Radio vadāmo modeļu forums

It is currently 17 Oct 2017, 10:27

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 32 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Padoms
PostPosted: 06 Oct 2014, 13:54 
Jauniņais

Labdien Kungi!

Man no bernibas bija sapnis nopirkt RC Modeli.
Tagad man ir 31 gads un gatavs pipildit so sapni :)
Bet nevaru izlemt kas ir interesantaks mashina (offroad) vai lidmashina. budzets ir lidz 300 euro.
Merkis ir ar bernu, pagaidam 2 gadi, pabraukt vai palidot uz juras pludmales.

kas varbut interesantaks iesacejam ar bernu lidmasina vai automasina? :)

Paldies.

Profile  

Post subject: Re: Padoms
PostPosted: 06 Oct 2014, 14:07 
Meistars

sorrz par spamu :lol:
viewtopic.php?f=15&t=6181

Profile  

PostPosted: 06 Oct 2014, 14:22 
Jauniņais

annas2 meistars wrote:

Saprotu, ka Tu par lidmasinam :)

Profile  

PostPosted: 06 Oct 2014, 15:06 
Profesors

Kas ir foršāk - braukt ar auto vai ar moci? Vai varbūt ar velo? Varbūt foršāk ir iet kājām? Katram savs… Neviens Tavā vietā nevarēs izvēlēties, kas tieši Tev būs tīkamāk ;)

Ja grūti izlemt, pameklē tepat forumā, kad kādi tusiņi/treniņi tiek rīkoti, aizbrauc ar bērnu, paskaties, papļāpā uz vietas. Tas varētu palīdzēt izvēlēties. Citādi var sanākt, ka iztērēsi to budžetu, piepirksi vēl kaut kādus loriņus (t.i., vēl pārtērēsies :D) un beigās izrādīsies, ka tomēr tas otrs šķiet tīkamāks.

Profile  

PostPosted: 06 Oct 2014, 15:31 
Jauniņais

binary wrote:
Kas ir foršāk - braukt ar auto vai ar moci? Vai varbūt ar velo? Varbūt foršāk ir iet kājām? Katram savs… Neviens Tavā vietā nevarēs izvēlēties, kas tieši Tev būs tīkamāk ;)

Ja grūti izlemt, pameklē tepat forumā, kad kādi tusiņi/treniņi tiek rīkoti, aizbrauc ar bērnu, paskaties, papļāpā uz vietas. Tas varētu palīdzēt izvēlēties. Citādi var sanākt, ka iztērēsi to budžetu, piepirksi vēl kaut kādus loriņus (t.i., vēl pārtērēsies :D) un beigās izrādīsies, ka tomēr tas otrs šķiet tīkamāks.

paldies.laikam ta izdarisu

Profile  

PostPosted: 07 Oct 2014, 23:36 
Meistars

Ar 300€ var ierakstīties abos, gan auto, gan avio hobijā.

Ar mašīni būs vieglāk - visticmāk paņemsi gatavu modeli, kas jau salikts tavā vietā un ir RTR (ready-to-race). Nav vajadzīgas baigās koordinācijas prasmes, lai sāktu braukt (a.k.a. var iztikt bez simulatora). Būs grūtāk salauzt... bet nav neiespējami.
Mīnuss (cik esmu dzirdējis no vairākiem RC auto īpašniekiem) - var ātri apnikt, ja gonko viens pa sētu. Ātri prasīsies jauni izaicinājumi, kurus pašam būs jārada - jaunas trases, līdzbraucēji, gonkas u.t.t.
Summā: maz nodeldētu nervu par ātru, vienkāršu jautrību. Ilgtermiņā jābūt radošam, ko iesākt, lai jautrību nepazaudētu.

Ar lidmašinu viss ir gandrīz pilnīgi pretēji: ja gribi pēc iespējas lētāk ierakstīties hobijā, daudz būs pašam jādara, jātaisa, jādomā. RTF (ready-to-fly) noteikti nedabūsi - kaut kas vismaz minimāli būs jāsalīmē, jāsaskrūvē vai jāsaregulē (man gan tieši šī daļa dikti patika). Ar bērnu kopā varētu izvērsties kā forša atrakcija, ja būvē flat-foamy tipa lidmašīna. Es tieši tā sāku - aizrāva.
Mīnusi - viegli salauzt lidaparātu... īstenībā pat ļoooti viegli, it īpaši sākumā. Tas varētu nosist vēlmi diezgan pamatīgi. Es šim mīnusam tiku pāri tieši ar pašbūvētām putuplasta lidmašinām - ja saplīsa, nebija žēl, jo maksāja tikai 3Ls (tolaik) + būvēšana... kas man patika. Ja velk lidmašinas, un gribi to darīt kopā ar savu bērnu ietektu sākt ar šiem puišiem: http://flitetest.com/show.
Summā: vajag pacietību, darbu, bet kad beidzot sanāks, vajadzēs ļoti ilgu laiku, lai apniktu pat vienkārša lidināšanās pa parku.

Un binary iekeikums ir vislabākais: aizbrauc uz RC auto sacīkstēm (tās LatRC reklamē daudz), aizbrauc uz Spilves lidlauku vasarā, Kuldīgas svētkiem, Saldu, Ventspili (kur vēl mums lidotāji grozijās?) - tur redzēsiet lidotājus. Varbūt pat ir vērts sazināties ar kādu aktīvāku forumnieku personīgi un parunāties (es tā sāku ... un es tā arī pats 2 cilvēkus hobijā ievilku). Tagad, kad ziema vairs nav aiz kalniem, būs grūtāk, tāpēc arī iesaku vairāk personīgi pakontaktēties. :)

Lai vecas! ;)

Profile  

PostPosted: 08 Oct 2014, 15:39 
Jauniņais

Paldies par atbilde!

es atrodu tadu rc lidmasinu: http://www.ebay.com/itm/E-flite-Apprent ... 2ed763ebfb

tur is sistema: SAFE™ technology provides spatial awareness and flight envelope protection
The ideal beginner’s choice when learning to fly with an instructor

un seit it atsauksme: http://www.youtube.com/watch?v=b8H02ZaRjQU

DefekC wrote:
Ar 300€ var ierakstīties abos, gan auto, gan avio hobijā.

Ar mašīni būs vieglāk - visticmāk paņemsi gatavu modeli, kas jau salikts tavā vietā un ir RTR (ready-to-race). Nav vajadzīgas baigās koordinācijas prasmes, lai sāktu braukt (a.k.a. var iztikt bez simulatora). Būs grūtāk salauzt... bet nav neiespējami.
Mīnuss (cik esmu dzirdējis no vairākiem RC auto īpašniekiem) - var ātri apnikt, ja gonko viens pa sētu. Ātri prasīsies jauni izaicinājumi, kurus pašam būs jārada - jaunas trases, līdzbraucēji, gonkas u.t.t.
Summā: maz nodeldētu nervu par ātru, vienkāršu jautrību. Ilgtermiņā jābūt radošam, ko iesākt, lai jautrību nepazaudētu.

Ar lidmašinu viss ir gandrīz pilnīgi pretēji: ja gribi pēc iespējas lētāk ierakstīties hobijā, daudz būs pašam jādara, jātaisa, jādomā. RTF (ready-to-fly) noteikti nedabūsi - kaut kas vismaz minimāli būs jāsalīmē, jāsaskrūvē vai jāsaregulē (man gan tieši šī daļa dikti patika). Ar bērnu kopā varētu izvērsties kā forša atrakcija, ja būvē flat-foamy tipa lidmašīna. Es tieši tā sāku - aizrāva.
Mīnusi - viegli salauzt lidaparātu... īstenībā pat ļoooti viegli, it īpaši sākumā. Tas varētu nosist vēlmi diezgan pamatīgi. Es šim mīnusam tiku pāri tieši ar pašbūvētām putuplasta lidmašinām - ja saplīsa, nebija žēl, jo maksāja tikai 3Ls (tolaik) + būvēšana... kas man patika. Ja velk lidmašinas, un gribi to darīt kopā ar savu bērnu ietektu sākt ar šiem puišiem: http://flitetest.com/show.
Summā: vajag pacietību, darbu, bet kad beidzot sanāks, vajadzēs ļoti ilgu laiku, lai apniktu pat vienkārša lidināšanās pa parku.

Un binary iekeikums ir vislabākais: aizbrauc uz RC auto sacīkstēm (tās LatRC reklamē daudz), aizbrauc uz Spilves lidlauku vasarā, Kuldīgas svētkiem, Saldu, Ventspili (kur vēl mums lidotāji grozijās?) - tur redzēsiet lidotājus. Varbūt pat ir vērts sazināties ar kādu aktīvāku forumnieku personīgi un parunāties (es tā sāku ... un es tā arī pats 2 cilvēkus hobijā ievilku). Tagad, kad ziema vairs nav aiz kalniem, būs grūtāk, tāpēc arī iesaku vairāk personīgi pakontaktēties. :)

Lai vecas! ;)

Profile  

PostPosted: 08 Oct 2014, 16:27 
Profesors

Nepērc to aparātu - neadekvāti dārgs + kā pirmais nelidos ilgi
Tavs pirmais aparāts , ja tā domāta lidmašīna, ir EPP ~0,8m vēziens cenā ~50euro un aparatūra ~50euro ar kuru pēc tam varēsi lidot ar citiem modeļiem.
Šosestdien Ķekavā briest tusiņš "RC tirdziņš" par šo summu (300$) noteikti tur varēsi iegādāt lidojošu aparātu treniņiem un paliks vēl pāri.

Profile  

PostPosted: 11 Oct 2014, 23:50 
Profesors

Kad viss sākas, īstenībā viss dārgākais gan liekas un būtībaā arī ir pietiekami jēdzīga radioaparatūra un akumulatoru lādētājs, kā arī paši akumulatori.
Cika nav bijušas sarunas ar cilvēkiem, kam nekā vēl nav, tad mūžīgā atruna, ka man to visu nevajag ir tieši šie divi tehniskie aspekti, par kuriem visi parasti aizmirst pateikt, bet tie var izmaksāt tos pašus 300€ jēdzīgam RC sākumam.
Gana dīvaini, bet pats sākuma lidaparāts nemaksā pat pusi no tās summas.
Ja kāds teiks - nu jā var arī lētāk, atbilde ir labāk nevajag lētāk, jo nebūs ilgs laiks, kad tas radio un lādētājs (arī akumulatori) "lētāk" radīs riebumu pret RC pasākumu kā tādu. Tālākais ir atkarīgs no paša usera intereses- turpināt, vai visu izmest krūmos.
Tāda dzīves proza aspekatam- nabagais maksā divreiz :)

Profile  

PostPosted: 12 Oct 2014, 10:55 
Profesors

vernerl, man gan šķiet, ka ir drusku jāiespringst, lai uz pirmo Rx/Tx, lādekli un aķiem notriektu €300 ;) Turnigy 9x kā pirmā pults lidotājam ir ļoti OK, turklāt pēcāk var arī normāli notirgot. Kā pirmais lādētājs pilnīgi pietiks kāds 50W vai 200W lādeklis (to pašu accucel-6 no HK var dabūt par ~€25). Šīs divas pozīcijas ir ap €100. Nu un kādus 2-3 aķus vajag, kas diez vai maksās €200…

Profile  

PostPosted: 12 Oct 2014, 12:57 
Profesors

binary wrote:
Šīs divas pozīcijas ir ap €100. Nu un kādus 2-3 aķus vajag, kas diez vai maksās €200…

Vēlreiz atkārtošos, ja kāds nesaprata - pirmajai reizei lādeklis (lētais) uz 50W var atstāt iespaidu, ka RC prieka process sastāv tikai vien no tā, ka jālādē baterijas. No sērijas 10minūtes lidoju un pus dienu lādēju. Īstenībā, pat ar "vidējā gala" lādekli un kādām 10 baterijām šī ladēšana besī joprojām. Tādēļ vajadzētu uzreiz sākt ar 250W lādekli, vismaz. Attiecīgi baterijas ņemt, kuras var lādēt izmantojot kaut pusi no lādekļa sniegtajiem ampērim.
Starp citu tam lādeklim vēl vajag arī 230->11..17V barošanas bloku ar attiecīgiem ampēriem.
Un to Turnigy9X lai nukāds parāda rēķinu, ka dabūjis līdz Latvijai lētāk pa kādiem 85Eur . Tad labāk ņemt uzreiz jau ar visiem labumeim tepat forumā pa 120.
Tā ka nevajag bojāt ilūziju, bet jāsaka taisnība :)

Profile  

PostPosted: 12 Oct 2014, 13:55 
Profesors

Piekrītu tam ka lādētājs un aparatūra jāņem labi, plusus tam jau uzrakstīja Verner, vēl pluss - ja apniks var pārdot tepat un nevar sadauzīt (atšķirībā no lidmodeļa).

Trex 500 & 600N
Tarot 450
Blade mCPX
HiSky HCP100S

Profile  

PostPosted: 12 Oct 2014, 15:42 
Profesors

Nu pag, pag. Es gan piekrītu binary. Nevajag uzreiz atbaidīt ar budžetu , Man liekās ka es ar RC nodarbojos diezgan nopietni - tajā pat laikā vēl nesen kā lidoju ar 9X kuru nomainīju tikai dēļ stiku īpatnības un tas iesācējam nu galīgi netraucēs, kamēr izfiltrēsies doma ko īsti grib. Tālāk - lādeklis , man ir 7A 6s TGY lādeklis par laikam ~45$ vēl nekad neēsmu izjutis ka man tas ir par maz , ja lidotu ar smago tehniku - multirotori virs 3Kg , heļi sākot ar 500, lidmašīnas sākot ar 4Kg , jā, iespējams izjustu neērtības lādēšanas laikā. Baterijas - jā piekrītu - tajās ir spēks. Bet Gens Ace sevi ir pierādījušas ļoti labi un ir pieņemami dārgākas par HK.
Barošanas bloks - parastais trafs latgalītē (jā , liels klucis) , jeb impilsnieks no ebay - 8A 18v maksās 20$ es ar savu lādekli baroju no portatīvā barokļa - mazs, kompakts 8A strāva bez iespringua līdz 4s baterijām. Ja viss aizies tik tālu ka baterija sāks svērt vits 1Kg - ir laiks domāt par ko citu, savādāk man teiksim ir pavilkušies benzīnnieki - ta man atliektiem galiem pietiktu pat 10w lādeklis,
3Ah 2s pietiek stundas lidojumam 9Kg smagam aparātam :D
Par pārdošanu , ja minētajiem dzelžiem paprasīs -15-20% no tā ko tie maksāja jauni - aizies ļoti ātri - ātrāk par brenda aparatūrām un lādekļiem. Piemēri jau tepat redzami - kamēr teiksim Andris tirgoja JR un Futaba , pa to laiku tika pārdotas/nopirktas vismaz 5 Tx9
Ja kaut kas ir uzķūnēts, apkarināts un grib saņemt atpakaļ to pašu naudu ko samaksāja par jaunu + ceļš , jā pārdot ir grūti, tāpat grūti tirgojās X9R. un vēl grūtāk Spectrum .Pats esmu pircis un pārdevis trīs X9 - viss notiek nedēļas laikā pat forumā neliekot.
,

Profile  

PostPosted: 12 Oct 2014, 17:02 
Profesors

vernerl, nu katram savs… Man, piemēram, pat lādējot ar 3-4C pilnīgi pietiktu ar 50W. Ikdienā gan savas 3S 1000mAh bačas lādēju ar 1C, lādekli barojot ar kaut kādu 12V 1500mA HDD adapteri - pat slinkums vilkt ārā ATX barokli, jo gluži vienkārši nav tādas nepieciešamības. Jā, starp citu, brīnos, kāpēc ATX barokļi te nav populāri, jo maksā kapeikas un ir pieejamas daudzmaz pieklājīgas jaudas uz 12V. Labi, es nelidoju katru dienu (pat ne tuvu tam), tāpat es neveltu tam pa pusei dienas, bet nu ar 3 bačām mierīgi pietiek, lai pulti rokās būtu jātur ~stundu (parasti tik ilgi neizturu), pēc tam vakarā nav problēma tās 3 bačas mierīgi uzlādēt.

Ja saimniecībā ir Tevis minētās 10 baterijas, tad tas jau ir cits līmenis - nevis "ar divgadīgo dēlu blah blah blah", bet regulāri pa pusei dienas notriekt uz modelismu, turklāt nevis divgadīgā dēla dēļ, bet paša dēļ. Ja līdz tam izaug, tad arī jāņem nopietnāku aparatūru. Bet pirmajiem soļiem tas nafig nav vajadzīgs, lieka naudas izmešana bez garantijas, ka tā aparatūra reāli būs nepieciešama (gribētos redzēt, ko UldisK iesāktu ar virknē saslēgtiem tiem populārajiem 0.5kW serveru barokļiem :D).

Turnigy9x - hobbyking.com, Ķīnas noliktava, maksā $60, shippings $25 - summā $85 (nevis €85). Nu labi, ja pieskaita PVN, būs *gandrīz* tie €85. Ar 50W lādētāju - grozies kā gribi, bet vairāk par €110 nesanāk - ar visu oficiālo PVN un shippingu no Ķīnas. Sanāk +/- tas, ko iepriekš jau rakstīju.

Quote:
(..), bet nu ar 3 bačām mierīgi pietiek, lai pulti rokās būtu jātur ~stundu (parasti tik ilgi neizturu), pēc tam vakarā nav problēma tās 3 bačas mierīgi uzlādēt.

Ak jā, ja vēl izrādās, ka cilvēkam iepatīkas planieri, tad 1 stundai pat 3 baterijas nevajag - pietiks ar 1 bateriju arī ilgākam laikam.

Profile  

PostPosted: 12 Oct 2014, 19:28 
Profesors

man mājās ir veseli 2 AT barokļi. ja slogoju ar visādām spuldzēm un citu drazu, viss ok. Bet tiklīdz acucell6 lādeklis, tā input vol error. Lieku klāt laptopa barokli 18V, pat neieslēdzas. Risinājums - 4,2A 12V impulsnieks-baroklis no vecas iekārtas.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 32 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]