Paštaisīta lidmašīna

Lidmašīnas..
User avatar
UldisK
Profesors
Posts:6361
Joined:08 Jan 2012, 14:46
Location:Kuldīga
Re: Paštaisīta lidmašīna

Post by UldisK » 24 Mar 2015, 23:31

stūre negriezīs lidmašīnu plaknē , pareiza virzienstūre tikai izmainīs kursu tas ir lidmašīna turpinās lidot gandrīz taisni uz priekšu bet šķērsām (mazliet mainot kursu). Ja ar virzienstūri lidmašīna strauji iegāžās uz sāniem tad to plakņu sadalījums ir nepareizs (jeb tā tik stipri nobremzē lidmašīnu ka tā iegāžās) , lai uz leju nebūtu ļoti zemu jātaisa stūre tad šo plakni standarta shēmai taisa lielāku tā nedrīskt beigties virs spārna un stabilizātora ass klasiskaj pilotāžas lidmašīnai . V spārnam lai pagrieziens būtu efektīvs taisa miksējot virzienstūri ar eleroniem , jebkurā gadījumā lidmašīnu "sagriež" sagāžot ar eleroniem , veicot pagriezienu ar augstumstūri un pēc tam iztaisnojot ar eleroniem.

User avatar
hichkoks
Profesors
Posts:714
Joined:15 Sep 2010, 21:07
Location:Strazde, Talsu novads

Re: Paštaisīta lidmašīna

Post by hichkoks » 25 Mar 2015, 00:19

Smaidins wrote:
AndrisG wrote:Smuki! Tas no tā lamināta paklājamā? Man agrāk likās, ka šim materiālam jāizjūk jau uz galda. Bet redz, kā...
...
Par asti runājot, man nepatika tas, ka izmantojot virziena stūri,lidmašīna gāžas uz sāniem nevis maina virzienu plaknē.
Aste veidota tā, lai kustīgā virsma (4 cm plats taisnstūris) būtu perpendikulāri garenvirziena asij, un apakšdaļa beidzas līdz ar korpusa augšējo malu.

Vai tas palīdzēs, ja uztaisīšu asti atliektu uz aizmuguri un tuvāk pie korpusa platāku ne kā augša un vadības virsma lai vēl mazliet paturpinās arī zem korpusa ?
Par pirmo sadaļu, es jau sen neiespringstu uz deprona pielietošanu, ja ir tad labi, ja nav tad izmantoju kas ir(griestu materiāli, zemlamināta paklājs, vienkārši ekstrudētais sagriezts loksnēs), un nav ne vainas.

par otru , mani novērojumi, astes ķīlim ir nozīme atrasties pareizās proporcijās pret galvenā spārna hordu, attālumu līdz tam, un tad vēl motors augstuma stūre, viss kopā summējas.
Ja kaut kas neštimmē var iegūt iegāšanos uz sānu vai pat pretējo- griešanas efektu, sanāk tā kā skrūves efekts(astes ķīlis kā vītne, griez pa labi , bet viņš mēģina griezt mucu pa kreisi)
Vislabāk kamēr iekrāj pieredzi, taisīt izmērus pēc apgrozībā esošiem modeļiem, kad redzi ka viss strādā pareizi
Paskaties video trubā, piemet izmērus, izmēģini.
Kad atrodi laiku pašķirsti vecas grāmatas utt

User avatar
AndrisG
Profesors
Posts:684
Joined:25 Jan 2013, 02:19
Location:Rīga

Re: Paštaisīta lidmašīna

Post by AndrisG » 25 Mar 2015, 02:20

UldisK wrote:paga , tu gribi klasisku lidmašīnu jeb spārnu ?
Man jānobeidz viena iesākta klasika, tad uzreiz ķeršos atkal pie saviem FlyingWing'iem - ar jaunām idejām spārnots :).

User avatar
AigarsG
Meistars
Posts:243
Joined:19 Apr 2013, 21:00
Location:Kuldīga

Re: Paštaisīta lidmašīna

Post by AigarsG » 25 Mar 2015, 12:36

Ja lidmašīnai ir V spārns tad pagriezienus izdara ar virzienstūri un augstumstūri, eleroni ir neefektīvi un praktiski nestrādā. Lidmašīnas ar V spārnu pašas stabilizējas apsvērumā. Par Vspārnu var uzskatīt ja pacēlums no horizonta ir ap 10grādiem un vairāk. Eleroni ir efektīvi lidmašīnām bez V, vai ar ļoti minimālu, tad pagriezienu izpilda kā rakstīja Uldis.
Par ķīli, ja ķīlis ir pa mazu tad lidmašīnai piemīt holandiešu gaita, tas ir ka aste visu laiku šūpojas pa labi un pa kreisi.

User avatar
UldisK
Profesors
Posts:6361
Joined:08 Jan 2012, 14:46
Location:Kuldīga

Re: Paštaisīta lidmašīna

Post by UldisK » 25 Mar 2015, 16:51

Man sestdienas vakar arī bij ķīlis par mazu :D :D :D viu svētdienu kājas sāpēja no stabilizācijas pārpūles.

User avatar
AigarsG
Meistars
Posts:243
Joined:19 Apr 2013, 21:00
Location:Kuldīga

Re: Paštaisīta lidmašīna

Post by AigarsG » 25 Mar 2015, 17:33

UldisK wrote:Man sestdienas vakar arī bij ķīlis par mazu :D :D :D viu svētdienu kājas sāpēja no stabilizācijas pārpūles.
Kā ar degvielu? Nebija par daudz nirometāna? :twisted:

User avatar
UldisK
Profesors
Posts:6361
Joined:08 Jan 2012, 14:46
Location:Kuldīga

Re: Paštaisīta lidmašīna

Post by UldisK » 25 Mar 2015, 17:41

Grūti spriest - izbraucām tukšu bāku - vilkme bija pa pirmo :D

Smaidins
Meistars
Posts:385
Joined:20 May 2014, 13:53
Location:Rīga
Contact:

Re: Paštaisīta lidmašīna

Post by Smaidins » 25 Mar 2015, 18:16

Nu blin sasmīdinājāt .. :D :D :D

Smaidins
Meistars
Posts:385
Joined:20 May 2014, 13:53
Location:Rīga
Contact:

Re: Paštaisīta lidmašīna

Post by Smaidins » 06 Apr 2015, 21:44

Svaigākais cepiens :)
Sagribējās man izmēģināt kādu fikso, pašpikoju no edge mazo raķeti
un iztēsu ko līdzīgu crash testiem. Izskatās gan mazliet pēc šatla :D
20150406_210731.jpg
2200 kv ķīnietis barojās no 3s - par spīti materiāliem, sanāca ātrs ( man vēl jāpiešaujās)
20150406_210301.jpg
64mm EDFam arī atradu pielietojumu, un pirmo reizi taisīju no deprona
20150406_210535.jpg
Ja neskaita to, ka aizmugure visu laiku gāja no vienas puses uz otru, tad iepatikās kā lidoja
šis ir tik pāris stundas vecs aparātiņš :roll:

User avatar
UldisK
Profesors
Posts:6361
Joined:08 Jan 2012, 14:46
Location:Kuldīga

Re: Paštaisīta lidmašīna

Post by UldisK » 06 Apr 2015, 22:42

Smaidins wrote:
Ja neskaita to, ka aizmugure visu laiku gāja no vienas puses uz otru,
Ausis (Ķīli) uztaisi mazliet lielākus un pārbaudi vai tie ir paralēli.

User avatar
AigarsG
Meistars
Posts:243
Joined:19 Apr 2013, 21:00
Location:Kuldīga

Re: Paštaisīta lidmašīna

Post by AigarsG » 07 Apr 2015, 09:52

Es pirmajam modelim ķīli samazinātu, izskatās par lielu var gadīties ka no grīstes (kau tā nebūtu) nebūs iespējams izvadīt.
Pārāk lielam ķīlim ir tieksme modeli gāzt grīstē, pārāk mazam ir tas ko tu apraksti ka aizmugure šūpojas no vienas puses uz otru, tā kā piedzēries jūrnieks no kurienes ir arī nosaukums-Holandieša gaita.

Smaidins
Meistars
Posts:385
Joined:20 May 2014, 13:53
Location:Rīga
Contact:

Re: Paštaisīta lidmašīna

Post by Smaidins » 07 Apr 2015, 17:34

AigarsG wrote:Es pirmajam modelim ķīli samazinātu, izskatās par lielu var gadīties ka no grīstes (kau tā nebūtu) nebūs iespējams izvadīt..
Jap! -Tā vakar beidzās Spilves akvalandes apmeklējums :D
No metriem 20 uzgrieza nešpetnu vītni, tik pie zemes savācu nedaudz lai ar degunu asvaltā neiedurtos. tā tik vēderu nogludināja.
Sekas bildītē - astē robs no propa, pats props arī beigts un vēl šis tas.
Godīgi jāsaka ka esmu mazliet pārsteigts par to cik belzienus pret zemi tas tomēr izturēja, un varu apgalvot ka vēl lidos.

Bet zaļajam ausis ir it kā vienādas, vienīgais ko redzu, tas ka tām gali iet kopā, jo laikam augšpusi esmu stiprāk ar skoču savilcis - izveidojās izliekums.

Smaidins
Meistars
Posts:385
Joined:20 May 2014, 13:53
Location:Rīga
Contact:

Re: Paštaisīta lidmašīna

Post by Smaidins » 15 Apr 2015, 00:01

Izlidināju šos abus sestdien pēc sirds patikas, pafilmēju.
Šatlam saīsināju vertikālo stabilizatoru - tagad tas ir 1/3 no spārna vēziena - gaita pavisam cita ( paldies par padomu !)
Zaļajam - pie vainas bija apakšā pielīmētās kredītkartes "slidas" viena no tām bija salocīta - noņēmu = Kaifs -patiešām bija žēl ka akumulatori beidzās vēl būtu lidinājis.
Video pabriesmīgs bet ne pārāk traki:
https://www.youtube.com/watch?v=HmLDjM5SrcQ
https://www.youtube.com/watch?v=Up-Rn-yiYE8

User avatar
UldisK
Profesors
Posts:6361
Joined:08 Jan 2012, 14:46
Location:Kuldīga

Re: Paštaisīta lidmašīna

Post by UldisK » 15 Apr 2015, 08:57

Izskatās ka lido pietiekoši stabili - prieks ka viss izdevās, tā turpināt.

Smaidins
Meistars
Posts:385
Joined:20 May 2014, 13:53
Location:Rīga
Contact:

Re: Paštaisīta lidmašīna

Post by Smaidins » 02 May 2015, 22:52

Reiz bija ....
IMG_0206.JPG
IMG_0205.JPG
Mazliet aizrāvos un izlaidu no 200 m rādiusa (izskatās ka manai pultij tas ir limits)
Bet bija tā ka nevis signāls pazuda (tad motors būtu atslēdzies), bet tā itkā būtu nosūtīta komanda visu darīt uz max jaudu - motors ierūcās uz pilniem apgr. vadības virsmas arī aizgāja galējos stāvokļos un šis aparātiņš burtiski iedūrās zemē kā miets.
Kāds no puišiem teica ka tajā vietā, kur nokrita, esot traucējumu zona.
Starp citu, traucējumus Spilvē todien sajuta vairāki arī tur pat pie joslas - uz dažām sekundēm motors apklust vadība neklausa, tad atkal viss notiek - ja esi gana augstu tad viss ok.
Tagad - EDF pagalam - jāliek uz propellera.

Post Reply