Multiplex FunJet Ultra, ELAPOR

Lidmašīnas..
User avatar
edge
Profesors
Posts:1378
Joined:24 Aug 2008, 17:05
Multiplex FunJet Ultra, ELAPOR

Post by edge » 28 Oct 2014, 18:49

Nianses par modeli Multiplex FunJet Ultra.
Saliekams ļoti viegli un ātri, materiāls ELAPOR labi apstrādājams ar smišpapīru un ja vajag ko izgriezt droši ar dremler.
Orģinālā līme kas paredzēta ir Zacki ELAPOR CA, bet ļoti labi līmējās ar 5min epox.
Servo ko ražotājs iesaka ir analogas Nano Pro MG digi4 servos, es gan ieteiktu likt HITEC HS-5070MH lētākas un daudz labākas. Pietam ja izmatojat Futaba HS RX tad nebūs problēmu, jo HS uztvērējiem no 1 - 6 portam ir paredzēti digital servo.
Orģinālie Lipo ko piedāvā Multiplex ir 3200mah 3S 25C kas ir par 50g smagākas kā piemēram tās paša jaudas Hiperyon un Gensace. Jāņem vērā tikai tas ka nāksies kapotā izgrebt robu jo LiPo jāliek uz degunu lai smaguma centrs saglabājās.
Motors un ESC ir ļoti labi, 70amp ESC ar BEC un motors 3514-2980 + prop 6” x 5.5”.

Modelim ir divas dzesēšanas lūkas viena priekšā kas dzesē Lipo un otra aizmugurē priekš ESC un Motoram.

Šodien pēc darba paspēju izlidot vienu reizi neskatoties uz vēju, lido vienkārši ideāli, ja visu saliek precīzi nekas nav jatrimē lido kā ielīmēts, ātrums vienkārši ārprātīgs. Arī uz lēnu ātrumu nav tendence iekrist štoporā, tādējādi viegli uz nosēšanos. EXP gan uzliku -75% labi ka tik lielus EXP uzliku jo pie tā ātruma mazākais rokas trīcējums un šis jau 3m augšā lejā :)

Kā jau Uldis minēja pietrūks Ruder, kopumā esmu ļoti apmierināts, un lido tieši tāpat kā Ulda dzeltenais Psihopāts !

Pirmais veiksmīgais lidojums, asas izjūtas ir dabūtas :)
Iesaku arī pārējiem, tiem kam patīk lidot ātrums.

More info:
http://www.multiplex-rc.de/en/products/ ... tra-3.html

Šodien salīdzināju ar Hobbyking materiālu, HK ir daudz mīkstāks kā šis Elapor no Multiplex.

p.s. iesaku ņemt šādu model kit + viņu ESC un motoru un servo + Lipo pielasīt pašam piemēram HS-5070MH.
p.s.s. skaņa pilnā ručkā skan kā spindzele, modeli vienkārši vertikāli kā raķeti var laist no rokas .

User avatar
UldisK
Profesors
Posts:6361
Joined:08 Jan 2012, 14:46
Location:Kuldīga

Re: Multiplex FunJet Ultra, ELAPOR

Post by UldisK » 28 Oct 2014, 19:06

Apsveicu ar veiksmīgu aplidošanu.

User avatar
Shranky
Profesors
Posts:1080
Joined:29 Aug 2011, 19:28
Location:Riga

Re: Multiplex FunJet Ultra, ELAPOR

Post by Shranky » 28 Oct 2014, 19:33

Iedosi izlidot? :D :D :D

User avatar
UldisK
Profesors
Posts:6361
Joined:08 Jan 2012, 14:46
Location:Kuldīga

Re: Multiplex FunJet Ultra, ELAPOR

Post by UldisK » 28 Oct 2014, 21:02

Man ar :D :D :D
Ja kas ceturdien dzīvojam pa Cīravu.
Shranky, Tu savu SkyFun nenovedi kondīcijā?

User avatar
Shranky
Profesors
Posts:1080
Joined:29 Aug 2011, 19:28
Location:Riga

Re: Multiplex FunJet Ultra, ELAPOR

Post by Shranky » 29 Oct 2014, 09:03

Pēc pirmās piezemēšanās savedu, bet tad jau nāca vēl otrā un trešā :D

User avatar
AgrisL
Meistars
Posts:248
Joined:18 Oct 2013, 15:46

Re: Multiplex FunJet Ultra, ELAPOR

Post by AgrisL » 29 Oct 2014, 18:06

Izskatās bus divdienieks pēc laika prognozēm!

User avatar
edge
Profesors
Posts:1378
Joined:24 Aug 2008, 17:05

Re: Multiplex FunJet Ultra, ELAPOR

Post by edge » 29 Oct 2014, 19:31

AgrisL wrote:Izskatās bus divdienieks pēc laika prognozēm!
Es ar lielāko prieku bet jākrāmē koferi :(
Bet kad būšu mājās noteikti jāgāž !

User avatar
edge
Profesors
Posts:1378
Joined:24 Aug 2008, 17:05

Re: Multiplex FunJet Ultra, ELAPOR

Post by edge » 07 Dec 2014, 17:52

Šodien +3C un šis "patīkamais" laiks tika izmantots lai izlidotu ar FunJet, vējš bija minimāls un lidojumi ātri :)

Orģinālas servo no Multiplex šādā temperatūrā nekam neder raustās kā negudras, viena vairs nav lietojama centru vairs neatrod. Nomainīju uz normālām Hitec servo. Sēžoties nācās iespringt un viss ok ar mazu gāzīti nosēdināju, mīnus viens prop.

Ja domājat par šo aparātu iesaku pirkt bez šīm servo ko piedāvā Multiplex, bet ņemat HS-5070MH ULTRA TORQUE servo nedaudz augstākas, pielabojot spārnā servo vietas fitojas eleganti, plus papildus vajag 10cm servo vadu pagarinātājus.

Par prop priekš FunJet, jautājums Uldim. Kādu prop ražotāju tu liec savai dzeltenejai raķetei ?
Es paņemu Groupner 6/5.5

P.s. Trenējos lidot lai pavasarī var celt gaisā Albatros :)

User avatar
UldisK
Profesors
Posts:6361
Joined:08 Jan 2012, 14:46
Location:Kuldīga

Re: Multiplex FunJet Ultra, ELAPOR

Post by UldisK » 07 Dec 2014, 20:49

Nesmejies. Lidoju ar šitiem (tikai ar žileti mazliet jāpiebalansē) http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html
Pārējie kas bijuši arī APC rezonēja , lēnākam motoram OK.
Servas visu laiku kalpo šīs, centri nemainās no āra t precīzas , nedzied http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... c_16g.html
Man liekas ka šīs stāv arī Jura un Aigara lielajos planieros.

User avatar
edge
Profesors
Posts:1378
Joined:24 Aug 2008, 17:05

Re: Multiplex FunJet Ultra, ELAPOR

Post by edge » 07 Dec 2014, 21:32

Man bija viens šitāds no Lindinger rezervē, bet pasūtīšu kadu 1kg no HK , par tādu cenu HK var pirkt kg nevis uz skaitu :)

http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=13907

User avatar
edge
Profesors
Posts:1378
Joined:24 Aug 2008, 17:05

Re: Multiplex FunJet Ultra, ELAPOR

Post by edge » 08 Dec 2014, 21:52

Šodien pusdienas laiks tika izmantots testa lidojumiem. Hitec servo ideālas, modelis klausa pie lielām slodzēm. Tikai ja iet pilnā ātrumā āsā pagriezienā parādījās rezonējoša skaņa kautkāda pārslodze uz visu modeli, pagriezienus ņem kā kordinieks :)

Šodien notestēju interesantu lietu, auto uzsildīts durvis atvērtas, pečka uz 100% un stāvu pie atvērtām durvīm, rokas nesalst patīkami silts, bet nedaudz traucē auto motora un pečkas rūkūņa. Bet kopumā ļoti ideāli :)

User avatar
UldisK
Profesors
Posts:6361
Joined:08 Jan 2012, 14:46
Location:Kuldīga

Re: Multiplex FunJet Ultra, ELAPOR

Post by UldisK » 08 Dec 2014, 23:23

Sēdi mašīnā :D . Es ar Juri un Aigaru psihopātu esam lidinājuši arī tā. Vienreiz lidojām uz Jūrkalnes kāpas kopā ar kaijām - modelis neizlido no priekšējā loga redzes lauka, bet nu jā - tur nav nekāda aktion.

User avatar
edge
Profesors
Posts:1378
Joined:24 Aug 2008, 17:05

Re: Multiplex FunJet Ultra, ELAPOR

Post by edge » 27 Feb 2015, 00:11

Šis aparāts ar tika izdzenāts, apgūstu ātrumu.
Ir viena nelaime, sēšanās ātrums ir liels un prop neapstājās aizkam prop iet pa laidienam.

Vai kādam nav pārdošanā 6x5.5 prop ar 8mm stiprinājuma diametru ?

User avatar
UldisK
Profesors
Posts:6361
Joined:08 Jan 2012, 14:46
Location:Kuldīga

Re: Multiplex FunJet Ultra, ELAPOR

Post by UldisK » 27 Feb 2015, 13:41

Nez , es nekad neēsmu nolauzis propi savējam , kad servo bija apakšā tās gan gāja pa laidienam . man ar propis nepastājas.

User avatar
edge
Profesors
Posts:1378
Joined:24 Aug 2008, 17:05

Re: Multiplex FunJet Ultra, ELAPOR

Post by edge » 27 Feb 2015, 14:01

UldisK wrote:Nez , es nekad neēsmu nolauzis propi savējam , kad servo bija apakšā tās gan gāja pa laidienam . man ar propis nepastājas.
Pieļauju ka pie sēšanās lai samazinātu ātrumu pārāk ceļu purnu gaisā, tādējādi pakaļa pirmā pa zemi ar prop sāk šļūgt un props nost.
Uz servo man ir plastikas vāki kas pasargā, ar tām problēmu naff.
Propus lieku labus Groupner, bet vienalga izdodās nolauzt.

Post Reply