Radio vadāmo modeļu forums

It is currently 17 Dec 2017, 22:31

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 37 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
PostPosted: 12 Oct 2016, 14:26 
Meistars

Vakar nopirku šo simulatoru http://www.unlimited-rc.lv/lv/prod/?cid=58&pid=990
minimālās prasības datoram norādītas operētājsistēmas - Windows 2000 / XP / Vista un dažādi citi parametri. Tagad tādas pat nopirkt nevar, ja nu vienīgi saglabājies kāds ļoti vecs kompis, pēc loģikas spriežot, ja datoram ir labāki parametri un tiek izmantota jaunāka operētājsistēma, tad visam vajadzētu darboties. Saites uz ražotāja mājas lapu, kur būtu detalizētāks un precīzāks apraksts - nav.

Pieslēdzot pulti pie datora Windows 8 to neatpazina. Nu domāju - pameklēšu ražotāja mājas lapā jaunākus draiverus un te bija pārsteigums - tā mājaslapa (norādīta manuālī) neeksistē, pat domēna vārds ir brīvā pārdošanā! Tas nozīmē, ka ražotājs jau sen beidzis pastāvēt - draiveri jaunākām operētājsistēmām nav un nebūs, simulatora attīstība un uzlabojumi, papildinājumi, u.t.t. - arī nekad nebūs. Un skaidrs - kāpēc nav saites uz ražotāja mājas lapu. Tirgotājam it kā ir garantijas saistības par šo preci, bet kādas te var būt garantijas? Un attiecībā uz citām precēm?...

Kad pazvanīju - pārdevēja nodemonstrēja pārliecinošu ilggadīgas tirgus sievas rūdījumu. Galvenais vēstījums - pats esi vainīgs, ka nopirki šo produktu! Nu esmu gan vainīgs, pirmkārt, ka izvēlējos tur iepirkties, un vēl es nepaņēmu čeku, līdz ar to neko vairs nevar izdarīt.

Tas simulators visticamāk nācis no kaut kādām noliktavu tīrīšanām, kur norakstīto, veco preci vienkārši ved uz izgāztuvi. Un tā var gadīties ar jebkuru citu preci, ko viņi piedāvā. Pārbaudījis neesmu un arī netaisos to darīt.

Nu kāpēc nevar uzsvērt, ka prece vairs netiek ražota un nav ari ražotāja atbalsta? Kāpēc nevar pabrīdināt, ka strādās tikai ar norādītajām operacionālajām sistēmām (ja tā pults vispār strādā), nevis ieslēpt minimālo prasību virknē? A mērķis tik cēls - http://www.unlimited-rc.lv/lv/par_mums/ un kur nu vēl biznesa vīzija un pat misija! Nu es varu tikai pasmīnēt...

Turpmāk labošos un sākšu ar to, ka tur neko vairs nepirkšu. Tā ka - esiet uzmanīgi. Vēl es ieteiktu izmantot videoreģistratoru - ja vēlāk gribat aizstāvēt savu viedokli.

Profile  

PostPosted: 12 Oct 2016, 14:56 
Profesors

1. Man nav sakara ar unlimited.
2. Varbūt esmu nedaudz neobjektīvs, jo šo to saprotu no datoriem, bet - Tu esi pats vainīgs!

Tas, ka simulators nestrādā ar jaunākajām OS (windows), tā nav pārdevēju vaina.

Plus nočekoju, ka sistēmas prasība, kas vsiem usb u.c pričendāļiem ir svarīgas ir 2000, XP un vista - ja Tev ir kas jaunāks, tad jau skaidrs izlasot, ka Tev ir nesaderīga operētājsistēma - pēc loģikas spriežot, Tev ir nesaderīga operētājsistēma, nevis uz jaunā vecais vienmēr strādās, jo ja tāda ir Tava loģika, tad paprovē segas spēles ielikt iekšā datorā (kārtridžu, nevis ar emulatoru).

Ir ļoti daudz autodiognostikas un citas specifiskas programmas, kuras pēc XP vairs jaunākus win. neatjauno.

Parasti tomēr pirms kaut ko šādu perk nedaudz palasās vai painteresējās par saderību ar pārējo - kas Tev jau ir.

Ko Tev palīdzētu čeks?
Pateiktu, ka nopirki videokaseti un savā USB nevari ielikt, jo te stāsts stipri līdzīgs...

P.S
Nezinu kā Tu meklēji, bet man sanāk atrast ražotāja saitu.
http://www.ikarus.net/category/faq-easyfly/
vai Tava problēma tur ir atrisināta es nemeklēšu...

Profile  

PostPosted: 12 Oct 2016, 15:03 
Meistars

Nu uzskatu ka pats esi vainigs! Pirmkart parasti cilveki pirms pērk preci palasa vai prece viniem būs derīga.....
Otrkārt, vienmēr ir jāpaņem čeks. Pats vainigs ka nepaņēmi.
Un kāds vispār sakars par kautkadu noliktavas tirišanu....
Veikals tev nekad nemetis ara preci ja razotajs peksni pateiks ka vairs nerazos sadu preci....
Dusmas uzdzen tadi cilveki ka tu. Paši noperk kautko uz buj duj un pectam megina norakt pardevejus.
:evil: fuj no tavas puses......
Nav labi ta darit. Un domaju ka neesmu tocna vienigais kurš pateiks ka pats esi vai igs pie ta ka nemaki lasīt!

Profile  

PostPosted: 12 Oct 2016, 17:39 
Profesors

Pults ir strādāt spējīga ne tikai ar tiem bet arī arī ar citiem simulatoriem , jo no viņas nāk ārā PPM -USB tas pats kas visās citās pultīs. Ja nemāki viņu nokonfigurēt neviens tur nav vainīgs. Un neēsmu pārliecināts ka pārdevēja Tev atbildēja , kā Tu šeit raksti. Domaju ka ilgi nav jāgaida viņas komentārs , jo ir šī foruma lietotāja.

Profile  

PostPosted: 12 Oct 2016, 20:33 
Meistars

JanisDaubergs wrote:
1. Man nav sakara ar unlimited.
2. Varbūt esmu nedaudz neobjektīvs, jo šo to saprotu no datoriem, bet - Tu esi pats vainīgs!

Tas, ka simulators nestrādā ar jaunākajām OS (windows), tā nav pārdevēju vaina.

Plus nočekoju, ka sistēmas prasība, kas vsiem usb u.c pričendāļiem ir svarīgas ir 2000, XP un vista - ja Tev ir kas jaunāks, tad jau skaidrs izlasot, ka Tev ir nesaderīga operētājsistēma - pēc loģikas spriežot, Tev ir nesaderīga operētājsistēma, nevis uz jaunā vecais vienmēr strādās, jo ja tāda ir Tava loģika, tad paprovē segas spēles ielikt iekšā datorā (kārtridžu, nevis ar emulatoru).

Ir ļoti daudz autodiognostikas un citas specifiskas programmas, kuras pēc XP vairs jaunākus win. neatjauno.

Parasti tomēr pirms kaut ko šādu perk nedaudz palasās vai painteresējās par saderību ar pārējo - kas Tev jau ir.

Ko Tev palīdzētu čeks?
Pateiktu, ka nopirki videokaseti un savā USB nevari ielikt, jo te stāsts stipri līdzīgs...

P.S
Nezinu kā Tu meklēji, bet man sanāk atrast ražotāja saitu.
http://www.ikarus.net/category/faq-easyfly/
vai Tava problēma tur ir atrisināta es nemeklēšu...

To, ka pats vainīgs, es atzīstu.

Tas, ka simulators nestrādā ar jaunākajām OS viennozīmīgi ir ražotāja vaina, vai precīzāk - ražotāja lēmums šo produktu vairs neuzturēt. Kāpēc tā notika - vairs nav svarīgi, varbūt ražotājs nevarēja konkurēt ar šo produktu un nolēma to slēgt, varbūt pats bankrotēja.

Kādreiz savietojamību ar OS nodrošināja šādi - iekārtu ražotājs slēdza sadarbības līgumu ar Microsoft, izstrādāja un piegādāja draiverus savām iekārtām, savukārt MS tos ietvēra instalācijas paketē. Kad pieslēdza iekārtu pie datora, iekārta stādījās priekšā - kas viņa tāda ir un OS izvēlējās draiveri. Ja OS neko piemērotu neatrada, tad piedāvāja uzinstalēt draiveri no diska, bet vēl vēlāk - arī pameklēt inetā. Apmēram kaut kā tā.
Līdz ar ineta attīstību pamazām arvien vairāk pārgāja uz to, ka OS draiverus meklēja inetā - pieslēgtā iekārta stādījās priekšā, varbūt teica - kur tos draiverus meklēt un OS paklausīgi meklēja. Un parasti atrada. Ražotāja pienākums bija nolikt attiecīgajā vietā īstos draiverus. Šis algoritms arī nostabilizējās - tagad OS meklē pati un nemaz nepiedāvā izvēlēties draiveri no saraksta - savietojamība tiek nodrošināta automātiski.
Taču tagad ne 2000, ne XP, ne arī Vista uzturēti netiek (no Microsoft puses), lakam arī W 7 drīz beigsies atbalsta laiks un parādījās problēma - kā nodrošināt jauno iekārtu darbu uz vecajām OS. Ražotājiem uzrakstīt priekš tām draiverus ir papildus izdevumu un ne visi to grib darīt - tāpēc savietojamība ar jaunajām OS ir pēc noklusēšanas, bet ar vecajām - tiek aprakstīta īpaši - tas par tiem "vsiem usb u.c pričendāļiem".

Protams, ka specifiskām programmām ir savietojamības ierobežojumi - ražotājs negrib vairāk attīstīt, varbūt tās ir tik specifiskas, ka nāk komplektā ar īpašu OS konfigurāciju. Tas ir normāli, bet tas vienozīmīgi un nepārprotami uzrakstīts produkta aprakstā.

Jēdziens "minimālās prasības" ir ierobežojošs no vienas puses - procis nedrīkst būt vājāks, atmiņa un disks - mazāk, ja runa iet par programmatūru - tad versija ne vecāka par kautkādu, jaunākas versijas ir tikai ieteicamas.
Ja vajag noteikt precīzi, tad izmanto "savietojamība", un tas jau nosaka precīzi un viennozīmīgi ar ko iekārta vai programmatūra savietojama - precīzas OS versijas vai to saraksti, standarti, u.t.t.

Ar to nelaimīgo EasyFly visticamāk notika tā, tajos laikos, kad bija 2000 un XP, produkts bija dzīvs, draiveri bija OS komplektā. Tad ražotājs vai produkts, vai abi kopā nomira un jaunākajās OS versijās vairs neparādījās un inetā arī, protams, nekur nebija. Produkta aprakstu kopš tiem laikiem arī neviens vairs nekoriģēja un jaunos savetojamības ierobežojumus nenorādīja.

Šos algoritmus es aprakstīju tikai lielos vilcienos, uz tehnisku precizitāti nepretendēju.

Ja ir saglabāts čeks, tad preci var atgriezt 14 dienu laikā nenorādot atgriešanas iemeslus. Tā ir likumdošana.

Tajā mājaslapā produkta apraksta nav, vai tas ir bijis tas pats ražotājs vai cits - grūti teikt, un tam arī nav nozīmes.
Manuālī, kas ir diskā, ir norādīta cita, kas vairs neeksistē.

Profile  

PostPosted: 12 Oct 2016, 20:39 
Meistars

UldisK wrote:
Pults ir strādāt spējīga ne tikai ar tiem bet arī arī ar citiem simulatoriem , jo no viņas nāk ārā PPM -USB tas pats kas visās citās pultīs. Ja nemāki viņu nokonfigurēt neviens tur nav vainīgs. Un neēsmu pārliecināts ka pārdevēja Tev atbildēja , kā Tu šeit raksti. Domaju ka ilgi nav jāgaida viņas komentārs , jo ir šī foruma lietotāja.

Parastās pultis, kuras tiek izmantotas vadībai - viennozīmīgi jā, pareizi, PWM, PPM tie ir standarti. Taču šī pults ir savādāka, vadībai to nevar izmantot principā - tādu signālu PPM, PWM vienkārši nav. Ir tikai USB interfeiss, kuru saprot kompis, taču kompis nesaprot - ko darīt tālāk ar šo signālu.

Profile  

PostPosted: 12 Oct 2016, 21:35 
Profesors

Ja pats atzīsti, ka vainīgs, nav ko aizvainot pārdevēju, topika nosaukums varētu būt produkta nosaukums un ieteikums to nelietot, vai es pat sākumā sāktu ar jautājumu vai kādam tāds ir strādājis, un ja jā, kādā OS utt.

patreiz Tu meklē taisnību tur, kur viņa nav Tavā pusē + ja adekvāti meklē noteikti info ir atrodams, paskaties, man to nevajadzēja, bet aizņēma tikai 2min laika atrast tā produkta lapu, esmu drošs, ka google var atrast arī kā viņu palaist dziesmā, sākot ar to, ka varbūt jaunākie win vnk neatbalstās, iespējams neatbalstās 64bitu win. kā arī iespējams viņu var alaist ar k kādu emulātoru, jeb compatibility mode.

Tā vietā, Tavs 29 posts ir par to, ka kāds, kas ar hobiju nodarbojas, popularizē un padara ar mums pieejamāku ir krāpnieks.
Ja tik labi zini likumdošanu apsties, kas ir neslavas celšana un kāds sods pienākas par to ;)

Profile  

PostPosted: 12 Oct 2016, 21:59 
Profesors

Quote:
Please note that the easyfly – published in 1993 – is no longer supported for free.

Gribētos gan zināt, kāda vella pēc uz 2015. gada OS būtu jāstrādā softam, kura pirmssākumi meklējami tik senā pagātnē un kuru jau sen aizvietojuši citi tā paša ražotāja softi.

Ar Win operētājsistēmām jau vismaz kopš Vista laikiem ir tā - ja produkta aprakstā konkrētā OS nav minēta, tad jāpieņem, ka tā netiek oficiāli atbalstīta un softs var nedarboties vispār vai darboties ar gļukiem. Un praksē gluži vienkārši nav tāda jēdziena kā "minimālā Windows versija".

Profile  

PostPosted: 12 Oct 2016, 22:41 
Meistars

Būtisks pavērsiens šajā notikumā :
Šīs bodītes ( unlimited , vai kā viņus tur.. ) mājas lapā parādījās ieraksts par šī simulātora savietojamību ar PC sistēmām .... :D :D
-
"Lūdzu pievērsiet uzmanību, ka ar jaunākas paaudzes datorprogrammām šis simulators var arī nedarboties, vai darboties nekorekti!"

Profile  

PostPosted: 12 Oct 2016, 23:13 
Profesors

Voldis wrote:
UldisK wrote:

Parastās pultis, kuras tiek izmantotas vadībai - viennozīmīgi jā, pareizi, PWM, PPM tie ir standarti. Taču šī pults ir savādāka, vadībai to nevar izmantot principā - tādu signālu PPM, PWM vienkārši nav. Ir tikai USB interfeiss, kuru saprot kompis, taču kompis nesaprot - ko darīt tālāk ar šo signālu.

Es sāku ar šo pulti(vismaz pēc skata bij tāda) - nopirku aiz sava stulbuma(tas gan bija pirms 4 gadiem , stulbums tas ka jāpērk ir uzreiz normāla pults ar ko var idot) , pēc tam vēl nopirku koaksiālu BigLama heli ar pulti (ar dēļ stulbuma) - simulatora pulti tikai nesen izsviedu misenē. viņa veiksmīgi strādāja ar xp un win7 par 8 un 10 nezinu(neēsmu izjutis pēc tiem OS vajadzību jo dzelžus katru gadu nemainu). Nelietoju jo viņai nebija pielietojami slēdži kuru slēgšanu ar trenēju un stiki attiecīgi viņas cenai.

Viss tur iekšā kā citām pultīm poči - procis - ppm - usb konvertors (vismaz manai bija) ---- baigi gribi, ielodē moduli un pat lidot varēsi :D

Man darbā neviens softs ar ko bakstu PLC automātiskiem darba galdiem neiet ar win sākot ar 7 - PLC 2014-16 gada , Speciāli OS ar XP - man pat prātā nav ienācis paziņot ka viņu PLC ir sūds jo neatbalsta bakstīšanu nu tabletes ar android.
Un vispār jau pirms ko pērk ja pašam nav pārliecība , vajag pajautāt. Tas ka jaunie OS neatbalsta veco programmatūru ir MS problēma , nevis tā softa ražotāja , ka nu viņam izmisīgi jauni draiveri jāraksta lai atkal apmierinātu MS marketinga politiku. Zvani Billam un sūdzi savu sāpi :D

unlimitedrc.lv ik pa laikam ko nopērku, daudzas preces man iznāk lētāk kā sūtīt - piem GP123cc , oracover plēves, PowerHD servo - kvalitatīvais gals viņiem ir ja ne lētāks tad vienāds cenā kā citur(ja mēs parēķinam ceļa un muitas izdevumus). Ir bijušas problēmas ar servo(cena 70euro) par garantiju samainīja, bez nekādas ecēšanās. Atbalsta un sponsorē jaunos modelistus...

Profile  

PostPosted: 13 Oct 2016, 00:03 
Meistars

UldisK wrote:
unlimitedrc.lv ik pa laikam ko nopērku, daudzas preces man iznāk lētāk kā sūtīt - piem GP123cc , oracover plēves, PowerHD servo - kvalitatīvais gals viņiem ir ja ne lētāks tad vienāds cenā kā citur(ja mēs parēķinam ceļa un muitas izdevumus). Ir bijušas problēmas ar servo(cena 70euro) par garantiju samainīja, bez nekādas ecēšanās. Atbalsta un sponsorē jaunos modelistus...

No tās pārdevējas Zariņas puses būtu tikai un vienīgi zolīdi ja viņa pabrīdinātu vai atgādinātu par šīs preces teh. prasībām , protams
ja viņa pati saprot ko viņa tirgo . Tā taču ir tik minimāla un draudzīga vēlme . Un nevis mēģināt "nogrūst" par katru cenu kaut kādu vēsurisku sū.. . Fui !

Profile  

PostPosted: 13 Oct 2016, 13:56 
Profesors

Ar ko tas vēsturaiskais sūds ir savādāks par šīs dienas sūdu? USB izejā tas signāls nav mainījies 10gadus. Pieļauju ka pārdevējs tik tiešām nezina vai tas un tas produkts ir savietojams ar tadu un tādu OS. Tik pat labi rīt var sākt tirgot dzelžus ar 12logiem un daļa no softiem uz viņa neies , kā arī dokumentācijā par to nekas nebūs minēts. Tad sanāk ka jāiet noliktavā un visas preces jāplēš vaļā un jāpārbauda to savietojamība. Nu es ar vienu PC kuram win10 pie Taranis pults ar nevarēju pieslēgties. Tātad Taranis jau ir vēsture un tirgotājam mani ir jābrīdina?
Mani visvairāk visā besī tas ka tieši WIN par jaunajām OS lepni paziņo un reklamē ka visi vecie softi ir savietojami - patiesībā ne uz to pusi , visur kur sākās kas specifiskāks par plaša patēriņa perifērijām un pololārām programmām nekas normāli negriežās, Arī populāro programmu monstri dabū ātri ko piepačot. Ņemam to pašu Arduino - un jaunos OS vieni vienīgi kreņķi ar dažādiem bordiem. kad uz XP griežās pilnīgi viss ko met klāt.
Mums atbaruca MS pārstavis un par katru cenu gribēja visa tīkla OS atjaunošanu - iedevu vienu no saviem PC ko neizmantoju un teicu ka lai liek tik virsū , ja viss tas ko man vajag griezīsies , atjaunosim visam tīklam - rezultāta jau pirmais Step7 (siemens PLC softs) nekomnuicē vairs ar dzelžiem un tos pat tīklā neredz, divas dienas kapājās sazinoties arī ar software ražotāju , beigās pazuda.

Profile  

PostPosted: 13 Oct 2016, 16:16 
Profesors

Varbūt ne par tēmu, bet Win10 ļoti uzņēmies ar draiveru atjaunošanu.
Vecie USB-UART salāgotāju spraudņu mikrenes un to kloni(kā piemēram ķīniešu ražotais Arduino mini utt )
no tā cieš.
Vienreiz "izārstējot" darbība ir tikai līdz nākošai pieslēgšanas reizei,
Win atjauno draiveri un "menedžerī" atkal uzrodas izsaukuma zīme, ar domu "es tevi redzu bet atslēdzu :D "

Bet nu šajā gadījumā, tomēr strādā princips-klientam vienmēr taisnība.

Un es ieteiktu šo jautājumu nokārtot mierīgā veidā abpusēji vienojoties.

Profile  

PostPosted: 13 Oct 2016, 16:25 
Profesors

Klientam NAV vienmēr taisnība.
Aizej kā klients un nopērc vecu darotspēli, kurai min prasības ir vēsturiskas piepēc klāt vēsturisku spēļu kontrolieri un mani ļoti interesē, kur būs Tava taisnība.
LLP.

Profile  

PostPosted: 13 Oct 2016, 16:28 
Profesors

Mjā, tas moto - ''Klientam vienmēr taisnība'' sen jau aiz kalniem. Un tas nav slikti pēc būtības....

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 37 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]