HK 450

Helikopteri..
Post Reply

User avatar
skudra
Speciālists
Posts:144
Joined:11 Nov 2012, 17:45
Location:Rietumu krasts

Re: HK 450

Post by skudra » 22 Dec 2014, 23:28


User avatar
energologs
Profesors
Posts:401
Joined:21 Dec 2014, 19:18
Location:Tukums

Re: HK 450

Post by energologs » 22 Dec 2014, 23:54

nu jau par vēlu :wink:

User avatar
edge
Profesors
Posts:1378
Joined:24 Aug 2008, 17:05

Re: HK 450

Post by edge » 23 Dec 2014, 08:34

Šis ir tavs pirmais helis ?
Hoveret pilnīgi pietiks, gan jau pēc gada šo pārdosi un ņemsi ko stabilāku :)
ESC ļoti masīvs un neatradu info ka šim ir guvernier mode, bet sākuma arī to nevajag.
Tur ķīnietim šķiet bija esc speciāli heļiem domāti ar visu bec.
Tas ka nomainīji asti no tt uz belt ir labi jo pie katra neveiksmīgās piezemēšanās zobratus pirksi kg :)
Kopuma kārtigs iesācēju helis, es šādus šķaidīju pirms gadiem 6 un pilns RIMI maisiņš ar liektām asīm, blade utt.

Priecē tas ka cilvēks pats visu izlasījis un salicis heli, malacis !
P.s. Trex 450 dominator šodien vairs nemaksā kosmosu uz atlaidem var nopirkt par $400

User avatar
energologs
Profesors
Posts:401
Joined:21 Dec 2014, 19:18
Location:Tukums

Re: HK 450

Post by energologs » 23 Dec 2014, 10:11

edge wrote:Šis ir tavs pirmais helis ?
Hoveret pilnīgi pietiks, gan jau pēc gada šo pārdosi un ņemsi ko stabilāku :)
ESC ļoti masīvs un neatradu info ka šim ir guvernier mode, bet sākuma arī to nevajag.
Tur ķīnietim šķiet bija esc speciāli heļiem domāti ar visu bec.
Tas ka nomainīji asti no tt uz belt ir labi jo pie katra neveiksmīgās piezemēšanās zobratus pirksi kg :)
Kopuma kārtigs iesācēju helis, es šādus šķaidīju pirms gadiem 6 un pilns RIMI maisiņš ar liektām asīm, blade utt.

Priecē tas ka cilvēks pats visu izlasījis un salicis heli, malacis !
P.s. Trex 450 dominator šodien vairs nemaksā kosmosu uz atlaidem var nopirkt par $400
Jā pirmais.
Pirms šī bija koaksiālais,bet tas ir pavisam kas cits.
Pēc ka nosaki kad šis nebūs stabils? vai var apgreidot lai būtu stabils? kas ir atbildīgs par stabilitāti?
Ja pareizi saprotu galvenā mehāniskā lieta kas atbild par sabilitāti ir swahplae un tās ieregulēšana. Tad elektriskā daļa gyro sensors. Un pats galvenais ir tas kas kloķus raustīs :lol:

paldies tev edge.
ā un par to Rimi maisiņu, varbūt vari noandelēt ? :lol: varbūt manam kas daudz noderēs.

User avatar
edge
Profesors
Posts:1378
Joined:24 Aug 2008, 17:05

Re: HK 450

Post by edge » 23 Dec 2014, 10:39

Heļa stabilitāti nosaka
1) mehānikas precizitāte, sākot no servo līdz blade dempferiem.
2) gyro darbīda kopā ar servo.

Parasti flaybarless heļiem šie ir ļoti svarīga lieta Gyro un servo, piemēram daudzi heļu ražotāji iesaka servo kuru ātrums ir mazāks par 0,09ms.
tas ir dēļ tāl gyro dod komandu servo lai servo izpilda kustību laicīgi, un korekcija būtu sinhrona servo=gyro, pretēji sanāks pureklis. Kā tas izpaužas, pacel heli viss ok, tad uz sāniem un atpakaļ un brīdi kad apstājies helis sāk purināties. Gyro ir pateicis ka pozīcija ir jābūt vietā bet servo vēl guļ, un kad servo ir vietā gyro pozīcija jau mainījusies, un ja vēl lufte tad vēl savi +/- bonusos :)
Ir divi varianti kā to labot, mainīt servo( labākais variants), otrs servo ķegām linkus likt uz pašiem galiem, bet te ir daudzi aspekti, samazinās kg/cm spēks un mainās leņķi. Vatr mainīt vēl jūtību gyro tas arī var palīdzēt.
Man šād bija kad uz trex700N biju uzlicis servo (Futaba BLS) ķegas par tuvu centram,(spēks ir ātrums mazāks tkai par pāris ms) mēģināju regulēt līdz nejēgai Gyro( Futaba GY750) nekas nesanāca. Uzliku ķegas uz ārējām pozīcijām un viss ok.

Šeit paraugs.
https://www.youtube.com/watch?v=POnp29oNtH4

Jā pēc koaksiālā heļa šis tev būs raķete, un lidošana ir pilnīgi cita.
To RIMI maisiņu jau sen izmetu ārā, un liektos astes bomjus atdevu mātei lai dārzā dobē zirņiem sasprauž :)

User avatar
energologs
Profesors
Posts:401
Joined:21 Dec 2014, 19:18
Location:Tukums

Re: HK 450

Post by energologs » 23 Dec 2014, 14:13

Paldies edge ,patiešām noderīga informācija priekš manis :wink:
Vari varbūt norādīt ne dārgākās,bet kuras servas tu varētu ieteikt?

User avatar
edge
Profesors
Posts:1378
Joined:24 Aug 2008, 17:05

Re: HK 450

Post by edge » 23 Dec 2014, 16:29

energologs wrote:Paldies edge ,patiešām noderīga informācija priekš manis :wink:
Vari varbūt norādīt ne dārgākās,bet kuras servas tu varētu ieteikt?
Lētākais un labākais ko esmu atradis un ar kurām es lidoju (Trex 450L Dominator) ir orģinālās ALIGN servo
DS430M un astei DS525M.
Pirkt var šeit (laba cena un piegāde ātra):
http://www.infinity-hobby.com/main/prod ... s_id=10126
http://www.infinity-hobby.com/main/prod ... ts_id=8801

Astes servo es tomēr nomainīju pret JR ELG01, jo 450L bija problēmas ar asti, bet daļa problēmas (rokas) arī bija jaunajā Align Gpro Flybarless System.
JR ELG01 pirku šeit.
http://www.fast-lad.co.uk/store/elg01_q ... 26639.html

Modrs
Profesors
Posts:561
Joined:17 Feb 2013, 16:27
Location:Talsu Novads

Re: HK 450

Post by Modrs » 24 Dec 2014, 09:58

man vienam helim uz astes ir:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... c_21g.html

Tā kā mājās ir vēl divas šādas, un esmu uzsūtījis trešo, tad tās likšu uz swash. Uzskatu, ka cenas un kvalitātes attiecība ir ļoti OK
V911
HK 450FBL K-Bar
2x H-Quad APM 2.6
EasyJet
DJI Mavic Pro FMC

User avatar
energologs
Profesors
Posts:401
Joined:21 Dec 2014, 19:18
Location:Tukums

Re: HK 450

Post by energologs » 24 Dec 2014, 10:29

Modrs wrote:man vienam helim uz astes ir:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... c_21g.html

Tā kā mājās ir vēl divas šādas, un esmu uzsūtījis trešo, tad tās likšu uz swash. Uzskatu, ka cenas un kvalitātes attiecība ir ļoti OK
Droši vien ja man serva nosprāgs šķiet arī ņemšu šādu.
Nezinu vai tā ir un nav arī baigā pieredze ,bet kad nostājās mierā citu reizi tā serva sīc līdz nedaudz ar knipi uzsit pa astes galu un sīkšana pazūd. Bet ne vienmēr sīc.
Pārbaudīju nekas arī nesprūst, bet cik saprotu serva nevar nulles pozīciju dabūt, man tā šķiet.
priekš manis cena draudzīga.
Visas gan nevarētu uz reiz atļauties uzlikt.

Priecīgus Ziemassvētkus visiem!

User avatar
edge
Profesors
Posts:1378
Joined:24 Aug 2008, 17:05

Re: HK 450

Post by edge » 24 Dec 2014, 11:35

energologs wrote:
Modrs wrote:man vienam helim uz astes ir:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... c_21g.html

Tā kā mājās ir vēl divas šādas, un esmu uzsūtījis trešo, tad tās likšu uz swash. Uzskatu, ka cenas un kvalitātes attiecība ir ļoti OK
Droši vien ja man serva nosprāgs šķiet arī ņemšu šādu.
Nezinu vai tā ir un nav arī baigā pieredze ,bet kad nostājās mierā citu reizi tā serva sīc līdz nedaudz ar knipi uzsit pa astes galu un sīkšana pazūd. Bet ne vienmēr sīc.
Pārbaudīju nekas arī nesprūst, bet cik saprotu serva nevar nulles pozīciju dabūt, man tā šķiet.
priekš manis cena draudzīga.
Visas gan nevarētu uz reiz atļauties uzlikt.

Priecīgus Ziemassvētkus visiem!
Tieši kā tu raksti servo sīc jo nespēj nostāties centrā, tas ir ok šīm servo. Protams nav jēga investēt lielu naudu sākumā kamēr mācies lidot, to ir jāga darīt tad kad esi apguvis un praksē lidojot jūti ka ir par īsu servo kg vai ms.
Sākumā tu atšķirību nejutīsi vai uzliksi servo par pāris € vai 100€ , jo adrenalīns tāpat pietiks mācoties lidot :)
Galvenais helim ir lai visa mehānika precīzi un max bez luftēm, ja būs luftes helis staigās kur pašam patīk.

Simulātors uz datora ir jādzenā, nekas nesanāks ja pirmo reiz gribēsi lidot ar heli dzīvajā būs100% crash ! Arī pirmo lidojumu necenties pacelt gaisā, mēģini uz zemes viņu slidināt un vadīt, šajā gadījumā par ļaunu nenāks treniņa kājas, tādi mieti ar bumbām galā. Šis nav koaksiālais helis no RIMI plaukta !

User avatar
Romis
Profesors
Posts:757
Joined:01 Aug 2012, 13:58
Location:Jelgava - Rīga
Contact:

Re: HK 450

Post by Romis » 24 Dec 2014, 13:14

450 helis vairs nav joka lieta, SIMulātors ir OBLIGĀTS pirms pacelt gaisā šo zvēriņu :)
ja es sev tagad ņemtu servas, tad šīs var likt gan cyclic gan astei -
http://www.helidirect.com/kst-ds215mg-f ... -30075.hdx
vai no šejienes, tikai jāskatās lai pārdevējs ir ar atsauksmēm -
http://www.aliexpress.com/w/wholesale-kst-ds215mg.html
starp citu, par cik taisos pilnībā pāriet uz KBar (VBar) tad ir viens lieks ZYX-S ar bluetooth moduli, atdošu par 30$ ja kādam ir interese?

Visiem priecīgus Ziemassvētkus!
"Once you have tasted flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been, and there you will always long to return.” L. da Vinci

Trex 500 & 600N
Tarot 450
Blade mCPX
HiSky HCP100S

Modrs
Profesors
Posts:561
Joined:17 Feb 2013, 16:27
Location:Talsu Novads

Re: HK 450

Post by Modrs » 24 Dec 2014, 14:18

Ja sanāks, uzlikšu APM uz 450tā heļa. Man domāt, ka tādā gadījumā nebūs starpība, vai iesācējs sāk ar multirotoru, vai ar heli. Un tādā gadījumā ar STAB režīmu mierīgi varētu hoverēt, kā ar kkādu parastu koaksiālu RIMI heli.
V911
HK 450FBL K-Bar
2x H-Quad APM 2.6
EasyJet
DJI Mavic Pro FMC

User avatar
edge
Profesors
Posts:1378
Joined:24 Aug 2008, 17:05

Re: HK 450

Post by edge » 24 Dec 2014, 15:07

Modrs wrote:Ja sanāks, uzlikšu APM uz 450tā heļa. Man domāt, ka tādā gadījumā nebūs starpība, vai iesācējs sāk ar multirotoru, vai ar heli. Un tādā gadījumā ar STAB režīmu mierīgi varētu hoverēt, kā ar kkādu parastu koaksiālu RIMI heli.
Katram savs, man pašam patik vadīt heli un tas ir tas azarts.

User avatar
energologs
Profesors
Posts:401
Joined:21 Dec 2014, 19:18
Location:Tukums

Re: HK 450

Post by energologs » 25 Dec 2014, 18:20

edge wrote:
energologs wrote:
Modrs wrote:man vienam helim uz astes ir:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... c_21g.html

Tā kā mājās ir vēl divas šādas, un esmu uzsūtījis trešo, tad tās likšu uz swash. Uzskatu, ka cenas un kvalitātes attiecība ir ļoti OK
Droši vien ja man serva nosprāgs šķiet arī ņemšu šādu.
Nezinu vai tā ir un nav arī baigā pieredze ,bet kad nostājās mierā citu reizi tā serva sīc līdz nedaudz ar knipi uzsit pa astes galu un sīkšana pazūd. Bet ne vienmēr sīc.
Pārbaudīju nekas arī nesprūst, bet cik saprotu serva nevar nulles pozīciju dabūt, man tā šķiet.
priekš manis cena draudzīga.
Visas gan nevarētu uz reiz atļauties uzlikt.

Priecīgus Ziemassvētkus visiem!
Tieši kā tu raksti servo sīc jo nespēj nostāties centrā, tas ir ok šīm servo. Protams nav jēga investēt lielu naudu sākumā kamēr mācies lidot, to ir jāga darīt tad kad esi apguvis un praksē lidojot jūti ka ir par īsu servo kg vai ms.
Sākumā tu atšķirību nejutīsi vai uzliksi servo par pāris € vai 100€ , jo adrenalīns tāpat pietiks mācoties lidot :)
Galvenais helim ir lai visa mehānika precīzi un max bez luftēm, ja būs luftes helis staigās kur pašam patīk.

Simulātors uz datora ir jādzenā, nekas nesanāks ja pirmo reiz gribēsi lidot ar heli dzīvajā būs100% crash ! Arī pirmo lidojumu necenties pacelt gaisā, mēģini uz zemes viņu slidināt un vadīt, šajā gadījumā par ļaunu nenāks treniņa kājas, tādi mieti ar bumbām galā. Šis nav koaksiālais helis no RIMI plaukta !
Tieši tā arī daru, lidinos ar Phonex simulātoru.
Drošības kājas arī izmantoju.
Tās man iedeva garāžas kaimiņš, šis gan ir paštaisītas,bet funkciju pilda uz 100%
Jā bez šādām būtu mēģinājis tad būtu kā rakstīja edge 1jā lidojumā 100% krash.

Ja slinkums sūtīt un gaidīt.
Galvenās lietas kājas tika uztaisītas no četrām kinder olām un diviem makšķerkātu galiem.
Attachments
DSC06529.JPG

Post Reply