Radio vadāmo modeļu forums

It is currently 15 Nov 2018, 05:42

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 38 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: HK Reverb
PostPosted: 24 Jan 2017, 16:21 
Profesors

Noteikti. Ir vērts, varbūt kāds piebiedrosies un būs vērts pilonus uzstadīt. Man pagaidām tie būtu vajadzīgi vismaz 20m augstumā :D

Profile  

PostPosted: 24 Jan 2017, 21:56 
Meistars

Browning wrote:
Tad jau pavasarī būs jādodas uz Cīravu apskatīt :)

Pēc viena kreša ar ātrumu 200km/h tur vairs nebūs ko skatīt.

Bet vispār šis lidaparāts man šķiet interesants, es esmu domājis, ka lidaparātam, kas lido ar lielu ātrumu spārnus taisa mazus,
bet te spārni ir ar visai lielu laukumu, kā planierim.

Profile  

PostPosted: 24 Jan 2017, 22:57 
Profesors

PowerON, ja nepamanīji, tas lidaparāts vienu crashu jau ir pārdzīvojis. Skatīt joprojām ir ko.

Profile  

PostPosted: 24 Jan 2017, 23:38 
Profesors

Vispār nu jau divus krešus. Otrais bija pie sēšanās neliels bērziņš , kurš ir nedaudz garāks par eglītēm kuras aug par perimetru pļaviņai. uz sēšanos pļaviņai pienācu vadoties apmēram pēc tām un te pēkšņi manam kursam priekšā tas bērziņš kuru tagad pamanīt var tikai pēc stumbra - protams zināju ka viņš tur kaut kur ir bet ka tieši pa kursu ... vienu vārdu sakot atkal fjūzs (šoreiz gan vienā vietā) un spārnam pamatīgs robs (par laimi jau vecā remonta vietā). Pagaidām estētiskais skats necieš, ģeometrija ar liekās ka nav skarta, bet cietis viņš savā mūžā jau ir ļoti daudz. Protams ja viņu ar pilnu ātrumu ieliktu planētā, nez cik daudz tur būtu ko lāpīt, bet ir redzēti F5J planieri kuri ieurbjās planētā - par cik tie slīd ne kapeiku sliktāk , ātrums tiem arī ir ļoti liels - ja kontakts nav ar kādu spārna daļu , parastiu iedzen zemē tikai fjūzu, tā ka tik tiešām var raut no zemes ar spēku ārā kā burkānu. Pulciņa vadītājam vienreiz šāds F5J krešs beidzās ļoti laimīgi. leņķis bija tik precīzi 90grādos ka propis palika zemes virspusē, fjūzs līdz spārniem zemē un aste nebija nolauzta, izraujot no zemes fjūzam konstatēja tikai vienu plaisu pie deguna. Protams tā reti kad laimējās, jo vienmēr leņķis ir nedaudz uz vienu pusi un fjūzs izšķīst, kā arī gadās apakšā kas cietāks. Tāpēc modeļiem vienmēr cenšās asti taisīt pēc iespējas vieglāku , servo izvietot fjūza centrā u.t.t. , jo pie kreša jeb ja spārns aizskar zemi sēžoties, ātri slīdot , šie pārdesmit grami bieži izrādās kritiski un fjuzēlāža cieš, starp CG un asti.

PowerON wrote:
Pēc viena kreša ar ātrumu 200km/h tur vairs nebūs ko skatīt.

Psihopāts Nr1 SkyFun vidējais ātrums bija kaut kur 170km/h tas ir lidojis arī pēc burkāna pilnā gāzē, Pilota kļūda , ātrums pārsniedza meistarību (jo vajag jau zemāk un vēl kādu mucu) - būkšķis ir ļoti liels un baterijas ģeometrija stipri mainās. :D
Kā ar šo piloti sacensībās veic 10m rādiusā 5m augstumā pagriezienu ap pilonu par 180 pie ~350 pāri km/h atliek vien pabrīnīties, par modeļu izturību pret slodzēm un pilotu precizitāti - par cik bāze ir tiem pa vidu protams visa komanda uz starta ir ķiverēs.

Last edited by UldisK on 25 Jan 2017, 01:24, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: 25 Jan 2017, 01:03 
Profesors

binary wrote:
PowerON, ja nepamanīji, tas lidaparāts vienu crashu jau ir pārdzīvojis. Skatīt joprojām ir ko.

Man jau liekas ka tādiem kā PowerOn ar saviem alumīnija leņķiem un propu pulēšanu nekad nesapratīs un neatļausies sev šādu modeli jo paliks tik pie alumīnija leņķiem un propu pulēšanas....

Profile  

PostPosted: 25 Jan 2017, 01:28 
Profesors

Es atkal domāju ka pēc dažādiem eksperimentiem viņa modeļi sāks pilnveidoties, jo aviācija mīl aprēķinus un precizitāti.

Last edited by UldisK on 25 Jan 2017, 01:30, edited 2 times in total.

Profile  

PostPosted: 25 Jan 2017, 01:28 
Profesors

Šaubos

Profile  

PostPosted: 25 Jan 2017, 01:30 
Meistars

RCRacerLV wrote:
binary wrote:

Man jau liekas ka tādiem kā PowerOn ar saviem alumīnija leņķiem un propu pulēšanu nekad nesapratīs un neatļausies sev šādu modeli jo paliks tik pie alumīnija leņķiem un propu pulēšanas....

Nu kad es prasīju lai man iesaka kā labāk būvēt astes konstrukciju, tad neviens neko neieteica,
bet kad jākritizē tad atsaucās.

šī ir Ulda tēma, par manu lidmašīnu runāt nākat uz manu tēmu

http://www.latrc.lv/viewtopic.php?f=2&t=7892

Profile  

PostPosted: 25 Jan 2017, 01:38 
Profesors

PowerON wrote:
Bet vispār šis lidaparāts man šķiet interesants, es esmu domājis, ka lidaparātam, kas lido ar lielu ātrumu spārnus taisa mazus,
bet te spārni ir ar visai lielu laukumu, kā planierim.

Shēma ir klasiska - F5D pie kuras ir nonākuši pakāpeniski - uzlabojoties tehnoloģijām ir iespējams izgatavot stingru plānu profilu, tātad ar minimālu pretestību. Par cik pilona reiserim ir jābūt ne tikai ātram , bet arī precīzam un starujam pagriezienos, tad shēma klasiska, jo tā vislabāk ļauj saglabāt labu vadāmību un stabilitāti. Ja tas būtu vairāk tikai ātrumam būtu vairāk vai mazāk bultveida spārns kā džetiem(ar vēl mazāku spārna priekšas pretestību). Pagriezienā uz spārna ir ~ 72G pārslodze :shock: jebkuras citas konstrukcijas spārns vienkārši sadalīsies. Ne reti arī šiem sparni "saliekās" , tikpat ātri tas sadalīsies ja pie tāda ātruma noķers kaut mazāko flateri, ko var izraisīt pat maza brīvkustība stūres eņģē. Youtube ganoties esmu šiem manījis ātrumus 450km/h, bet tas nav ar straujiem pagriezieniem- parasti tad tie griežas ar immelmani(kā tajā video ko devu pirmajā lpp)
Visā tajā ir vēl viena lieta. Jaudas setaps reiseriem nav ierobežots, liec kaut 3kw motoru, bet ierobežota ir patērējamā jauda un svars. modelis nedrīkst svērt vairāk par 1050g un minūtē nedrīkst patērēt vairāk kā 1Kw. pēc pārtēriņa logers kurš uzstādīts uz modeļa vienkārši atslēdz motoru un pēdējie riņķi sanāk nolidot jau bez motora (kas nereti arī gadās) Sporta aparātiem motri ir ~1,7-2kw man tie ir tikai 0.8Kw :) tāpēc arī svars tikai 950g un ar to visu jau nezinu kā tikt galā :D
Un pavisma neēsmu pārliecināts vai tas ir mans, bet pamēģināt ļoti gribās - visvairāk aizrauj tā spārnu švilpoņa kad modelis lido garām uzņēmis ātrumu ar izslēgtu motoru un tikpat staruji var ilgi vertikāli vēl kāpt motoru iekšā neslēdzot.
Kāpēc tieši šis modelis - būtībā lētākais ko atradu , jebkurš cits tik stingras konstrukcijas modelis maksā gandrīz x2 . Pats varētu izgatavot visu izņemot spārnu , tas prasa ļoti precīzu formu un sengviča kompozīta tehnoloģiju.

Profile  

PostPosted: 25 Jan 2017, 22:27 
Meistars

Ar ko mēra atrumu, tad jau vajag GPS vai vēl kaut ko. Bet tāds lidaparāts droši vien jutīs pat GPS svara palielinājumu.

Ar tātrtumu 450km/h tas jau ir 125m/s tur jau tiešā redzamībā grūti novadīt pie pilna ātruma. Kā ieskrienies, tā tūlīt jāmaina virziens, lai nepazūd no redzamības.

Profile  

PostPosted: 26 Jan 2017, 16:16 
Profesors

Mums Edge lido ar reaktīvo modeli - logers uzrādījis ātrumu nu jau 550km/h . Jā, tā arī ir taisne un uzreiz pagrieziens, pagriezienu immelmanī(vertikāli uz augšu , pusmuca un augstum stūre atkal pie sevis ) taisīt ir daudz vieglāk pie lieliem ātrumiem (lielā attālumā vieglāk kontrolēt orentāciju). Jā, ātruma mērīšani izmanto logoreus - mazs dzelzis ar GPS , fiksē , ātrumu, augstumu, motora darbības laiku un jaudu - tādus liek arī palnieros uz sacensībām - datus nolasa pēc nosēšanās.

Profile  

PostPosted: 04 Feb 2017, 23:05 
Profesors

Šodien sagādāju sev atkal darbu :) . Nagi bija nosaluši un pēdējo lidojumu gribēju izlidot "biksēs", palūdzu kolēģim lai izsviež. Izsviest gadījās ļoti neveiksmīgi , šķībi un uz leju , rezultātā mēģinot vēl glābt situāciju ar pilnu gāzi planētā. Likās jau ka šoreiz ir galīgas auzas, bet tagad prātīgi apskatos stipri līdzīgi pirmajai reizei - jāķeras klāt.

Image

Profile  

PostPosted: 04 Feb 2017, 23:13 
Meistars

Nu,ko... Pēc kraša galvenais, salasīt visus, pat mazākos, gabaliņus. Stipri atvieglo remontu.
Jā, vēl kas! Kāpēc Uldim tik smuki modeļi? Paskatieties, kāda viņam darbnīca! Savādāki jau tur nemaz nevar iznākt... Ir uz ko censties.

Profile  

PostPosted: 04 Feb 2017, 23:36 
Meistars

Nu jā, te laikam 10 min ar kasto līmi un zilo krāsaino līmlenti remonts nesanāks.

Būtu interesanti ja ieliktu arī kādas bildes no remontēšanas procesa.

Profile  

PostPosted: 05 Feb 2017, 00:12 
Profesors

Būtībā nekā sarež''gīta tur nav . Viss dalās 4 posmos. Fiksācija, attīrīšana, līmēšana, špaktelēšana un krāsošana. otrais un ceturtas posms ir visnetīrākie. Pirmo ko daram fiks;ejam visas drumslas ar cianakrilu , šī līme ļoti veiksmīgi un ātri fiksē kompozīta lauskas. ņemam palīgā jebkurus papildmateriālus , lentas stienīšus ... un sekojam līdzi ģeomterijai - šis posms uz doto brīdi ju ir gatavs :
Image
Tad kad līme kārtīgi nokaltusi ņemam dremmel jeb tamlīdzīgu frēzi un no iekšpuses gar lūzumu vietām kārtīgi visu attīram, tāpat atfrēzējam visu lieko no citurienes lai viss ir smuki uzmatēts. Pēc tam sajaucam sveķus un visām šuvēm no iekšpses pāri pārļimējam 1-2 kārtas stikla šķiedras audumu ar blīvumu ~100g/m2 cik nu kurā vietā konstrukcija to prasa , sengviča spārnam tie ir 30g/m2 kādai šasija kas krietni smagāks. Šis posms ir veicams vienā vakarā. Otrā vakarā visu slīpējam un špaktelējam, uzpūšam grunteni - ar to arī viss ir beidzies, atkarībā cik ātri žūst grunts krāsojam , ja nekrāso visu detaļu, tad krāsojuma vietu vēl pēc tam sapulē ar pārējo virsmu lai nav krāsas pārejas matējuma pleķi. Neapsolu ka visiem procesiem būs bildes , jo kad es ko uzsāku man fočiks pie kājas jo esmu vienos putekļos :)

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 38 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]