Radio vadāmo modeļu forums

It is currently 17 Jul 2018, 08:36

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 38 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
PostPosted: 17 Mar 2015, 22:18 
PhD Rozetēs

Neesmu nekāds datoru un virtuālo zinību pārzinātājs, bet šī pamācība ir ļoti palīdzējusi visai tai dabilajai windows draiveru atinstalēšanā un instalēšanā. Cik atceros vispirms device manager menu atrod hidden, aktivizē, redzēsi visus sūdus kas tur ir, nevajadzīgo atinstalē ( ko tieši tavā gadījumā nezinu ), iekačā savu draiveri, saglabā, un izdari kas minēts linkā dotajā pamācībā. Pēc tam manuāli instalē savu draiveri.
Moš palīdzēs, moš nepareizs padoms.
http://www.howtogeek.com/167723/how-to-disable-driver-signature-verification-on-64-bit-windows-8.1-so-that-you-can-install-unsigned-drivers/

Profile  

PostPosted: 18 Mar 2015, 01:20 
Profesors

Nepalīdzēja šinī gadījumā, bet citādi izskatās noderīgs.
Paldies jebkurā gadījumā.

Profile  

PostPosted: 19 Mar 2015, 00:24 
Profesors

Nu, viss ir beidzies.

Īsumā tā:
Ar manuāļiem tālu netiksi :) - BaudRate tur 9600 vietā bija 57600, viens logs jāaizver pirms atver otru, vēl daži nūbim nezināmi sīkumi, bet kamēr to neuzbaksta (riskējot pārprast ķīniešu rakstuzīmes), savienojuma nav.
Tiku līdz ReadChip - nolasīju ID un aizsūtīju treiderim, lai dod autorizētu firmvāri. Pa to laiku atslēdzu iekārtu izvelkot USB (cita ceļa neatradu).
Saņēmis firmvāri pēc 2 minūtēm (24h service?, teicami, nebūtu rāvis ārā) spraudos atpakaļ un uzreiz pamanīju, ka pirmīt pulsējošais LED uz USB adaptera ļauni klusē.
Tajā mirklī likās, ka visas pasaules smagums uzgūlies man uz pleciem.
Savienojums kopš tā vairs nav noticis. Tradicionāli reseti, restarti, portu, datoru un vadu maiņas - viss, kā intensīvajā terapijā pienākas. Klusējot dakteri slauka pieres un atstāj telpu.

Labu vai neko.
Tā pusstunda gaisā mums paliks atmiņā uz mūžu, kā cilvēces labāko centienu un skaistāko sapņu simbols. Āmen!
Jāiet vēl kaut ko ieņemt.

Profile  

PostPosted: 19 Mar 2015, 10:01 
Profesors

Izklausās interesanti. Ko domā tālāk ar viņu darīt? :D

Profile  

PostPosted: 19 Mar 2015, 12:12 
Profesors

Izmetīšu laukā, visdrīzāk.
Neko noderīgu nolodēt arī nevar.

Profile  

PostPosted: 19 Mar 2015, 12:28 
Profesors

Varbūt tomēr ir iespēja restaurēt?

Profile  

PostPosted: 19 Mar 2015, 12:37 
Profesors

5v uz tā USB vismaz ir? Iespraud PC un pamēri starp malējām kājām - varbūt tupi kontakts jeb no PC pazuda - iespraud citā USB.
Portatīviem bieži gadās ka nav spējīgi nobarot lielākus ārējos dzelžus.

Profile  

PostPosted: 19 Mar 2015, 12:46 
Profesors

Tā starp citu, par to "USB to TTL" - ja atmiņa neviļ, oriģinālais konkrēto čipu ražotājs esot kaut kādā brīdī izlaidis draiverus, kas nokauj kreisos čipus.

Profile  

PostPosted: 19 Mar 2015, 13:18 
Profesors

UldisK wrote:
5v uz tā USB vismaz ir?

5V ir, tā diode uz konvertora deg tīri priecīgi.
Man ir tikai divas lielās darba stacijas uz galda, visas operācijas tika dublētas un triplētas.

binary wrote:
Tā starp citu, par to "USB to TTL" - ja atmiņa neviļ, oriģinālais konkrēto čipu ražotājs esot kaut kādā brīdī izlaidis draiverus, kas nokauj kreisos čipus.

Tad jau viņam bija jāmirst sekundes daļās pēc darba sprieguma saņemšnas, ja nav advancēts delay.

binary wrote:
Varbūt tomēr ir iespēja restaurēt?

Nav nekādu ideju.

Profile  

PostPosted: 19 Mar 2015, 14:00 
Profesors

Laikam kļūdījos, tā nokaušana bija FTDI FT232 čipam (Watch That Windows Update: FTDI Drivers Are Killing Fake Chips).

Par to, vai uzreiz nokautos, es neesmu pārliecināts. Nezinu, kā USB strādā. Ja pie konnekta nosūta kaut kādu drazu (identifikatorus un tml) un pēcāk tos vairs nesūta, tad šīs drazas nokaušana čipā nekādā veidā neietekmētu esošo konnekciju, bet novērstu iespēju pēcāk piekonnektēties no jauna.

5V ir kur? Nāk ārā no USB porta vai arī tiek padoti tālāk tam devaisam?

Profile  

PostPosted: 19 Mar 2015, 15:55 
Profesors

Caur USB barojas. 5V nāk, kā vajag. Te, man izskatās, ka čipsis nerunā vairs. Kad viņš bija "dzīvs", tad uz konektora pukstēja maza zila diodīte, tiklīdz iesprauda USB. Tagad tur deg tikai sarkans lediņš, kas, domājams, vēsta par 5V klātbūtni.

Profile  

PostPosted: 19 Mar 2015, 16:33 
Profesors

Tad tev beigts ir USB-TTL adapteris, savukārt Arkbird palicis vesels? Adapteri metīsi ārā, pirksi vietā kaut kādu šitādu kabeli un turpināsi piedzīvojumus ar firmwares apgreidu?

Profile  

PostPosted: 19 Mar 2015, 16:59 
Profesors

????????? :O
Tas bija oriģinālais Arbird OSD adapteris, visādu citu man ir pilna hlamu kaste - var pamēģināt no tiem?
Jeb Katram Kaut Kam vajag Savu Adapteri?
Kā nekompetents un taupīgs, es izvairos no patvaļīgas visādu vadu saspraušanas bez vajadzīgajām priekšzināšanām.

Tātad, vai manā rīcībā esošos USB adapterus (DragonLink, NovaOSD, GarāmgājējaIeteiktsSūds) - es varu spraust un mēģināt vienmēr un visur? Man jānoliek blakus spaini ar ūdeni.

Vai šo http://www.ebay.com/itm/PL2303-USB-to-U ... 4ac28f2dc4 derētu nopirkt? Tai kastē vēl ir vieta :)

Man nav poņas par viņu pielietojumu diapazonu, diez vai ir kas universāls, tad jau viņi netaisītu katrs savu.

Šovakar mēģināšu.

Profile  

PostPosted: 19 Mar 2015, 17:17 
Profesors

Nu tu devi linku uz kaut kādu pdf, http://www.infinity-hobby.com/main/down ... 021-en.pdf

Tur es redzu, ka vajag draiveri priekš PL-2303HX. Tas ir čips ar kaut kādām ~20 kājām, kas PC galā uztaisa virtuālu COM portu un ļauj caur USB runāties ar kāda ārēja devaisa TTL/COM/USART/whatever (nezinu terminoloģiju) portu.

Tāpat es tur redzu redzu bildīti, kur ir kaut kāds devaiss, kas sastāv no 2 platēm, un vēl neliela platīte ar USB vienā galā un 5 piniem otrā galā. Pie tiem piniem ir rakstīts 3.3V, 5V, GND, TXD un RXD - faktiski tas, kas nāk ārā no PL-2303HX un ko sprauž pie tā gala devaisa, kam ir kaut kāds ne-USB ports. Domājams, ka uz tās mazās platītes ir minētais čips.

Jautājums ir, kas tieši ir nokūries - tas devaiss ar 2 platēm vai USB devaiss ar sīko platīti. Ja pirmais variants, nu tad man nav īsti ideju (varbūt būtu, ja zinātu, kas lācītim vēderā, bet nu īsti šajās lietās neorientējos). Ja otrais variants, tad IMHO vajadzētu pietikt ar jebkura cita USB-TTL adaptera pieslēgšanu (hz, varbūt pat pietiek ar reālu COM portu PC galā bez jebkādiem adapteriem). Pamēri spriegumu uz tā devaisa GND un 3.3V, 5V piniem (tiem, pie kuriem spraužas tie krāsainie vadiņi).

Tas, ko es nesaprotu - kas tie par 2 dzelteniem vadiem tai pdf bildē…

Vai ir vērts pirkt to kabeli - atkarīgs no tā, kas tev tai kastītē jau mētājas. Man nekā tml nebija, bet gribējās kaut kā nebūt ar Atmel čipu runāties caur USB - vot i nopirku to vadu. Aktīvāk lietojot, Windows bieži met BSOD - nav ne jausmas, vai tas ir draiveru vai manas vainas dēļ.

Profile  

PostPosted: 19 Mar 2015, 18:13 
Profesors

Dzeltenie vadi - tas ir jumper, updating procedūrā attiecīgajā mirklī jāpiesprauž. 5V pienāk, ir jau nomērīts. Viss zināmais localizē problēmu OSD ietvaros.

Bet -
atlodēt to kasti, mēģināt iebraukt shēmā un atrast pušumu, pasūtīt replacement un pārlodēt - pa to laiku ikdienas darbā var nopelnīt vairākus tādus devaisus.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 38 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]