Radio vadāmo modeļu forums

It is currently 20 Jul 2018, 19:42

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 64 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
PostPosted: 14 Oct 2015, 09:28 
Profesors

UldisK, man šķiet, ka profesionāls fotogrāfs vai filmētājs necels gaisā savu dārgā gala tehniku ar savu pirmo multirotoru, arī ar otro ne, ar trešo - nu jā, varbūt… Bet ne ikdienā. Jebkuram profesionālim kaulu smadzenēs jau ir atstrādājies "use the right tool for the job" princips, citiem vārdiem - ja vari izrakt izcilu bedri priekš puķes ar €2 vērtu mazo stādīšanai paredzēto lāpstiņu, tad nevajag vilkt no šķūņa ārā €40 vērto ergonomisko lāpstu. Nu tieši tas pats attiecas arī uz fotogrāfēšanu un filmēšanu - ja fantoma sniegtās iespējas profesionālim ļauj sasniegt vēlamo rezultātu, tad nav iemesla celt gaisā spoguleni vai kas nu jūsu jomā skaitās "divi pirksti gaisā ✌". Un nevajag jaukt profesionāļus ar "gīkiem" (geek), kuri iespringst uz principiālām niansēm.

Profile  

PostPosted: 14 Oct 2015, 09:56 
Profesors

:D
Nav jau tiem Phantomiem ne vaina , būtībā viens no nobeigtākajiem un stabilākajiem produktiem tirgū šijā segmentā (nedusmotos ja pašam būtu :) )- tā nelaime tur ka tas ir pieejams plašai auditorijai daudz neiedziļinoties. Hobojisti un amatieri ļoti labi apzinās viņa spējas un veiksmīgi bez incidentiem ar tiem rīkojās , bet šie jaunizceptie patiesībā sevī idomājušies jaunie fotogrāfi filmētāji arī ir tas bīstamais ķedes posms. Bieži pat tie nav Phantomi bet Walkeras un vēl viss pārējais kurš ir kopēts no Phantoma - attiecīgi vēl drošāki :) Nu un tad vēl viņiem blakus tie kuri visu māk paši un liek kopā KITus, bet lidošanai īpašu vērību nepiegriež , jo šitā "štučka" pati visu māk , jāpabaksta tikai .
Būtība nav jau jēgas runāt. Šeit esošie jau skaidri zin par ko iet runa , savukārt par tiem kuriem runājam šeit neieskatās.

Profile  

PostPosted: 14 Oct 2015, 10:12 
Speciālists

nu kaa vis ir vienkarshi ..cilveks doma tur phantoms visu darapats vis notiek automatiski stabilizejas visadi failsafe utt .. paido pljava vis ok super lidinas. tad atnak kkada reala situacija tur filmet kada vieta specifiska .. notiek kads gps gljuks vai kkas sametas smadzene aparatam un zhvikt aizmauc kkur nekontroleti ieskrien siena. parnjemt vadibu manuali nemak un vis blah gar zemi.

tas software problemas jau ir tas lielakas visem shitiem aparatiem. a manuali vinju noturet tomer skils nopietnaks vajadzigs

Profile  

PostPosted: 14 Oct 2015, 10:17 
Profesors

Un tomēr UldisK paliek pie sava un uzskata, ka tā ir tikai "jauno fotogrāfētāju filmētāju" problēma… Un visi tie, kam pieredze ir mērāma 10+ reālas prakses gados, neskatās reklāmas, bet gan zvana Uldim un prasa pēc padoma… :roll:

Profile  

PostPosted: 14 Oct 2015, 10:42 
Profesors

Nē , es nasaku ka tā ir jauno fotogrāfu problēma - Pats amata nosaukums jau liecina ka kaut kas nav riktīgi - jaunais fotogrāfs - kas tas tāds ir? Jaunais fotogrāfs gadiem staigā pa pļavām ar statīvu plecā un tikai pēc tam skatās uz debesīm , nevis ieruaga lidojošu verķi un skrien uz veikalu - es būšu aero fotogrāfs :D Viņš nav NEKAS , varbūt labs pārdevējs , inženieris, mehāniķis... tikai ne junais aerofotogrāfs.
Es saku visu pēc statistikas datiem kuri ir dzirdēti , redzēti youtube u.t.t. - procentuāli kuri ir lielākie incidentu izraisītāji.

Var jau būt ka es kaut ko nesaprotu, bet nu man nekādi neiet kopā drons kuram uzstādīta kamera pilotu nisaukt par fotogrāfu jeb filmētāju - tad jau fotogrāfi ir visi viedtālruņu īpašnieki arī, jaunie vai pieredzējušie ,vienalga. Tāpat es negribu pateikt ka fotogrāfs ir tas kuram ir ūber dārga tehnika - Nē. Ne jau tehnikas statuss nosaka to cik labs fotogrāfs tu esi , tā atvieglo tikai darbu.

Last edited by UldisK on 14 Oct 2015, 10:49, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: 14 Oct 2015, 10:47 
Iesācējs

UldisK wrote:
Timrotam kā reizie ļoti labi sanāktu sižetiņš par to kas ir drons un kāpēc var , nevar ar to lidot. Ar to arī ir jāsāk. Ko līdzēs tie jaunie likumi ka neviens viņus nezin un neviens nevienu nedrāž, bet tie kas tos zin saprāta robežās tos jau ievēro un tie noteikti nav un nebūs potenciālie incidentu radītāji.
Droši vien Timrotam tas labi sanāktu, taču vispirms viņiem pašiem būtu jāzina, kur "dronus" var un kur nevar izmantot. Pagājušās nedēļas Zebrā viņi lidinājās virs Vidzemes šosejas un benzīntanka - https://vimeo.com/141761790
Es tiešām ceru, ka nezināšanas dēļ, nevis dzenoties pēc smukiem kadriem!

Tādā ziņā reklāmas kampaņa no CAA puses būtu daudz vērtīgāka kā pliks, stingri ierobežojošs jauns likums, par kuru zinātu tie, kas par to tāpat zina. Taču tur atkal ir problēma – reklāmas auditorija būtu niecīga un šauri specializēta, 99.99% Latvijas iedzīvotāju tā informācija būtu nevērtīga.
Bet jebkurā gadījumā viņiem vajadzētu sabiedrību vispirms izglītot, pēc tam izstrādāt jaunus likumus (kuri ir un darbojas jau pašlaik!).

Ieslēdzot konspirāciju teoriju piekritēju režīmu, izsaku aizdomas, ka jaunais forumietis "rinu2" ir vai nu žurnālists, vai instanču pārstāvis, kurš te zondē gaisu. :)

Profile  

PostPosted: 14 Oct 2015, 10:51 
Profesors

+++ tieši to pašu es jau arī gribēju pateikt. Tikai pieminēju raidījumu "Te" tur tāpat phantoms tiek pūsts visur. Un vienā no pirmajiem raidījumiem pat reklamēts - re ku smuks filmējamais.

Profile  

PostPosted: 14 Oct 2015, 11:01 
Profesors

UldisK, whatever… Давайте жить дружно :D

xxf wrote:
Tādā ziņā reklāmas kampaņa no CAA puses būtu daudz vērtīgāka (..) Taču tur atkal ir problēma – reklāmas auditorija būtu niecīga un šauri specializēta, 99.99% Latvijas iedzīvotāju tā informācija būtu nevērtīga.

Tie 99.99% gan ir mazliet pārspīlēti (tie atlikušie 0.01% ir kādi 200 cilvēku).
Ikgadējo CSDD kampaņu mērkaķauditorija arī nav liela, es teiktu, ka krietni zem 1%. Tāpat arī lielākās daļas ikdienā redzamo reklāmu reālā mērķauditorija ir niecīga, ja to izsaka procentos. Bet tāpat mūsu laikmetā reklāmu kļūst arvien vairāk un vairāk.

Profile  

PostPosted: 14 Oct 2015, 11:12 
Profesors

binary wrote:
… Давайте жить дружно :D

Давайте :)

Ja šo sižetu parādītu vairākas reizes , to redzēs un zinās daudzi. Arī šo sižetu es diemžēl ēterā neredzēju , bet par tā esamību man stāstīja daudzi pazīstamie kuriem nav tieša interese par RC ,. bet viņi bija lietas kursā par to bīstamību un jautāja man cik tad patiesībā to ir daudz u.t.t. Nu tā secinu ka sižetu ir redzējuši daudzi.

Last edited by UldisK on 14 Oct 2015, 11:16, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: 14 Oct 2015, 11:15 
Iesācējs

UldisK wrote:
+++ tieši to pašu es jau arī gribēju pateikt. Tikai pieminēju raidījumu "Te" tur tāpat phantoms tiek pūsts visur. Un vienā no pirmajiem raidījumiem pat reklamēts - re ku smuks filmējamais.
Jā, kad pavasarī "Te" raidījumā demonstrēja lidošanu virs Merķeļa ielas un Raiņa bulvāra Rīgas centrā, sazinājos ar viņiem, un viņi tiešām neesot nezinājuši, ka tā nav labi. Teicās, ka painformēs pārējos nākotnei, taču vai nu tie ir pavisam citi cilvēki, vai arī.
Man nepatīk būt tam sliktajam, kas par to visu aizrāda, taču zinu, ka, ja kaut kas notiks, tas ietekmēs arī mani un citus lidotājus. Tieši tāpat, kāpēc dzimst tas jaunais likums. :/

binary, labi, mazliet pārcentos ar procentu tūkstošdaļām. :) Bet CSDD tomēr spiež ne tikai tieši uz šoferiem (kuru ir tūkstošiem), bet arī uz to ģimenes locekļiem, draugiem, paziņām, gājējiem un velosipēdistiem. Satiksme un tās drošība šā vai tā ir ikdiena milzīgai masai.
Visā visumā es esmu par reklāmu "dronistiem".

Profile  

PostPosted: 14 Oct 2015, 11:27 
Profesors

xxf, cik daudzi auto vadītāji brauc dzērumā? Un cik no viņiem to nedarīs, noskatoties CSDD kampaņas reklāmu? Cik daudzi ikdienā pārsniedz ātrumu par 10-20 km/h? Un cik daudzi to pārstās darīt, noskatoties reklāmas kampaņu? Neticu, ka atbilde ir "vairāki desimiti tūkstošu pēc katras kampaņas", vienkārši neticu. Līdz ar to reālā mērkaķauditorija, uz kuru tēmē un kuru sasniedz katra CSDD kampaņa, ir krietni zem 1%.

Jā, CSDD "spiež" arī uz radiem un paziņām, bet arī RC jomā to ir jādara - jāsniedz informāciju ne tikai esošajiem un potenciālajiem hobijistiem, bet arī ar viņiem saistītajiem cilvēkiem - hobijistu mātēm un tēviem, hobijistu sievām un vīriem, hobijistu meitām un dēliem utt. Iespējams, daudz lielāks efekts būs, ja labi informēts dēls tētim pateiks "tēt, nedari tā, televizorā teica, ka (paši izdomājiet, ko teica)", nevis ja tas pats tētis noskatīsies kaut kādu reklāmu tai pašā televizorā.

Profile  

PostPosted: 14 Oct 2015, 11:41 
Speciālists

isteniba visadu reklamu rulishu un propogandas ka tadas efektivitate ir daudz reizhu lielaka neka cilvekam pasham shkjiet !! tas viss strada zemapzinjas limeni un to kuri pie stures dzeruma nesedises jo bija redzejushi kautvai plakatu uz celja ticu ka ir diezgan.

tapatas ja tada delfi tvnet uzrakstis par noteikumiem prieksh RC un Droniem tie kas ar to nodarbojas notieki vairums no nezinatajiem paliks par zinatajiem. Un tie ljaunpratigie parkapeji nav vairums. ok mosh es naivs un ticu labajam :D

Profile  

PostPosted: 14 Oct 2015, 13:30 
Profesors

Aeronavigācijas karte: https://ais.lgs.lv/uploads/fck/file/VFR%20charts/VFR_7edition_AMDT008_17SEP2015_side1.pdf

Cik noprotu, varētu būt "problēmas" zilajā zonā apkārt Rīgas lidostai? Vai tik tas nenozīmē, ka juridiskas dabas problēmas var piemeklēt arī Baložos plānoto RC lidlauku? Ķekavas lidlauks gan ir ārpus tās zonas…

Profile  

PostPosted: 14 Oct 2015, 14:12 
Speciālists

ta kontroleta zona ir gandriz pari visai LV tachu taa kas ir iekrasota zila ir no zemes jau sakot. tur labaja sutri ir griezums tam piragam ar augstumiem. G ir nekontroleta kur ieteicams izmantot UNICOM frekvenci un apzinjot par savam darbibam

Attachment:
Screen Shot 2015-10-14 at 2.09.00 PM.png
Screen Shot 2015-10-14 at 2.09.00 PM.png [ 128.31 KiB | Viewed 2536 times ]

Profile  

PostPosted: 14 Oct 2015, 14:13 
Speciālists

ja pamanijat lidzshim tur zilaja sektora ir mazinsh G sturitis spilvei atvelets tachu cik notpotu tas tiks atnjemts.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 64 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]