padomi? raptor 30 v2

Helikopteri..
User avatar
matisstar
Jauniņais
Posts:21
Joined:30 Jan 2017, 00:31
padomi? raptor 30 v2

Post by matisstar » 20 Feb 2017, 14:38

Labdien, man uzdāvinājā thunder tiger raptor 30 v2 rc helīti. gandrīz 0 zināšanas par tādu. ko man ar viņu darīt? veikalā rīgā par tādu prasa 800 uro bez pults un citiem loriņiem.
ieliku ss.lv pa 500 ar visiem štruntiem bet izskatās ka cilvēki kas tādās naudas maksās par tādām mantiņām zin ka viņam ir fixed pitch propeleris? ar tādu nevar palidot kājām gaisā? ja kāds piedāvā 300 tad es labāk viņu pats sadauzu lupatās :D nu sākumā patrenējoties uz 50 ero vērta aparāta? bet pat to lai izdarītu man viņš ir jāiedarbina. nav izdevies. atrodu degvielu pa 30 ero?! parasts beņuks neder?
Attachments
hobby-radio-controlled-models-helicopters-12475751.800.jpg

User avatar
UldisK
Profesors
Posts:6361
Joined:08 Jan 2012, 14:46
Location:Kuldīga

Re: padomi? raptor 30 v2

Post by UldisK » 20 Feb 2017, 15:09

Arī par 300euro Tu šo nepārdosi , bet pašam dauzīt ar neiesaku. Bez zināšanām un iemaņām pilotāžā smagu traumu iespējamība ir ļoti tuvu - iedomājis ka kāds aklais sāk kapāt ar nažiem uz visām debess pusēm un tu stāvi blakus. Nekontrolējami lidmašīnai ir zināma aptuvena lidojuma trajektorija, šim nē - viņš sekundē var mainīt strauji savu trajektoriju. Apdomā šito nopietni pirms mēģini tur kaut ko iedarbināt bez zināšanām un heļu pilotāžas iemaņām - vēl atceries ka viņa vadība nav ne tuvu salīdzināma ar multirotoru.
Gribi heļus , sāc ar simulatoru un kādu istabas izmēra helīti.
Last edited by UldisK on 20 Feb 2017, 15:21, edited 2 times in total.

User avatar
oskarsg
Meistars
Posts:366
Joined:18 Jun 2013, 00:25
Location:Riga
Contact:

Re: padomi? raptor 30 v2

Post by oskarsg » 20 Feb 2017, 15:14

Neesmu heli specs, bet atri google pameklēju info, un raksta ka ir collective http://stock.thundertiger.com/product/4839-K.html
Bet jā, fised pitch nevar otrādi, cik nu man tā sajēga par viņiem.
Degviela, laikam ka nitro viņiem, par startēšanu šeit http://www.rchelicopterfun.com/nitro-rc ... rting.html

Bet lai jau kāds heli spec palabo, kā jau teicu, neesmu spec viņos
BrickRacing Team
Veikals: http://shop.brickracing.com
FB: https://www.facebook.com/Brickracing/
Official: Team-Blacksheep; Tattu; HQProp; T-Motor; Airbot; Foxeer; Emax; TrueRC; Gemfan; Runcam; Mylipo; FuriousFPV

User avatar
matisstar
Jauniņais
Posts:21
Joined:30 Jan 2017, 00:31

Re: padomi? raptor 30 v2

Post by matisstar » 20 Feb 2017, 16:01

ja pareizi par to drošību varbūt neizklausos īpaši aizdomājies domāju vienkāršakais pie pacelšanās droši vien jāsēž telpās un jāskatās caur logu kas notiek. un tad viņš aizlido aiz sienas un pazūd :D 99% iespēja ka es viņu izdemolēju pirmajā pacēlienā bet hmm.. dammit pārāk smuks un intresants lai pa 200 atdotu. tāda nauda izčibēs 1-2. būs tiaki rūgtas atmiņas par heliti kas tā arī nerūca. simulātori- nu uz GTA es esmu pārtrenējies lidot ar visu kas var pacelties. bet tur joks par to ka skats kā no FPV nevis no pļavas kā tas ir rc gadijumā. nokačaju kautkādu rc simulātrou helīšiem un sanāca uzreiz diegan sakarīgi palidot bet tas ir ar datora klavieatūru un pieļauju ka ar pulti ir savādāk. man nav usb pults. negrib kāds paskolot ? pulij ir tā trainer opcija? pie kā man vērsties lai to 99% iespēju panestu uz leju?

User avatar
UldisK
Profesors
Posts:6361
Joined:08 Jan 2012, 14:46
Location:Kuldīga

Re: padomi? raptor 30 v2

Post by UldisK » 20 Feb 2017, 16:16

Patiesībā helis var iesviest āķi lūpā diezgan pamatīgi ja esi asu izjūtu cienītājs , patīk adrenalīna bagāts lidojums, tad 3D helis ir tas kas vajadzīgs, bet sasteigt nedrīkst. Jā FPV iegūtās iemaņas no klavieres nedod pilnīgi nekādu priekšstatu , tiešās redzamības lidojumam. Tā heļa pultij nav PPM izeja? Jāsāk noteikti ar ko vārgāku , un jzin ko kur raustīt. Tiešajā redzamībā atšķirībā no FPV tev pirkstiem jāmāk pārslēgties 6 dažādās fāzēs ( no sevis, pret sevi, no sāna un tas pats viss invertā lidojumā) kad modelis veic kustību uz citu pusi kā stiks. Pie kam šitam verķim pirkstu motorikai ir jābūt tādai ka tie stikus kustina paši , jo Tev nav laika izdomāt uz kuru pusi tagad ko vajadzētu raut, patiesībā tas ir ar visiem jau nopietniem RC lidoņiem tiešajā redzamībā. Noteikti viņš nav pelnījs lai viņu izsmērē pret zemi prieka pēc. Tad labāk uzdāvini tālāk kādam kuram tiešām sirds ilgojās pēc lielāka heļa un ir jau iemaņas mazākās klasēs , bet nevar ko lielāku ekonomiski atļauties. Lai gan arī puļķis ar diviem galiem , ja nevar atļauties nevarēs arī apkalpot , jo lielie heļi tāpat kā lidmašīnas prasa savas apkopes kuras nav lētas.

Browning
Profesors
Posts:1071
Joined:21 Feb 2015, 22:03
Location:Jelgava, Rīga

Re: padomi? raptor 30 v2

Post by Browning » 20 Feb 2017, 16:50

Vispār interesants gadījums. Parasti jau tik dārgas dāvanas tomēr dāvina tikai tad ja skaidri zina, ka laimīgais saņēmējs mācēs ar tādu rīkoties.
Blaster 2 DLG, Žemasparnis Putinukas, DreamFly Libelle, Losi 8ight-E 4.0, DJI F450

User avatar
matisstar
Jauniņais
Posts:21
Joined:30 Jan 2017, 00:31

Re: padomi? raptor 30 v2

Post by matisstar » 20 Feb 2017, 17:18

izklausās pēc manis :D es jau kādu mēnesi atpakaļ sāku ar pašbūvētu putkartona sparnu lidot un pat izdodās .. šķiet tam trakajam itaļu onkulim bija žēl pardot pa 200 jo samajsājis 1000+ savus gadus atpakaļ un atdevis pirmajam radiniekam ko ierauga darot kautkādu rc lietas.. man! kaut rīgas centrā būtu kāda lielāka pļava .. uzvaras parkā ir 1 stūris smuki pliks kur to putkartonu laist vakaros pie mājām. nedrīkst tiaki celties tik augstu kā to daru ārpus pilsētas. šitais helis protams pilnībā atkrīt. tik vājprātīgs es neesmu :D bērnībā ķiperējos ar rc mašīnītēm gribu ticēt ka tā apgriestā stūrēšana man ir iegājusies jau dabiski par spārnu nav jādomā kad viņš nāk man pretī kautkā prātā sevi ielieku vadītāja krēslā un viss ok. pieļauju to protams ir vieglāk novaldīt kā heli. par kājām gaisā nerunājot :D bet to vēlāk.. nu ja kāds lasītājs kas māk ar tādu apieties un ir gana traks lai man caur trenera pulti ļautu izmēģināt šo būšu sajūsmā. varam sākt ar eksāmenu simulātorā. :) tiesa esmu tiaki ar dator klavieri lidojis simulātoru. ssā skatos mazos helīšus 50 ero 3d spējīgs mini helis ? padomi treniņa agregāta iegādei?

User avatar
oskarsg
Meistars
Posts:366
Joined:18 Jun 2013, 00:25
Location:Riga
Contact:

Re: padomi? raptor 30 v2

Post by oskarsg » 20 Feb 2017, 17:36

matisstar wrote:izklausās pēc manis :D es jau kādu mēnesi atpakaļ sāku ar pašbūvētu putkartona sparnu lidot un pat izdodās .. šķiet tam trakajam itaļu onkulim bija žēl pardot pa 200 jo samajsājis 1000+ savus gadus atpakaļ un atdevis pirmajam radiniekam ko ierauga darot kautkādu rc lietas.. man! kaut rīgas centrā būtu kāda lielāka pļava .. uzvaras parkā ir 1 stūris smuki pliks kur to putkartonu laist vakaros pie mājām. nedrīkst tiaki celties tik augstu kā to daru ārpus pilsētas. šitais helis protams pilnībā atkrīt. tik vājprātīgs es neesmu :D bērnībā ķiperējos ar rc mašīnītēm gribu ticēt ka tā apgriestā stūrēšana man ir iegājusies jau dabiski par spārnu nav jādomā kad viņš nāk man pretī kautkā prātā sevi ielieku vadītāja krēslā un viss ok. pieļauju to protams ir vieglāk novaldīt kā heli. par kājām gaisā nerunājot :D bet to vēlāk.. nu ja kāds lasītājs kas māk ar tādu apieties un ir gana traks lai man caur trenera pulti ļautu izmēģināt šo būšu sajūsmā. varam sākt ar eksāmenu simulātorā. :) tiesa esmu tiaki ar dator klavieri lidojis simulātoru. ssā skatos mazos helīšus 50 ero 3d spējīgs mini helis ? padomi treniņa agregāta iegādei?
Ja esi apņemies mācīties lidot, tad domāju ka sakumā par tādu lieku kā 3D vari aizmirst, jo kā jau UldisK teica, tas tav pogas uz klavenes paspaidīt :D
bet ja tomēr nagi niez,tad šitam is collective pitch no ss piedavajuma https://www.ss.lv/msg/lv/entertainment/ ... fncxg.html
BrickRacing Team
Veikals: http://shop.brickracing.com
FB: https://www.facebook.com/Brickracing/
Official: Team-Blacksheep; Tattu; HQProp; T-Motor; Airbot; Foxeer; Emax; TrueRC; Gemfan; Runcam; Mylipo; FuriousFPV

User avatar
matisstar
Jauniņais
Posts:21
Joined:30 Jan 2017, 00:31

Re: padomi? raptor 30 v2

Post by matisstar » 20 Feb 2017, 17:54

tad jāņem ciet! piegādāt tādu izskatās daudz sālītāk. 8ch pults un baterijas jau man ir no spārna. arī helīm nāca līdz tiaki bača ir sen kā dead. šis mazas laikam nepacels 1800lipo :/ par to collective pitch nav skaidrs es tā saprotu ka tas nozīmē to ka agregāts spējīgs manīt atsevišķi lāpstiņas leņki lai regulētu celtspēju. attiecīgi fixed picham to dara ar rotora apgriezieniem. bet cik es pakustinot visus servo neredzu ka šim mainītos lapstiņas leņķis. tikai visu rotoru var sagriest uz sāniem /priekšu atpakaļ.

User avatar
vilniz
Profesors
Posts:1199
Joined:16 May 2011, 11:54
Location:Ventspils

Re: padomi? raptor 30 v2

Post by vilniz » 20 Feb 2017, 19:34

matisstar wrote:tad jāņem ciet! piegādāt tādu izskatās daudz sālītāk. 8ch pults un baterijas jau man ir no spārna. arī helīm nāca līdz tiaki bača ir sen kā dead. šis mazas laikam nepacels 1800lipo :/ par to collective pitch nav skaidrs es tā saprotu ka tas nozīmē to ka agregāts spējīgs manīt atsevišķi lāpstiņas leņki lai regulētu celtspēju. attiecīgi fixed picham to dara ar rotora apgriezieniem. bet cik es pakustinot visus servo neredzu ka šim mainītos lapstiņas leņķis. tikai visu rotoru var sagriest uz sāniem /priekšu atpakaļ.
Tur nevis rotors jāgriež bet jāceļ uz augšu un leju visas servas vienlaicīgi, šim ir 4 gab, tad mainīsies pitch. Mazliet dīvaina konstrukcija, parasti ir ar 3 servām.
Tas ar ko šis atšķirās praktiski no visiem šodienas heļiem, ir flybar. Tagad jau jebkurš daudz maz nopietns ir flybarless (tas otrs mazākais propelleris virs lielā rotora ir flybar, kas pilda stabilizācijas funkciju).
Image

User avatar
matisstar
Jauniņais
Posts:21
Joined:30 Jan 2017, 00:31

Re: padomi? raptor 30 v2

Post by matisstar » 20 Feb 2017, 20:49

aha tas mazais props jau likās aizdomīgs flybar ir jauns vārds manā rc vārdnīcā :D

User avatar
energologs
Profesors
Posts:401
Joined:21 Dec 2014, 19:18
Location:Tukums

Re: padomi? raptor 30 v2

Post by energologs » 21 Feb 2017, 00:18

Šim uzdāvina a šis hops ss.lv iekšā :D
Tiešām kā jau kolēģi minēja uzdāvini kādam kas tiešām vēlās, ja pats gribētu nez vai dāvanu tirgotu.
Ja tomēr esi izlēmis ar šo aizrauties tad mans ieteikums no pieredzes ir sākt ar simu un ar reālu pulti !

User avatar
matisstar
Jauniņais
Posts:21
Joined:30 Jan 2017, 00:31

Re: padomi? raptor 30 v2

Post by matisstar » 22 Feb 2017, 19:54

grib jau pirkt pa 500 to raptoru jo es tagad tikai apskatijos ebaya tā pults maksā 370 ero (futaba fx 18) ceļu ciparu lielajam helim uz 800 ar pulti un loriņiem. uuun! tiešām simulātoram ar pogām nav nekāda sakara ar realu kontrolieri galīgi nejūtos apzagts par pirkumu priekš 40 ero pagaidām pāris smagākas ''nosēšanās'' un detaļas tikai atdalijās ne salūza. :D es būtu mēģinājis to ar lielo jeziņ cik ātri tas būtu beidzies :D simulātora pat atradu raptor 30 ar to pašu krāsojumu :)
Attachments
Screen Shot 2017-02-21 at 23.12.53 (2).png
16938933_1270501939651844_6669896949240035156_n.jpg

User avatar
UldisK
Profesors
Posts:6361
Joined:08 Jan 2012, 14:46
Location:Kuldīga

Re: padomi? raptor 30 v2

Post by UldisK » 22 Feb 2017, 21:18

Ja jau Futaba Tev vēl , izskati jautājumu - pulti atstāt sev un tirgot pliku heli.

User avatar
matisstar
Jauniņais
Posts:21
Joined:30 Jan 2017, 00:31

Re: padomi? raptor 30 v2

Post by matisstar » 22 Feb 2017, 21:56

es nesaprotu man spārnam pults graupener mx 12 ebay- 40 ero abas 35khz abām var lidot heli abas garas antnenas tā mx12 pat vizuali izskatās 3x jaunāka un 5x negantāka ar displeju un vairāk slēdžiem un pogām kas tajā futabā tāds ieraudziju likās galīga vēsture un plastmasa

Post Reply