Paštaisīta lidmašīna

Lidmašīnas..
Karlos
Jauniņais
Posts:8
Joined:30 Mar 2011, 08:51
Paštaisīta lidmašīna

Post by Karlos » 03 Apr 2011, 18:11

Vai kāds var ieteikt, kādu pašam uztaisīt lidmašīnu. Domāju par tādu vienkāršu, kuru nevar sašķaidīt, laikam tas varētu būt kaut kas līdzīgs lidojošam spārnam. ir doma, uzlikt virsū arī kameru. Pats esmu vienu uztaisījis, bet pagaidām kaut kā negrib lidot, pie tā lai paceltu gaisā, tagad strādāju :)
Image

Uploaded with ImageShack.us

Varbūt kāds var ieteikt kādus rasējumus, kā nekā sākas sezona :lol:

User avatar
Uto
Meistars
Posts:279
Joined:09 Feb 2010, 17:36
Location:Bukulti, LV

Re: Paštaisīta lidmašīna

Post by Uto » 04 Apr 2011, 18:47

Variantu ir ļoti daudz. Es pats esmu uzbūvējis 2 lidmodeļus, līdz ar to pats esmu iesācējs šajā jomā, tomēr dažus padomus varu sniegt:

* EPP materiāls ir visizturīgākais pret kritieniem. Nezinu, kur dabūt.
* Ja lasi angliski, patīk būvēt un esi apķērīgs, tad šis ir ideāls forums: http://www.rcgroups.com/foamies-scratchbuilt-428/ .
* Viegli ir taisīt KFm (modified Kline-Fogleman) tipa spārnus. KFm spārni ir izturīgi un viegli vadāmi. Ideāli piemēroti iesācējiem.
* Ja vēl neesi labs pilots, tad lidojošā spārna būvēšanu atliec uz vēlāku laiku. Vai arī kārtīgi satrenējies lidot simulatorā (tas tāpat ir vēlams).
* Ja domā likt virsū kameru, tad Tev, iespējams, ir svarīgi, lai lidmodelis gaisā būtu stabils. Šajā gadījumā meklē modeļus ar augšupvērstiem spārniem kā EasyStar vai arī modeļus kuriem spārni ir uz vērsti uz aizmuguri un spārnu galos ir vertikālie stabilizatori (winglets) kā lielākai daļai lidojošo spārnu. Jo zemāk zem lidmodeļa spārniem būs korpuss, jo tas gaisā būs stabilāks.
Kārlis
FPV ADDICT
youtube.com/fpvrc

Karlos
Jauniņais
Posts:8
Joined:30 Mar 2011, 08:51

Re: Paštaisīta lidmašīna

Post by Karlos » 05 Apr 2011, 07:10

Uto wrote:Variantu ir ļoti daudz. Es pats esmu uzbūvējis 2 lidmodeļus, līdz ar to pats esmu iesācējs šajā jomā, tomēr dažus padomus varu sniegt:

* EPP materiāls ir visizturīgākais pret kritieniem. Nezinu, kur dabūt.
* Ja lasi angliski, patīk būvēt un esi apķērīgs, tad šis ir ideāls forums: http://www.rcgroups.com/foamies-scratchbuilt-428/ .
* Viegli ir taisīt KFm (modified Kline-Fogleman) tipa spārnus. KFm spārni ir izturīgi un viegli vadāmi. Ideāli piemēroti iesācējiem.
* Ja vēl neesi labs pilots, tad lidojošā spārna būvēšanu atliec uz vēlāku laiku. Vai arī kārtīgi satrenējies lidot simulatorā (tas tāpat ir vēlams).
* Ja domā likt virsū kameru, tad Tev, iespējams, ir svarīgi, lai lidmodelis gaisā būtu stabils. Šajā gadījumā meklē modeļus ar augšupvērstiem spārniem kā EasyStar vai arī modeļus kuriem spārni ir uz vērsti uz aizmuguri un spārnu galos ir vertikālie stabilizatori (winglets) kā lielākai daļai lidojošo spārnu. Jo zemāk zem lidmodeļa spārniem būs korpuss, jo tas gaisā būs stabilāks.
Paldies par info.
Man jau kaut kas līdzīgs ir EasyStar, pats sestdien atklāju sezonu :lol: (bildē var redzēt sestdienas lidojumu). Tagad ir doma, ka vajag pašam kaut ko uztaisīt, tapēc ir doma par spārnu.
Image

User avatar
UldisK
Profesors
Posts:6361
Joined:08 Jan 2012, 14:46
Location:Kuldīga

Re: Paštaisīta lidmašīna

Post by UldisK » 13 Mar 2015, 22:55

Jaunas tēmas nav cienīgi , tāpēc iepostēšu tepat:
Viena 6mm deprona loksne = divi modeļi.
Izdomāju salīmēt spārnu, rasējumu ņēmu no izjukušā EPP 19$ spārna kurš savā laikā sevi bija pierādījis kā labs lidotājs.
Spārns sanāca ļoti stingrs , neselīdzināms ar EPP , + balsas eleroni , lonžerons = balsa 15x3 kurai abās pusēs ir karbons 3x0.5. Kopējais lidojošais svars 309g vēziens 950mm kas ir par 70g mazāk kā orģināls.
Otrais "Angry Bird" bez komentāriem, labs šova elements - par brīnumu ir spējīgs lidot arī 6m/s
svars 230g

Image

Image

Smaidins
Meistars
Posts:385
Joined:20 May 2014, 13:53
Location:Rīga
Contact:

Re: Paštaisīta lidmašīna

Post by Smaidins » 13 Mar 2015, 23:38

Putns labs :)

User avatar
AndrisG
Profesors
Posts:684
Joined:25 Jan 2013, 02:19
Location:Rīga

Re: Paštaisīta lidmašīna

Post by AndrisG » 14 Mar 2015, 22:09

Spārnelis arī labs.

User avatar
AndrisG
Profesors
Posts:684
Joined:25 Jan 2013, 02:19
Location:Rīga

Re: Paštaisīta lidmašīna

Post by AndrisG » 14 Mar 2015, 22:10

Es Karlosa bildes neredzu nekā.

Smaidins
Meistars
Posts:385
Joined:20 May 2014, 13:53
Location:Rīga
Contact:

Re: Paštaisīta lidmašīna

Post by Smaidins » 15 Mar 2015, 17:36

Īstenībā laba doma: Šis varētu būt interesants temats, kur saliek bildes, video ar paštaisītajiem aparātiem.

Es ar gribu iemest kādu bildi,
Aparāts taisīts no poliesterola paklāja ( ko klāj zem lamināta), skoča un kārstās līmes + koka līstīte spārnā.
Un par cik pēc skata atgādina pitonu no "Maugļa" tā arī saucās Kaa.
Domāts kā prototips FPV platformai.
Attachments
IMG_20150315_153625.jpg

User avatar
UldisK
Profesors
Posts:6361
Joined:08 Jan 2012, 14:46
Location:Kuldīga

Re: Paštaisīta lidmašīna

Post by UldisK » 15 Mar 2015, 19:00

Labs. mazliet tuvāk kas tas ir par materiālu , man visur zem lamināta tas materiāls ir ļoti mīksts , līdzīgs EPP tikai ar mazu blīvumu - var teikt mūsu vajadzībām nederīgs . ir kaut kas cits? kur pērkams? loksnēs?

User avatar
viesits
Iesācējs
Posts:73
Joined:02 Nov 2014, 09:54
Location:Aizpute

Re: Paštaisīta lidmašīna

Post by viesits » 15 Mar 2015, 19:55

UldisK wrote:Labs. mazliet tuvāk kas tas ir par materiālu , man visur zem lamināta tas materiāls ir ļoti mīksts , līdzīgs EPP tikai ar mazu blīvumu - var teikt mūsu vajadzībām nederīgs . ir kaut kas cits? kur pērkams? loksnēs?
Ieej Kuldīgā Domo.Tur ir kautkas līdzīgs (biezumu neatceros,zaļā krāsā),bet padārgs.Varbūt var izmantot.Pie jums Kuršos var nopirkt pataločku 3mm.Maksā 2 eiro 2 m3

Smaidins
Meistars
Posts:385
Joined:20 May 2014, 13:53
Location:Rīga
Contact:

Re: Paštaisīta lidmašīna

Post by Smaidins » 15 Mar 2015, 22:52

UldisK wrote:Labs. mazliet tuvāk kas tas ir par materiālu , man visur zem lamināta tas materiāls ir ļoti mīksts , līdzīgs EPP tikai ar mazu blīvumu - var teikt mūsu vajadzībām nederīgs . ir kaut kas cits? kur pērkams? loksnēs?
(Bildītē redzams 1.) pelēkais, pirku Depo 1.5 vai divas eiras kvadratā netceros īsti . Ir loksnēs 100 uz 50 cm. var pa loksnei var pakā ( tajā 8 loksnes) Esmu pačamdījis arī to zaļo - nepatika, likās pārāk šķiedrains, skočs kristu nost. Pelēkajam viena puse ir gluda ( aplīmējamā ) otra ar vieglu rievojumi ( otrā bilde )
Šo pelēko kombinācija ar skoču padarīja interesantu. Rudenī uztaisīju Axon,domāju izturēs vien divus trīs kritienus, bet .. lidinājos slapjumā un arī sniegā. Izrādījās ka tas spēj saglabāt formu arī pēc sitieniem pret zemi, zariem. Bet svarīgākais - nebija žēl. viegli un ātri var pagatavot no jauna kaut visu ļotaku un manā gadījumā turpināt mācīties.
Faktiski es te kombinēju divas tehnoloģijas : flite test un ExperimentalAirlines,

Biezumi ir vairāki - laikam 3mm 4 mm un 5.5 - vai kkā tā, tie plānāki likās biku blīvaki.
Attachments
IMG_20150315_205235.jpg
IMG_20150315_211145.jpg
IMG_20150315_211224.jpg

User avatar
oraudins
Meistars
Posts:215
Joined:02 Feb 2014, 23:09
Location:Rīga

Re: Paštaisīta lidmašīna

Post by oraudins » 15 Mar 2015, 23:42

Smaidins wrote:Īstenībā laba doma: Šis varētu būt interesants temats, kur saliek bildes, video ar paštaisītajiem aparātiem.
He he, nepietiktu vietas. Pilnībā visus lidoņus kuri man ir un ir bijuši esmu uztaisījis pats. Tātad, iesaku pilnībā visiem, kurš grib uztaisīt pilnībā jebko lidojošu, lai nāk pie manis, visu pastāstāstīšu, palīdzēšu. TJN"Annas 2" Raķešu un lidmodelisma pulciņā. Principā, darbnīca ar visu ko vajag.

Image

Putns, taisīts priekš izrādes, Viss uztaisīts no 3mm Deprona loksnes.(Pirkts "Zilo ezeru zemē"), karbona londžerons 3mm plāksnīte, ķegas no 1.5mm karbona stienīša, iekšā iestrādātas led lampiņas. Tagad jau pārkrāsots par putnu, nevis balts. :P

Image

Outdors, taisīts pēc yak55 proporcijā, reāli, lai sīkie mācītos lidot, nevis šķaidīt ar balzas ribiņām Yaku vai ko citu. Labs treniņu modelis, izturīgs. Sastāv no Baltā putaplasta, 5mm karbona stieņa, ko izmantoju kā londžeronu. Deprona stabiķis, ķīlis.

Image

Rādio raķešplāns(S-8-E/P). Sastāv no ļoti daudzkā, spārni presēti vakumā, čaula no putaplasta, londžeronos presētais karbons, apvilkts ar stiklašķiedru vakumā. Balka taisīta no karbona trubas, korpus presets uz formas no karbona. Tiek palaists ar gumiju, vai raķešu dzinēju. Līdz 380m tieši šis modelis. Spārnu vēziens 135mm.

Image

Lidojošais spārns. Putaplasta čaula, izgriesti profili, ielikts 6mm londžerons. Motora rāmis no Aluminija plāksnes. Austiņas no deprona, un viss apvilkts ar skoču, šitais vienīgi nokalpojis jau savu laiku.

Image

H600. Planieris, principa uzlabots ar elektroniku, taisīts kā F-3-K. Arī presēts vakumā ar stiklašķiedru, putaplasta čaula, karbona londžerons. Karbona balka.

Princīpā, uztaisam visu ko vajag, sākot no lidojošas superlīmes līdz lidojošam lācim. :D
Image
JR X9303 2.4Ghz
Blade Nano CPX
Blade MSR
TAROT 680 Pro
Alien 5, Qav R, BR 5, SB 3
Tiny Whoop
Yak 55
Zagi Power
Stream
And other stufff...

bobo
Meistars
Posts:343
Joined:22 Jun 2014, 11:46
Location:Jūrmala

Re: Paštaisīta lidmašīna

Post by bobo » 15 Mar 2015, 23:49

Sveiki!

Vēlos uzbūvēt Yak 54 deprona modeli. Meklēju rasējumus, bet atrodu bez izmēriem.

Vai kāds var ielikt reālu linku, pēc kura ar visiem izmēriem, varēšu izgatavot savu pirmo deprona modeli? :)

Paldies!

User avatar
oraudins
Meistars
Posts:215
Joined:02 Feb 2014, 23:09
Location:Rīga

Re: Paštaisīta lidmašīna

Post by oraudins » 16 Mar 2015, 00:25

bobo wrote:Sveiki!

Vēlos uzbūvēt Yak 54 deprona modeli. Meklēju rasējumus, bet atrodu bez izmēriem.

Vai kāds var ielikt reālu linku, pēc kura ar visiem izmēriem, varēšu izgatavot savu pirmo deprona modeli? :)

Paldies!

Sveiks! Vēlies Indor(iekštelpu) vai Outdor(Ārtelpu) modeli? Man ir gan priekš indor gan outdor. Nav rasējumi internetā, bet atnākt pārzīmēt var mierīgi.
Image
JR X9303 2.4Ghz
Blade Nano CPX
Blade MSR
TAROT 680 Pro
Alien 5, Qav R, BR 5, SB 3
Tiny Whoop
Yak 55
Zagi Power
Stream
And other stufff...

User avatar
UldisK
Profesors
Posts:6361
Joined:08 Jan 2012, 14:46
Location:Kuldīga

Re: Paštaisīta lidmašīna

Post by UldisK » 16 Mar 2015, 00:48

viesits wrote: ...Kuldīgā Domo.Tur ir kautkas līdzīgs...
Paldies.
Laikam jau par Depronu nekas labāks nav , kamēr tas LV pieejams palikšu pie tā.
oraudins wrote: He he, nepietiktu vietas. Pilnībā visus lidoņus kuri man ir ...
Metamie planieri labi! Putns interesants, kā lido?
bobo wrote: Vēlos uzbūvēt Yak 54 deprona modeli....!
Palielini/Samazini līdz rekomendējamam jeb sevis izvēlētajam mērogam - Printē,salīmē kopā A4 lapas, griez, līmē, lido :)
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=550372
Ja iekštelpus - iekļaujies svarā 180-250grami , ja gribi palidot ārā vējainākā laikā rekomendējamais svars būtu 300-450g

Vēl daži mani deprona modeļi kuriem bildes atradu:
Šis vakar bez zeme gaiss aplidoja arī ūdens, zeme, gaiss
tēma par būvi http://www.latrc.lv/viewtopic.php?f=2&t=6358
Image

Image

Image

Post Reply