Radio vadāmo modeļu forums

It is currently 24 Sep 2018, 08:51

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 56 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Author Message
PostPosted: 28 Oct 2012, 21:50 
Profesors

Sveiciens visiem Rcoffroad esošajiem un topošajiem cienītājiem!
Man tiešām ļoti tuva un mīļa ir kļuvusi 1/8 Open Elektro klase, tamdēļ uzrakstīšu šo-to par šo klasi, lai jauniem dalībniekiem būtu iespēja kaut nedaudz iegūt priekšstatu par klases + un -.

1/8 OPEN ELECTRIC ir jaunākā modeļu klase, kura uz doto brīdi gūst strauju popularitāti dalībnieku vidū gan Latvijā, gan Lietuvā, gan arī pasaulē! Latvijā LAK 2012 sezonā sacensībās šajā klasē kopumā piedalījās 25 dalībnieki no LV, LT un EE, bet vidēji katrā posmā bija vairāk par 12 braucējiem, kas nozīmēja pilnu A finālu un labu konkurenci.

Šī modeļu klase ir lieliska lai izprastu modeļa uzbūvi & regulējumus, bet pats svarīgākais, ka ar elektro modeli var patīkamāk un veiksmīgāk uzlabot savu braukšana prasmi! Piedaloties ar Elektro modeli sacensībās tev nav vajadzīgs otrs cilvēks, kurš uzpilda tavam Nitro modelim degvielu un palaiž to no starta. Un kā lielāko elektriskā modeļa plusu uzskatu, ka nav jāsaskaras ar Nitro motora regulējumiem un modeļa ātrums (~65km/h) ir līdzvērtīgs Nitro buggy & truggy modeļiem.

Lai piedalītos sacensības, ir jāievēro ierobežojumiem :
* Atļauta jebkura tipa 1/10 un 1/8 mēroga 2WD vai 4WD modeļi ar elektriskajiem dzinējiem.
* Akumulatori:
○ Atļauts izmantot maksimums 4 elementu Hard Case Li-Po akumulatorus ar kopējo maksimālo spriegumu 14.8 volti.
○ Atļauts izmantot maksimums 4 elementu Hard Case Li-Fe akumulatorus ar kopējo maksimālo spriegumu 13.2 volti.
Hard Case ir rūpnieciski iemontēti Li-Po akumulatori cietā korpusā.

Sacensību formāts ir sekojošs:
Sākumā norisinās trīs kvalifikācijas braucieni katrs 5 minūtes ilgs (+3 min iesildīšanās). Kvalifikācijas laiks katram dalībniekam tiek uzņemts atsevišķi tiklīdz pēc starta signāla dalībnieks ir šķērsojis Starta/finiša līniju. Tātad dalībniekam 5 minūšu laikā jāveic pēc iespējas garāka distance.
Ja dalībnieku skaits ir virs 12 tad kvalifikācijas braucieni ir ļoti svarīgi, jo ieskaitē tiek ņemti vērā divi labākie braucieni un pēc to rezultātiem dalībnieki tiek sadalīti A un B finālbraucienos. A finālisti cīnās par 1-12 vietu, bet B finālisti par 13-24 vietu.
Kopā ir trīs finālbraucieni katrs 10 minūtes ilgs (+3 min iesildīšanās) un par katru finālbraucienu tiek piešķirti punkti, kas ir līdzīgi iegūtai vietai. Lai noskaidrotu uzvarētājus tiek ņemti vēra divi labāk veiktie finālbraucieni jeb uzvar tas, kuram ir viss mazāk punktu.

Latvijā un Lietuvā šajā modeļu klasē pārsvarā piedalās ar 1/8 buggy tipa šasijām.

Lai jums skaidrs ka lācītim vēdera parādīšu manu arsenāls, ar kuru 2012 gadā ieguvu LAK 2012 čempiona titulu.

Šasija1/8 Losi 8ight 2.0 (pirmos četrus posmus braucu ar 2011 gadā iegādātu lietotu nitro modeļa šasiju, kurai klāt piesūtīju šādu pārveidošanas komplektu (Conversion Kit). Tagad atkal savā īpašumā esmu ieguvis mazlietotu LOSI 8ight 2.0 E modeli un esmu ļoti apmierināts :) .
Jaunam braucējam (ja ir ierobežots budžets) iesaku sākt ar lietotu pro klases šasiju! Nav svarīgi Losi, Mugen, Kyosho, Xray, Serpent vai cits, svarīgi lai būtu domubiedri no kā iegūt zināšanas par regulējumiem, braukšanas kultūru un nepieciešamības gadījumā arī aizņemties rezerves daļas.

Motors & Regulators (Motor & ESC) – 2012 sezonā es lietoju LEOPARD HOBBY 2220Kv motoru un 150A regulatoru. Leopard Hobby nu vairs neražo 150A ESC, bet, kamēr ražoja izskatījās COPY-PASTE no Hooby Wing 150A ESC! Uz doto brīdi lietoju LEOPARD HOBBY 2220Kv motoru un jauno Leopard Hobby 120A regulatoru. Jaudas pietiek un modelis ir ļoti ātrs!
Protams, var pirkt Top brendus kā TEKIN, MAMBA un ORION, bet es pierādīju, ka ir iespējams uzvarēt ar ne top ražotu regulatoru + motoru. Offroadā nav svarīgi tie super-druper regulējumi! Es braucu ar rūpnīcas standarta regulējumiem :lol:

Baterijas – 2012 sezonā lietoju par patīkamo cenu pieejamās Trunigy 4 ceļu 5000mah, 25C LIPO baterijas iekš Hard Case. Tagad lietoju Turnigy nano-tech 2 *2 ceļu 5300mah 50C un iesaku arī pārējiem.
Pozitīvais lietojot 2*2 ceļu bateriju komplektu ir tas ja nu gadījumā kāda celle nomirst nav jāmet visa bača miskastē, bet tikai puse... Cena arī salda salīdzinot ar brenda LIPO baterejām

Servo – Elektro klases modeļiem ir nepieciešams viens SERVO. Es lietoju SAVOX SC-1267, tā gan ir High Voltage Servo , bet 1/8 elektro modelim pietiek arī parastām 6V Servo.
Es iesaku iegādāties iespējams mazliet dārgāku servo, bet lai tā būtu kvalitatīva. (ar vārdu kvalitatīva domāju zināma brenda un obligāti ar garantiju)

Pults & Uztvērējs – Es jau kopš 2009. gada lietoju SPEKTRUM DX3R pulti. Esmu ļoti apmierināts. Labvēļi (hobbyking) tagad arī ir izveidojuši uztvērēju, kuru var iegādāties par ļoti lētām naudām.
Nav labas/sliktas pultis viss atkarīgs no tavas plaukstas. Pirms iegādājies pulti es iesaku paturēt rokās esošo braucēju dažāda brenda pultis. Kura tev liekas ērtāka tās parametriem un cenai arī pievērs uzmanību.

Bateriju lādētājs – Es izmantoju lētā gala 12V lādētāju RC-Power BC6, kura jauda diemžēl ir 50W. Diemžēl, jo baterijas varu lādēt ar maksimāli 3.3A (50W/14.8V=3.3A) un tas nozīmē tikai vienu - palielinās uzlādes laiks, bet pārējais viss OK. Sakarā ar to, ka lādētājs barojās no 12V man ir paštaisīts strāvas pārveidotājs no 220 > 12.
Jaunam dalībniekam noteikti ieteiktu iegādāties lādētāju kur jauda vismaz 100W un vairāk.

Rati - uzskatu, ka tā ir pati svarīgākā lietam kam jāpievērš uzmanība, jo 80% patīkama modeļa regulējumu dod pareizi izvēlēti rati! Esmu izmantojis daudzas firmas ratus, bet man personīgi viss labāk patīk AKA firmas rati. Vēl man patika BETA rati, bet diemžēl tie ir jālīmē pašam. Esmu slinks, tamdēļ izvēlos salīmētos AKA.

Nu un tad jau seko sīkumi (Amortizatoru un diferenciāļu eļļas, instrumenti, rezerves daļas un cits), kuri gadu laikā sakrājās paši no sevis, bet atceries viss maksā naudiņu!

Īsumā pagaidām viss. 8)
Droši, esošie braucēji varat sniegt savu + un - emocijas par šo klasi.

Profile  

PostPosted: 29 Oct 2012, 12:58 
Profesors

Vēl nepieminēji tādus plusus kā:
Nedilst motors
Nedilst sajūgs
Nav jāpērk degviela

Es varu no sevis piebilst, ka debijas sezonu nobraucu ar Nitro un bija grūti, bet dalībnieki ir tiešām tik atsaucīgi, ka tomēr arī no nitro nav jābaidās, ne reizi nepaliku bez palīdzības un sezonas beigās arī pats sāku eksperimentēt ar motora regulēšanu un man pat sāka tas izdoties.

Profile  

PostPosted: 27 Nov 2012, 12:05 
Iesācējs

Par sajūgu. ;) Manam elektro 1/10 ir sliper clutch un arī viņš mazliet dilst. ;)

Profile  

PostPosted: 25 Feb 2013, 16:55 
Jauniņais

ko jūs par šo aparātu sakat. cik tālu varēs aizbraukt :) ? detaļas drošvien tikai pasūtot.
http://www.amainhobbies.com/product_inf ... ncro-24GHz

Profile  

PostPosted: 25 Feb 2013, 17:05 
Jauniņais

palielam meklēju 1/8 bagiju electro.
pūlti nevajag. meklēju pa interneta veikaliem visādus variantus varbūt labāk
šo http://www.amainhobbies.com/product_inf ... -Buggy-Kit.
un piepirkt klāt motoru.
varbūt ir citi labi varianti kopā līdz 400ls
varbūt jāpēr losi pilns komplekts pa 900 dolariem varbūt kāds var atrast ko lētāku.

ko nozīmē rc es zinu sākums bija pagalmā ar nitro. patreiz liekas kad sacīkstēm būtu labāk electro, jo baigais skrūvētājs nebūšu.

Profile  

PostPosted: 25 Feb 2013, 19:39 
Iesācējs

No sirds ieteiktu LOSI ļoti laba cena ir tagat KIT.
http://www.jemodels.com/nitro-models?pa ... ory_id=124
Tas ir nitro, vajag vēl nopirkt pārveidotāju uz elektro
http://www.jemodels.com/nitro-models?pa ... ory_id=367
Man ir tāds, pareizāk sakot puikam, pats braucu ar tādu pašu Nitro.
Ja apniks elektro varēsi ātri pāriet uz nitro
Priekš sākšanas ideāls variants. Vieglāk protams sacensībās sākt ar elektro nav regulējumi motoram vajadzīgi, atšķirībā kā nitro dzinējam un nav vajadzīgs mehāniķis.
Baterija iesākumam ar vienu var iztikt
Vēl būs vajadzīgs motors ar reguli, servo motors un riepas, ja pults ir.
Ja vari atrast caur firmu izlaist visu šo padarīšanu 450LVL varētu iekļauties.
Šasija KIT LOSI -195LVL
Uz elektro pārveidotājs - 56LVL
Motors & Reguls - var dabūt pa 140-150LVL
Baterija - 45LVL
Riepas - 25LVL
Servo motors - 60LVL
Kopā 521LVL
- PVN 411LVL
Plus noteikti būs pasūtīšanas izmaksas
Tā kā 450 var iekļauties

ARmaniRC Team

Last edited by ARmaniRc on 25 Feb 2013, 20:01, edited 2 times in total.

Profile  

PostPosted: 25 Feb 2013, 19:48 
Profesors

No a-main būs + PVN

Ja RTR, tad var šādu : http://ankravsrc.lv/EShop/index.php?route=product/product&path=631_741&product_id=5896

Ja bez pults, tad var mēģināt iekļauties Ls 400 ar Mugen elektro bagijiu. Pati Mugen šasija Ls 280. Mugen modeļiem - dīlera atbalsts ar rezerves daļām, kas sākumā nav mazsvarīgi.

Mugen MBX6T, Bullitt B-218
Mugen MBX6R, Bullitt B-218

Profile  

PostPosted: 25 Feb 2013, 19:57 
Iesācējs

Janis A wrote:
No a-main būs + PVN

Ja RTR, tad var šādu : http://ankravsrc.lv/EShop/index.php?route=product/product&path=631_741&product_id=5896

Ja bez pults, tad var mēģināt iekļauties Ls 400 ar Mugen elektro bagijiu. Pati Mugen šasija Ls 280. Mugen modeļiem - dīlera atbalsts ar rezerves daļām, kas sākumā nav mazsvarīgi.

Arī labs variants

ARmaniRC Team

Profile  

PostPosted: 25 Feb 2013, 22:11 
Meistars

ARmaniRc wrote:
Janis A wrote:
No a-main būs + PVN

Arī labs variants

Mugen ir vislabākais variants. Esmu lietojis hyper, kyosho, mugen, team durango un losi bagijus (augošā secībā). Beigās atgriezos pie Mugen.

Profile  

PostPosted: 25 Feb 2013, 22:27 
Profesors

Uzskatu, ka jāiegādājās PRO klases modelis. Losi vai Mugen nav starpība abi ļoti labi un Latvijā tie ir populārākie brendi un ts nozīmē ka vieglāk iegūt padomus par modeļu regulēšanām u.t.t.
Ja komplekts (šasija+motors+ESC+LIPO+virsbūve+rati) bez pults maksa 400LVL un brends ir Mugen, tad cena & piedāvājums ir ļoti labs...

Pultīm ir daudz un dažādi varianti kā arī to cenas.
Noteikti ir pieejams kaut kas uz vietas šeit Latvijā. Ieteiktu pirms pērc pulti paturēt rokā dažādus modeļus un kas rokai ērtāks to arī pērc.
Ja gribi pačolēt I-netā skaties šeit: http://www.jemodels.com/nitro-models?pa ... ory_id=288
Es pats braucu ar SPEKTRUM brenda pulti!

Profile  

PostPosted: 28 Feb 2013, 11:15 
Meistars

Piedāvāju nopirkt pilnīgi jaunu (iepakojumā) Mugen MBX6 Eco bagiju.
Šaisja jau nāk no rūpnīcas saskrūvēta. Jāliek tijkai motors, regulis, radioaparatūra un jāsalodē vadi.

cena: 240 LVL

Profile  

PostPosted: 09 Apr 2013, 10:55 
Jauniņais

Šogad Latvijā jāattīsta 1/10 OPEN ELECTRIC OFFROAD klase, atsevišķi nedalot 2WD, 4WD vai SC. Tā ir ļoti populāra ne tikai pasaulē, bet arī pie mūsu tuvākiem kaimiņiem. Šoziem Igaunijā šajā klasē startēja ap 18 braucējiem, bet Lietuvā pa visām trīs 1/10 klasēm kopā pat 32 dalībnieki. Cik zinu arī Latvijā dažiem ir 1/10 klases braucamie, kas šogad paredzējuši startēt. Ja būs tāda klase, tad braucēji pamazām radīsies vairāk. Ziemā ar šo tehniku var braukt uz Igauniju vai Lietuvu, jeb startēt piemēram "Tepiķu cīņās" izveidojot atsevišķu klasi.

Galvenais pluss 1/10 klasei ir ievērojami zemākas izmaksas ne tikai augstas kvalitātes RTR komplektiem, kurus laika gaitā var pārbūvēt par PRO, bet arī rūpnīcas piedāvātai PRO līmeņa tehnikai. Mūsu vietējie dīleri varētu painformēt par kādām cenām viņi piedāvā gan RTR, gan PRO līmeņa tehniku.

Šī ir laba klase tiem, kas iesāk ar šo sportu nodarboties un nav pietiekami liels budžets, vai amatieriem, kas brauc sava prieka pēc un nevēlas ieguldīt milzīgas naudas, bet vienkārši patīkami pavadīt laiku.

Ja būs atsevišķi 1/10 klase, tad iespējams, ka šajā klasē startētu arī Igauņi un Lietuvieši.
Ja sacensībām piesakās mazāk par 6 dalībniekiem, tad var startēt kopā ar 1/8 OE, bet punktus skaitīt atsevišķi.

Profile  

PostPosted: 09 Apr 2013, 12:34 
Speciālists

interesanti par cik tad pro līmeņa 1/10 sanāk lētāk ?? :)
baidos ,ka baigā starpība nebūs ,tapēc arī šis jautājums.

Profile  

PostPosted: 09 Apr 2013, 12:49 
Meistars

Paskaitiju, ja būtu nopietna konkurence 1/10, ar ko es brauktu:
Tekin RS-Pro Sensored Brushless ESC/Motor Combo (10.5T)
Low Price: $299.99
XRAY XB4 1/10 Electric 4WD Buggy Kit w/V2 Upgrade!
Low Price: $439.99
Turnigy nano-tech 5100mah 2S3P 65~135C Hardcase Lipo Saddle Pack
price: $35.27
Savox SC-1257TG Standard Digital "Super Speed" Titanium Gear Servo
MAP: $67.99

kopā nieka :) 843,24$ +pasts un PVN

Jaatīsta protams būtu ar standarta modeļiem un uz mazām trasēm!

Profile  

PostPosted: 09 Apr 2013, 14:20 
Meistars

Kaut kā negribās ticēt, ka LT un EE visi 1/10 brauc ar 450+ Ls modeļiem :dontknow:

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 56 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]