Radio vadāmo modeļu forums

It is currently 18 Dec 2017, 17:51

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 24 posts ]  Go to page Previous  1, 2

Vai tu uzticētu savu labo (labāko) lidaparātu svešam pilotam?
Nē, nekad, nekādā gadījumā, nav apspriežams!! 17%  17%  [ 4 ]
Tikai pilotam, kuru pazīstu un zinu viņa spēju līmeni. 63%  63%  [ 15 ]
Jā, bet ja saplēsīs, pats maksās. 13%  13%  [ 3 ]
A es nezinu... cik maksās? :D 8%  8%  [ 2 ]
Total votes : 24
Author Message
PostPosted: 04 Sep 2014, 09:34 
Profesors

Neož - neiet runa par reklāmu, jo foruma noteikumi to neļauj.
Doma bij tieši par to - "auzbraukt par benzīnu un sviestmaizi safilmēt un no tāda pat atteicās"
Kas ir kvalitatīvs materiāls? Ticiet man , pikseļus skaita tikai tie kas urbj tehniskos parametrus , pārējiem interesāntāks ir tas ko ši pikseļi veido. Materiāls var būt 4K bez nekādas šūpošanās , plūstošas 120fps u.t.t. bet ja viņā nav nekā interesanta , tad attiecīgi izvēlēsies to kuram ir tikai 720p 25fps , bet tajā ir interesants kadrējums , jeb kas cits, ja sižets un cena vienāda , jā tad paskaitīs pikseļus. Nu vismaz tās ir manas domas par operātora izvēli. Neviens sevis cienīgs operātors nebrauks par sviestmaizi neko nefilmēs , to mēs daram ikdienā sava prieka pēc, paziņām ....
Var šeit neminēt nekādus ciparus , patiesībā to nevajag. Es gribēju tikai piesaistīt uzmanību tiem kuri ar to sāk ņemties - nečakarējiet tirgu, novienojieties vismaz daudz maz savā starpā. Ja Valters saka visiem ~ cenas bijušas vienādas , tad jau OK.
Varu izstāstīt vienu gadījumu iz dzīves - Kāzas , tās filmē x6koaksiālais nopietns quads ar Next5 Jaunam pārim liek stāties tā un šitā , quads būtībā visu laiku karājās vienā pozīcijā ar mokām taisa vienu pārlidojumu - kam nahren tāds kvalitatīvs video ir vajadzīgs - ja nu tikai tāpēc ka moderni un kvalitatīvi.
Tajā pašā laikā LV, profesionālu, amatieru , hobistu vidū netrūkst interesanti kadri , ar iepriekš izdomātiem,zināmiem scenārijiem ko , kā gribu nofilmēt , nevis kā sanāks. Ticiet man tās ir divas dažādas lietas - man arī ir kopters , māku pat atraktīvāk palidot un pasekot objektam , bet nekādā gadījumā neēsmu gatavs līst iekšā tirgū un piedāvāt kādu materiālu - jo man ir tikai tehnika, bet materiāli patiesībā ir "tukši", izvērtējiet to kas ir nofilmēts , beidzam skatīties cik kas kur šūpojās. Varat ticēt vai nē , bet tas ir daudz grūtāk kā uzbūvēt jaudīgu kopteri kas cels DSLR un iemācīties lidot - to var būtībā jebkurš no mums, ja ir līdzekļi un laiks. Filmas izcilā kvalitātē ar izcilu montāžu dzimst katru dienu , bet reto mēs ar interesi noskatāmies līdz galam - piekrītat?

Profile  

PostPosted: 04 Sep 2014, 14:01 
Meistars

Tāpēc Uldi ir cilvēki kas to grib/var par degvielu darīt , lai iegutu pieredzi , nevis tirgot pa kosmosa ciparu stabilu , taču pusgatavu produktu .... un pusgatavu tieši no operatora darba viedokļa

Katram produktam ir savs pircejs

Profile  

PostPosted: 04 Sep 2014, 17:16 
Profesors

pieredzi tirgū , jeb pieredzi operātora darbā ? operātora darbam nav pieredze jāgūst iesaistoties komercdarījumos virs cilvēkiem.
Par benzīnu/dempingu komercdarījumā var braukt tikai viena nolūka pēc - es jao to māku pietiekošā līmenī un man vajadzīga reklāma.

Profile  

PostPosted: 04 Sep 2014, 18:10 
Meistars

Pieredzi komunikàcijà ar pasutitaju. Un arî citi sîkumi vienmèr noder , ka nekà màcamies visu mûžu man śkiet .

Profile  

PostPosted: 04 Sep 2014, 19:47 
Profesors

Pieredzi komunikācijā (īsti nesaprotu ko tas nozīmē)? , no tā var saprast ka ar pašu filmēšanu kadrēšanu ... nekādu problēmu nav.
Bet nevar sanākt tā, nu pavisam parasts bieži sastopams piemērs :
Man vajag fotogrāfu kāzām (izlaidumam , jubilejai ....) .
Piesakā man fotogrāfs - man ir pilna kadra FF DSLR - kvalitāte būs līmenī! Un paprasa tikai benzīna naudu un pasēdēšanu pie galda.
Ok , klients baigi laimīgs. Paiet nedēļa otra - kur bildes?
- Klausies man kaut kā nesanāca , viens otrs kadrs ir , bet nu tā nekā īpaša, jo līgavai tā baltā kleita baigi izgaismojās, jeb Tev tur baigi tumšs es nemācēju piegiasmnot , bet es jau Tev naudu ar neprasīju , jo man vajadzēja pieredzi.
- Klients noteikti ir laimīgs :D :D :D , bet par to pa lēto :( (Tāpēc neredzu nekādu pārsteiguma momentu ka Valtera klients izvēlējās ko cito no saņemtajiem materiāliem - vienkārši gribēju zināt kuru.)
Gribam bildēt kāzas, ejam un neitrāli tās bildējam - analizējam pēc tam rezultātus , tā krājas pieredze un strādāšana ar cilvēkiem. Kad jūtamies pārliecināti par rezultātu jebkādos apstākļos , sākam sprausties tirgū (ja tas ir mērķis). Man domāt, tāds būtu pareizais ceļš.

Last edited by UldisK on 04 Sep 2014, 20:26, edited 2 times in total.

Profile  

PostPosted: 04 Sep 2014, 20:19 
Meistars

Bet tieši tā , kā to nostāda no paša sākuma , ja tev der ka piektais ritenis kaut kur griežas , vai tas ir vienīgais džedajs pasākumā - ir liela starpība

Tāču, lai celtu kopteri gaisā un vēl cilvēkos , es nerunāju virs viņiem , ir jābut gana lielai pieredzei un pārliecībai par spējām . Ar gopro neko nevar salaist pilnigas auzas , normāls editetajs izlasīs ko vajag , esmu redzejis kā no neka uztaisa košu kadru ar viena kliksķa opciju finalcutā .
Lai ar pilnas matricas foci nesalaiztu deli izmanto raw formātu man skiet ( zināšanas gan virspusējas par šo ) , vienmēr ir izeja no caurejas , ja ir galva kaut kāda uz pleciem ...
TU škiet ņem skumjāko iespējamo variantu , taču dzīvē nekas nav neglābjams , protams ir Mērfijs ar saviem likumiem , bet ari uz profiem tas darbojas :)

Profile  

PostPosted: 04 Sep 2014, 20:34 
Profesors

battery wrote:
Ar gopro neko nevar salaist pilnigas auzas , normāls editetajs izlasīs ko vajag , esmu redzejis kā no neka uztaisa košu kadru ar viena kliksķa opciju finalcutā .
Lai ar pilnas matricas foci nesalaiztu deli izmanto raw formātu man skiet ( zināšanas gan virspusējas par šo ) , vienmēr ir izeja no caurejas , ja ir galva kaut kāda uz pleciem ...

Ko Tev dos GoPro ja Tev nav kompozīcija . Ko Tev dos RAW ja Tev ir nepreiza ekspozīcija(trūkst detaļas) ? Bet ne par to es runāju . Pec Tavām domām var nobildēt/nofilmēt ar ļoti augstas rezolūcijas kameru visu iespējamo un pēc tam no tā izlasīt vajadzīgo. Ir tādi jēdzieni kā perspektīva , kadra dziļums, kompozīcija.... Labi, lai paliek , bet varbūt tieši šie bija tie kritēriji pēc kuriem tika atlasīts operātors... Nu vismaz es sev ja vajadzētu, pēc tādiem izvēlētos operātoru, ja būtu izvēle, kaut viņam ziepis, Boscam jeb kas cits.

Profile  

PostPosted: 15 Sep 2014, 12:54 
Speciālists

Sveiki vēlreiz!
Nu te atkal humors bija :)
Zvans 8.00 no rīta , filmēt vajag , kam? protams šiem pašiem un vēl 12.00 jau ................
Ko es ar to gribēju pateikt ,labi ka bija brīva diena , viņiem paveicās !
Es biju viens no tiem pieciem kuru neizvēlējās:(
Tātad ,to ko izvēlējās sākās problēmas ar lidošanu :)
Jauku dienu visiem lidoņiem!
http://www.vividcafe.com

Profile  

PostPosted: 15 Sep 2014, 15:39 
Iesācējs

Pēcāk varbūt var ielikt tos video, lai pārējiem interesanti paskatīties, kā tas raw variantā izskatās. Lai zin uz ko tiekties un kas pieejams pašmājās.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 24 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 2 hours [ DST ]