Radio vadāmo modeļu forums

It is currently 26 Sep 2018, 08:06

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
PostPosted: 13 Jan 2015, 13:13 
Profesors

Lai izlīdzinātu spēles lauku ir doma sākot no '15/16 gada sezonas ieviest kontrolriepas priekš 1/10 Touring Standard klases. Pagaidām iespējamie varianti ir divi: LRP/Nosram Vtec CPX vai Sorex (par cietību vēl jātiek skaidrībā). Mēģināsim iepirkt 2 dažādus riepu paraugus un šosezon dosim tās riepas testēt visiem, kam nav slinkums, tādejādi arī nonāksim pie gala lēmuma.

Dalībniekiem.
Šosezon vēl būs atļauts lietot jebkādas slick vai semi-slick riepas. Pat ja uz nākamo sezonu vēl paliks kāds riepu komplekts pāri, tās droši varēs nodzīt treniņos. Domāju, iekļausim arī punktu, ka drīkstēs izmantot Tamiya standarta riepas no RTR kita, lai neatbaidītu iesācējus ar tūlītējiem izdevumiem.

Tirgotājiem.
Pagaidām mums ir jau starta piedāvājums no viena tirgotāja, bet jebkurš cits arī var pieteikties. Galvenais kritērijs ir pieejamība - riepām jābūt vienmēr nopērkamām uz vietas sacensībās. Riepām jābūt jau uzlīmētām uz diskiem. Vēlamā cena 25 līdz 30 Euro par visām 4 riepām uz diskiem. Iespējamie apjomi sezonas laikā 15-20 komplekti.

Ieteikumi/komentāri laipni gaidīti.

-=Schumacher Cougar KF2=- -=SpeedPassion 7.5T=-
-=LS210=- -=Naze32=-
-=Tarot 680=- -=APM=-

Profile  

PostPosted: 13 Jan 2015, 13:41 
Meistars

Varbūt kādam interesēs manas domas par divām riepām, ar kurām biju braucis.

LRP CPX.
Modelis uzvedas ļoti mierīgi un patīkami, nespolē no jaudas kā ar Tamiya RTR riepām, bet līkumos ir jāatlaiž gāze, jo citādāk izslīd purns. Uzreiz aiz apexa gan var dot vaļā un viss notiek. Var bišķ aizķert kādu šķīvi, bet pie kontakta ar citu mašīnu ar līdzīgu riepu sanāk katram uz citu pusi lidot.

Carpet Dragon.
Pirms starta ir svarīgi izbraukt 1-2 apļus, citādi gadās pārsteigumi pirmajos līkumos. Kad uzsilst, saķere ir lielāka par LRP CPX, bet tā saķere 1:1 uz ātrumu nekonvertējas. Iebraucot līkumā par asu - tiek zaudēts ātrums, aizķerot šķivi - kūlenis, praktiski bezalternatīvi. Braukt pilnā gāzē sanāk tikai taisnē, mazos līkumos ir jāspēlējas ar gāzi lai iet uz priekšu. Var sist ārā no trases LRP CPX lietotājus, kamēr tiesnesis neredz. :D

Ar abām riepām var vinnēt, bet ar LRP ir jādomā tikai par stūrēšanu, ar Carpet Dragon arī par gāzi. Rezultātu vairāk ietekmē trajektorijas un stabilitāte.

1:10 4WD Drift: Yokomo DPR -- FOR SALE
1:10 2WD Drift: Yokomo SD SSG
1:10 Touring Stock: Yokomo BD7
Celestial Mechanics :: TeamCelestial.com :: facebook.com/CelMechanics :: youtube.com/CelMechanics :: @CelMechanics

Profile  

PostPosted: 13 Jan 2015, 13:50 
Profesors

Paldies par viedokli. Carpet Dragonus gan šobrīd neizskatām, jo tos neviens nepiedāvā jau līmētus.

-=LS210=- -=Naze32=-
-=Tarot 680=- -=APM=-

Profile  

PostPosted: 13 Jan 2015, 15:07 
Meistars

Uga wrote:
Paldies par viedokli. Carpet Dragonus gan šobrīd neizskatām, jo tos neviens nepiedāvā jau līmētus.

Jā, tas arī ir arguments. Es standartklases braucamo gribu tikai tīrīt, eļļot un braukt, nevis eksperimentēt ar insertiem un čakarēties ar līmēšanu.

Celestial Mechanics :: TeamCelestial.com :: facebook.com/CelMechanics :: youtube.com/CelMechanics :: @CelMechanics

Profile  

PostPosted: 15 Jan 2015, 13:47 
Speciālists

Doma laba kopsumā, bet varbūt var tomēr standartizēties uz 2-3 modeļiem? Izskatas ka reali pašlaik brauc ar diviem variantiem - LRP Vtec CPX un Carper Dragon. Varbut tos abus arī atstāt. Tas ka Dragon nav pieejami salimeti manuprāt nav nemaz tik liela problema, katrā ziņā es kā iesācējs tīri viegli viņas salīmēju kaut darīju to pirmo reizi. Liekas ka lai savāktu mašīnu tur ir vēl 100 un viena cita nianse, ka riepu salīmēšana itkā liekas mazākais. Nu tas tā, mans viedoklis.

Pieredze man protams nekāda, nobraucu pirmo gonku ar Carpet Dragon. Likās ka turās ļoti labi. Bet izlasot augstākminēto salīdzinājumu, vispār būtu interesanti pamēģināt LRP CTX, jo pēc apraksta izklausās ka varbūt pat vieglāk braukt. Kaut itkā nedaudz grūti noticēt ka ar tādu kas vairāk slīd būtu vieglāk...

Ahh, un vēl faktors varētu būt - kura ilgāk kalpo, mazāk dilst.

Profile  

PostPosted: 15 Jan 2015, 22:36 
Meistars

MarisS wrote:
Pieredze man protams nekāda, nobraucu pirmo gonku ar Carpet Dragon. Likās ka turās ļoti labi. Bet izlasot augstākminēto salīdzinājumu, vispār būtu interesanti pamēģināt LRP CTX, jo pēc apraksta izklausās ka varbūt pat vieglāk braukt. Kaut itkā nedaudz grūti noticēt ka ar tādu kas vairāk slīd būtu vieglāk...

Ja tikšu uz treniņu 25. janvārī - uzjautā, aizdošu pamēģināt

Profile  

PostPosted: 01 Apr 2015, 14:27 
Speciālists

Kā ar šo palika? Viss būs pa vecam vai kaut kas mainīsies? Man liekas tagad labs starpposms starp tepiķa sezonas beigām un off-roada sākumu lai padiskutetu.

Pie reizes uzjautāšu tepat - vai nav apsvērta doma sameklēt bagijiem kaut kādas touring riepas uz ko nostandartizetos, kas labi turetos bet mazak diltu kā minipini? Ja visiem vienadi, tad varbut pat inteesanti ja neliela sanslīde arī pa tepiķi. Uz katru gonku jauns minipin komplekts sanak padargi.

Profile  

PostPosted: 01 Apr 2015, 15:35 
Meistars

MarisS wrote:
Kā ar šo palika? Viss būs pa vecam vai kaut kas mainīsies? Man liekas tagad labs starpposms starp tepiķa sezonas beigām un off-roada sākumu lai padiskutetu.

Pie reizes uzjautāšu tepat - vai nav apsvērta doma sameklēt bagijiem kaut kādas touring riepas uz ko nostandartizetos, kas labi turetos bet mazak diltu kā minipini? Ja visiem vienadi, tad varbut pat inteesanti ja neliela sanslīde arī pa tepiķi. Uz katru gonku jauns minipin komplekts sanak padargi.

Vienu braucienu izbraucu ar Proline Prime M4 slick riepām, patika ka atgādina bagija vadāmību uz āra trasēm (sānslīdes un spolēšana), bet nepatika ka biju 2 sek. aplī lēnāks!:)

Profile  

PostPosted: 01 Apr 2015, 15:40 
Profesors

Lūdzu nekādas sliku riepas vai k kādas citas bagijiem. Negribu vēl vienu klasi, kur ir ierobežojumi, izņēmums stock klase ar 17.5 Blinky, kas mums nav, kur varētu būt k kāas sliku riepas noteiktas.

esmu izmetis kaudzi naudas bagijiem un lūdzu, ja ir jebkāda ideja likt slikus tad to jau teikt tagad, lai zinu, ka no bagijiem, kamēr nav noputējuši jātiek vaļā.

Profile  

PostPosted: 01 Apr 2015, 18:02 
Meistars

ja ir tauta, kas grib braukt ar slikiem uz modified bagijiem - tad lūdzu tam citu klasi taisam.

bet lūdzu saglabājam vismaz vienu klasi, kur varēs braukt ar minipin riepām (braucēji būs un ne mazāk, kā šogad bija rally klasē)
bija kaifs braukt ar minipiniem un uz katru gonku jaunus 4wd autiņam tos toč nevajag,
Mans dēls nobrauca ar vienu komplektu visu sezonu (nopirka lietotu bagiju ar jau nedaudz palietotām riepām - minipin yellow) 4wd klasē un ieguva junioru kopvērtējumā 1.vietu ;) Vienā posmā gan nepiedalījās un treniņus laikam divus izlaida.
Bet nebija viņam jāsatraucas kur noķert saķeri modified bagijam.
Labas riepas ļauj ar mazāku meistarību bagiju noturēt uz trases, ok dažiem top braucējiem varbūt tas būtu izaicinājums ar slikiem pavizināties, bet iesācējiem saķere autiņam ir vajadzīga.

standart klasei - man principā vienalga kādus slikus izvēlas, galvenais, lai nesaka, ka uz diskiem braukt būs lētāk.

bet piekrītu - ka šo būtu jāizlemj jau laicīgi, ko daram nākamsezon ar riepām.

Profile  

PostPosted: 01 Apr 2015, 22:30 
Profesors

Mans ierosinājums par Standarta klasi - uz pirmajiem trīs posmiem atļaujam Schumacher Carpet Dragon un LRP CPX. Trešajā posmā uztaisam balsošanu - vai nu paliek, kā ir, vai arī atstājam tikai LRP CPX. Tas dos laiku nobraukt šosezon sapirktos Carpet Dragonus.

Bagijiem riepas neaiztiksim. Mana sistēma - nopērku vienus dzeltenos otrus zilos minipinus. Ar dzeltenajiem minipiniem pietiek 2 gonkām, pēc tam vēl var nedaudz treniņā pabraukt. Ar zilajiem minipiniem pietiek 2 intensīviem treniņiem (laiks trasē aptuveni 2-2.5h). Pēc tam pārizmantojot diskus un ieliktņus, sanāk uz katru gonku vai treniņu ielikt 10 Euro riepās. Nav baigi lēti, bet nav arī nekas kosmisks. Ja gribās galīgi pa lēto, tad jābrauc Standarts vai Rallijs.

-=LS210=- -=Naze32=-
-=Tarot 680=- -=APM=-

Profile  

PostPosted: 02 Apr 2015, 16:08 
Speciālists

Uga wrote:
Mans ierosinājums par Standarta klasi - uz pirmajiem trīs posmiem atļaujam Schumacher Carpet Dragon un LRP CPX. Trešajā posmā uztaisam balsošanu - vai nu paliek, kā ir, vai arī atstājam tikai LRP CPX. Tas dos laiku nobraukt šosezon sapirktos Carpet Dragonus.

LRP CPX laikam galvenā priekšrocība ka var nopirkt "pre-glued" komplektu riepas+inserti+diski un tad ir ar garantiju ka visiem vienadi. No otras puses - tagad visi brauc ar Carpet Dragoniem un ari vienadi. (manuprat diski un inserti lielu lomu nespēlē). No tā viedokļa - varbūt nav ko sarežģit to kas tāpat ir labi.

Man jau labak patiktu ja nobalsotu seit forumā vai pa e-pastu un uz sezonas sakumu varetu iepirkt jaunu komplektinju, tadu kaa vajag. Bet var jau ari sakumu ar vecajiem Carpet Dragon - kaut ari vinji ir nedaudz padilushi kaut kaa parak nejut ka slidetu.
Uga wrote:
Bagijiem riepas neaiztiksim. Mana sistēma - nopērku vienus dzeltenos otrus zilos minipinus. Ar dzeltenajiem minipiniem pietiek 2 gonkām, pēc tam vēl var nedaudz treniņā pabraukt. Ar zilajiem minipiniem pietiek 2 intensīviem treniņiem (laiks trasē aptuveni 2-2.5h). Pēc tam pārizmantojot diskus un ieliktņus, sanāk uz katru gonku vai treniņu ielikt 10 Euro riepās. Nav baigi lēti, bet nav arī nekas kosmisks. Ja gribās galīgi pa lēto, tad jābrauc Standarts vai Rallijs.

Ok, nav jau tik traki protams. Nezinaju ari ka Janim tik ljoti gribas braukt ar 100% sakjeri. Man likās ka bagijam piestav neliela sanslidite, kas ari pietuvinatu to tuvak vasaras braukshanai. Attiecigi ari labāks treniņš vasarai. Bet nu no otras puses atkal jo mazak ierobezojumi jo labak. Es jau tikai pametu ideju. Taka, ok, lai paliek kaa ir.

Profile  

PostPosted: 02 Apr 2015, 19:07 
Profesors

MarisS wrote:
LRP CPX laikam galvenā priekšrocība ka var nopirkt "pre-glued" komplektu riepas+inserti+diski un tad ir ar garantiju ka visiem vienadi. No otras puses - tagad visi brauc ar Carpet Dragoniem un ari vienadi. (manuprat diski un inserti lielu lomu nespēlē). No tā viedokļa - varbūt nav ko sarežģit to kas tāpat ir labi.

Man jau labak patiktu ja nobalsotu seit forumā vai pa e-pastu un uz sezonas sakumu varetu iepirkt jaunu komplektinju, tadu kaa vajag. Bet var jau ari sakumu ar vecajiem Carpet Dragon - kaut ari vinji ir nedaudz padilushi kaut kaa parak nejut ka slidetu.

Tas, ka nāk salīmētas ir vēl arī liels bonuss, jo nav jāķēpājas ar līmēšanu, kas tādai klasei, kas it kā skaitās iesācējiem ir ļoti pozitīvi. Tos pirmos 3 posmus kā reiz gribēju atstāt ar abiem, lai cilvēki var nobraukt to, kas jau sapirkts. Balsošana pat it kā nav obligāta, organizators var arī to izlemt vienpusēji, ņemot vērā vairākuma intereses, bet man šobrīd nav pašam skaidras vairākuma intereses.

MarisS wrote:
Ok, nav jau tik traki protams. Nezinaju ari ka Janim tik ljoti gribas braukt ar 100% sakjeri. Man likās ka bagijam piestav neliela sanslidite, kas ari pietuvinatu to tuvak vasaras braukshanai. Attiecigi ari labāks treniņš vasarai. Bet nu no otras puses atkal jo mazak ierobezojumi jo labak. Es jau tikai pametu ideju. Taka, ok, lai paliek kaa ir.

Māri, liels tev paldies, ka izsaki savu viedokli un idejas. Un vēl jo lielāks paldies par to, ka neuzskati, ka tavs viedoklis ir vienīgais pareizais, pie mums daudziem cilvēkiem ir grūti pieņemt citu taisnību kā vien savējo un veidot dialogu nevis monologu :) Katram ir sava taisnība, mana atbildība kā organizatoram ir uzklausīt visus un pieņemt to, kas uz to brīdi liekas labākais variants. Drošivien ne vienmēr izdodas, bet cenšos :)

-=LS210=- -=Naze32=-
-=Tarot 680=- -=APM=-

Profile  

PostPosted: 02 Apr 2015, 19:48 
Meistars

Uga wrote:
man šobrīd nav pašam skaidras vairākuma intereses.

Man vienalga, ar CPX vai CD braukt, ja visiem ir vienādas.

Profile  

PostPosted: 02 Apr 2015, 20:18 
Profesors

Vainīgs par monologu :) ir vnk tas ka nepatīk ierobežojumi :)
Mani ieteikumi/vēlmes:
1. Lielāka trase, ja atrodam vietu;
2. Komandu ieskaite tiem, kas vēlas;
3. Ja lielāka trase vairāk dalībnieku finālos;
4. Varbūt gt vai formulas klase vai touring nestandarta klase, ja atrodas braucēji;
5. Rtr/blinky klase ar noteiktiem slikiem - buutu iesācēju bagiju klase - ja ir interesenti;

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]