Propelleri 3D lidmašīnām.

Lidmašīnas..
Post Reply
User avatar
UldisK
Profesors
Posts:6361
Joined:08 Jan 2012, 14:46
Location:Kuldīga
Propelleri 3D lidmašīnām.

Post by UldisK » 03 Oct 2015, 21:59

Gribu padalīties pieredzē par propelleriem 3D benzīna lidmašīnām.
Sākums bija droši vien kā visiem. Pērku HK pēc soļa un diametra aptuveni tādu kā vajag manu motoru kubatūrai un aiziet.
Lieku piemēram 23x8 uz 55cc noname kocienieku par lētāko cenu un priecājos. Sākumā atšķirību ražotājam , profilam formai vispār nejutu - 10lidojumi un tāpat viņš nolauzsts :D. Tad sāku izjust ka kaut izmēros vienādi , tomēr kaut kas atšķirās, bet kas īsti nezinu :) . Nu vienu vārdu sakot , laiks gāja , pieredze auga un atšķirība izrādās viņos ir grandioza. Viens stūres appūš labāk , cits sliktāk , cits strādā dimansikāk , citam viss jau ir beidzies kad tas tikai attīsta jaudu.... Starp visiem lētā gala koceniekiem patika JXF un TGY 3D (tam kuram gali kā zobens). Dārgākajā galā VESS. Bet neviens no viņiem nav uzvedies tik labi kā tie kurus man ir uztaisījis Aigrs Geide (forumā AigarsG) par tiem tikai labāk ir griezušies dārgā gala karbona propelleri, nekad 3D lidmašīnai nepērciet HK karbona propellerus, tie spīd un laistās , nav jābalansē , kvalitāte uz acs izskatās laba , bet ... viņi der tikai priekš klasiskās pilotāžas, iegriežās grūti , profils biezs, piesitīsiet pie zemes , pavērsies ... Ja mēs gribam tiešām labu propelleri tad Mejzlik un GP. GP izmēģināju tikai šodien (nopirku tepat pie mums unlimited-rc.lv). GP propelleru ražotājs ir tas pats kurš ražo GP motorus , kuri kļūst ar katru dienu pupulārāki brendu motoru vidū. Propelleris ir ļoti augsts kvalitātes , logo un malu apstrāde estētiski man patīk labāk par Mejzlik(gaumes jautājums), cena abiem gandrīz vienāda. Kas man labāk patika GP , profils , forma ir stipri līdzīga Mejzlik evo lai gan niansēs atšķirās, bet viņa svars teiksim 24x8 ir par 20g mazāks , uz mazajiem apgriezieniem es izmaiņas neizjutu (ļoti viegli - teiksim 60cc vieglāks par 140g propelleris mazajos apgriezienos strādās sliktāk kā 170g ) GP propelleris ir mazliet atsaucīgāks , statikā vienādos laika apstākļos rpm izgriež to pašu ko Mejzilik, statiskā vilkme arī tā pati. Gaisā - stūres appūšas tāpat kā ar Mejzlik , bet atsaucība ir mazliet labāka. Lai arī šie propelleri ir krietni 3-4 reizes dārgāki par lētajiem koceniekiem , tie ilgtermiņā var atmaksāties arī iesācējam . Kāpēc, nav jau tā ka tagad propelleris vairs nekad pie zemes neaizķerās, gadās šasija kaut kur aizķerās, aste paceļās un jāpatrimmerē ne tikai zāle bet arī zeme. Mejzliks man to ir darījis reizes 3 , uz propellera nav ne skrambiņas - protams nolauzt var visu, bet ja ar koka propelleri piesit zemei tad uzreiz aizlido šķēpeles, jāliek jauns NEKAD NELABOJIET PROPELLERUS ja vien tā nav kāda nenozīmīga plaisiņa propellera galā un arī tad to dariet ar lielu atbildības sajūtu , tas ir ļoti bīstami. Un tad vēl nobaigumā par plastmasas propelleriem iekšdedzes motoriem 3D lidmašīnām. Vsiem ir zināms ka piemēram APC ir labi propelleri elektriskajām lidmašīnām , bet diemžēl benzīnam 3D lielāku mēslu kā plastmasnieku nav, varu dāvināt dažus APC 20x10 22x8 vienreiz uzliktus un uzreiz noņemtus , Man pat tad pieredze nebija kad jutu, ka kaut kas nav riktīgi, bet neviens nebij kas šito uzraksta.
Ar prieku dzirdētu citu viedokli par propelleriem lidmašīnām , droši rakstam arī par elektriskajām. Multirotoru propellerus gan negribētos ka piemin šajā sadaļā, jo tas ir pavisam cits stāsts.

The Gardener
Tas, kuru nedrīkst nolamāt
Posts:3012
Joined:23 Jul 2006, 14:31
Location:Jelgava

Re: Propelleri 3D lidmašīnām.

Post by The Gardener » 04 Oct 2015, 08:24

Vis mūž lidoju ar Mejzlik, biju mēķinājis metts, bambula, biela, vess, falcon, nu visu izņemot dziļāko ķīnu, vienmēr bija bailes ka pašķīdīs gaisā. Benzīnam nebija nekā labāka par mejzliku, un izturīgi viņi ir pēc vella, izšķaida celi un salūzt tikai pret asfaltu pēc tam :D

Mejzlikam ir daudz variantu, beigās apaugu ar propiem 15 (Dažādi, vienam motora izmēram), un ne vienmēr lielākais props pēc grāmatas bija krutākais, pēdējo gadu lidoju ar 27x12 TH (plato lāpstu) tai pat laikā kad citi normāli cilvēki kapāja ar iecienīto 28x10, ar 27 bija foršāka dziesma, klusāks un ātrāks modelis, stūres pūta krutāk nekā ar 28. Par GP propiem, tie kas ir likuši raksta ka viss labi, kad es lidoju, tādi vēl tikai parādījās, bet man vēl bija pilns maisiņš ar mejzlikiem. Pa lielam starp labajiem karbona propiem nav sliktāku vai labāku, katrs motors labāk dzied ar savu izmēru, variantu. GP ir vienkārši jo tev ir viņu motors, uzlikt to pašu propu uz DA, viņš var uzvesties savādāk, propi tomēr ir baigā ķīmija, vajag lai velk, lai labi uzgriežās, bet lai ir pietiekami liela pretestība, citādi dēļ apgriezieniem pilnā čadā propa gali iet ar gandrīz virsskaņas ātrumu- tādu lideni var dzirdēt 2km attālumā :D

User avatar
UldisK
Profesors
Posts:6361
Joined:08 Jan 2012, 14:46
Location:Kuldīga

Re: Propelleri 3D lidmašīnām.

Post by UldisK » 04 Oct 2015, 10:05

The Gardener wrote:...propi tomēr ir baigā ķīmija, vajag lai velk, lai labi uzgriežās, bet lai ir pietiekami liela pretestība...
+++

User avatar
UldisK
Profesors
Posts:6361
Joined:08 Jan 2012, 14:46
Location:Kuldīga

Re: Propelleri 3D lidmašīnām.

Post by UldisK » 23 Nov 2015, 21:55

Varbūt kādam noder - http://avioclub.lv/?page_id=1416

bobo
Meistars
Posts:343
Joined:22 Jun 2014, 11:46
Location:Jūrmala

Re: Propelleri 3D lidmašīnām.

Post by bobo » 23 Nov 2015, 22:35

Ļoti labs raksts, tieši, kas vajadzīgs. Man tik nepalika skaidrs pa mixiem un kā tos salikt pultī, bet gan jau ar laiku viss sakārtosies.

Varbūt ir kāds raksts par mix ievadīšanu Futaba pultīs?

Paldies!

User avatar
UldisK
Profesors
Posts:6361
Joined:08 Jan 2012, 14:46
Location:Kuldīga

Re: Propelleri 3D lidmašīnām.

Post by UldisK » 23 Nov 2015, 23:46

Neēsmu speciālist par Futabu. jāliek serva ar Rx uz galda manuāli rokās un droši ka izurbsies.
Miksi visi ir pietiekoši vienkārši. Pats esmu mēģinājis ga ar miksime gan tikai uz stikiem - esmu palicis tiksi pie stikiem.
Tik daudz kā lielie mazie gājieni un arī tos nelietoju.
Lidošanas apgriezieni divos režīmos un FS gan man ir visiem modeļiem.

Post Reply