Viena riepa, četri motori... [SPAM]

Viss kas neiederās citur....
User avatar
binary
Profesors
Posts:2668
Joined:23 Sep 2012, 22:09
Location:Rīga, Baldone, Grobiņa, Varakļāni
Contact:
Re: Viena riepa, četri motori... [SPAM]

Post by binary » 17 Jul 2018, 08:51

JurisL, pieņemsim, ka tas pirkmais variants.

PuukjuAerofoto, kam nav, kam ir sākušies. Man te pamazām pirmā rinda top. Mugura vēl pamazām pierod pie slodzes - jau jūtu, ka ir vērts pataupīt :)
Daudz ko jau paraadiis darbs pats, vajg tik saakt.
Te nu piekrītu. Bet nu tas trīšu bloks noderēs arī citās lietās/darbos. Kaut vai RC lidmašīnu varēs viņā pie griestiem piekarināt :D

Pagaidām ir pasūtīts tas 300kg bloks par €15. Uzgāju viņu kaut kādā amazonā - pa lielam atsauksmes ir OK, varbūt vienīgi auklu jānomaina. Tālāk jau jāskatās, būs OK vai nebūs, pietiks ar vienu vai nepietiks.
do you ever feel that if you weren't paid to write code, you'd do it anyway?

User avatar
UldisK
Profesors
Posts:6361
Joined:08 Jan 2012, 14:46
Location:Kuldīga

Re: Viena riepa, četri motori... [SPAM]

Post by UldisK » 18 Jul 2018, 13:04

binary wrote:Aha, jau skrienu uz veikalu pakaļ 5mm metāla plāksnēm un zolīdam urbim :)
Neviens Tev nekur skriet neliek :) . Zolīdam urbim ja reiz postē šajā forumā un nodarbojies ar būvdarbiem, jau nu gan vajadzētu tā kā būt jau mājās :wink: . Ja man būtu bijusi vajadzība ko pacelt jeb nolaist visu jau sen būtu izdarījis, nopircis tepat pie mums par 10euro dārgāk, jeb uztaisījis pa to laiku kamēr tērētu laiku te rakstot :D
10eiro ekonomējot nedēļu kaukulējot un prātojot var zaudēt daudz vairāk. Jā, jā 10eiro tur , 10tur ... es visu zinu, bet darītu savādāk. Tici man beigās vairāk iztērējis es nebūtu jo viss nebalstās tikai uz tāmi :wink:

User avatar
binary
Profesors
Posts:2668
Joined:23 Sep 2012, 22:09
Location:Rīga, Baldone, Grobiņa, Varakļāni
Contact:

Re: Viena riepa, četri motori... [SPAM]

Post by binary » 18 Jul 2018, 13:10

Pagaidām vēl neesmu ticis līdz tai stadijai, kur būtu nepieciešams zolīds urbis. Līdz šim ir bijis vajadzīgs precīzi viens caurums, tas pats 30cm biezā betonā 5cm diametrā - cik nu painteresējos, TIK zolīdi urbji parasti pat būvniekiem somā nemētājas, kur nu vēl privātajiem pašdarbniekiem :)
Ā, nu OK, vēl DIY WC pirms skrūvēšanas saurbu caurumus :D Bet tur arī neko zolīdu nevajadzēja, pietika ar dažus gadus vecu Jasper aķu skrūvgriezi :D
do you ever feel that if you weren't paid to write code, you'd do it anyway?

Voldis
Profesors
Posts:477
Joined:11 Aug 2016, 12:35
Location:Salaspils

Re: Viena riepa, četri motori... [SPAM]

Post by Voldis » 18 Jul 2018, 14:10


User avatar
UldisK
Profesors
Posts:6361
Joined:08 Jan 2012, 14:46
Location:Kuldīga

Re: Viena riepa, četri motori... [SPAM]

Post by UldisK » 20 Jul 2018, 03:16

binary wrote:TIK zolīdi urbji parasti pat būvniekiem somā nemētājas, kur nu vēl privātajiem pašdarbniekiem :)
Nevajag jau uzreiz ziloni ar mušu salīdzināt :wink: - lai izurbtu 5mm metālā caurumu (nerūsējošo jau neņemsi..) pietiek ar kaut kādu sakarīgu Bosh metāla urbju komplektu kurš no 1- 10mm ar kāpi 0.5 maksā tikai kādus 25euro , domāju ka šeit jebkuram tāds jeb līdzīgs ir - es to uzskatu par zolīdu urbi. protams ar 5euro komplektu nekas nesanāks, ja katram caurumam nepirks savu.
Nu man ar vajadzēja 15mm stiklā caurumu no 30mm pārurbt uz 50mm , aizbraucu nopirku tādu kroņurbi , uztaisīju matricu centrēšanai un izurbu, tas pats kas Tev ar betonu , tādus caurumus jau katru dienu neurbj.

Voldi, ja būtu normāla saimniecības ēka , ar ļoti gribētos tādus darbagaldus savākt :)

User avatar
binary
Profesors
Posts:2668
Joined:23 Sep 2012, 22:09
Location:Rīga, Baldone, Grobiņa, Varakļāni
Contact:

Re: Viena riepa, četri motori... [SPAM]

Post by binary » 20 Jul 2018, 07:30

Bosch metāla urbju komplekts, saki? Nu kaut kādi Bosch metāla urbji man ir, tiesa, ar 1mm soli, nevis ar 0.5mm soli. Pāris reizes pat ir lietoti.

Pieredze ar Bosch? Nu arī kaut kāda ir. Neliela, bet ir. Betona urbji viņiem mēdz būt no plastalīna - man daži, kuri tika lietoti, saliecās. Pats Bosch zilais triecienurbis, kuru pirku pirms ~10 gadiem, arī pabija garantijas servisā, jo pēc dažiem caurumiem betonā bija sācis urbt "trijstūrainus" caurumus. Izrādījās, bormašīnai kaut kāda asīte ar zobratu arī ir no platalīna. No tik štruntīga plastalīna, ka pat no rūpnīcas jau nāk šķībi-līka - to nu man pateica džeki autorizētajā garantijas servisā.

Pirms kaut kāda laika nopirku arī Bosch zilo rokas ripzāģi (GKS 190 kaut kāds). Nu zāģēt jau zāģē, bet uz 90° leņķiem var necerēt. Es vēl neko neteiktu, ja to varētu kaut kādā sakarīgā veidā pieregulēt, bet nu tak regulācijas skrūve tur jau līdz galam ir "daregulēta" - lai dabūtu tos 90°, vajag vīlēt robu plastmasas korpusā. Dziļuma regulēšana viņam arī "plastalīnīga" - nepietiek uz to, ka nevar paļauties uz viņu skalu, tak tas tas urbis arī nespēj noturēt to uzstādīto dziļumu - pēc kāda laika zāģēšanas dziļums jau mēdz būt citādāks nekā sākotnēji uzlikts.
(Edit: izrādās, var tos 90° saregulēt, tikai nevajag pirms tam likt max dziļumu :D)

Var jau būt, ka citi Bosch (un vēl zilo sēriju) uzskata par zolīdu un sakarīgu, bet man pēc tās pieredzes tas Bosch asociējas ar kaut kādu lētā gala ширпотреб, kurš labākajā gadījumā ir liekams vienā plauktā ar Ķīnas viduvējas kvalitātes izstrādājumiem.

Par tiem darba galdiem - jā, piekrītu…
Last edited by binary on 21 Jul 2018, 10:55, edited 1 time in total.
do you ever feel that if you weren't paid to write code, you'd do it anyway?

Voldis
Profesors
Posts:477
Joined:11 Aug 2016, 12:35
Location:Salaspils

Re: Viena riepa, četri motori... [SPAM]

Post by Voldis » 20 Jul 2018, 08:56

UldisK wrote:Voldi, ja būtu normāla saimniecības ēka , ar ļoti gribētos tādus darbagaldus savākt :)
Man gan vietas trūkums un citi apstākļi nu nemaz netraucē gribēt... :D :D :D

lapsa2018
Jauniņais
Posts:1
Joined:23 Jul 2018, 10:49

Re: Viena riepa, četri motori... [SPAM]

Post by lapsa2018 » 23 Jul 2018, 10:53

binary wrote:Bosch metāla urbju komplekts, saki? Nu kaut kādi Bosch metāla urbji man ir, tiesa, ar 1mm soli, nevis ar 0.5mm soli. Pāris reizes pat ir lietoti.

Pieredze ar Bosch? Nu arī kaut kāda ir. Neliela, bet ir. Betona urbji viņiem mēdz būt no plastalīna - man daži, kuri tika lietoti, saliecās. Pats Bosch zilais triecienurbis, kuru pirku pirms ~10 gadiem, arī pabija garantijas servisā, jo pēc dažiem caurumiem betonā bija sācis urbt "trijstūrainus" caurumus. Izrādījās, bormašīnai kaut kāda asīte ar zobratu arī ir no platalīna. No tik štruntīga plastalīna, ka pat no rūpnīcas jau nāk šķībi-līka - to nu man pateica džeki autorizētajā garantijas servisā.

Pirms kaut kāda laika nopirku arī Bosch zilo rokas ripzāģi (GKS 190 kaut kāds). Nu zāģēt jau PVC logi zāģē, bet uz 90° leņķiem var necerēt. Es vēl neko neteiktu, ja to varētu kaut kādā sakarīgā veidā pieregulēt, bet nu tak regulācijas skrūve tur jau līdz galam ir "daregulēta" - lai dabūtu tos 90°, vajag vīlēt robu plastmasas korpusā. Dziļuma regulēšana viņam arī "plastalīnīga" - nepietiek uz to, ka nevar paļauties uz viņu skalu, tak tas tas urbis arī nespēj noturēt to uzstādīto dziļumu - pēc kāda laika zāģēšanas dziļums jau mēdz būt citādāks nekā sākotnēji uzlikts.
(Edit: izrādās, var tos 90° saregulēt, tikai nevajag pirms tam likt max dziļumu :D)

Var jau būt, ka citi Bosch (un vēl zilo sēriju) uzskata par zolīdu un sakarīgu, bet man pēc tās pieredzes tas Bosch asociējas ar kaut kādu lētā gala ширпотреб, kurš labākajā gadījumā ir liekams vienā plauktā ar Ķīnas viduvējas kvalitātes izstrādājumiem.

Par tiem darba galdiem - jā, piekrītu…

Bosch aparatūra ļoti laba, nekad nav mani pievīlusi.Iesaku visiem šos urbjus. Ar saprātīgām cenām.

Alnisg
Meistars
Posts:203
Joined:10 Jan 2011, 15:23

Re: Viena riepa, četri motori... [SPAM]

Post by Alnisg » 24 Jul 2018, 08:52

lapsa2018 wrote:==============
Bosch aparatūra ļoti laba, nekad nav mani pievīlusi.Iesaku visiem šos urbjus. Ar saprātīgām cenām.
Kādreiz motokrosistiem bij' pantiņš: "Sveči boš, magņeto boš, a', počemu ti ņe iģoš?"
Patiesībā tam brendam, tāpat, kā citiem ir gan kas kvalitatīvs, gan arī - ne visai.
Man ar tiem nesaprotamas izcelsmes urbjiem epizodiskai lietošanai gadījās, ka vienam urbju komplektam metālkeramika ar "perforatora zoba ģeometriju" bija piestiprināta mīksta tērauda kātam, kuru, betonā griežot, perforators, protams, salieca.
Bet tēraudam, jau, ja izdodās dabūt ko no wolframa-kobalta-karbīda sērijas, būs tas labākais, jo iztur pavisam zvērīgus griešanas režīmus un temperatūras, bet ir trausli un sitienus neiztur. Esmu saskāries ar tādiemi no dremeļa un no proxxon.

User avatar
binary
Profesors
Posts:2668
Joined:23 Sep 2012, 22:09
Location:Rīga, Baldone, Grobiņa, Varakļāni
Contact:

Re: Viena riepa, četri motori... [SPAM]

Post by binary » 24 Jul 2018, 22:18

Tā starp citu, tīri intereses pēc - kāds "vietējais" ar droniem vai lidmašīnām palīdz apsekot to monstrālo Valdgales kūdras purva ugunsgrēku?
do you ever feel that if you weren't paid to write code, you'd do it anyway?

User avatar
jNx
Profesors
Posts:437
Joined:05 Jul 2010, 09:56
Location:Bauska

Re: Viena riepa, četri motori... [SPAM]

Post by jNx » 25 Jul 2018, 08:53

taisos aizlidot uz Turku zemi, sakiet lūdzu - Kā ņemt dronu līdzi?

pašu druno ar kasti gribētos kā rokas bagāžu, bet kā ar bačām - nododamajā vai tomēr rokas bagāžā?

Aviators
Iesācējs
Posts:72
Joined:25 Dec 2008, 01:16

Re: Viena riepa, četri motori... [SPAM]

Post by Aviators » 25 Jul 2018, 21:08

Tā starp citu, tīri intereses pēc - kāds "vietējais" ar droniem vai lidmašīnām palīdz apsekot to monstrālo Valdgales kūdras purva ugunsgrēku?

Binary, jau otrajā rītā pēc ugunsgrēka sākšanās tika veikti saskaņoti (uzsveru, SASKAŅOTI !) lidojumi ugunsgrēka robežu apsekošanai, bet šī nu ir reize, kad praktiski neviens drons nevar sacensties ar īstu helikopteru. Iemesli - pieejas attālumi, piedūmojums, informācijas aprites operativitāte... plus piedevām, kā Tu zini, notiek nepārtraukti dzēsēju helikopteru lidojumi, un tos nu nav vērts riskēt izjaukt.
[img]http://content3-foto.inbox.lv/albums/m/mongoose10/Kuldigas-Aviacijas-Sporta-Klubs/banner-K-latrc-sized.sized.jpg[/img] [url]http://avioclub.lv/[/url]

Aviators
Iesācējs
Posts:72
Joined:25 Dec 2008, 01:16

Re: Viena riepa, četri motori... [SPAM]

Post by Aviators » 25 Jul 2018, 21:12

jNx - paskaties šeit, manuprāt gana daudz vērtīgas informācijas :

http://forum.rcdesign.ru/f134/thread283159.html
[img]http://content3-foto.inbox.lv/albums/m/mongoose10/Kuldigas-Aviacijas-Sporta-Klubs/banner-K-latrc-sized.sized.jpg[/img] [url]http://avioclub.lv/[/url]

User avatar
binary
Profesors
Posts:2668
Joined:23 Sep 2012, 22:09
Location:Rīga, Baldone, Grobiņa, Varakļāni
Contact:

Re: Viena riepa, četri motori... [SPAM]

Post by binary » 25 Jul 2018, 22:56

Aviators, paldies par info.

Tos iemeslus gan īsti nesapratu, ja neskaita risku saskrieties ar dzēsējiem - novērošanas heli tomēr vieglāk pamanīt nekā dronu.

Pieejas attālumi? Tak te dažs labs stundām ilgi un desmitiem kilometru FPV ar vienu uzlādi spēj nolidot.
Piedūmojums? Ko tas dronam ietekmē, bet helim nē?
Informācijas aprites operativitāte? Sākotnējo info redz vai nu pa logu, vai monitorā - diži lielai atšķirībai info aprites operativitātē nevajadzētu būt. Nu OK, helī var ar binokli paskatīties, tādējādi lielāku apgabalu var novērot "augstākā kvalitātē" (RC to arī var, bet nu tā vairs nav "ierindas aparatūra").

Man ticamāks iemesls šķistu, ka gluži vienkārši trūkst šāda veida prakses…

Tur tikai sākumā kāds ar RC piedalījās? Jebšu arī turpmākajās dienās turpināja?
do you ever feel that if you weren't paid to write code, you'd do it anyway?

JurisL
Profesors
Posts:414
Joined:26 Oct 2010, 01:00

Re: Viena riepa, četri motori... [SPAM]

Post by JurisL » 26 Jul 2018, 00:05

jNx wrote:taisos aizlidot uz Turku zemi, sakiet lūdzu - Kā ņemt dronu līdzi?...
Klusējot...
https://www.youtube.com/watch?v=6sV4HxtKnZQ

Post Reply