Radio vadāmo modeļu forums

It is currently 22 Nov 2017, 13:46

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 39 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
Author Message
PostPosted: 09 Jun 2017, 13:07 
Profesors

nuja, izīrēšana ir normāla štelle, jo no kautkā kautkam jau ir jārodās, lai ir līdzekļi detaļām utt. kokos jau šīs neaug. arī tiem pašiem sponsoriem - ja viņus neķer uz muļķi - arī viņiem ir savs aprēķins, un jēga sponsorēt ir tiaki tad, ja tur paverās iespēja labai publicitātei un reklāmai, ja ir komandai potenciāls. Nu vai arī labdarībnieki, tos jau var jebkurām vajadzībām meklēt, gan ēšanas pabalstiem, gan mašīnu detaļām utt, kam viens sirds kāro. Citādi - vienkārši katrs dara pēc spējām, jo vairāk grib, jo vairāk dara, neguļ pa naktīm, bet pelna naudu detaļām, piemēram. un tad brauc laimīgs.

Profile  

PostPosted: 09 Jun 2017, 15:11 
Jauniņais

Sorry, nevarēju izturēt un neierakstīt savus komentārus un stāstu savu rc pieredzi.
Es RC hobija esmu kādus 3 gadus. Divi gadi tika pavadīti spēlējoties ar sevi un draugiem pagalmos. Visus divus gadus es Mēģināju sameklēt kur var pabraukt. Varat neticēt, bet sameklēt es nevarēju. Aizgājām līdz tam ka braukājām un lēkājam Marūpēs BMX trase pa vakariem vai no rītiem kamēr neviena nav. Tagad jau sameklēts kur braukt, tagad ar vecam modelēm negribas braukt… bet tas viss atnāk kad salīdzini. Toreiz es redzēju forumos un šeit, ka ir kaut kādās sacensībās un treniņi… Bet kad paskatījos cik maksa modeļi ar ko tagad pats ari braucu mans viedoklis bija: “Cilvēki ir slimi, RC mašīnas pa 1k – es tochno sev tādus nepirkšu”. Tikai tad kas aizbraucu uz Tepiķi paskatījos, nopirku 1/10 modeli (jo nevarēja braukt ar ko kas man bija a braukt gribas). Uģi – tu malacis, paldies tev liels. Pabraukāju pa tepiķi un tagad nopirku jau 1/8 modeli. Jo tas ir hobijs ar kuru slimo. Bet paša sākumā iztērēt 1k – jābūt vai daudz naudas vai jābūt neprātīgam. Realitāte tas vēl dārgāk….
Tagad pie tēmas, tas ir mans personīgs uzskats:
Hobijs ir dārgs, un lai līdz viņam aizietu – vajag mēģināt ar lētākām modeļiem. Lai jaunieši sāktu braukt – vajag lai vecāki to atbalstītu un remontētu. Es personīgi uzskatu ka Rīgā vajag offrod trasi lai braukt ar Jebkādu modeli, jo:
# Sabiedriskais transports lai jaunieši varētu paši aizbraukt
# offroad trase ar jumtu vismaz – jo LV lietus ir ļoti bieži. Tīrīt modeļus nevienam nepatīk.
# 100-250 $ RC Dronu un auto skaits ir 10x lielāks (vismaz)
# Rīgā ir 60% no LV iedzīvotājiem
# Rīgā ir 90% no LV naudas

Es labprāt aizbrauktu vakara patrenēties, palēkāt vai ko citu izdarīt ar RC. Bet visas trases atrodas vismaz 30km no Rīgas, un tu zaudē 2 stundas laika… nerunāju par citiem izdevumiem.
Morāli daudziem cilvēkiem ir grūti aizbraukt uz sacensībām – jo tur ir profi, ko es ar viņiem un ar savu 100-250$ mašīnu darīšu… Ir neērti.. ir tālu…
Es uzskatu ka lai sāktu piedalīties sacensības vai treniņos – vajag kaut kur padragāt ar citiem iesācējiem. Ja protams – kad aizbrauc uz treniņu vai sacensības – visi ir ļoti atvērti – visi tev palīdz – Jūs Džeki ir malači!!!
Ja kas - esmu lohs braukšana, bet morāli man tas netraucē cīnīties pats ar sevi, vai ar bērniem :) Bet daudziem tas traucē.

Ekonomiskas pamats:
Pašam būvēt un uzturēt trasi Rīgā – neatpirksies NEKAD!!! Uz to jau visi ir aplauzusies, un rokas nokrita…
Es domāju ka to var izdarīt tikai ar pašvaldības palīdzību. Bet kādām to jādara, “muldēt” visi māk (mani ieskaitot) :) Bet ja Rīgā būs offroad trase, kura pieejama un elektrība ir visu laiku, un ir iespēja izīrēt mašīnu – cilvēku skaits palielināsies un mums pašiem vakaros būs kur savākties. Piemērām man stāstīja ka katru ceturtdienu bija tusiņi un braukāja just for fun, Būtu interesanti uzzināt kāpēc tas vairāk nenotiek? Man aizdomas ka “gimorno” ir kaut kur braukt lai pāris stundas pabraukat, jo pēc tam vel modeļus jātīra…
Vajag entuziastu ar Naudu!!!, kurš ar Rīgas pašvaldību saruna RC cars + FPV drones trases izbūvi un apsaimniekošanu. Bez naudas nesanāks, jo projekti, marketings, sarunas un t.t…. Cerība ir, piemērām Ušakova kalna… Vajag vēl vienu Uģi :), kurš to pašu tikai offroadam uztaisīs Rīgā un vēl mārketings. Bez viena cilvēka kurš atbildes un nodarbosies ar šo – nekas nesanāks. Man nav tāda laika piemēram un es to nevaru izdarīt – jo tas ir diezgan liels darbs, pie tam viņš naudiski neatpirksies.
Bet tas arī var nesanākt – jo piemēram neviens RC veikals reāli nevar izdzīvot Latvijā, tautas par maz un hobijs nav lēts.
Sponsori: Nav no kurienes rasties, atskaitot pašus dalībniekus. Hobijs ir nišas hobijs un kamēr nebūs populārs ar sponsoriem būs grūti.
P.S. Uh sarakstīju, nevienu negribu aizkārt un visus RC biedrus es cienu. Trīs LV offroad trases un Tepiķis, kuras joprojām turas uz entuziastiem – ir vienkārši apbrīnojami. Es sen jau nolaistu rokas.

Profile  

PostPosted: 09 Jun 2017, 16:19 
Profesors

nimda5- labi teikts. Vis tieši tā- nav kur pabraukāties vnk tāpat iesācējiem, katrs meklē savus spotus.

HBX Devastator miniCrawler
SymaX5
TarantulaX6
E-Sky Lama
JJRC H8mini
WLtoys F939
Zabo250(racingDrone)
Walcera QRX350Pro
Naza F450
HengLong WalkerBulldog(tanks)

Profile  

PostPosted: 09 Jun 2017, 16:20 
Profesors

Uga wrote:
Vēl viens virziens ir tehniskās jaunrades pulciņi, tam es drīzāk apsvērtu noziedot kādu modeli, tur vismaz ir pasniedzējs, kurš zinās, kam to modeli iedot un ņemsies ar tālāku izglītošanu.

+++ Tieši tā mēs bieži daram ar savu nevajadzīgo, bet darboties spējīgo lidoņu tehniku.

Profile  

PostPosted: 09 Jun 2017, 16:33 
Profesors

nimda5 wrote:
# Rīgā ir 60% no LV iedzīvotājiem
# Rīgā ir 90% no LV naudas

Tieši no šī visvairāk arī cieš mūsu valsts. Mums ir būtībā tikai viens attīstības centrs - Rīga . Kad kaimiņiem Lietuvā , Igaunījā to ir vairāk par 5 visā valsts teritorijā. Tādejādi mēs koncentrējot visu vienā vietā atstājam novārtā un sagādājam reizes lielāks neērtības attālākajiem lauku reģionim kuru attīstība attiecīgi vairs nav tik strauja. Tev kaut ko vajag - brauc uz Rīgu , bērnam jāsāk studēt - brauc uz Rīgu īrē tur dzīvokli viņam , bet lekcijas ir tikai 3dienas nedēļā, vajag speciālistus otrā Latvijas galā , tie brauc no Rīgas - IDIOTISMS, bet tāda ir mūsu politika.

Ar to es negribēju teikt ka trasi Rīgā nevajag - vajag un pat ļoti, bet tikpat daudz viņu vajag arī citos reģionos. Rīgas apkaimē ir kaudze lidoņu , darbības ir ļoti vājas pagaidām(izņēmums FPV 250mm), jo viņiem nezin kāpēc no Rīgas apkaimes ir daudz grūtāk savākties kā mums KASK kurezems reģionā gandrīz katras brīvdienas esam kopā, dažādos lidpleķos. Lai piedod man Rīdzenieki , bet jums ir daudz grūtāk izkustēties no Rīgas 10Km kā mums aizbraukt vienam pie otra pa 60-70Km regulāri. Tāpēc neēsmu drošs kad ja Rīgā būtu trase tā būtu ilgtermiņā vairāk apdzīvota kā tagad jums jau esošās.

Profile  

PostPosted: 09 Jun 2017, 17:33 
Jauniņais

UldisK wrote:
Ar to es negribēju teikt ka trasi Rīgā nevajag - vajag un pat ļoti, bet tikpat daudz viņu vajag arī citos reģionos. Tāpēc neēsmu drošs kad ja Rīgā būtu trase tā būtu ilgtermiņā vairāk apdzīvota kā tagad jums jau esošās.

Pilnīgi tev piekrītu par galvaspilsētu, bet tas ir gandrīz katra valstī – tā ir, to mēs neizmainīsim. Plus nevajag aizmirst, par korķiem tikt ārā no Rīgas pēc darba; Par to kā brīvdienas jāpavada ar ģimeni un bērniem… Es tikai domāju vienu: ja Rīga nesanāks aizpildīt trasi ar cilvēkiem un mēs neredzēsim vairāk cilvēku uz treniņiem un sacensībām – tad citur nav jēgas pat mēģināt tērēt privātus līdzekļus. Ja Rīga nesanāk – tad nav ko vispār čakareties un jāpieņem defakto ka šīs hobijs paliks entuziastu rokās.
P.S. Ar Lidojumiem nedaudz vienkāršāk, jo trases ir iespēju uzbūvēt pārvietojamas.

Profile  

PostPosted: 09 Jun 2017, 20:55 
Profesors

Pa lielo piekrītu. protams galvaspilsēta visās valstīs ir viena , bet reti kurā tā ir vienīgais attīstības centrs. Piemēram Lietuvā ir Viļņa, bet attīstības centri lieli ir Kauņa, Palanga... un tie visi ir pa visu valsti - iedzīvotājam nav jābrauc 200km lai nokļūtu veikalā kurā ir lielāka izvēle, atrastu sev piemērotu darbu, bērnu sūtītu tālākai izglītībai, jeb sameklētu kādu prof palīdzību.
Korķi protams attiecīgi valstī kur ir viens attīstības centrs protams būs lielāki , jo visi no malām darba dienās no rīta brauc uz turieni un vakarā mājās savām darba vajadzībām , jo viss jau ir tikai Rīgā(90%) + brīvdienas.

Ar lidoņiem nekas vieglāk nebūs - nopietni modeļi prasa cieta un mīksta seguma koptus skreiceļus, un tas ir grūts darbs tos uzturēt kārtībā, mīkstos cirptus kā golfa laukumu, cietos slaucīt, protams vieglāk ir noplanēt zemi un noasfaltēt , kā izbūvēt trasi , bet lidoņim tam pleķim ir īpašas prasības , saule nespīd sejā , valdošo vēju virzienā skreiceļš un apkārt nav nekādu šķēršļu , (nu vēlams vismaz lai 4. pagriezienā 200m uz abiem galiem nav neviena kociņa, netraucē aviācijai.... tas nav kā penaļotu iziet un pie mājas izlidināt. Visiem mums ir savas grūtības. Galvenais ka mēs gribam un varam, kaut lēnām, saviem līdzekļiem, bet tikt uz priekšu. Jā , piekrītu tam ka mums trūkst uzņēmīgu līderu kuri varētu sevi veltīt karam ar pašvaldībām un iznest mūs gaismā, pašvaldības tehnisko jaunradi no savas iniciatīvas nekad nav atbalstījušas. Vienīgais padomju laikos DOSAAF. Jāgaida kad vadošo politiķu rindās parādīsies kāds modelists. Jab labāks plāns būtu saindēt kādu no viņiem , jeb viņu atvases ar šo sporta veidu kaut, kā hobiju :)

Vai citru ir jēga tērēt privātos līdzekļus ---? Viennozīmīgi nav tā "Ja Rīgā nebūs , tad citur ne tik..." Nu teiksim tā, esam bijuši dažādos pasākumos Rīgas tuvumā lidoņiem, bez lielīšanās - tie ir tukšāki kā mums rosība savos pleķos katru otro nedēļu bez jebkāda oficiāla pasākuma - Kāpēc? Tāpēc ka Rīgā mazāk lido, nē. Otrādāk piloti ir vairāk. Kāpēc viņi negrib sanākt kopā un kopējiem spēkiem ko pasākt - nezinu.

Profile  

PostPosted: 09 Jun 2017, 23:40 
Jauniņais

Man liekas tu trāpīji galvenā jautājuma, uz kuru atbildētu paradīsies zelta raktuves …
Es nevaru tev atbildēt uz jautājumu kāpēc rīdzinieku ir mazāk. Es pēc sevis varu pateikt ka kamēr aug sīkie un sievas nav ieinteresētas mūsu hobija – grūti izdalīt brīvdienu uz tādiem pasākumiem. Man personīgi palīdzētu trase Rīgā, jo tad es mazāk laiku varu kopsumma iztērēt. Piemēram pagājušu sestdienu bijām Limbažos. Sākām kaut kur 11, beidzam ap 20 (vēl 80km ceļš). Mūsu sievas pavisam neatbalsta to, ka visu dienu mēs strādājam un ari brīvdienas esam prom.
Ja trase būtu tuvuma, tad ceļa uz/no darba es personīgi varētu iebraukt stundu pabraukāt un tālāk braukt. Tagad diemžēl ja gribi pabraukt, tad tērējas vesela vai pus diena.
Es nezinu kāpēc jums atbrauc vairāk, jo jums ari ir sievas un darbi. Negribas ticēt ka rīdzinieki palika slinki, bet tas ir iespējams (nesist mani lūdzu) :)
Uztaisām aptauju un uzzinām kāpēc nebrauc vai brauc – tad var būt var izskaitļot ko vajag izdarīt lai brauktu :)

Manas atbildēs būtu:
Iesākt hobiju: Informācijas pieejamība ir sadalīta tik daudzas vietās, ka sameklēt nav iespējams… Informācija weblapas ir tik vecas, ka liekas nekas nenotiek pēc 2014 gada. Forums – nu vēl vajag pačakarēties lai sameklēt. Viss ir tikai par sacensībām vai treniņiem. Informācijas parastiem mirstīgiem nav.
Ikdienā piedalīties hobija: “Laiks”

Bet tagad pie lietas ko es piedāvāju, bet diez vai sanāks. Latvija ir ļoti maza, un vajag apvienoties nevis sadalīties.
# Atstāt tikai vienu weblapu, no citām lapām pārvirzīt uz to vienu.
Tur vajag lai būtu informācija atsevišķi par braukšanu un lidošanu:
Vieta kur var braukt vai lidot (koordinātes, telefoni, adrese, karte) – visa informācija parastai “not insiders”.
Sacensību saraksts ar precīzu informāciju ka nokļūt, cikos skatīties
Treniņu saraksts ar visu minētu iepriekš
# Atstāt tikai vienu FB lapu. (godīgi – es joprojām nesaprotu kura no visam ir aktīva)
# Atstāt tikai vienu YouTube kanālu, kura lai visi liek savus video.
# pasakuma bildes un aprakstu sūtīt medijiem... (2011 pēdējais ko pamanīju)

Man ļoti žēl redzēt cik daudz laika un enerģijas tiek tērēti un ir jau iztērēti..., visa informācija ir, trases ir, bet sameklēt to ir pamatīgs čakars. Es zinu ka 100 reizes ir atbildēts ka foruma vai weblapas viss ir (un joprojām ir RC trase Saldūsa), nu bet diez vai šī informācija ir pieejama tik viegla un saprotama veida ka man vajadzēja divi gadi lai viņu sameklēt. Trase Rīgā tikai atvieglotu dabūt papildus informāciju, kura trūkst tiem kuri meklē.
Piemērām: es nezinu par sacensībām. Atvēru forumu, redzu ka 17 jūnija būs sacensības. Kur: Limbaži RVM. A tagad uzdevums: Sameklē ka aizbraukt uz turieni lai vienkārši paskatītos!
Džeki – jūs darāt ļoti lielu darbu bet katrs savu spēku un iespēju robežās. Ja jūs apvienotos visi kopā, un izvēlētos 1 !!!! cilvēku kurš par to atbild un viņu klausa (ka prezidentu, ar pārvēlēšanu) – tad var būt kaut kas sakustēsies :)

Sorry, bet man patīk būt atklātām...

Profile  

PostPosted: 10 Jun 2017, 01:30 
Meistars

Ja tev nav kur pabraukāties , tad labāk izvēlies palidināties . Jo gaiss virs Latvijas ir daudz .

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 39 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3

All times are UTC + 2 hours [ DST ]