Radio vadāmo modeļu forums

It is currently 17 Dec 2018, 11:01

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ] 
Author Message
 Post subject: mana laiva
PostPosted: 13 Apr 2015, 15:50 
Iesācējs

Sveiki
Būvējot laivu esu nonācis pie dažām grūtībām, varbūt kāds gudrs cilvēls kaut ko labu varēs ieteikt :D

1) Kā vis efektīvāk varētu nostiprināt augšējo vāku, pa perimetru nolīmēts logu blīvējums (skatīt bildes)

Attachment:
IMG_20150412_212616.jpg
IMG_20150412_212616.jpg [ 3.06 MiB | Viewed 9837 times ]

Attachment:
IMG_20150412_212717.jpg
IMG_20150412_212717.jpg [ 2.72 MiB | Viewed 9837 times ]

2) Kā palielināt laivas stabilitāti kad iespiež grīdā :) (skatīt video 26 un 42 sekundē redzams ka iespiežot grīdā grieze ir tik liela ka korpuss grib griezties līdzi :))

[youtube] https://www.youtube.com/watch?v=tbwou6OsX24 [/youtube]

Manas idejas:

1) Pa perimetru varētu izvietot kaut kādus āķīšus, kurus izmantojot ar striķīša palīdzību nostiprināt vāku (tā kā šņorzābakiem).

2) Pirmais variants ir izvietot kaut kādu smagumu laivas dibenā, otrs ir gar malām izveidot pontonus, tipa kā katamarānam.

Jūsu domas......

Profile  

Post subject: Re: mana laiva
PostPosted: 13 Apr 2015, 16:06 
Profesors

Atgādina gludekli no skata :)

Profile  

PostPosted: 13 Apr 2015, 16:10 
Iesācējs

rasējums ņemts no neta, tikai bišķi lielāks kā oriģīnāls

Profile  

PostPosted: 13 Apr 2015, 16:28 
Meistars

Smagums ķīlī gan jau ko mainīs, bet izskatās ka ar korpusa plūdlīnijām apakšā nav labi.
Saki lūdzu, kā nostiprināji depronu, vai apkart ir epoksīds - bildītē īsti nevar saprast.
Var gadīties ka slodzē tas apakšā lokās pakļaujoties ūdens spiedienam mainās plūdlīnija un līdz ar to arī gaita.

Profile  

PostPosted: 13 Apr 2015, 16:58 
Iesācējs

Laiva gatavota no deprona un līmēta kopā ar karsto līmi. Laivas grīda izlieta ar karsto līmi (0,5 cm biezumā), un cik meiģināju ar rokām kaut kā savērpt korpusu tad īsti nekas nesanāca, tad noprotu ka korpuss ir diezgan stiprs.

Profile  

PostPosted: 13 Apr 2015, 21:34 
Meistars

al.capone wrote:
Laiva gatavota no deprona un līmēta kopā ar karsto līmi. Laivas grīda izlieta ar karsto līmi (0,5 cm biezumā), un cik meiģināju ar rokām kaut kā savērpt korpusu tad īsti nekas nesanāca, tad noprotu ka korpuss ir diezgan stiprs.

Tiešām nezinu kā stabilizēt šādu kuģīti...
Pats esmu iesācējs. Līdz šim, ja neskaita gliserus, esmu izgatavojis tik vienu korpusu no stikla šķiedras auduma, bet tavā vietā es šādu deprona/karstās līmes kuģīti laistu ļoti uzmanīgi. Pastāv liels risks to noslīcināt.
Karstā līme vēsuma zaudē savas īpašības, tā atdalās no deprona un arī no putoplasta, (vibrācija un mazi sitieni to veicina) kā arī tā nenodrošina cietību korpusam.
Pamēģini korpusu izgatavot no balzas ar ribām, to savukārt pārklāj ar epoksīda vai labāk ar poliestera sveķiem( ar tiem izrādījās ir vieglāk strādāt - nav tik šmucīgi) Un Tev būs kārotais ātrgaitnieks.
Ja padoms derīgs , tad te būs piemēri kur meklēt materiālu ( lai gan balza ir laikam jau visos rc hobija veikalos)
http://www.unlimited-rc.lv/lv/prod/?cid=31
http://kulbit.lv/index.php?id_category= ... &id_lang=2

Savukārt sveķus, audumu u.t.t es pērku šeit: http://kompozits.lv/lv/product/sveki/po ... era-sveki/

p.s. šāds korpuss ļaus izmantot visāda veida vāka stiprināšanas metodes (kaut ar atsperīti fiksēt piepiestu pie gumijas vai skrūvēt)

Profile  

PostPosted: 13 Apr 2015, 22:23 
Iesācējs

Ja godīgi tad depronam un karstajai līmei nav ne vainas, un deprons ir ļoti peldošs. Tā kā šitas kuģītis ir domāts tikai "Just for fun" tad tam jāpietiek atliektiem galiem. Iepriekš jau biju uzbūvējis šādu vienu kuģīti, bet viņš nodega. Augšējam vākam bija atgājusi vaļā līmlente, kā rezultātā no ūdens viss sagāja uz īso un rezultātā viss nodega :).

Profile  

PostPosted: 14 Apr 2015, 11:18 
Profesors

Savulaik pirms aizrāvos ar heļiem, ātrumlaivām esmu izgājis cauri, secinājums- nav vērts čakarēties, labāk nopirkt gatavu stiklašķiedras korpusu (ar pareizu hidrodinamiku, kas piespiež to pie ūdens virsmas pieaugot ātrumam).
Cik noprotu, tev tā ir līdzīga ECO klasei vai uz to pusi, tepat LV ir sacensības, kuģu modelistu forums, katru sezonu notiek sači Kliģos un arī tuvāk Rīgai.

Trex 500 & 600N
Tarot 450
Blade mCPX
HiSky HCP100S

Profile  

PostPosted: 14 Apr 2015, 12:11 
Iesācējs

Jup, korpus ir no ECO mini klases. Laikam jau būs jādomā par gatavu korpusu, bet pagaidām gribas pabeigt šito :).

Profile  

PostPosted: 25 Apr 2015, 23:31 
Jauniņais

Ok sāksim ar to ka nēesmu profs bet poilestera sveķi atškiras no epoksīda sveķiem ar to ka tie ir daudz smagāki. Ja vaig pēc iespējas vieglāku konstrukciju Nr 1 epksīda sveķi kg ap 25 eur/kg pret 4,35 eur/kg bet šjā sadaļā tas īpaši neiespaido ja vien neplāno piedalīties profos. Vispār baigais azarts šitā rc būšana. Kaut manā bērnībā būtu kaut kas no ši bijis pieejams. :)

Profile  

PostPosted: 26 Apr 2015, 10:15 
Meistars

crazycancer wrote:
Ok sāksim ar to ka nēesmu profs bet poilestera sveķi atškiras no epoksīda sveķiem ar to ka tie ir daudz smagāki. Ja vaig pēc iespējas vieglāku konstrukciju Nr 1 epksīda sveķi kg ap 25 eur/kg pret 4,35 eur/kg bet šjā sadaļā tas īpaši neiespaido ja vien neplāno piedalīties profos. Vispār baigais azarts šitā rc būšana. Kaut manā bērnībā būtu kaut kas no ši bijis pieejams. :)

:D
Purvā līdz ausīm vai ne ? :)

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]