Sbach 342 EPO RTF.

Lidmašīnas..
User avatar
UldisK
Profesors
Posts:6361
Joined:08 Jan 2012, 14:46
Location:Kuldīga
Re: Sbach 342 EPO RTF.

Post by UldisK » 24 Jul 2014, 15:42

binary wrote:
ihomka wrote:Pie mājas nepalidināsi!
Kādas nu kuram tās mājas :D
Kādas nu kuram tās iemaņas - Andris savu 3m YAK 12kg harierā sēdina 10m. :) pēdējā pasākuma video tas uzskatāmi redzams. http://www.latrc.lv/viewtopic.php?f=13&t=6044&start=75 Cits tādā laukumā indoru nenoliks.

bobo
Meistars
Posts:343
Joined:22 Jun 2014, 11:46
Location:Jūrmala

Re: Sbach 342 EPO RTF.

Post by bobo » 31 Aug 2014, 18:29

Sveiki,

Varu padalīties ar iespaidiem. :)

Vakar biju aizbraucis uz spilvi. Priekšā jau bija divi pieredzējuši lidmodelisti, kas man palīdzēja nedaudz pieregulēt lidmašīnu startam. Biju jau gatavs pats pacelties, kad atbrauca vēl viens lidmodelists, kas lido jau ilgus gadus. Paņēma uz izlidoja pirmo reizi, lai pieregulētu pulti.

Tad nu pienāca mana kārta :D, ieskskrējos un pirms pacelšanās ielaidu zālē. Tā arī beidzās mans irmais lidojums, nedaudz ielauzu putuplastu pie šasijas. Sīkums! :). Salīmējām ar skoču un aiziet tālāk. Biedrs palīdzēja pacelt lidmodeli un gaisā iedeva man. Super. Tad nu varēju izbaudīt kā ir dzīvē lidot, ne simulātorā. Vis ok, izlidoju bateriju un maigi nosēdināju garajā zālē.

Tā nu man pagāja piemā diena lidlaukā. Iepazinos ar citiem lidmodelistiem, guvu nelielu pieredzi un.t.t

http://www.youtube.com/watch?v=tq6hwmKMQtc neliels video :)


Katrā ziņā viss super un jaunas bačas jau pasūtītas :).

ihomka
Iesācējs
Posts:26
Joined:08 May 2014, 10:07
Location:Rīga, Spilve/Babīte

Re: Sbach 342 EPO RTF.

Post by ihomka » 05 Sep 2014, 10:29

Kādi pašam iespaidi par lidmašīnu? Un kā ir lidot pēc simulātora ar īstu?

User avatar
Shranky
Profesors
Posts:1080
Joined:29 Aug 2011, 19:28
Location:Riga

Re: Sbach 342 EPO RTF.

Post by Shranky » 05 Sep 2014, 11:33

Viens no retajiem variantiem, kad cilvēks visu izdara pareizi, pareizā kārtībā!
T.i pirms pirmajiem lidojumiem ir sims, tad satiekās ar reāliem lidotājiem, kuri pastāsta un aplido modeli un tālāk jau visai pārliecinoši lido pats!
Super!

Tik žēl, ka nav ar heli :D

bobo
Meistars
Posts:343
Joined:22 Jun 2014, 11:46
Location:Jūrmala

Re: Sbach 342 EPO RTF.

Post by bobo » 05 Sep 2014, 11:47

ihomka wrote:Kādi pašam iespaidi par lidmašīnu? Un kā ir lidot pēc simulātora ar īstu?
Iespaidi ir dažādi, pārsvarā jau pozitīvi :). Ja netrīcētu rokas un kājās pie pirmajiem lidojumiem, tad vispār būtu ok :).
Vakar lidojot bija paliels vējš un bija tendence lidmašīnai celties uz augšu (nebiju pieregulējis stūri, bet necentos to gaisā darīt un piemērojos lidmašīnai.)

Katrā ziņā vēl ir daudz darāmā. Simulātorā ir daudz vieglāk :). Man tā šķiet, jo nav dabisko apstākļu.

Šodien braukšu un atkal mēģināšu lidināties. Ceru, ka uztraukums būs mazāks.

Laikam gribās modernāku pulti, lai visu var labi saregulēt :)

bobo
Meistars
Posts:343
Joined:22 Jun 2014, 11:46
Location:Jūrmala

Re: Sbach 342 EPO RTF.

Post by bobo » 05 Sep 2014, 11:50

Shranky wrote:Viens no retajiem variantiem, kad cilvēks visu izdara pareizi, pareizā kārtībā!
T.i pirms pirmajiem lidojumiem ir sims, tad satiekās ar reāliem lidotājiem, kuri pastāsta un aplido modeli un tālāk jau visai pārliecinoši lido pats!
Super!

Tik žēl, ka nav ar heli :D
Sveiks,

Man bija doma pirkt heli, bet tas ļoti daudz aizņemtu laiku lai iemācītos trikus un .t.t. Tāpēc izvēlējos nedaudz vieglāku variantu. :)
Es vienmēr cenšos visu izzināt apjautāties pēc padomiem un tad tikai pašam darīt :).

Bet prieks, ka bija atsaucīgi cilvēki, kas palīdzēja ar lidojumiem :).

ihomka
Iesācējs
Posts:26
Joined:08 May 2014, 10:07
Location:Rīga, Spilve/Babīte

Re: Sbach 342 EPO RTF.

Post by ihomka » 05 Sep 2014, 11:56

bobo wrote: Katrā ziņā vēl ir daudz darāmā. Simulātorā ir daudz vieglāk :). Man tā šķiet, jo nav dabisko apstākļu.

Šodien braukšu un atkal mēģināšu lidināties. Ceru, ka uztraukums būs mazāks.

Laikam gribās modernāku pulti, lai visu var labi saregulēt :)
Es gan ar simulātoru esmu lidojis tikai 1x, bet tas bija neizsakāmi vieglāk kā dabā! Varbūt ir dažādi simulātori - nezinu.

Kāda pults tev ir? Visām +- normālām jau var saregulēt visu!

P.S. Vakar vakarā bija perfekts laiks lidošanai. Es izlidināju savu penaļotu uz velna paraušanu!

bobo
Meistars
Posts:343
Joined:22 Jun 2014, 11:46
Location:Jūrmala

Re: Sbach 342 EPO RTF.

Post by bobo » 05 Sep 2014, 12:35

ihomka wrote:
bobo wrote: Katrā ziņā vēl ir daudz darāmā. Simulātorā ir daudz vieglāk :). Man tā šķiet, jo nav dabisko apstākļu.

Šodien braukšu un atkal mēģināšu lidināties. Ceru, ka uztraukums būs mazāks.

Laikam gribās modernāku pulti, lai visu var labi saregulēt :)
Es gan ar simulātoru esmu lidojis tikai 1x, bet tas bija neizsakāmi vieglāk kā dabā! Varbūt ir dažādi simulātori - nezinu.

Kāda pults tev ir? Visām +- normālām jau var saregulēt visu!

P.S. Vakar vakarā bija perfekts laiks lidošanai. Es izlidināju savu penaļotu uz velna paraušanu!
Man ir šāda pults - http://www.hobbypartz.com/60p-4ch-24ghz-tx.html nāca līdz ļotenei.
Visa regulēšana manuāli un līdz ar to ir iespējas, ka pārvadājot iestatījumi mainās :).

Šodien arī ir plāns palidot pēc darba. Skatīšos, kā ar vēju būs.

User avatar
roljan
Meistars
Posts:346
Joined:20 Apr 2007, 21:31
Location:Riga

Re: Sbach 342 EPO RTF.

Post by roljan » 05 Sep 2014, 14:16

Sveiki,
Varbūt rakstu svešā postā, iepriekš autoram atvainojos...

Kaut kā man arī sagribējās padalīties ar pirmajiem iespaidiem :)
Aizvakar, 3.septembrī arī veicu savu pirmo lidojumu Spilvē ar savu pirmo lidmašīnu Piper J3 Cub 1400mm (http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _pnf_.html). Pasūtīta jau bija vasaras sākumā, lēnā garā saliku kopā, pasūtīju pulti un Phoenix 5.0 simulatorā mācījos ar šo pašu lidmašīnu. Pirmo lidojumu izlidoja kolēģis, kurš jau gadiem lido - notrimmēja, saregulēja. Pirmais lidojums arī ir uzfilmēts ar onboard kameriņu :) (video nav tās labākās kvalitātes, tomēr vēlāk kaut kad noteikti pievienošu postam) Patiesībā varu teikt, ka vadības ziņā gandrīz 1:1 ar simulatoru, nu vismaz man tā likās. Protams, neatņemama sastāvdaļa ir reālā vide, sasvīduši pirksti uztraukumā un pats galvenais - tās izjūtas paceļoties un nolaižoties :o :) Kopā pacēlos un nolaidos 5 reizes un visas ļoti veiksmīgi uz skrejceļa :) Modelis man patīk, spēj planēt lēni un vadās arī ļoti patīkami.
Pirms lidojuma katram gadījumam modelis tika nobildēts, bet labi, ka pēc lidojuma tas izskatās tieši tāds pats :)
Tagad ar nepacietību gaidu nākamo reizi, kad varēšu palidot...
Attachments
IMG_0274.JPG
IMG_0275.JPG
Losi 5IVE T Zenoah G320RC 1/5
TLR 8IGHT-E 4.0
Xray XB4 '17
Losi Mini 8IGHT
Spektrum DX4R

X-UAV Mini Talon EPO 1300mm, Arkbird
My Twin Dream MTD FPV 1800mm , Arkbird 2.0
Taranis X9E

User avatar
UldisK
Profesors
Posts:6361
Joined:08 Jan 2012, 14:46
Location:Kuldīga

Re: Sbach 342 EPO RTF.

Post by UldisK » 05 Sep 2014, 15:17

Apsveicu ar veiksmīgiem startiem! Prieks ka lietai esi piegājis nopietni , mācoties ilgāku laiku simā un tad tikai reālie lidojumi .
Lidmodelistiem ir tāda māņticība - arī man viņa piemīt :) Pirmos startus nefotogrāfē un nefilmē , bet kā dzīve rāda tā protams ir tikai māņticība. Lai veiksmīgas un mīkstas visas nosēšanās.

bobo
Meistars
Posts:343
Joined:22 Jun 2014, 11:46
Location:Jūrmala

Re: Sbach 342 EPO RTF.

Post by bobo » 05 Sep 2014, 15:56

UldisK wrote:Apsveicu ar veiksmīgiem startiem! Prieks ka lietai esi piegājis nopietni , mācoties ilgāku laiku simā un tad tikai reālie lidojumi .
Lidmodelistiem ir tāda māņticība - arī man viņa piemīt :) Pirmos startus nefotogrāfē un nefilmē , bet kā dzīve rāda tā protams ir tikai māņticība. Lai veiksmīgas un mīkstas visas nosēšanās.
Man arī to teica un neļāva filmēt :). Video, ko ieliku bija no otrā lidojuma :)

Šodien nosēdināju jau uz skrējceļa :) http://www.youtube.com/watch?v=PV-j2aFWmmc

Post Reply