debesīs :) ?

Profile  

PostPosted: 20 Jun 2016, 17:14 
Meistars

Cg ir no korpusa vidus vairāk uz motora pusi aptuveni trešā piekdaļa. Bet es to nobīdīju vairāk uz aimuguri lai palielinātu manevrēšanu, bet pie tāda novietojuma ātri braukt var tikai tad ja uzliek spārnus :) Doma ir spēt manevrēt braucot pa upīti pret straumi.droši vien pavēlu vakarā sagraizīšu un ielikšu video.

Profile  

PostPosted: 21 Jun 2016, 14:14 
Profesors

manevrēšanas spēja neatkarīgi no CG ir ļoti liela ja stūrē ar turbīnu nevis ar stūri kura novirza plūsmu. Es savu laivu varu apsviest uz riņķi prkatiski ap asi pie vienalga kāda CG ar 45grādu vektora novirzi. Lai priekšu nerautu gaisā , dabūju uzlikt apmēram tādu pašu spārnu kāds profils ir priekšgalam no centra līdz apakšai. un CG ir pa vidu . Pilnā ātrumā vienalga vēl ir ctiekmse uzmest neprognozējamu kūleni . Laikam mainīšu vēl turbīnai iebūves leņķi (celšu turbīnas priekšgalu uz augšu)

Profile  

PostPosted: 21 Jun 2016, 15:53 
Meistars

Nesanāk laika sagraizīt kaut cik pieklājīgu video - iemetīšu fragmentu no melnraksta :
https://www.youtube.com/watch?v=I7E8dDMPeuQ

tā viņš ir, ar vektora vilkmi būtu daudz asāks. Es gribēju pacelt degunu, lai pie maziem ātrumiem ( kad tas vēl nav sācis glisēt) straujāk pagrieztos, kā arī būvējot korpuss ir sanācis tuvāks ātrgaitas laivai ne kā gliserim attiecīgi uzvedība uz tādu pašu šniti. es gan vēl neesmu pamēģinājis ar mazāku baču, kā arī smagumu vairāk uz prieķšu.
Bet visā visumā man viņš patīk :)

Klau Uldi, ko Tu ieteiktu elektronikas aizsardzībai no ūdens ? kaut kad sen mēģināju esc pārklāt ar epoksīda slānīti atstājot atklātu radiatoru, bet tas regulis nocepās un nav īsti pārliecības dēļ mitruma vai dēļ pārslodzes.

Šis te Dragonflay tā uzkarst ka pēc 5-10 min var olas cept - jāceļ ārā no deprona kastes, vai kā savādāk jādzesē.

P.S. tutruba gan video kvalitāti sabojāja

Profile  

PostPosted: 21 Jun 2016, 21:44 
Profesors

Man tā mana laiva patīk ar to ka varu caur visām garajām zālēm no krasta puļīt dīķī un arī ārā no tā pat ja krasts ir llīdz 45grādiem. Tāpat varu ātri braukāt arī par zāli.
Mana visa elektronika ir salakota - tātad ESC atgriezsts vaļā un salakots(sveķi nedzesēs) , pēc tam atkal ar termo trubu nofiksēts atpakaļ radiātors . Rx tāpat no kastes ārā un salakots . savienojumi tāpat. Servo tāds kuram ir blīvslēgs pie ass.
Tālāk visa elektronika ir iegriezta putpalasta korpusā. ESC iegriezsts tā lai radiātors uz augšu , tam visam pāri skočs , ārā nāk tikai trīs silicona vadi kuri aiziet uz turbīnu un divi kas uz baču, vadi kur nāk ārā silikonā. Tādejādi esmu aprāvis laivu uz riņķi ūdenī un atbraucis krastā invertā :D . Noņemu baču uz žāvēšanos , lieku citu un pūš tālāk. ESC dzesējās labi - man kaut kur strāva max ir ap 60A.

Profile  

PostPosted: 22 Jun 2016, 07:02 
Meistars

Ar kādu laku smērē?

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 36 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]