Next step pēc fixed pitch?

Helikopteri..
Post Reply
madphys
Jauniņais
Posts:3
Joined:30 Dec 2014, 00:38
Next step pēc fixed pitch?

Post by madphys » 12 Oct 2015, 18:52

Sveiki!

Esmu jau diezgan atlidojies ar fixed pitch mazhelīšiem - ir gan ESKY 150, gan WLtoys 911. Nekāda baigā izaicinājuma man viņos vairs nav...pa istabu palidod tā - so so...īpaši Esky - pa ātru... Ārā, savukārt, tomēr vējš un kaķi viņus padara par ne pārāk aizraujošu nodarbi.
Protams, arī man ne pārāk patīk, ka viņus ir grūti notrimmēt - mainoties akumulatora uzlādei aste griežas ta uz vienu, ta otru pusi, trimmeri uz pults principā neko nedara - mehāniski gan saskrūvēju lai +/- vismaz pa labi/kreisi neskraida.

Tagad man rodas jautājums...a ko tālāk? Pie lielā helīša man drusku raustās, tāpēc viens no variantiem ir mazais CP helis. Tā kā man ir Futabnieks T10J, tad sameklēju iekš banggoda, ka ir tāds XK110 BNF versijā, kas teorētiski pārojas ar S-FHSS futabnieku. Vai ir jēga no šāda soļa...vai tomēr izmantot ziemu, lai sāktu skrūvēt kaut ko nopietnāku? Cik esmu sapratis, tad daudzi tēmē uz 450 izmēru, bet populārs ir arī viedoklis, ka ar tādu lidot ir visgrūtāk, ka labāk un stabilāk esot sākt ar 500 vai 550... Kā tur īsti ir?

Paldies!

User avatar
Shranky
Profesors
Posts:1080
Joined:29 Aug 2011, 19:28
Location:Riga

Re: Next step pēc fixed pitch?

Post by Shranky » 12 Oct 2015, 20:07

Sveiks,

Es noteikti nezinu neko par tevis norādīto variantu, taču doma par mikro cp heli ir ļoti laba, ja to apvienosi ar simu, tad pavasarī droši varēsi ņemt 450 vai ko lielāku.

No mikro es esmu lidojis un bija ok Blade Nano CP , tas derēs arī iekštelpām. Un blade cpx. Bet viņi abi jābindo ar spectrum pulti.

Ulis
Iesācējs
Posts:65
Joined:14 Jan 2008, 17:57
Location:Jūrmala

Re: Next step pēc fixed pitch?

Post by Ulis » 12 Oct 2015, 22:02

Ar micro neesmu lidojis. Es sāku ar trex-250 un daudz sima. Iespējams 450 vai 500 helis būtu labāka izvēle pirmajam helim, bet nedomāju, ka tāpēc būtu mazāk krešojis :D
Jālido simulatorā. Ja jūt, ka ir azarts un āķis lūpā, tad ir jēga skatīties uz 450 vai nopietnāku heli :)

Uldis

User avatar
edge
Profesors
Posts:1378
Joined:24 Aug 2008, 17:05

Re: Next step pēc fixed pitch?

Post by edge » 13 Oct 2015, 10:22

Piekrītu abiem pilotiem Ulis un Shranky kuru pilotu prasmes ir ļoti augstas !
Mazie heļi ne tuvu nav lielo heļu pilotēšanai, bet to sapratīsi pats kad tiksi pieredzē virs 450 sērijas aparātiem.
Varu piedāvāt savu mazo Align Trex 150 kuru jau sen nelidoju plus kaudzi ar part, un bindjas ar protokolu S-FHSS, ja interesē PM
Lielāks helis dārgāki kritieni, kamēr nejūties komforabli lidojumā nevajag tomēr iet uz lielajiem heļiem, nu izņēmumi ja tev ir lieks $ kuru esi gatavs atdot šim hobijam :)

User avatar
Romis
Profesors
Posts:757
Joined:01 Aug 2012, 13:58
Location:Jelgava - Rīga
Contact:

Re: Next step pēc fixed pitch?

Post by Romis » 13 Oct 2015, 14:31

Jā, paņem XK110 (normāli lidot varēs, kad nav stiprs vējš) un simulatoru, man patīk Heli-X:
http://www.heli-x.info/cms/

Ja lidot vēlme daudzmaz neatkarīgi no vēja, tad 450 un uz augšu.
"Once you have tasted flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been, and there you will always long to return.” L. da Vinci

Trex 500 & 600N
Tarot 450
Blade mCPX
HiSky HCP100S

Post Reply