Radio vadāmo modeļu forums

It is currently 16 Dec 2017, 04:32

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 157 posts ]  Go to page Previous  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Next
Author Message
PostPosted: 06 Dec 2017, 20:25 
Meistars

Voldis wrote:
sanāk - lai labi noregulētu stabilizāciju vispirms jāmāk lidot. Gandrīz apburtais loks veidojas!

Ideālā variantā jau būtu labi, ja kāds cits tev pirmo lidmašīnu palīdz saregulēt, piemēram kādā avioklubā,
bet aviokluba biedri ir izteikti naidīgi pret jauniņajiem, kas lido nevis pēc arhaiskām tehnoloģijām bet pēc jaunām.

Paklausies ko sakla galvenais kontrilieru fobs, kas ir avioklubā, viņš nekad nepalīdzēs jauniņajam ar kontrolieri.
UldisK wrote:
Ko uzreiz saku, es neaplidoju un neregulēju nevienu svešu lidmašīnu kurai uz borta ir uzstādīta jebkāda veida stabilizācija , kaut tā ir atslēgta.

Voldis wrote:
Ļotene ar stabilizāciju varētu būt kaut kādā ziņā līdzīga Fantomam, tāpēc plānoju lidot (un arī mācīties) bez stabilizācijas. Vēlreiz ar vēsu prātu padomājot - lai stabilizācija labi darbotos, tad to vajag noregulēt. Diez vai tas kontrolieris patstāvīgi spēs noteikt mana penaļota kritisko ātrumu, nepieciešamo throttli un citus parametrus, tātad vajadzēs regulēt un kalibrēt - sanāk - lai labi noregulētu stabilizāciju vispirms jāmāk lidot. Gandrīz apburtais loks veidojas!
No otras puses - kritiskā situācijā stabilizāciju vēl ir jāpaspēj ieslēgt kamēr var kaut ko labot. Ja ir sajukuši pedāļi, tad ir iestājies apjukums un tikpat labi varu arī nepaspēt neko ieslēgt. Izskatās, ka praktiskais labums no stabilizācijas varētu būt krietni mazāks kā varētu cerēt pēc reklāmām.

Kritiskā situācijā stabilizācija noreaģēs momentāli, daudz ātrāk kā tu pats, tikai slēdzītis jāieslēds un vienalga kā būsi lidaparātu sagriezis ar purnu gaisā, ar purnu lejā invertā vai vēl kaut kā, galvenais lai augstuns kaut cik pietiktu.

Nepieciešamo Throteli, tu iestelē kontrolierī, ieliec mazliet lielāku kā vajag un nekad nebūs problēmu ar minimālo ātrumu.
Ja vēlāk gribēsi varēsi pielikt gaisa ātruma mērītāju, bet bez tā praksē var labi iztikt.

Last edited by PowerON on 06 Dec 2017, 20:57, edited 2 times in total.

Profile  

PostPosted: 06 Dec 2017, 20:46 
Tas, kuru nedrīkst nolamāt

POveron, tā lideņu stabilizācija ir līdzīga šitai figņai video, sorry par oftopiku, bet stabilizācija lidenei tas ir tāds wannabī pilota rīks, neviens normāls pilots ar tādu nelido, nejau dēļ tā, ka tas ir kaut-kas slikts, bet dēļ tā, ka tas traucē. Saregulēt to mēslu iesācējam, lai viņš palīdz lidot nevis nokrešot lideni ir grūtāk nekā iemācīties lidot reālu glaideri. Lidot ir tik viegli, vēl jo vairāk ja esi jauns skolnieks/students, kurš kapā CS uz kompja pret botiem (vai kas tur tagad jaunajiem stilā), ar normālu reakciju.

Pietam jebkāda figņa kas ir starp tavu uztvērēju un servu var atņirgties, nav baigi kūl noskatīties kā piķītis pašķīst un tu neko nevari izdarīt. Man čoms Arčijs šitā stāvēja un skatījās kā pašķīst 3k, es pats ~2 esmu nošķīlis tupa ar pulti rokā noskatoties kā lidene krīt. tas gan nebija dēļ stabilizācijas, bet ideja tā pati

Profile  

PostPosted: 06 Dec 2017, 20:49 
Meistars

Voldis wrote:
labi noregulētu stabilizāciju vispirms jāmāk lidot. Gandrīz apburtais loks veidojas!

Atdali lidošanu no tehniskajiem jautājumiem un tad risini problēmu, tad vairs nebūs apburtais loks.

Redz kur divi mani lidaparāti, pašbūvēti, nekad savā mūža nav lidojuši bez stabilizācijas
http://www.latrc.lv/viewtopic.php?f=2&t=7238&start=15
http://www.latrc.lv/viewtopic.php?f=2&t=7892&start=90

Par apburtā lokaa tehnisko risinājumu, pie nosacījuma ka neviens tavu lidaparātu noregulēt nepalīdzēs, jo kontrolieri vienkārši viņirm nepatīk.
Vienkāršākais variants ir izvēlēties un nopirkt modeli. Protams stabilizācija viņam nebūs, bet izvēlās tādu, kam ir internetā pieejami, kontroliera parametri, galvenokārt jau PID parametri. Un lidaparātui sastelē pēc parauga, kā kāds cits jau ir darījis un pārbaudījis.

Voldis wrote:
UldisK wrote:
...Ja kas, mācības ir efektīgākas kad apzinies to, ka pašam ar visu jātiek galā bez burvja podziņas. Un šī noteikti nav tā lidmašīna kur ja arī kas sajuks būs lielas asaras , viņa tāpat vēlākais otrā dienā būs lidojoša, varbūt ne tik estētiski smuka kā no kastes :)

Šim piekrītu pilnībā! :) Un arī sajūtas ir asākas kad zini, ka paļauties vari tikai uz sevi. Tā ka, Uldi, ceru uz Tavu atbalstu! :)

Ja tu šim piekrīti, tad praksē tas izskatās šitādi.

Tā ir mana pirmā lidmašīna, kurai vēl sākumā nebija uzstādīts kontrolieris.
Tie baltie bleķīši satur lidmašīnas priekšu kopā.

Vēlāk kad uzstādīju kontrolieri viss aizgāja normāli.

Jā un man ļoti paveicās, ka tad kad šo lidmašīnu būvēju es vēl nebiju šinī forumā un nebiju saklausījies UldisK padomus, un lidmašīna ir no putukartona nevis deprona, kā Uldis to ieteiktu.
Putukartons ir izturīgāks, būtu bijis deprons, lidaparāts būtu bijis sadauzīts tā ka nav lidojams.

The Gardener wrote:
tas gan nebija dēļ stabilizācijas, bet ideja tā pati.

Ideja tad tev cita

Ir man bijuši kriteni, dēl tā ka stabilizācija nav un padaudz pirms uzliku stabilizāciju.

Ar stabilizāciju 3 gadu laikā ir tikai viens kritiens, kad telemetrijas raidītāju saliku pilnīgi kopā ar uztvērēja antenu,
bet tā bija tikai mana paša paviršības kļūda nevis stabilizācija.
Bez stabilizācijas kitienu būtu diezgan daudz bijis.

Attachments:
Lidm_ar_lediem.jpg
Lidm_ar_lediem.jpg [ 248.59 KiB | Viewed 278 times ]
 Profile  

PostPosted: 06 Dec 2017, 21:22 
Meistars

The Gardener, nepareizi sapratis esi.

Stabilizācija ir kā meitene kura prot darīt to ko es vēlos, kamēr es izbaudu.

Last edited by PowerON on 07 Dec 2017, 02:53, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: 06 Dec 2017, 22:22 
Profesors

PowerON wrote:
Ir man bijuši kriteni, dēl tā ka stabilizācija nav un padaudz pirms uzliku stabilizāciju.

Ar stabilizāciju 3 gadu laikā ir tikai viens kritiens, kad telemetrijas raidītāju saliku pilnīgi kopā ar uztvērēja antenu,
bet tā bija tikai mana paša paviršības kļūda nevis stabilizācija.
Bez stabilizācijas kitienu būtu diezgan daudz bijis.

Principā te visu par sevi esi pateicis - sākumā mēģināji lidot bez stabilizācijas, bet lidot tā arī neiemācījies un nemaz nevēlies iemācīties, tāpēc lidošanu tagad uztici tikai un vienīgi kontrolierim.
Klau, bet Voldis tak rakstīja, ka vēlas iemācīties lidot. Tev neizdevās, padevies, bet viņam tak visas durvis ir vaļā, ir visas iespējas iemācīties.
Kritīs? Tak štrunts par to, lai krīt un šķīst! Domāju, ka Voldim pietiks drosmes pēc kritiena piecelties un lidot tālāk. Jā, ir cilvēki, kam drosmes nepietiek - kā paklūp, tā asaras pa gaisu. Bet nu šis nav tas gadījums.

----

Voldi, par tiem burkāniem un motora saudzēšanu - http://content31-foto.inbox.lv/albums/n ... ums-1-.jpg
Motors izdzīvoja :)

Profile  

PostPosted: 06 Dec 2017, 22:31 
Profesors

PowerON wrote:
Ideālā variantā jau būtu labi, ja kāds cits tev pirmo lidmašīnu palīdz saregulēt, piemēram kādā avioklubā,
bet aviokluba biedri ir izteikti naidīgi pret jauniņajiem, kas lido nevis pēc arhaiskām tehnoloģijām bet pēc jaunām.

Pilnīgas muļķības Tu gvelz. KASK klubā vienmēr palīdzēs vai Tu jauniņais vai pieredzējis. Ar stabilizāciju vai bez. Ja būs kas saprot tieši tas kas Tev ir - ieteiks labāko, paskatīsies, palīdzēs saregulēt. Pats ar vienā no pēdējiem tusiņiem lūdzu palīdzību zinošam kluba biedram šajās lietā un viņš man palīdzēja saregulēt autopilotu....
Neviens nav naidīgs un nekad nav bijis, bet Tu jau nekad neesi bijis pie mums, tā pēc ko gan vari zināt......

PowerON wrote:
Paklausies ko sakla galvenais kontrilieru fobs, kas ir avioklubā, viņš nekad nepalīdzēs jauniņajam ar kontrolieri.
UldisK wrote:
Ko uzreiz saku, es neaplidoju un neregulēju nevienu svešu lidmašīnu kurai uz borta ir uzstādīta jebkāda veida stabilizācija , kaut tā ir atslēgta.

Tu vispār saproti kas ir aplidošana un kas palīdzība? Iesaku padomāt tad izteikt šādus apgalvojumus.
Uldis nekad nevienam palīdzību nav atteicis, cita lieta aplidot modeli kurš jau aprīkots ar stabilizāciju vai ko tamlīdzīgu.....

Profile  

PostPosted: 07 Dec 2017, 00:56 
Profesors

PowerON , es zināju ka esi ar saviem uzskatiem, OK tas Tavs ceļš un neviens nesaka ka nav pareizs, bet kad sāc jau galīgi liet garām par lietām kuras nezini, domas par Tevi mainās vēl savādākā virzienā. Tev nav pat mazākās nojausmas kāda ir kluba attieksme pret jaunajiem, un kāds vispār ir kluba moto. Jāsāk domāt arī, ka nezini ko nozīmē sveša modeļa aplidošana un atbildība. Lūdzu neatbildi un nekomentē manus postus, Es centīšos darīt to pašu, ja tas neaizskars konkrēti mani.

Profile  

PostPosted: 07 Dec 2017, 01:36 
Meistars

2015 gads septembris tikko, kad es biju piereģistrējies forumā un tikko sācis lidot

PowerON wrote:
Ieliku zem spārniem ardupilotu un radās jautājumi!
Tur zem tās vadučupas viņš ir :)

Nezkapēc nedarbojās ārējais kompas (iekšējais nav)
Ja uzliek Kvadkoptera firmveri, tad kompas darbojās, bet tiko arduplane tā tas vairs neiet
Kas varētu būt par iemeslu? Varbūt lidmašīna bez tā kompasa var iztikt?

Gunars wrote:
Nu ardupilots šādai ļotenei vajadzīgs kā zaķim stopsignāls...vispirms tīri uz pirkstiņiem lai visi refleksi atstrādājās un ekstrēmā situācijā nebūtu ilgi jādomā...

UldisK wrote:
Gunārs Tev teica ka ar pleane ir jāmācās lidot to izjūtot nevus atdodot APM

UldisK wrote:
PowerON wrote:
Pirmo reizi esmu forumā, kur uz jautājumu ir atbilde: “Tev to nevajag”

Ja tu savus pirmos jautājumus būtu formulējis kā - esmu pieredzējis RC pilots , tagad gribu savu plane pielāgot misijas lidojumiem,
bet ir neskaidrības ar APM . Reakcija būtu pavisam cita .

Uldi!, Tu taču esi kluba biedrs, vai ne?
Vai tad tavas atbildes klubā būtu savādākas kā forumā.

Kas tev toreiz liedža atbildēt teiksim šādi:
Ardupilotu lietojot lidmašīnai var iztikt bez kompasa, ja skatīsies caur telemetriju MissionPlanerī lidojumu tad lidmašīna lidošanas virzienu lidojuma laikā, vienalga rādīs pareizi.

Ja jau forumā uz vienkāršu jautājumu no kluba biedra ir atbilde "tev to nevajag" Kāpēc lai klubā būtu savādāk?
Tu taču pats atbaidi potenciālos jauniņos no iestāšanās klubā.

Profile  

PostPosted: 07 Dec 2017, 06:25 
Meistars

Atvainojos, ja esmu aizskāris kādu kluba biedru.
Visi jau nav vienādi, ir jau arī noteikti izpalīdzīgi un draudzīgi.

Tiem, kas kaut ko saka par gumijas leles drāšanu, tiem gan neatvainojos.
Citātus ar viņu tekstiem šoreiz nelikšu, gan jau paši atcerēsies.

Profile  

PostPosted: 07 Dec 2017, 11:57 
Profesors

Tu vari beigt dirst visās tēmās vienu un to pašu :evil: Taisi savu tēmu (Tev jau tādas ir vairākas) un tur ņemies, izrauj no kontekstiem atsevišķas frāzes, pasniedz tās no savas uztveres puses, liec stabilizācijas visur kur vien tas iespējams, pārliecini citus tā darīt u.t.t.. Viss būs labi .Nav man priekš Tevis nevienas atbildes.
Volda lidmašīnas būves vietā šī lappuse ir veltīta tikai Tev. :evil:

Profile  

PostPosted: 07 Dec 2017, 12:09 
Meistars

Ehh.... šitādu tusiņu palaidu garām... :) Bet te pa lielam viss pateikts.
Pats galvenais iesācējam ir pieņemt APZINĀTU lēmumu - lai pēc tam nav jāškrobojas - ai, vajadzēja savādāt. Un ja vēlāk arī mainās viedoklis - nekas nav akmenī iecirsts - visu var pamainīt.

Paldies visiem, kas piedalās! Un forši, ka ir arī savādāks viedoklis par iesākšanos un PowerOn to skaidro tēmas izpēte sanāk krietni smalkāka un detalizētāka.

Man sākotnējais viedoklis nemainās - vienkārši jāmācās lidot. Ja uzlikšu stabilizāciju tad pāris reizes palidošu un apniks (cik nu sevi pazīstu) - un atkal būšu tajā pašā situācijā kur šobrīd - būs jāsāk mācīties. Kaut kad nākotnē gan pamēģināšu - lai saprastu cik tā stabilizācija iejaucas vadībā un kādu iespaidu atstāj uz pilota prasmēm.

Profile  

PostPosted: 07 Dec 2017, 22:42 
Profesors

Nu te jau iet kaada deviitaa lapa, pie deviitaas lapas vajdzeeja jau Tev plauktaa buut kaadiem trejdevinjiem lidaparaatiem, pusei ar kontrolieri, pusei bez :D :D kaa saka, galnais jau tik uzsaakt, un bliezt valjaa:) kamer vienam modelim zhuust liime peeec avaarijas, ar otru lido un eksperimentee:)
Vispar jau baigi kaardinat uz to spaarnu vai lidmashiinu pusi, deretu jau beidzot sho padarishanu ari izmeegjinaat... Liekas ka butu forshi ar kadu long range uzparikti spaarnoties, par cik energoefektivitaate tam laba, ar dazhiem tak varot vairaak laa stundu plivinaaties pa gaisu, tad tur savu dzimto rajonu var izlidot krustu shkjeersu:)

Profile  

PostPosted: 08 Dec 2017, 09:56 
Meistars

PuukjuAerofoto wrote:
Nu te jau iet kaada deviitaa lapa, pie deviitaas lapas vajdzeeja jau Tev plauktaa buut kaadiem trejdevinjiem lidaparaatiem, pusei ar kontrolieri, pusei bez :D :D kaa saka, galnais jau tik uzsaakt, un bliezt valjaa:) kamer vienam modelim zhuust liime peeec avaarijas, ar otru lido un eksperimentee:)

:D :D :D Jā, tikko tiek aizskarta aktuāla tēma, tā lapas aug kā pavasarī... :) Drusku taisnība Tev ir - ne jau nu trejdeviņi, bet divastis arī nav nekur palicis - āķis lūpā ierāvies pamatīgi, šajās brīvdienās ceru atrādīt pirmos soļus lipināšanā.
PuukjuAerofoto wrote:
Vispar jau baigi kaardinat uz to spaarnu vai lidmashiinu pusi, deretu jau beidzot sho padarishanu ari izmeegjinaat... Liekas ka butu forshi ar kadu long range uzparikti spaarnoties, par cik energoefektivitaate tam laba, ar dazhiem tak varot vairaak laa stundu plivinaaties pa gaisu, tad tur savu dzimto rajonu var izlidot krustu shkjeersu:)

Long range ir forši, bet jāsāk ar kaut ko vienkāršāku, kas tik tālu nelido. Vai arī piepērc kvadraciklu - citādi var nākties baigi tālu skriet pakaļ.. :D
Lipinot Piparu es savās fantāzijās jau esmu izlidojies kā putns gaisā - brīvais lidojums solās būt fantastiski aizraujošs! Un arī pats lipināšanas process ir miljons - pavisam savādāks kā darbojoties ar kopteriem. Un to noskaidrot var tikai vienā veidā...

Profile  

PostPosted: 08 Dec 2017, 10:51 
Profesors

Voldis wrote:
(..) - brīvais lidojums solās būt fantastiski aizraujošs!

Brīvajam kritienam arī nav ne vainas :roll:

Profile  

PostPosted: 08 Dec 2017, 10:56 
Meistars

binary wrote:
Brīvajam kritienam arī nav ne vainas :roll:

Nu sākumā tie laiki varētu būt salīdzināmi, bet perspektīvā brīvais lidojums solās būt krietni ilgāks par brīvo kritienu. :D

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 157 posts ]  Go to page Previous  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]