Radio vadāmo modeļu forums

It is currently 21 Aug 2018, 22:30

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
Author Message
PostPosted: 04 Aug 2009, 12:42 
Iesācējs

sveiki veseli
ir doma uztaisit laivas modeli, domats bus tikai izklaidei, ar vinu tiks braukats vai nu dikos vai ezera:D
vins tiks veidots no stikla skiedras, tipa atlies negativu un tad atkal pozitivu

platums 16
augstums 10 cm
garums 56 cm
aptuveni

tatad man ir jautajumi

1)cik es interneta redzeju ka ir specialie motori ar udens dzesi, vai ta dzinejs tik loti uzkarst
2)kadu kugi labak taisit , ar 2 dzinejiem un bez stures (tads ka pieveinotajas bildes), vai ar 1 dzineju un sturi
3)cik es bildes esmu redzejis ka tiem kugiem kuriem ir tie udens dzeses motorini un epc ir izvilktas trubinjas , kur laikam pa vienu iet ieksa un pa otru ara, a kur ir kads motorins kas to udeni sukne ieksa
4)ja es taisitu kugi ar diviem motoriem vai es vinus abus varetu pieslegt pie uztvereja, lai katram ir savs kanals, un pie vienas baterejas
5)vai divus motorus var pieslegt uz viena kanala ar tiem epc, vai pietiek viena epc abiem motoriem
6)kads var velreiz izskaidrot atskiribu starp brushless un to otru motorinu (kaut kur foruma jau biju atradis, bet tagad vairak nevaru :lol: )

Attachment:
DSC04823.JPG
DSC04823.JPG [ 355.88 KiB | Viewed 2766 times ]

Attachment:
DSC04824.JPG
DSC04824.JPG [ 349.35 KiB | Viewed 2771 times ]

Jau ieprieks pateicos par palidzibu.

Profile  

PostPosted: 04 Aug 2009, 13:32 
Profesors

Vai tev ir pieredze darbā ar stikla šķiedru un matricu (formu) sagatavošanu? Forumā tev pilnu pamācību laivas izgatavošanā domāju sniegt neviens nevarēs, jo process tomēr nav vienkāršs un sanāks pāris stundas rakstīt.
Aizej labāk uz kādu jauniešu pulciņu (Piemēram Jauno tehniķu staciju, vai skolēnu pili, vai bērnu un jauniešu centru "Kurzemīte" -tieši kurzemītē strādā viens no Latvijas labākajiem Laivu modeļu speciem.

Profile  

PostPosted: 04 Aug 2009, 13:35 
Iesācējs

ar stikla skiedru man palidzes draugs, vins loti daudz visadus pricendalus masinai taisa:D

Profile  

PostPosted: 04 Aug 2009, 15:32 
Meistars

es neesmu sūdmodelists, bet tās lietas ko zinu, varu pastāstīt:

1. ūdens dzesei nav vajadzīgs pumpis - ūdeni uzņemošā trubiņa tiek novietota korpusā zem ūdens līmeņa pret kustības virzienu un laivai kustoties uz priekšu ūdens tiek dzīts tajā iekšā. Otrs gals tiek izvadīts kaut kur aizmugurē ārā. vismaz tā es to saprotu.
2. ar diviem motoriek laivai bildē arī var redzēt ka ir stūre
3. nezinu vai var vadīt laivu bez stūres bet ja tas ir iespējams tada katram motoram būs vajadzīgs savs ātruma regulators (ESC), kuru vajadzēs spraust katru savā uztvērēja kanālā. Protams pultij būs jābūt kompjuterizētai lai varētu miksēt kanālus.
3. ja runa ir par brušless un 2 motoriem un kompjuterizētu pulti(tās ir samērā lielas investīcijas), tad es domāju, ka vienkāršāk un lētāk no sākuma ir nopirkt kādu būvējamu komplektu (nebis gatavu bet gan "kit") ar visu nepieciešamo, lai saprastu kas un kā notiek un tikai tad ķerties pie paša izgudrojumiem. gala rezultātā tas būs lētāk :)!

Jā un "Kurzemītē" Verners tiešām ir īstais cilvēks kuru vajadzētu satikt pirms ko pasāc..

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]