Radio vadāmo modeļu forums

It is currently 20 Jul 2018, 05:56

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 63 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject: Re: X-UAV Mini Talon
PostPosted: 27 Jun 2016, 13:49 
Profesors

Par baterijas vāku - ar magnētiem viņu nevar fiksēt? Varētu būt vēl ērtāk.
Vēl variants - canopy lock.

Par video raidītāju - cik droši ir šādā veidā stiprināt tieši pie Tx? Antenas stiprinājums netiek lauzts (vibrāciju, triecienu rezultātā)?

Pēc bildēm nevaru saprast - props gadījumā nav uzlikts otrādi?

Profile  

PostPosted: 27 Jun 2016, 14:31 
Profesors

binary wrote:
Par baterijas vāku - ar magnētiem viņu nevar fiksēt? Varētu būt vēl ērtāk.
Vēl variants - canopy lock.

Par video raidītāju - cik droši ir šādā veidā stiprināt tieši pie Tx? Antenas stiprinājums netiek lauzts (vibrāciju, triecienu rezultātā)?

Pēc bildēm nevaru saprast - props gadījumā nav uzlikts otrādi?

Hz cik droši, bet līdz šim vienmēr tā ir likts un nekas slikts nav noticis. Var jau būt, ka vajadzēja ar savilcēju piestiprināt arī antenas pamatni - paštukošu.
Props ir pareizi, ar burtiem uz priekšu. Slowfly izskatās tāds jocīgs, un īsti šim lidonim neder - pie pilnas gāzes sāk locīties un izdod jocīgas skaņas. Pasūtīju pareizākus propus, rīt/parīt jābūt piegādei no propeleris.lt, un nedēļas laikā arī kaut kas atnāks no HK eiropas noliktavas.

Profile  

PostPosted: 27 Jun 2016, 14:53 
Profesors

Par propiem - tie jau neder nevis lidonim, bet motora un baterijas kombo.

Nezinu, kā citiem, bet APC slowfly propiem max RPM esot aprēķināms, dalot 65'000 ar propa diametru collās (avots - www.apcprop.com). Tātad 9" APC slow fly propam max pieļaujamie RPM būtu 7222. Ja reiz lieto 4S baterijas, tad motoram būtu jābūt ar Kv=430 RPM, t.i., 65000 / 9 / (4*4.2). Ar 3S bateriju un 9" APC slowfly propu drīkstētu lietot Kv=570 RPM motoru. Tātad tavā gadījumā ar Kv=1500 RPM motoru un 4S bateriju propa max RPM ir 3.5x par lielu…

Es gan nezinu, kādi tev tie propi - var jau būt, ka tavējiem max atļautie RPM ir lielāki… Bet nu es personīgi negribētu pārsniegt tos ražotāja noteiktos max RPM, vēl jo vairāk 3.5x reizes - tas tomēr rada kaut kādu nebūt iespējamību, ka šķietami vesels props gaisā var gluži vienkārši sadalīties.

Profile  

PostPosted: 27 Jun 2016, 15:29 
Profesors

Man ir 3s setups, bet par pārējo piekrītu - šitie propi neder. Uzliku, jo citu nebija, un pilnā ručkā uzdodu tikai startā, pēc tam krūzēju uz 40-50%.

Profile  

PostPosted: 27 Jun 2016, 16:37 
Profesors

Lidonis smuks , un prieks ka arī pilots ir apmierināts.
Jā, man ar props tai vienā bildē izskatās otrādi :) Šitos SF nevajdzētu likt ne tikai tāpēc ka tie sāk deformēties , bet arī tāpēc ka vari no slaodzes gaisā palikt bez lāpstas. Btarijs un citus vākus es cenšos vienmēr taisīt tā lai eņģe ir priekšgalā , tad ja gadījumā atslēga jeb kas cits nenostrādā vēja plūsma to vienalga piespiež. Skrūve ,jā, ne visai ... vari to vaku taisīt līdzīgi kā lielajiem palnieriem, priekšgalā ir kaut kāda mīksta plastmasa zem vāka jeb viena, divas kārtas audums ar sveķiem, tas tiek pastumts fjuzelāžā , aizmugures galam līdzīga klapīte tikai īsāka , tad paspiež vāku uz iekšu un pavelk atpakaļ , lai tas iekrīt savā vietā , izkrist viņš var tikai tad ja būs stingrs trieciens pa asti. Noņem vāku atkal tāpat , paspiež nedaudz uz iekšu un pastumj uz priekšu.

Profile  

PostPosted: 27 Jun 2016, 17:58 
Profesors

Oij, labais! :)

Profile  

PostPosted: 27 Jun 2016, 18:02 
Profesors

Uldi, paldies par ieteikumu, bet šādā veidā kā man lūku ir pārtaisījuši ļoti daudzi, un līdz šim nevienam nav bijušas problēmas. Par cik pilotāžas figūras netaisu un arī invertā nelidoju, nav īpaši liela varbūtība, ka lūka atnāks vaļā.

Profile  

PostPosted: 27 Jun 2016, 20:55 
Profesors

Smuks. Man tik kaut kā spēcīga alerģija pret materiālu. Pēc izskata līdzinās parastajam iepakojuma putuplastam, kurš sadalās granulās pie pirmās iespējas :(

Profile  

PostPosted: 27 Jun 2016, 21:16 
Profesors

es negribēju teikt ka lūka jāpārtaisa , es tā no pieredzes kā nācis taisīt , varbūt nākotnē noder.
Putaplasts man liekās EPO , tas pats kas visiem citiem modeļiem , nav protams Multiplex EPO kurš ir reizes stingrāks, bet arī šis EPO kamēr paši mēs viņu nepadaram mīkstu ir stingrs.

Profile  

PostPosted: 28 Jun 2016, 08:05 
Profesors

Browning wrote:
Smuks. Man tik kaut kā spēcīga alerģija pret materiālu. Pēc izskata līdzinās parastajam iepakojuma putuplastam, kurš sadalās granulās pie pirmās iespējas :(

Tad labāk neskaties, no kā ir ražotas velo ķiveres, bērnu auto krēsliņi u.c. izstrādājumi, kuri tiek izmantoti, lai glābtu dzīvības :D

Profile  

PostPosted: 09 Jul 2016, 22:57 
Profesors

Drusku pamainīju lidoņa komplektāciju, kā arī veicu dažas modifikācijas:
1. Uzliku SunnuSky 2216 1250kV motoru ar 9x6 karbona propu - tagad efektivitāte uzlabojusies ļoti jūtami - ar 3s baču krūzē ap 4-4,5 amp, mēreni lidojot tērē pat zem 100mah/km.
2. Uzliku M8N Gps antenu - tagad uzreiz pēc ieslēgšanas jau redz 16 satelītus, ar veco M6N (vai kāviņutur) 5 minūšu laikā knapi dabūja 7 satus, un pēc tam reizēm arī tos pazaudēja.
3. Nepārāk veiksmīgas nosēšanās rezultātā (aizķēru elektrolīnijas vadus) nolauzās video raidītājam antenas pipsis. Uzliku citu video raidītāju (tagad Eachine ET600), un starp raidītāju un antenu uzliku 10cm garu vadu. Tagad antena stiprinās pie tās finiera platformas pa tiešo, neslogojot raidītāja štekeri.
4. Nolaminēju spārnus - tagad drusku mazāk traumēsies, liekot iekšā/ārā mašīnā, citādi spārnu gali jau sāka justies slikti.

Šodien ideāli palidoju - 32 minūtēs nolidoju 27km, iztērējot ap 3000mAh, uzstādīju personīgo attāluma rekordu - 4,1km ar 2.4/5.8ghz.

Ā, vēl vakar sanāca uztaisīt salīdzinošo testu IbCrazy un ķīnas noname antenai - man uz lidmašīnas ir IbCrazy Airscrew, uz brillēm - Mad Mushroom, bet uz ekrāna ar ImmersionRC uztvērēju stāv noname ķīniešu antena. Rezultāts - ap 1,5km attālumā man brillēs bilde perfekta, bez jebkādiem traucējumiem, bet uz ekrāna praktiski tikai sniedziņš.

Vēl viens secinājums - video raidītāju ziņā nav jūtamas starpības starp Eachine ET600 un ImmersionRC 600mw, ja nu vienīgi tas, ka eachine ir 2x vieglāks. Tā kā šajā pozīcijā uzskatu, ka nav vērts pirkt dārgāko, un ietaupīto naudu labāk izmantot labu antenu iegādei.

Kopumā - jo tuvāk iepazīstu šo lidoni, jo vairāk viņš man patīk - uz doto brīdi labākais, kas man ir bijis un ar ko esmu lidojis.

Profile  

PostPosted: 10 Jul 2016, 10:11 
Profesors

Paldies par aprakstu!
Kur video no vadiem? :D

Profile  

PostPosted: 10 Jul 2016, 16:49 
Profesors

binary wrote:
Android wrote:
Hz cik droši, bet līdz šim vienmēr tā ir likts un nekas slikts nav noticis.
Android wrote:
3. Nepārāk veiksmīgas nosēšanās rezultātā (aizķēru elektrolīnijas vadus) nolauzās video raidītājam antenas pipsis.

Episki… :)

Android wrote:
Vēl viens secinājums - video raidītāju ziņā nav jūtamas starpības starp Eachine ET600 un ImmersionRC 600mw, ja nu vienīgi tas, ka eachine ir 2x vieglāks. Tā kā šajā pozīcijā uzskatu, ka nav vērts pirkt dārgāko, un ietaupīto naudu labāk izmantot labu antenu iegādei.

Ar "lētāks vs dārgāks" nereti ir tā, ka dārgākam variantam tehnoloģiskie procesi un kvalitātes kontrole ir atstrādātāki, kā rezultātā dārgāks dod prognozējamāku rezultātu, kamēr lētāks - izteiktāku laimes spēles azartu - vilks/nevilks, nosvils/nenosvils, pievils/nepievils… pēc pusstundas lietošanas. Nav teikts, ka, nopērkot vēl vienu lēto, tas būs tik pat labs kā iepriekšējais.
Kā tev ar temperatūru tiem raidītājiem? Nepārkarst?

Profile  

PostPosted: 10 Jul 2016, 22:26 
Profesors

Ar temperatūru viss ok - drošības labad visur, kur iespējama karšana - esc, minomosd max chips, video raidītājs - visur uzlīmēju papildus alumīnija radiatorus aka heat sink'us. Tagad video raidītājs ir knapi silts pat stāvot uz vietas bez gaisa plūsmas dzesēšanas.

Par episko sntenas nolaušanu - spītīgs, mācos uz savām kļūdām... līdz šim gan neesmu mēģinājis apturēt lideni ar antenu pret vadiem.... :D

Profile  

PostPosted: 11 Jul 2016, 00:00 
Meistars

Android wrote:
un starp raidītāju un antenu uzliku 10cm garu vadu. Tagad antena stiprinās pie tās finiera platformas pa tiešo, neslogojot raidītāja štekeri.

Vai tad vada garumu no raidītāja līdz antenai nav jāsaskaņo ar noraidāmā viļa garumu.
Tu lido uz visai lieliem attālimiem, tas varētu būt būtiski.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 63 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]