Lidošanas pleķi Rīgā/pierīgā

Vietas kur lidot..
Krotow
Speciālists
Posts: 146
Joined: 12 Aug 2016, 22:11

Re: Lidošanas pleķi Rīgā/pierīgā

Post by Krotow » 02 Sep 2021, 18:22

Mežaparka apkārtē - Gaujas iela (joprojām). Piebraukt nevar. Taču var nolikt mašīnu pie apakšstacijas transformatora un nedaudz pastaigāties. Karte.

Uzmanību! Pļavā mēdz pārvietoties sunisti un kājāmgājēji. Pļavas ziemeļu puse tagad ir aizbūvēta. Tur nelīst, lai nesataisītu ziepes mums visiem!!!

FYI: Ezermalas iela ap bijušo RTU "mehu" fakultātes ēku ir "slēgtā" zona blakus esošās NBS akadēmijas dēļ. Iemēģinot "parciņu" aiz "mehiem" Ķīšezera krastā, pēc 20 min atnāca militārie un pieklājīgi palūdza atstāt teritoriju.
Last edited by Krotow on 12 Oct 2021, 23:57, edited 1 time in total.

Krotow
Speciālists
Posts: 146
Joined: 12 Aug 2016, 22:11

Re: Lidošanas pleķi Rīgā/pierīgā

Post by Krotow » 04 Sep 2021, 23:23

Vēl dažas vietas:

Daugavas labais krasts ostas pusē

Pamestais noliktavu dzelzceļa mezgls aiz Skanstes ielas Elektronama noliktavas. No aplidojamiem objektiem ir pāris vecie prožektoru torņi (augsti), pārmijnieka būcenis, 2 štruntīgi koki, dažas zemes čupas un milzīgs plakans lauks kur daudz ar zāli apaugušas sliedes apakšā. Frīstailam varētu būt par garlaicīgu, taču ideāla vieta urbānām dronu sacensībām. Ar auto var braukt līdz Ganību dambja 16...18 numuru mājelēm un tad 50-100 metrus pastaigāties pāri sliedēm. Pa tiešo ar auto var piebraukt no Duntes ielas pa Laktas ielu. Uzreiz brīdinu - auto vēlams ar paaugstinātu klīrensu. Ar ielas auto gan aizbraucu līdz pārmijnieka mājai, tomēr bija nedaudz bailīgi ka netikšu atpakaļ :)

Karte.

Uzmanību: Daugavas pusē tālajā ziemeļrietumu galā aiz sētas atrodas darbīgs kantoris ar apsardzi. Tur ielidojot, var palikt bez lidoņa un noķert brutālas sankcijas.

Vecā Ganību dambja pļava, kur būšot jaunais Hanzas kvartāls. Šobrīd ir vieta gan sacensībām gan jauka birzīte frīstailam. Ar auto piebraukt diemžēl vairs nevar (paldies Ušakovam un Pillar). Taču ar elektrisko skūteri vai divriteni un mugursomu - iizii. Caurstaigātāju nav daudz un klimata dēļ to kādu laiku būs vēl mazāk :wink:

Uzmanīties no pēkšņiem celtniekiem un viņu transporta.

Karte.

Viesturdārza ziemeļrietumu gals aiz Dziesmu svētku "baseina". Soliņi visvairāk Daugavas pusē ir ideāli mazo whoopu un klusa 3"-kautkā padzenāšanai starp kokiem. Ar 5" gan tur nerādīties. Uzmanīties no bērniem un suņiem.

Karte.

Babītes apkārtne

Pļava pirms izbrauktuves no Babītes puses uz Jūrmalas šoseju. Lidojama cauri visā garumā un platumā.

Karte.

Tur ir arī jauka birzīte frīstailam (šeit) kuru divreiz gadā nopļauj.

Disklaimeris: Privātā zeme. T.i. uzvesties pieklājīgi (nedrazot, nerīkot tusiņus, nededzināt ugunskurus, savākt aiz sevis nosipteņus, propelleru atliekas utt.). Šosejas pusē nelidot iekšā mājas pagalmā. Ievērot augstuma limitu - pāri reizēm lido lidmašīnas, kas paceļas no Rīgas lidostas. Vakarā pa izbraucamo ceļu klīst stirnas :wink:

Bijušais industriālais laukums pie Bulduru kokaudzētavas. Der iesācējiem un kvadru tjūnētājiem (nav jābaidās no kokiem tuvumā). Pie Lielupes tilta nogriezties uz Ventspils šoseju. Aiz līkuma uzbraucot uz šosejas - nogriezties pa kreisi un aiz priedēm vēlreiz pa kreisi un uz priekšu līdz kokzāģētavas sētas galam.

Karte.

Uzmanīties no elektrolīnijas Jūrmalas pusē. Vidējā laukumā reizēm ganās drifta fani.

Krotow
Speciālists
Posts: 146
Joined: 12 Aug 2016, 22:11

Kas tagad notiek Lucavsalā?

Post by Krotow » 13 Oct 2021, 12:49

Atbilde uz paša jautājumu pirms 4 gadiem.

Īsumā - Lucavsala kā FPV lidošanas vieta kopš 2020. gada ir beigusies. Tur lidošanai piemērotā laikā tagad ir pilns ar tautu kas atpūšas nelidojot un vnk vazājoties apkārt pa lidošanai derīgo pleķi.

Post Reply