Izmaksas

Viss kas
User avatar
UldisK
Profesors
Posts:6361
Joined:08 Jan 2012, 14:46
Location:Kuldīga
Re: Izmaksas

Post by UldisK » 20 Sep 2017, 11:08

Ar diskiem nepiekritīšu - man tas gemorojs divām mašīnām bij līdz kaklam - katru reizi pārmontēt :) . Un ja ziemas turpināsies tādas kādas bijušas pēdējos gadus , tad vissezonas riepas sanāk ekonomiskāk (nav vajadzīga riepu glabāšanas vieta , pārmontēšana/pārskrūvēšana ...), izņemot tiem kas dzīvo laukos jeb katru dienu jāveic gari gabali, ā nu vēl šis variants nepamierinās sporta stila cienītājus un ne visai labu iemaņu vadītājus, savādāk normāla vissezonas riepa ir pietiekoši droši braucama kā ziemā tā vasarā.

Browning
Profesors
Posts:1071
Joined:21 Feb 2015, 22:03
Location:Jelgava, Rīga

Re: Izmaksas

Post by Browning » 20 Sep 2017, 13:27

Man tā kā žēl labas ziemenes vasarā plēst. Nu, jā es braucu nosacīti daudz - ap 100 km dienā. Glabāšanai vēl ir garāža ar bedri tajā.
Pārmontēšana nav problēma - servisā džeki to paveic 1-2. Tāpat jau tās riepas jāpārbalansē katru reizi pirms likšanas virsū, tā ka lielas atšķirības nav. Ja nu kāds tiešām pats maina, tad tā, es neredzu jēgu "kapeiku mīlēt" un pašam jāties ar domkratiem utt.
Blaster 2 DLG, Žemasparnis Putinukas, DreamFly Libelle, Losi 8ight-E 4.0, DJI F450

User avatar
UldisK
Profesors
Posts:6361
Joined:08 Jan 2012, 14:46
Location:Kuldīga

Re: Izmaksas

Post by UldisK » 20 Sep 2017, 13:55

Ja ir samontētas riepas un normāli savērsumi , nebrauc pa apmalēm , pati riepa sakarīga tad parasti nekāds disbalans riepai nerodās - man pārskrūvēt riteņus prasa mazāk laika kā aizbraukt līdz servisam - nu labi, ir jau man ar vieta uz pacēlāja kur to izdarīt, tas aizņem 10min - iebrauci, izbrauci, ja jāsāk montēt balansēt - tās vairs nav 10min. Un ja ir smuki Al diski tad katra montāža tomēr savu skrambu uz apmales atstāj , lai ar cik rūpīgi to nedarīt, ta netīšām atspiešana pieķēra pie diska, ta... protams uz savām es tās skarmbas neskaitu.
Pašam sētā montēt riepas, nez man liekas ka ar to neviens vairs nenodarbojās, ja nu kāds ekstrēms gadījums.

User avatar
PuukjuAerofoto
Profesors
Posts:807
Joined:27 Sep 2016, 16:06
Contact:

Re: Izmaksas

Post by PuukjuAerofoto » 20 Sep 2017, 14:46

ja par riepām iet saruna, tad man arī kautkā netīšām sanāca uzlikt vissezonenes, un sajutu ļoti patīkamu mieru un komfortu, nekas nav jādara, tikai brauc, kamēr nodilst:) jo tā visa mainīšana 2x gadā tomēr aizņem laiku un domas, tās ir papildus rūpes. Protams, sportistiem tas neder, tiem vajag maksimālo iespējamo saķeri:)
Omulīgu un racionālu māju projekti - www.buildart.lv

User avatar
binary
Profesors
Posts:2668
Joined:23 Sep 2012, 22:09
Location:Rīga, Baldone, Grobiņa, Varakļāni
Contact:

Re: Izmaksas

Post by binary » 20 Sep 2017, 16:12

Nez, mainīju pats gan tad, ka dzīvoju īrētā dzīvoklī, gan arī tagad, kad dzīvoklī vairs atgriezties negribas. Ņemtne ar servisu diviem auto nozīmē gana lielu laika patēriņu - izkrāmē "noliktavu", lai tiktu pakaļ riepām, izņem riepas, iekrauj mašīnā, "aizkrāmē noliktavu", aizbrauc uz servisu, pastāvi rindā, nomaini riepas, atbrauc mājās, izkrāmē "noliktavu", sakrāmē, blah blah blah… Un tas ir tikai vienam auto, tātad diviem auto visa tā ņemtne ir dubultā. Da nu nafig…

Daudz vienkāršāk un ātrāk ir pašam pagalmā fiksi samainīt. Jā, ir čakars ar domkratu, bet summā tāpat laiks ietaupās. Piedevām vēl ir garantija, ka skrūves pēcāk varēs izskrūvēt bez liekām problēmām. Servisā jau tās skrūves neapsmērē, bet neapsmērētas skrūves mēdz nākt ārā pat ļoti negribīgi - 1x tādas skrūves dēļ pirkstu salauzu.

Vissezonas… Da nu… Pabraucu pērn ar "Eiropas ziemenēm" (goodyear ultragrip 9, ja atmiņa neviļ) - nu jā, 95% ziemas ir ok, bet tajos atlikušajos 5% tomēr arī gribas kaut kādu nebūt drošību.
do you ever feel that if you weren't paid to write code, you'd do it anyway?

User avatar
UldisK
Profesors
Posts:6361
Joined:08 Jan 2012, 14:46
Location:Kuldīga

Re: Izmaksas

Post by UldisK » 20 Sep 2017, 21:10

Piekrītu . par vissezonas gan ne viennozīmīgi, ja brauc vēsu galvu nekad ekstrēmas situācijas nav bijušas(ir daudz braukts). Sāku tik tiešām apsvērt pāreju uz vissezonas riepām. Ir ar viņām braukts ziemā un ir arī braukts ilgu laiku ar "žiķeli" un viņa riepām , protams tur no ziemenēm ne smakas, tad ziemai bija iepēŗkamas pa blatu tikai "tagankas" :) , bet nu tas jau bija sniega jeb krosa riepas , ne pilsētai, tad tik tiešām bija ekstrēmi un nedroši.
Jebkurā gadījumā līdz pusei nobraukta , jeb veca(cieta gumija) ziemene strādā sliktāk par visezonas riepu tādā pašā stāvoklī, jaunām protams ziemenei labāka saķere, uz silta ledus visas viņas vienādas ja nav šipi, ja nu vienīgi mīkstās ziemenes - ja tādas var atļauties katrai sezonai iepirkt jaunas, jo pie mūsu ziemām viņas dilst acīm redzami un maksā kosmosu (priekš manis)
Jebkurā gadījumā katrs izvēlās to kas tam ērtāks un kādos apstākļos un stilā brauc. Un tas ir pareizi.

User avatar
SalvatoreMundi
Profesors
Posts:1129
Joined:22 Apr 2016, 23:47

Re: Izmaksas

Post by SalvatoreMundi » 20 Sep 2017, 21:40

Par cik ziemā 98% braucu pa pilsētu, atsevišķi pirkt ziemenes nav vajadzīgs. Ja nu ir tas sniegs tad prātīgāk. 2x gan vienā stāvā ielā, kur bija balts ledus netiku augšā,. bet tur tā gadījās katram otrajam. Nākamreiz jau braucu gudrāk, pa pretējo pusi, pa ietvi un visai spolējošajai kolonnai garām, tad drošā vietā piestāju lai pastumtu citus un uzaicinātu iesaistīties.
Axial SCX10,Scx10II, YetiJR 1/16, Yeti 1/10,
HBX Devastator miniCrawler, WPL 1/16 mini cars,
ARRMA Talion,HSP,Axial ExoTerra,
HengLong WalkerBulldog(tanks)

Smaidins
Meistars
Posts:385
Joined:20 May 2014, 13:53
Location:Rīga
Contact:

Re: Izmaksas

Post by Smaidins » 20 Sep 2017, 21:48

Off
topic. Vai ne?

Post Reply