Patīkams laiks lai lidotu ar Heli vai Plane.

Helikopteri..
Smaidins
Meistars
Posts:385
Joined:20 May 2014, 13:53
Location:Rīga
Contact:
Re: Patīkams laiks lai lidotu ar Heli vai Plane.

Post by Smaidins » 12 Apr 2015, 11:39

Romis wrote:kĀ tur tagad Spilvē, peļķes vēl ir vai zāle sausa? :) vakardien daudz lidotāji no Spilves bija Rumbulā.
Pēdējo dienu saulīte un vējš bija krietni pažāvējis, bet pļavās zem siena ūdens ir daudz.
No rīta tur lidinājos, pafilmēju kā lido šatls un zaļais spārns, un ierakstā ir dzirdams kā brienu pa ūdeni :)
video kvalitāte ir ne visai, ja konvertācija un apstrāde palīdzēs tad ielikšu apskatei.
Pēcpusdienā aizrullēju uz Ķekavu izlidināju otro sēriju, noķēru kaudzi ar labām sajūtām.
Arī meita ar sievu izpriecājās - tur pat netālu ir dzīvnieku patversme : suņi, kaķi, mājdzīvnieki, kāds vilks, pāris lāči, nūtrijas, degunlāči un vēl šādi tādi kustonīši vārdu sakot pilna programma.
žēl ka grilla nebijā līdzi :D
Bija doma iebraukt Rumbulā, bet es īsti nezināju, kur tur lidinās un ap sešiem vakarā vairs jau arī negribējās meklēt.

User avatar
Ilknis
Speciālists
Posts:145
Joined:12 May 2012, 23:22

Re: Patīkams laiks lai lidotu ar Heli vai Plane.

Post by Ilknis » 12 Apr 2015, 19:58

Rumbulā lido Dārziņu, Salaspils galā, par vakariem nezinu, bet sestdienās, svētdienās 12 00- 13 00 kādu var satikt :)

User avatar
AndrisG
Profesors
Posts:684
Joined:25 Jan 2013, 02:19
Location:Rīga

Re: Patīkams laiks lai lidotu ar Heli vai Plane.

Post by AndrisG » 12 Apr 2015, 21:03

Smaidins wrote:Ja kads vel sez majas- MARSH ARAA!
Diena super, Spilves alvalandee visas bachas izlidinaaju, tagad jaaizbrauc liidz Kjekavai.
Tur arvien tik ar caurlaidēm?
Vasara jau ir virsū... :(

Smaidins
Meistars
Posts:385
Joined:20 May 2014, 13:53
Location:Rīga
Contact:

Re: Patīkams laiks lai lidotu ar Heli vai Plane.

Post by Smaidins » 12 Apr 2015, 21:18

AndrisG wrote:
Smaidins wrote:Ja kads vel sez majas- MARSH ARAA!
Diena super, Spilves alvalandee visas bachas izlidinaaju, tagad jaaizbrauc liidz Kjekavai.
Tur arvien tik ar caurlaidēm?
Vasara jau ir virsū... :(
nē es eju gar sliedēm ar visiem ļotakiem pār plecu. atstāju autiņu uz līkuma pie Lidoņu 2 un uz priekšu.

User avatar
UldisK
Profesors
Posts:6361
Joined:08 Jan 2012, 14:46
Location:Kuldīga

Re: Patīkams laiks lai lidotu ar Heli vai Plane.

Post by UldisK » 12 Apr 2015, 23:18

Klau , kā ar Ķekavu? Vasara tiešām tuvojās.

Smaidins
Meistars
Posts:385
Joined:20 May 2014, 13:53
Location:Rīga
Contact:

Re: Patīkams laiks lai lidotu ar Heli vai Plane.

Post by Smaidins » 13 Apr 2015, 20:01

UldisK wrote:Klau , kā ar Ķekavu? Vasara tiešām tuvojās.
Man ir doma nākam sestdien pēc darba aizbraukt , pašiverēt. Gan jau uz silto laiciņu būs ok.

Modrs
Profesors
Posts:561
Joined:17 Feb 2013, 16:27
Location:Talsu Novads

Re: Patīkams laiks lai lidotu ar Heli vai Plane.

Post by Modrs » 13 Apr 2015, 21:34

Kāds heļus vēl lidina, vai arī visi pārņemti ar 250niekiem?

es sestdien pēc kvada izdomāju pataisīt pigorus ar heli, jo jau putekļi bija sakrājušies. Un hlabis pēc pus minūtes iestādīju zemē. Protams, kā parasti, viena lāpsta, main un feathering shafts.
Šodien ilgi nevarēju saprast, kāpēc pie noteiktiem apgriezieniem vibrācijas un voblings helim. Izrādās, ka ar ķīnas mazajiem svariņiem lāpstas vismaz 4x jāpārsver, lai tik tiešām noteiktu patieso svaru un piemeklētu vienādas.
V911
HK 450FBL K-Bar
2x H-Quad APM 2.6
EasyJet
DJI Mavic Pro FMC

Smaidins
Meistars
Posts:385
Joined:20 May 2014, 13:53
Location:Rīga
Contact:

Re: Patīkams laiks lai lidotu ar Heli vai Plane.

Post by Smaidins » 14 Apr 2015, 01:07

Modrs wrote:Kāds heļus vēl lidina, vai arī visi pārņemti ar 250niekiem?

es sestdien pēc kvada izdomāju pataisīt pigorus ar heli, jo jau putekļi bija sakrājušies. Un hlabis pēc pus minūtes iestādīju zemē. Protams, kā parasti, viena lāpsta, main un feathering shafts.
Šodien ilgi nevarēju saprast, kāpēc pie noteiktiem apgriezieniem vibrācijas un voblings helim. Izrādās, ka ar ķīnas mazajiem svariņiem lāpstas vismaz 4x jāpārsver, lai tik tiešām noteiktu patieso svaru un piemeklētu vienādas.
Par tēmu īsti nepateikšu, bet svētdien man te pagalmā viens lidinājās tīri smuki par spīti vējam.
Par netēmu man ir ķīnas propu balansējamais, lietojot to sāku domāt ka ne ko no balansēšanas nesaprotu, līdz neizdomāju pašu balansējamo pārbaudīt, izrādījās ka tas pats ir disbalansā.

User avatar
binary
Profesors
Posts:2668
Joined:23 Sep 2012, 22:09
Location:Rīga, Baldone, Grobiņa, Varakļāni
Contact:

Re: Patīkams laiks lai lidotu ar Heli vai Plane.

Post by binary » 19 Apr 2015, 09:11

Svētdiena, pl.9 no rīta, un es jau visas 3 bačas esmu izlidinājis :)

Ārā laiks vienkārši ideāls, lai mācītos lidot pret sevi. Viss vienos mākoņos - tātad saule nespīd acīs (lidoju ar skatu pret dienvidiem). Vējš - vienmērīgs, brāzmu praktiski nav. Vēja spēks - tāds, ka modelis knapi tiek galā, lidojot pret vēju. Vēja virziens - uz dienvidiem! Tātad faktiski sanāk, ka, lidojot pret sevi, modelis lido tieši pretim spēcīgam vējam!

Pirms nedēļas ar kaimiņu mēģinājām kaut ko līdzīgu sacensībām - lidojumi turp-atpakaļ, 10 apļi. Ja toreiz es lidoju visur kur, tikai ne turp-atpakaļ (nu neprotu es lidot pret sevi, vēl jo vairāk - vējainā laikā :D), tad šodien diezgan labi turējos uz vienas līnijas. Stiki arī gandrīz nejuka, lidojot pret sevi. Jā, laiks patīkams mācībām…
do you ever feel that if you weren't paid to write code, you'd do it anyway?

Smaidins
Meistars
Posts:385
Joined:20 May 2014, 13:53
Location:Rīga
Contact:

Re: Patīkams laiks lai lidotu ar Heli vai Plane.

Post by Smaidins » 19 Apr 2015, 10:03

binary wrote:Svētdiena, pl.9 no rīta, un es jau visas 3 bačas esmu izlidinājis :)

Ārā laiks vienkārši ideāls, lai mācītos lidot pret sevi. Viss vienos mākoņos - tātad saule nespīd acīs (lidoju ar skatu pret dienvidiem). Vējš - vienmērīgs, brāzmu praktiski nav. Vēja spēks - tāds, ka modelis knapi tiek galā, lidojot pret vēju. Vēja virziens - uz dienvidiem! Tātad faktiski sanāk, ka, lidojot pret sevi, modelis lido tieši pretim spēcīgam vējam!

Pirms nedēļas ar kaimiņu mēģinājām kaut ko līdzīgu sacensībām - lidojumi turp-atpakaļ, 10 apļi. Ja toreiz es lidoju visur kur, tikai ne turp-atpakaļ (nu neprotu es lidot pret sevi, vēl jo vairāk - vējainā laikā :D), tad šodien diezgan labi turējos uz vienas līnijas. Stiki arī gandrīz nejuka, lidojot pret sevi. Jā, laiks patīkams mācībām…
Ar ko Tu lidinies - lidmašīnu vai quadu?
Vakar netiku, bet šodien gan laikam jāiet šatlu izvingrināt ...:)

User avatar
binary
Profesors
Posts:2668
Joined:23 Sep 2012, 22:09
Location:Rīga, Baldone, Grobiņa, Varakļāni
Contact:

Re: Patīkams laiks lai lidotu ar Heli vai Plane.

Post by binary » 19 Apr 2015, 10:55

Deprona lidmašīna ap ~270g (lai gan tagad jau droši vien mazliet smagāka).
do you ever feel that if you weren't paid to write code, you'd do it anyway?

dagnijaa
Jauniņais
Posts:3
Joined:23 Sep 2015, 11:32

Re: Patīkams laiks lai lidotu ar Heli vai Plane.

Post by dagnijaa » 23 Sep 2015, 14:27

Vai ir radiovadāms deltaplāns? Cena tādam gan varētu būt astronomiska.

Smaidins
Meistars
Posts:385
Joined:20 May 2014, 13:53
Location:Rīga
Contact:

Re: Patīkams laiks lai lidotu ar Heli vai Plane.

Post by Smaidins » 23 Sep 2015, 14:49

dagnijaa wrote:Vai ir radiovadāms deltaplāns? Cena tādam gan varētu būt astronomiska.
Trīs posti un visos dāvanu saita reklāma ?

Modrs
Profesors
Posts:561
Joined:17 Feb 2013, 16:27
Location:Talsu Novads

Re: Patīkams laiks lai lidotu ar Heli vai Plane.

Post by Modrs » 29 Mar 2016, 21:26

Brīvdienās sanāca nu tā dūžīgi paspīdzināt 450 heli. vairākas reizes gandrīz skali, bet grozies kā gribi, multirotors acro modē ir garlaicīgāks. Varu teikt tikai to labāko par k-bar mazbudžeta gyro.
Vienīgais, ir kādam ieteikums, kādus gultņus likt uz main shaft, jo pēc definīcijas nopērkamajiem ir luftes, kas rada liekas izrietošās sekas....
V911
HK 450FBL K-Bar
2x H-Quad APM 2.6
EasyJet
DJI Mavic Pro FMC

Post Reply